Skocz do zawartości

Sony MDR-CD1700 opis wrażeń


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem na jakiś czas Sony MDR CD1700, słuchawki mają swoje lata i trzeszczą przy zakładaniu na głowę, mimo płytkich padów są bardzo wygodne, idealnie dociskają do głowy i nie zlatują z głowy jak np Tekstary HF580.

Wygoda w nich zaskakująco dobra, coś na poziomie K702 czy DT880.

Barwę mają przybliżona do Philips X2hr, znacznie inne niż K712, K701.

 

Jak grają?

Sony maja bardzo dobre dociążenie, podkolorowaną ocieploną średnice i stonowane wysokie, podoba mi się ich wyrównane spójne pasmo, nie ma tu czegoś takiego aby wyższa średnica czy góra w X2hr wybijała się na tle reszty pasma, w AKG też wysokie trochę grają inna manierą, w Sony jest ciekawsze zszycie pasm, niestety zamknięta budowa tych słuchawek nie pozwoli nam na nośne, zwiewne, przestrzenne granie.

Scena w nich jest niewielka, trochę za wąska, chociaż słuchawki nie grają na szczęście bezpośrednio w głowie jak to miało miejsce w SHR840.

Podobała mi się dynamika, szczególnie niskie tony miały fajny wykop, dużo energii, świetnie słuchawki nadawały się do metalu, cięższego rocka.

Dźwięk ogólnie wygładzony, ułożony, podbarwiony ale też z porządnym dociążeniem i efektywnym basem.

Rozdzielczość taka sobie, nie było źle ale też to nie chirurgiczne K701, oddech, wybrzmienia odpowiednie do zamkniętych muszli, nie ma tutaj rewelacji.

 

MBR CD1700 vs K712pro

AKG są trochę jaśniejsze, bardziej neutralne i mniej basowe, według mnie K712 bardziej uniwersalne, słuchawki również mają znacznie szerszą scenę, lepsze wybrzmienia, nośność i powietrze, grają tez bardziej rozdzielczo, również wygładzonym ułożonym dźwiękiem lecz z mniejszą dynamiką dołu pasma.

Generalnie Sony potrafią ciekawiej odegrać perkusje, mają ciekawszą fakturę i wypełnienie czego trochę brakuje w rywalom, im więcej wokali i składów, obiektów na scenie tym zyskują AKG, nie będą miały tyle braków w detalu czy problemów z przestrzenią i separacją.

 

MBR CD1700 vs K701

Kompletnie inne granie, ciężko je jakoś porównywać, K701 grają z oddali, mniejszymi obrazami, są dużo bardziej przestrzenne ale na szerokość, nie widać tu większych różnic na głębokość.

Barwa to dwa inne światy, dlatego też K701 nie nadają się do ciężkiej muzyki nawet po EQ, zaś CD1700 wszystko odegrają nie najgorzej, ale z ograniczeniami jakie wyżej opisywałem, jedne ani drugie słuchawki nie są na tyle uniwersalne co K712pro.

Sony oceniam dobrze/bardzo dobrze minus, podoba mi się w nich dynamika dołu, ułożona barwa, ładna faktura perkusji, brak sybilantów, praktycznie każdą muzykę całkiem przyzwoicie odegrają, ich wygoda.

Brakuje im porządnej rozdzielczości, przestrzeni, powietrza na scenie, i doświetlenia góry.

 

Z testowanych mi słuchawek ostatnio Philipsy X2hr są do nich trochę podobne z tym, że Sony mają znacznie lepiej ułożoną wyższą średnicę i górę, nie ma uczucia oderwania się, podbicia i grania własną manierą pasma na tle reszty. Dlatego stawiam je wyżej dźwiękowo, mają też lepszy kontur, fakturę basu.

Podziękowania dla Domi za wypożyczenie słuchawek ^^

IMG_20220408_201027.jpg

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Aro91 dziękuję za porównania między MDR-CD1700 oraz AKG K701 i K712 Pro!🙂👍🥇 Przyznaję, że tym modelem zainteresował mnie mój znajomy, który natknął się na w studiu nagraniowym w Wielkiej Brytanii. Chwilę ich posłuchał i potem szybko do mnie napisał w ich sprawie, a za jakiś czas sprawił je dla siebie. 

 

Mnie osobiście bardzo podoba się ich analogowy sznyt dźwiękowy, a także bardzo dobrze wyrównane pasmo, dzięki czemu nigdy nie stają się męczące nawet przy dłuższych odsłuchach. @domilzwróciła przy okazji na aurę dźwiękową, która otacza źródła pozorne i jest niezwykle urokliwa. @szwagiero też się spodobały i uznał ich brzmienie za bardzo relaksujące :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Przyznam że nie wiele słuchawek przerobiłem ab miały tak zespojoną, zszytą, spójna barwę w całym pasmie, właściwie jak tam nic nie przeszkadza i jak ktoś się przyzwyczai do ich nie wielkiej sceny może być mega zadowolony, na ten moment Sony MDR CD1700 barwą lepiej mi siedzą niż K701, dlatego też że nie mam dobrze dobranego toru pod AKG i dociążone Sony potrafią zrobić fajny efekt jaki mam w kolumnach.

👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aro91zgadzam się, że słuchawki w swoim pułapie cenowym są zestrojone bardzo koherentnie i naturalnie. Aby wydobyć z nich więcej detalu warto sprawdzić je w jaśniejszych konfiguracjach sprzętowych. Przez taką ciemniejsza aurę dźwiękową też odebrałem je na początku jako gorsze w tym względzie od AKG K701, ale im dłużej słuchałem i następnie porównywałem, to pod tym względem, jak i rozdzielczości są przynajmniej na tym samym poziomie, co K701.

 

Szkoda tylko, że scena jest węższa niż na słuchawkach Austriackiego producenta. Jednak bronią się lepszą prezencją dolnego pasma. Z własnej strony mogę dodać, że taka prezencja głośnikowa tego skraju pasma występuje też na wcześnoejszych CD3000, które jeśli posiadają między celulozową membraną a metalową maskownicą dobrze zachowaną gąbkę, świetnie pomrukują na niższych częstotliwościach. 

 

Kiedy posiadają tą gąbkę grają też ciemniej, chociaż nie tak jak Sony CD1700, których tonalność jest dla mnie świetna :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada skrobnąć kilka słów o tych Soniakach, które miałem pożyczone dzięki uprzejmości @Tytus1988. Jakiś czas temu kupiłem od Przemka Sony CD3000 i jestem z nich bardzo zadowolony, ale Przemek wiedząc, że lubię "dźwięk" planarnych Yamaszek wiedział, co mi podesłać do osłuchu :) Zdecydowanie CD1700 idą bardziej w stronę brzmienia Yamah w kwestii właśnie relaksu, spójności w paśmie, ciepła i klimatu. Moim zdaniem to są świetne słuchawki ze średniej półki, jak wspomniał @Aro91nic w CD1700 nie przeszkadza, a po latach to w moim przypadku jest główne kryterium polubienia (lub nie) jakiegoś modelu słuchawek. Niezaprzeczalną zaletą CD1700 jest fakt, że są zamknięte, a w przypadku średniej półki dość trudno znaleźć dobre słuchawki o tego typu konstrukcji. Druga kwestia - są mega wygodne, co prawda plastiki trochę trzeszczą, ale materiałowo trzymają się bardzo dobrze jak na swoje lata. Tak więc bardzo dziękuję @Tytus1988za możliwość ich przesłuchania i chętnie je kiedyś nabędę do mojej skromnej ostatnio kolekcji.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają fajna zaletę te Sony mowa o tym że nie są wybredne od toru, świetnie grają z przenośnego grajka jak i stacjonarnego, jeżeli chodzi o barwę to K712 świetnie mi się zgrywały z drogim Denafrips Ares 2 jako dac a Sony CD 1700 super grały barwa z tanią lampucera, taka tam różnica ;3 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagiero bardzo się cieszę, że CD3000 bardzo dobrze się sprawują, a wypożyczając CD1700 mogłem się odwdzięczyć za możliwość posłuchania w ubiegłym roku Yamah YH-1000, które zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie, m.in. za sprawą bardzo naturalnego w odbiorze tembru🙂👍 Dlatego przypuszczałem, że CD1700 idące bardziej w ich kierunku względem neutralno-jasnych poprzedników mogą się spodobać :) 

 

@Aro91 zgadzam się, że napędzanie CD1700 nie sprawia problemu i grają bardzo satysfakcjonująco w każdej konfiguracji. U siebie bardzo lubię ich słuchać przy TEAC HA-P90SD, chociaż w torze stacjonarnym także potrafią pokazać się z bardzo dobrej strony.

 

Jestem bardzo wdzięczny Arku, że mogłem dzięki Tobie wypróbować Denafripsa Aresa 2, który jest bardzo dobrym kompanem dla neutralnych wyższych modeli AKG, nadając ich muzykalny charakter za sprawą bardziej zaznaczającego się w przekazie basu oraz organiczniejszej w odbiorze średnicy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wielkie podziękowania @Tytus1988 za możliwość wypróbowania Sony CD1700 i CD3000.

CD1700 Wciągające od pierwszych odsłuchów, bardzo bezpiecznie zestrojone, można słuchać godzinami całe albumy. Tak było w moim przypadku.
Jak miałbym porównać strojenie do innych słuchawek to na myśl przychodzą Sennheiser HD650.

CD3000 uważam za lepsze technicznie, mają ten efekt "wow" ale potrafią ukuć w ucho. Na szczęście @Tytus1988 pożyczył mi również lampy Dario Miniwatt które bardzo dobrze się uzupełniają z w/w słuchawkami i zniwelowały górne pasmo. Podobną synergię uzyskałem na DAP-ie Astell&Kern. 
 

Obie pary zrobiły na mnie duże wrażenie. Jednak Sony to Sony 🙂. Fajnie było by mieć je w kolekcji.

 

Bardzo się cieszę że można poznać takich ludzi na forum którzy mają większe doświadczenie i ciekawy sprzęt, w tym przypadku ciężko już dostępny vintage i skorzystałem z możliwości ich wypróbowania. 
 

cd1700.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności