Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kabel do IEM - modułowy (zmienne wtyki)


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Rozglądam się za jakimś lepszym kabelkiem do IEM-ów z wymiennymi wtykami. Szukam czegoś w miarę uniwersalnego (na tyle, na ile się da), ale powiedzmy, że najlepiej jakby pasował do słuchawek w stylu Andromed - czyli takie neutralno-ciepłe, ew. typowo neutralne. Raczej analitycznych IEM-ów u mnie nigdy nie będzie, więc żaden "ocieplacz" mi nie jest potrzebny.


Na ten moment znalazłem Kinera Dromi: https://mp3store.pl/kable/sluchawkowe/kinera/2022480317227131431/6973084430688/kinera-dromi-kabel-sluchawkowy-wersja-mmcx - miał moze okazje ktoś słuchać?

 

Ewentualnie ktoś jest w stanie polecić coś podobnego? Widziałem jeszcze Dunu Hulk, ale on jest dość grubaśny i raczej przez to średnio wygodny. 

 

Budżet tak w okolicach tysiaka, chyba że coś będzie wartego uwagi to kilka stówek mogę dorzucić.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 336,35 zł Yinyoo 4 Core 5N UPOCC Single Crystal Copper Upgraded Cable with MMCX/2PIN/QDC 2.5/3.5/4.4mm

 

https://a.aliexpress.com/_vpUemv

 

Mam i polecam z całego serca :D

 

2. Jakiś kabelek na fajnym przewodniku z LunaShops. Robią co zechcesz, na czym chcesz i jakie chcesz :D Można się do nich odezwać i doradzą :)

 

Tu już musisz przeglądać ich ofertę na sklepie: https://a.aliexpress.com/_vZINCh

 

Mam customowy kabelek od nich do nausznych customów i jest petarda :D

 

Przykladowy kabelek: 

 

512,20 zł LN006219 3.5mm 2.5mm 4.4mm Balanced 99.97% PURE Silver Earphone Cable For AKG N5005 N30 N40


https://a.aliexpress.com/_vr84Xj

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najfajniejsze modularne kable to ma Dunu, ten ich quick-switch jest rewelacyjny przy porżadnej jakości wykonania, poszukałbym u nich.

Sam mam najtańszego DUW-02 i w zasadzie pokrywa mi temat modularnego kabelka do IEM. Jak chcieć więcej, to maja sporo modeli różnych z tym samym mechanizmem.

 

Dla mnie jedyny minus Dunu to kątowy wtyk, wolałbym prosty, ale nie ma takich wtyków do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ryankgb napisał:

1. 336,35 zł Yinyoo 4 Core 5N UPOCC Single Crystal Copper Upgraded Cable with MMCX/2PIN/QDC 2.5/3.5/4.4mm

 

https://a.aliexpress.com/_vpUemv

 

Mam i polecam z całego serca :D

 

2. Jakiś kabelek na fajnym przewodniku z LunaShops. Robią co zechcesz, na czym chcesz i jakie chcesz :D Można się do nich odezwać i doradzą :)

 

Tu już musisz przeglądać ich ofertę na sklepie: https://a.aliexpress.com/_vZINCh

 

Mam customowy kabelek od nich do nausznych customów i jest petarda :D

 

Przykladowy kabelek: 

 

512,20 zł LN006219 3.5mm 2.5mm 4.4mm Balanced 99.97% PURE Silver Earphone Cable For AKG N5005 N30 N40


https://a.aliexpress.com/_vr84Xj

 

Dzięki za propozycje, tylko mi chodziło o kabelek z wymiennymi wtykami. W sumie widzę, że zaznaczyłem w nazwie tematu, a nie w samym temacie :D

 

A co do LunaShops to znam, mam od nich kabelek do MrSpeakers i jestem bardzo zadowolony :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mayster napisał:

Takie coś z multi-plugiem robimy, litz type 6, up-occ. Do wyboru 2.5, 3.5, 4.4, USB C i lightning. Można też zrobić z konektorami Effect Audio ConX i mieć 1 kabel do praktycznie wszystkiego :)

 

received_1052691782146521.jpeg

20211013_180336.jpg

 

Jaka cena i co to jest za kabel? Miedź / srebro? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mayster napisał:

Cena zależy od konfiguracji i konfekcji. Na zdjęciu jest miedź posrebrzana, dostępna jest też czysta miedź lub hybryda dla 8-żyłowych wariantów.

8 żyłek 1.2m i wtyki 2 pin to koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian ten z Audeos na miedzi OCC w wersji z OEAudio Multi-Plug i Effect Audio ConX to będzie bardzo uniwersalna opcja, bo zmieniasz nie tylko wtyk, ale i konektory.

 

Poza tym jest DUNU Chord (lekko pełniejsze brzmienie, ale bez obciętej góry) i DUNU DUW-03 (dość neutralny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah - zgadzam się, te wymienne wtyki to super sprawa. Na razie ten kabelek wysuwa się na prowadzenie w moich poszukiwaniach.

 

Rozumiem, że miałeś z nim do czynienia? Jak w kwestiach użytkowych? Zastanawiam się czy nie jest zbyt sztywny na zausznikach, bo sam kabel przynajmniej na zdjęciu nie wygląda na super elastyczny (co mi nie przeszkadza, ale w połączeniu z zausznikami już może robić się sztywno).

 

Bardzo nie lubię jak kabel wpływa na ułożenie słuchawek w uchu przez zbyt dużą sztywność w tym miejscu gdzie są zauszniki / prowadnice. Np. w kabelkach od FiiO tak miałem - z ich słuchawkami było ok, ale jak podpiąłem cokolwiek inaczej wyprofilowanego to już nie dało się tego dobrze ułożyć, bo zauszniki powodowały że słuchawki albo się podnosiły, albo odstawały od ucha, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian miałem miedź OCC, dość neutralna i uniwersalna, wyraźnie poprawiał separację, scenę i rozdzielczość względem większości stocków. Sam myślę nad taką opcją z ConX i Multi-Plug, aby mieć go na platformę testową. Pod kątem ergonomii jest ok. Lekko sprężysty, ale bez efektu pamięciowy, stosunkowo miękki i dobrze się układa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mayster napisał:

Cena zależy od konfiguracji i konfekcji. Na zdjęciu jest miedź posrebrzana, dostępna jest też czysta miedź lub hybryda dla 8-żyłowych wariantów.

Jak można zamówić/skonfigurować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dirian napisał:

@Methuselah - zgadzam się, te wymienne wtyki to super sprawa. Na razie ten kabelek wysuwa się na prowadzenie w moich poszukiwaniach.

 

Rozumiem, że miałeś z nim do czynienia? Jak w kwestiach użytkowych? Zastanawiam się czy nie jest zbyt sztywny na zausznikach, bo sam kabel przynajmniej na zdjęciu nie wygląda na super elastyczny (co mi nie przeszkadza, ale w połączeniu z zausznikami już może robić się sztywno).

 

Bardzo nie lubię jak kabel wpływa na ułożenie słuchawek w uchu przez zbyt dużą sztywność w tym miejscu gdzie są zauszniki / prowadnice. Np. w kabelkach od FiiO tak miałem - z ich słuchawkami było ok, ale jak podpiąłem cokolwiek inaczej wyprofilowanego to już nie dało się tego dobrze ułożyć, bo zauszniki powodowały że słuchawki albo się podnosiły, albo odstawały od ucha, itp.

Mam teraz kabelek na tej miedzi pod OV21. Dostałem do przetestowania, bo zastanawiam się nad takim kablem pod Eikony i mogę się podpisać pod tym, co napisał @Methuselah (albo on pod tym, co ja napisałem. :D) Generalnie dobra opcja, jak chcesz porządny przewodnik za naprawdę rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem osobą, która "nie wierzy" w kable w takim sensie, że dla mnie nigdy drogie przewodniki nie broniły się dźwiękowo. Ale dwa tygodnie temu miałem okazję sprawdzić kabel od Audeos i muszę przyznać, że jest uniwersalny (końcówki), wygodny, nie mikrofonuje. W związku z tym mam nadzieję, że ten jeden kabelek załatwi mi "na zawsze" sprawę i dlatego go kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności