Skocz do zawartości

Czy to możliwe by w taki sposób uszkodzić słuchawki? | Beyerdynamic DT990 PRO 250 Ohm


rejzorback

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :) Ostatnio, przez moją nieuwagę zostawiłem podpięte słuchawki Beyerdynamic DT990 PRO w wersji 250 Ohm pod wzmacniacz Denon AVR X1000, a ze względu na otwartą konstrukcję zostały pomylone z glośniczkami wbudowanymi w TV i przez godzinę pracowały na maksymalnym wzmocnieniu oferowanym przez wzmacniacz.

 

Wzmacniacz i zestaw kina domowego zazwyczaj są używane zamiast głośników w TV, i tak też przyzwyczajona jest większość domowników.

Jednak wczoraj pod moją nieobecnośćleciał włączony TV, no a słuchawki zostały podpięte we wzmacniaczu. Jako że są to słuchawki otwarte, po włączeniu TV zdawało się, że wzmacniacz się wyłączył, a dźwięk emitowany jest przez głośniczki z TV (czasem się tak po prostu u mnie dzieje :P ). Dodatkowo, jako, że dźwięk był na początku dość cichy niczego nieświadoma rodzicielka ustawiła maksymalną głośność. I tak, słuchawki pracowały przez godzinę na maksymalnym poziomie wzmocnienia (88.0). Kiedy wróciłem do domu, dźwięk płynący ze słuchawek był tak głośny, że ja sam początkowo myslałem, że pochodzi z TV. Kiedy zauważyłem swój błąd, przeraziłem się bo słuchawki aż wibrowały.

I tutaj pytanie: czy słuchawki mogły zostać w ten sposób uszkodzone? Niby na pierwszy rzut "ucha" nic im nie jest, ale boję się że membrany mogły dostać w kość. Czy mogą z czasem zacząć gorzej działać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bakus1233 napisał:

Nie przejmuj się. Producenci głośników testują w takich warunkach głośniki przez znacznie dłuższy okres czasu. Jeśli grają dalej, to znaczy, że nie przekroczyłeś ich limitu. 

Dzięki za odpowiedź. Rzecz leży jednak w tym, że to nie chodzi o głośniczki z TV, a o słuchawki, które grały tak głośno, że wydawało się jakby grały głośniki z TV. Naprawdę, w życiu nie sądziłem że mogą tak głośno grać. Wzmocnienie było największe jakie tylko da się ustawić na tym wzmacniaczu. Czy można jakoś sprawdzić czy nie doszło do uszkodzenia słuchawek, czy tylko na zasadzie działa/nie działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sprawa jest prosta - jeśli nie słyszysz żadnego charczenia, brzęczenia, zniekształceń, itp. - nic się im nie stało. Gdyby zostały uszkodzone - już byś to usłyszał.

Edytowane przez mariuszryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszryszard Dzięki za odpowiedź. Czy może być tak, że pomimo tego, że teraz jest "czysto" słuchawki mogą zacząć gorzej działać z czasem przez to zdarzenie? Czy raczej to się nie zdarza? Wiem, że nikt nie jest jasnowidzem, ale chodzi mi o to, czy tak długa ekspozycja na tak wysoki "wysiłek" mogła spowodować np jakieś zmęczenie materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rejzorback napisał:

Czy może być tak, że pomimo tego, że teraz jest "czysto" słuchawki mogą zacząć gorzej działać z czasem przez to zdarzenie?

 

Zaryzykowałbym - podobnie jak kolega @Play - że wręcz lepiej, gdyż zdążyły się przez ten "incydent" nieźle wygrzać... Ok, żarty na bok - wszystko z nimi w porządku. Słuchaj i ciesz się muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie słuchawki są dobrze wykonane i przechodzą bardzo hardcorowe testy aby jakiekolwiek wady driverów wykryć. 

Uszkodzenie membrany,wgniecenie membrany , odklejenie zwojów od magnesu, charczenie to można uznać że drivery są uszkodzone. Zmęczenie materiału? Ludzie sprzedają słuchawki z x lat przed na aukcjach i ludzie też to kupują. Bardziej złe użytkowanie lub narażanie na warunki atmosferyczne. Na stronie producenta powinno widnieć jak uszkodzić słuchawki - jeżeli nie ma tam wymienione powyżej Twojego problemu. Przeważnie wiem że jest tam głośne słuchanie może uszkodzić Twój słuch ale nie piszą nic o słuchawkach że głośno to padną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności