Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki pod Evga Nu Audio


meistero

Pytanie

Cześć,


Rozważam dobór odpowiednich słuchawek przewodowych pod posiadaną już kartę muzyczną Evga Nu Audio.
Słucham wielu różnych gatunków ale w większości jest to muzyka popularna i elektroniczna,  zwykle o  późnych porach( czasem nocą w pokoju gdy dziecko już śpi), od czasu do czasu gram w fps, wyścigi. 

Chcę usłyszeć, poznać co to znaczy dźwięk, muzyka w jakości Hi-Res:-). Zakładam, że źródłem będzie Tidal-Hifi oraz pliki FLAC.

 

Napotkałem na post kolegi: espe0, gdzie udało się jemu przetestować kartę Nu Audio w połączeniu z HiFiman Sundara.
Do tej pory korzystałem z budżetowych Sennheiser HD - które już poszły w odstawkę.


Bardzo bym chciał pójść w kierunku zamkniętych słuchawek ( w myśl, że siedzę w ciszy w nocy a rodzinka śpi) - ale może nie warto ograniczać wyboru tylko do zamkniętych modeli i wziąć pod uwagę półotwarte słuchawki?


Miałem okazję zrobić krótki odsłuch modeli Fostex TH-610 oraz Monoprice M1570 w połączeniu z MUSICAL FIDELITY V90-DAC. Zarówno jedne i drugie zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie . Model M1570 jest znacznie cięższy i wolałbym słuchawki, które ważą ~ 350g.

 

Co sądzicie o poniższych słuchawkach i odpowiednim napędzeniu ich z posiadaną kartą muzyczną bez potrzeby dokupowania dodatkowego DAC/AMP:
Czy w zbliżonych kwotach można dostać coś lepszego jeśli chodzi o parametry słuchawek.

Oczywiście rozważam zarówno planary jak i dynamiki:

 

Fostex TH-610 ( mam ofertę za 2149 zł)

Audeze LCD-1 (tylko używane) - widziałem po ok. 1300 zł. ;  [wiem, że rozwiązanie bezprzewodowe będzie dużo gorsze ale co sądzicie o modelu Audeze Mobius w połączeniu z moją kartą muzyczną? ]

 

Inne....?

 

Z góry dziękuję:-)

Edytowane przez meistero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Lubię słuchać muzyki : lata 90; dobry hip-hop/rap; muzykę elektroniczną; muzykę pop:-)
 

Co sądzisz o mojej krótkiej liście:
1) Audeze LCD-1, obecnie nowe nie do kupienia, o używane ciężko. Podoba mi się, że są lekkie ~ 250g i są planarami; używane widziałem jeszcze niedawno po ~ 1300 zł (OLX) - nie miałem okazji zrobić odsłuchu, nikt ze znajomych ich nie posiada.

2) Fostex TH-610 ( w abcav mają z ekspozycji po 2150 zł; nigdy nie kupowałem z ekspozycji, nie wiem czy warto....?) - zrobiłem krótki odsłuch ~ 15min w ich sklepie, dobre klasyczne słuchawki, scena ok, wysokie dźwięki też dobre,  bas stonowany ale czysty, ogólnie miałem wrażenie, że bas "roztrzaskuje się" - nie wiem czy słuchawki siadły im od odsłuchów czy źle spasowany DAC/AMP...

3) Monolith M1570 - zrobiły na mnie dobre wrażenie, mega duże membrany, ogólnie chyba lepsze niż TH-610, jednak są znacznie cięższe a waga (możliwie lekkie do ~ 500g) jest dla mnie ważna.

4) LCD-2 otwarte lub zamknięte - biorę je pod uwagę, nowe to koszt 3 tyś, ale widziałem, że za ok. 1800 zł można trafić czasem używane(olx).

 

Co sądzisz o moich typach, czy masz z nimi doświadczenie, jakie są o nich ogólne oponie tu na forum?;-)

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.05.2022 o 11:04, meistero napisał:

Lubię słuchać muzyki : lata 90; dobry hip-hop/rap; muzykę elektroniczną; muzykę pop:-)
 

Co sądzisz o mojej krótkiej liście:
1) Audeze LCD-1, obecnie nowe nie do kupienia, o używane ciężko. Podoba mi się, że są lekkie ~ 250g i są planarami; używane widziałem jeszcze niedawno po ~ 1300 zł (OLX) - nie miałem okazji zrobić odsłuchu, nikt ze znajomych ich nie posiada.

2) Fostex TH-610 ( w abcav mają z ekspozycji po 2150 zł; nigdy nie kupowałem z ekspozycji, nie wiem czy warto....?) - zrobiłem krótki odsłuch ~ 15min w ich sklepie, dobre klasyczne słuchawki, scena ok, wysokie dźwięki też dobre,  bas stonowany ale czysty, ogólnie miałem wrażenie, że bas "roztrzaskuje się" - nie wiem czy słuchawki siadły im od odsłuchów czy źle spasowany DAC/AMP...

 

Ja bym pomyślał o tych Fostexach TH610. Do muzyki, którą słuchasz nadają się idealnie. Napędzisz je też bez problemu, może kiedyś skusisz się na DAC/AMP Mojo, a to synergia idealna :) Co do sklepu abcav, to filia salonu audio Koris, najstarszego w Poznaniu, bardzo solidna firma. Wypożycz od nich za kaucją i posłuchaj u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@The Grand Wazoo : fajnie, że napisałeś:-)
Faktycznie powinienem zrobić dłuższy odsłuch, żeby móc w jakikolwiek sposób dokonać własnej oceny tych TH-610.

Możliwość wypożyczenie pewnie istnieje jak w większości sklepów po 100% opłaceniu za towar:-)

W budżecie do 3tyś mieszczą się jeszcze Audeze LCD-2 ale nie wiem jak wypadają wobec TH-610 w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności