Skocz do zawartości

Interface jako DAC połączony z AMP


docik

Rekomendowane odpowiedzi

Siema kompletnie nie wiem gdzie zadać to pytanie. 

Problem: Chciałbym na biurku mieć interface który obsłuży mi dwa wejścia. Jedno na majka drugie na gite. Chciałbym również mieć na biurku coś co zagra z hifimanowymi planarami. Myślałem o takim połączeniu steinberg ur24c i Zen Can HFM. Zastanawiam się czy wykorzystanie interfaceu jako daca i polaczenie go z CANem jest w ogole na miejscu? 

W tej chwili posiadam zestaw ZEN Dac i UMC204 od behringera i denerwuje mnie ze mam jeden interface do sluchania i drugi do nagrywania.

 

pozdrawiam

Edytowane przez docik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • docik zmienił(a) tytuł na Interface / DAC z dwoma wejściami połączony z AMP

Zdecydowałem się na interface motu m2. Myślę że głównie zostałem przekonany przez testy i komentarze na Audioscience. Osobiście przekonam się czy taki interface dający mi zdecydowanie więcej możliwości będzie odbiegał od HiFi daca. Jeżeli będzie mi czegoś brakowało spróbuję połączyć to z wzmacniaczem słuchawkowym przez RCA. 

 

Także tyle.

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, docik napisał:

Zdecydowałem się na interface motu m2. Myślę że głównie zostałem przekonany przez testy i komentarze na Audioscience. Osobiście przekonam się czy taki interface dający mi zdecydowanie więcej możliwości będzie odbiegał od HiFi daca. Jeżeli będzie mi czegoś brakowało spróbuję połączyć to z wzmacniaczem słuchawkowym przez RCA. 

 

Także tyle.

Jak szukałeś to pewnie masz jakąś wiedzę :) Napisz zatem czemu motu m2 a nie np audient sono? Też powoli myślę nad jakimś interfejsem i póki co ten (sono) mi się najbardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, espe0 napisał:

Jak szukałeś to pewnie masz jakąś wiedzę :) Napisz zatem czemu motu m2 a nie np audient sono? Też powoli myślę nad jakimś interfejsem i póki co ten (sono) mi się najbardziej podoba.

 

Przewaliłem cały ten topic na audioscience plus obejrzałem testy Juliana Krause i w sumie to jest cała moja wiedza. Motu przekonał mnie ze względu na małe opóźnienia jakość daca (porównując do innych interfacow) i wygląd. Myślę. że produkty od Audient też są bardzo dobre, we wszystkich testach jakie oglądałem są bardzo wysoko, jednak mi zależy bardziej na transparentności i jakości sygnału. Sono jest interfacem typowo dla gitarzystów ja bardziej szukam allrounder.

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 06:51, espe0 napisał:

Jak szukałeś to pewnie masz jakąś wiedzę :) Napisz zatem czemu motu m2 a nie np audient sono? Też powoli myślę nad jakimś interfejsem i póki co ten (sono) mi się najbardziej podoba.

 

Zerknij też na to, że ten sono ma całkiem sporą impedancję wyjściową na słuchawki. Więc przy niskomowych słuchawkach (planarnych) będzie mocno koloryzował. Wybrałem ten Motu żeby mieć na biurku jedno pudełko które pozwoli mi coś nagrać, monitorować bez opóźnień i dostarczy do hifimanów przy okazji transparentny wystarczająco mocny sygnał.  

image.thumb.png.3851eaf0768e092305b64bb1dc85dd2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci człowieku za ten wątek. Sam mam podobną roterkę tj. UMC202HD do gitary oraz mikrofonu, osobny tor na słuchawki. A jeszcze chciałbym puścić Microlaby po RCA..

Jak przeglądałem porównania ze Steinbergem to Motu posiada lepszy support oraz lepiej wypada w pomiarach technicznych.

Nawet może szarpnę się na M4, różnica w cenie jest niewielka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2022 o 11:34, docik napisał:

Zerknij też na to, że ten sono ma całkiem sporą impedancję wyjściową na słuchawki. Więc przy niskomowych słuchawkach (planarnych) będzie mocno koloryzował. Wybrałem ten Motu żeby mieć na biurku jedno pudełko które pozwoli mi coś nagrać, monitorować bez opóźnień i dostarczy do hifimanów przy okazji transparentny wystarczająco mocny sygnał.  

 

Że tak wrócę do tematu. Postanowiłem nie kupować tego audienta, zrobiłem sobie preamp gitarowy i podpinam się do RME, które nie ma wejścia instrumentalnego. Problem znikł za ułamek ceny :D

 

IMG_20220506_185456~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2022 o 19:30, espe0 napisał:

 

Że tak wrócę do tematu. Postanowiłem nie kupować tego audienta, zrobiłem sobie preamp gitarowy i podpinam się do RME, które nie ma wejścia instrumentalnego. Problem znikł za ułamek ceny :D

 

Szanuje za podejście i umiejętności. 
 

W dniu 9.05.2022 o 18:42, Niewiernus napisał:

Dzięki ci człowieku za ten wątek. Sam mam podobną roterkę tj. UMC202HD do gitary oraz mikrofonu, osobny tor na słuchawki. A jeszcze chciałbym puścić Microlaby po RCA..

Jak przeglądałem porównania ze Steinbergem to Motu posiada lepszy support oraz lepiej wypada w pomiarach technicznych.

Nawet może szarpnę się na M4, różnica w cenie jest niewielka :) 

 

Kupiłem właśnie Motu M4 i mogę napisać trochę więcej o swoich odczuciach.

  • Jakoś sprzętu jest mega. Wyświetlacz wbrew tego czego się obawiałem ma dobre odświeżanie i płynnie pokazuje słupki db. Można sobie poustawiać majka bez odsłuchu.
  • Monitor czy przetwarzanie po usb to jest klasa. Zero opóźnienia.
  • Dac. Gra to całkiem czysto i transparentnie. Porównywałem z Ibasso dc02 i mam wrażenie, że nie ma efektu "pop" tam gdzie jest nisko. Tak jakby na motu sanah zaczęła śpiewać przez pop filtr. ACZKOLWIEK To jest tak subiektywne, że równie dobrze można pominąć poprzednie zdanie. Zrobię blind testy i zobaczę czy w ogole jestem w stanie odróżnić źródło.
  • Ok i najważniejsze. Wzmak. Na Sundarach (38ohm) słucham z gałeczka na godzinie 2. Jest w sumie sporo zapasu, ale maksymalnej głośności jestem w stanie usiedzieć w słuchawkach. Mam wrażenie, że jak mam wykręconą głośność na maksa to niektóre pasma trzeszczą.  Zakres tego wzmaka jest podobny do tego co w ZEN DAC bez powermatcha na unbalansie.

    Słuchane spotify, w 192khz z equalizerem:
    Preamp: -5.5 dB
    Filter: ON LSC Fc 28 Hz Gain 0 dB Q 0.71
    Filter: ON PK Fc 66 Hz Gain -0.8 dB Q 1.5
    Filter: ON LSC Fc 105 Hz Gain 5.5 dB Q 0.71
    Filter: ON PK Fc 540 Hz Gain 1 dB Q 1.4
    Filter: ON PK Fc 2250 Hz Gain 3.3 dB Q 1.4
    Filter: ON PK Fc 6400 Hz Gain -4.1 dB Q 5
    Filter: ON PK Fc 7900 Hz Gain 4 dB Q 1
    Filter: ON PK Fc 8500 Hz Gain -3 dB Q 7
    Filter: ON HSC Fc 10000 Hz Gain -1 dB Q 0.71

Podsumowując, ten dźwięk mnie mega zadowala i zostaje w takim zestawie. Mówią "do wszystkiego do niczego" ale właśnie tego szukałem.

Edytowane przez docik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Niewiernus napisał:

Niech zgadnę, zgarnąłeś mi tę używkę z OLXa, co? :D 

 

prawodpodobnie. Olx gdańsk. 2 msc M4 w cenie M2 zal bylo nie brac :)

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Niewiernus napisał:

Tak, właśnie ten :D

 

Z ciekawości, sprzęt jest z której rewizji?

 

Jak mogę to sprawdzić? Wiem, że chipset się różni ale jak to sprawdzić nie wiem.

image.thumb.png.8547889ecea1d0454f8a307d6cd5b511.png

 

Znalazłem takiego screena. Mój jest na firmware 2.00, ale szperam dalej.

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docik napisał:

 

Jak mogę to sprawdzić?

Naklejka pod spodem urządzenia ma trademark. Jeśli jest 2019-2021 to jest 3 wersja. Dodatkowo jest oznaczenie numeracji na PCB.

2020, 2019 to bodajże v2 

Edytowane przez Niewiernus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Niewiernus napisał:

Naklejka pod spodem urządzenia ma trademark, jeśli jest 2019-2021 to jest 3 wersja. Dodatkowo jest oznaczenie na PCB

2020, 2019 to bodajże v2 

 

Widzę że masz ładnie ogarnięty temat motu.

 

Dobra przeczytałem ten długi temat Audioscience wychodzi że to rev3. Co prawda wnioskuje po etykiecie nie będę go otwierał. Tak czy inaczej jeżeli tak jest to spoko es na dac i adc.

 

Edytowane przez docik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Motu. W tamtym roku spalił mi się na jobie UMC202 i chciałem sobie kupić właśnie M2, tylko zupełnie nie były dostępne. One się chyba w ogóle pojawiły w sprzedaży ponownie na początku 2022? Kupiłem zamiast tego Audienta ID4 mkII (nic rozsądnego w podobnej cenie nie było dostępne wówczas) i jako prosty interfejs jest świetny, ale.. nie doczytałem, że on na wyjście słuchawkowe daje tyle prądu ile w specce tylko przy połączeniu przez USB-C, a ja nie mam z tym lapka i teraz kombinuję jak to napędzić zasilanymi z sieci HUB-ami USB itp., bo AKG K701 średnio to napędza.

 

Miałeś może szansę sprawdzić M4 na bardziej wymagających słuchawkach niż Sundary?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, thepianist69 napisał:

Zazdroszczę Motu. W tamtym roku spalił mi się na jobie UMC202 i chciałem sobie kupić właśnie M2, tylko zupełnie nie były dostępne. One się chyba w ogóle pojawiły w sprzedaży ponownie na początku 2022? Kupiłem zamiast tego Audienta ID4 mkII (nic rozsądnego w podobnej cenie nie było dostępne wówczas) i jako prosty interfejs jest świetny, ale.. nie doczytałem, że on na wyjście słuchawkowe daje tyle prądu ile w specce tylko przy połączeniu przez USB-C, a ja nie mam z tym lapka i teraz kombinuję jak to napędzić zasilanymi z sieci HUB-ami USB itp., bo AKG K701 średnio to napędza.

 

Miałeś może szansę sprawdzić M4 na bardziej wymagających słuchawkach niż Sundary?

 

 


Dzięki. Niestety puszczałem na tym tylko Sundary plus jakieś tam iemy który raczej były niewymagające prądowo. Tak czy inaczej już zdecydowałem, że dokupuje do motu osobny wzmacniacz bo jednak brakuje polotu na sundarach jaki miałem na zen dacu po balansie. I myślę, że dla Ciebie też to mogłoby być jakieś rozwiązanie, żeby przez te outy na głośniki w twoim audiencie puścić jakiś wzmak i do tego podpiąć k701.

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, thepianist69 napisał:

Właśnie kupuję z forum SMSL SAP-II celem zorganizowania tematu, jak piszesz ;) Zobaczymy, może jakoś to zagra.

 

Kozak. Daj znać jak to połączyłeś, jak to gra.

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • docik zmienił(a) tytuł na Interface jako DAC połączony z AMP

Jestem po 1h słuchania. Połączenie: DIY kabel Y z line-outów interfejsu do 3,5mm we wzmaku.

 

Czyściutko, głośno, wyraźnie. Mam wrażenie, że się poprawiło względem dziurki w interfejsie. Nie wiem, na ile to placebo, a na ile odrębne zasilanie wzmaka + niższa impedancja na wyjściu słuchawkowym jednak robi różnicę. W weekend spróbuję przeprowadzić blind testy z wykorzystaniem osób trzecich, jeśli uda mi się zmatchować głośność.

 

W Twoim Motu temat impedancji raczej nie jest istotny, bo wg testów tam jest <1 Ohm na wyjściu słuchawkowym, czyli tak długo, jak nie trzeba dużo prądu, powinno być idealnie. W Audiencie ponad 20 Ohm 😕

 

Przy okazji, polecam kanał Julian Krause na YT, gość testuje interfejsy (i wszystko co potrzebne mierzy, w tym aspekty istotne dla słuchawkowców). Inżynieryjne podejście, bez marketingowego pitu pitu.

Edytowane przez thepianist69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 10:22, docik napisał:

 

Przewaliłem cały ten topic na audioscience plus obejrzałem testy Juliana Krause i w sumie to jest cała moja wiedza. Motu przekonał mnie ze względu na małe opóźnienia jakość daca (porównując do innych interfacow) i wygląd. Myślę. że produkty od Audient też są bardzo dobre, we wszystkich testach jakie oglądałem są bardzo wysoko, jednak mi zależy bardziej na transparentności i jakości sygnału. Sono jest interfacem typowo dla gitarzystów ja bardziej szukam allrounder.

 

Od Krausa zacząłem. Dzięki za spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze przy okazji podpytam, abstrahując od słuchania muzyki:

  • Używałeś tego M4 np. do live monitoringu? Np. gita + mikrofon do line-inów, efekty zapięte w DAW-ie i odsłuch w czasie rzeczywistym? Jakieś problemy z latencją?
  • Jakieś problemy ze sterownikami (o ile używasz Windowsa)?
  • Czy używałeś loopbacka i nie było problemów z konfiguracją?

Mnie ten Audient ogranicza liczbą wejść, nie mogę np. podpiąć analogowego syntezatora i skoro Motu już są dostępne w sklepach, to zacząłem myśleć o zmianie.

Edytowane przez thepianist69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, thepianist69 napisał:

A jeszcze przy okazji podpytam, abstrahując od słuchania muzyki:

  • Używałeś tego M4 np. do live monitoringu? Np. gita + mikrofon do line-inów, efekty zapięte w DAW-ie i odsłuch w czasie rzeczywistym? Jakieś problemy z latencją?
  • Jakieś problemy ze sterownikami (o ile używasz Windowsa)?
  • Czy używałeś loopbacka i nie było problemów z konfiguracją?

Mnie ten Audient ogranicza liczbą wejść, nie mogę np. podpiąć analogowego syntezatora i skoro Motu już są dostępne w sklepach, to zacząłem myśleć o zmianie.

 

Live monitoring używam na każdym spotkaniu służbowym czy do discorda podczas gierek. Podłączam też akustyka co prawda nie wykorzystuje żadnych efektów ale na odsłuchu mikrofonu i gitary wszystko jest jak live. Zero latencji jakiejkolwiek. Dzisiaj spróbuje wrzucić jakieś efekty i napiszę czy coś się zmieniło. Stery na windzie to zainstaluj i zapomnij. Zero problemów do tej pory. W porównaniu do behringera umc204 jest lepiej, jeżeli chodzi o wywalanie się sterów czy opóźnienia na odsłuchach. Nagrałem raz z loopback by zobaczyć jak działa, wszystko bez problemu. Loopback pojawia się w windzie jako dodatkowy interface w windzie. pic rel.

W sumie jestem zadowolony. Podoba mi się ten ekranik z poziomem db, wyłącznik z tyłu. Jedyne co ogranicza mnie by nazwać to jedynym allrounderem który potrzebuje to ten AMP który nie daje sobie rady z Sundarami, jak chce posłuchać naprawdę głośno.

Jak się zdecydujesz weź pod uwagę też rewizje motu, by w cenie mieć najnowszy sprzęt jaki możesz mieć. Rozmawialiśmy o tym z @Niewiernus u góry.

Warto wspomnieć, że procek który obsługuje u mnie motu to i7 12700k bo opóźnienia też od tego zależą.

image.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem głośności na pewno było warto. Grając sobie na wtyczkach VST, głośność na interfejsie na max - było po prostu za cicho. Ze wzmakiem mam sporo zapasu. Tylko, że ja sobie ćwiczę głównie na fortepianie, który ma baaardzo szeroki zakres dynamiczny i chcę słyszeć głośno i wyraźnie nawet pianissimo - głośniej, niż gdybym słuchał gotowego nagrania.

 

Jeśli chodzi tylko o słuchanie muzyki, to uczciwie muszę przyznać, że różnica jest ledwo zauważalna. Dynamika jakiejkolwiek komercyjnej muzyki jest na o wiele niższym poziomie, niż w trakcie grania jednym instrumentem bez kompresora. Robiłem blind test (dosłownie z opaską na oczach xD) a ktoś przełączał mi słuchawki między interfejsem a wzmakiem, losowo - tzn. wyciągnięcie kabla i włożenie do tej samej dziurki ponownie też było grane. Tylko 4/10 prób zgadłem prawidłowo.

 

Podsumowując: było warto, ale głównie do mojego niszowego zastosowania. Gdybym chciał jedynie słuchać muzyki, to podejrzewam, że różnica byłaby zauważalna dopiero przy naprawdę trudnych do napędzenia słuchawkach.

Edytowane przez thepianist69
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności