Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czym napędzić Beyerdynamic DT150?


KaciPL

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, totalnie się nie znam jeżeli chodzi o sprzęt audio. Trochę poczytałem przed założeniem tematu, jednak nie znalazłem "złotego środku" dla mnie. Potrzebuję informacji co dobrego mógłbym kupić do moich Beyerów DT150. Jakiś czas temu wymieniłem pałąk na bardziej miękki, zmieniłem pady na takie jak na zdjęciu.

pady.thumb.png.9c1a12f249940ded15b06a5dcb233645.png

Aktualnie szukam sprzętu aby napędzić owe słuchawki. Aktualnie używam Sound BlasterX G6 którego kupiłem za około 350 zł ale niestety to połączenie się nie sprawdza. Przy wysokiej głośności dzwięk staje się jakby ostry(?), nie wiem jak to powiedzieć. Wcześniej używałem AIM SC808 i było super, niestety nie mam jak go już podłączyć (zmieniłem PC na miniPC), a za kilka miesięcy będę w posiadaniu MacBooka. Głównie słucham Hip-hop/rap.

Poczytałem sporo wątków i wynioskowałem poniższe wzmacniacze:

- Aune S6 Pro

- xDuoo XA-10

- Monoprice Monolith THX AAA

Oczywiście proszę Was o swoje propozycje co się sprawdzi w moim przypadku. Budżet to około 2000 zł. Proszę jeszcze powiedzieć pod co podłączać słuchawki, pod jacka czy kupić kabel XLR. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ułamek ceny zaproponowałbym swój SMSL sAp-II (ok. 350-400 zł), ale jest praktycznie nie do dostania. 

W listopadzie kupowałem słuchawki, odsłuchiwałem w salonie mp3store w Łodzi na wzmacniaczu JDS Labs Element II. Bardzo ładnie napędzał wszystkie testowane przeze mnie modele, mieści się w planowanym budżecie. Wielkie pokrętło wzmocnienia na górze obudowy bardzo wygodne. Mocny wzmacniacz: 656 mW przy 150 ohm (czyli impedancja DT150). Test: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2021/07/jds-labs-element-ii-wzmacniacz.html

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam do dt150 smsl sap ii tutaj mozna kupic tanio https://www.olx.pl/d/oferta/smsl-sap-2-wzmacniacz-slychawkowy-CID99-IDNKemi.html#a8a982c5a0

 

polecam

Edytowane przez meehooj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, meehooj napisał:

No faktycznie, czasem pojawiają się SAP-II z drugiej ręki.

Jak jest okazja - to brać. Moim zdaniem, w zaistniałej sytuacji nie ma sensu przepłacać i wydawać prawie 2000 zł na JDS Labs.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

6 godzin temu, Bednaar napisał:

No faktycznie, czasem pojawiają się SAP-II z drugiej ręki.

Jak jest okazja - to brać. Moim zdaniem, w zaistniałej sytuacji nie ma sensu przepłacać i wydawać prawie 2000 zł na JDS Labs.

Czy przedwzmacniacz także wziąć z oferty? Bezproblemowo to podłącze do MacBooka? Bo chciałbym używać tego trybu lossless https://support.apple.com/pl-pl/HT212183

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MacBook ma zwykłe wyjście słuchawkowe - mały jack 3.5 mm? Jeżeli tak, to OK - nie będzie problemu.

O jaki przedwzmacniacz z oferty chodzi? Na Twoim miejscu brałbym tylko SMSL sAp-II.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bednaar napisał:

A MacBook ma zwykłe wyjście słuchawkowe - mały jack 3.5 mm? Jeżeli tak, to OK - nie będzie problemu.

O jaki przedwzmacniacz z oferty chodzi? Na Twoim miejscu brałbym tylko SMSL sAp-II.

ten z OLX z linka https://www.olx.pl/d/oferta/smsl-sap-2-wzmacniacz-slychawkowy-CID99-IDNKemi.html#a8a982c5a0

Cytat

ps na ostatnim foto przedwzmacniacz suca audio z lampami 6k4 -trohe lepszymi jak dedykowane, sprzedam za ok 170 zł.

Dlatego zapytałem, jak warto to mógłbym też wziąć, bo budżet do 2000 zł. Dzięki

 

Edit. Tak, MacBook ma wejście jack 3.5mm a także thunderbolt 4 P.S a do formatu lossless w Apple Music nie trzeba mieć jeszcze DACa?

Edytowane przez KaciPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak chcesz, to bierz - zostawisz sobie ten, który Tobie bardziej odpowiada.

Osobiście - ja do sprzętu lampowego, jak do jeża - zbyt kłopotliwy. Jak dla mnie, sprzęt po prostu ma grać - a lampy trzeba co jakiś czas zmieniać, itp. Człowiek skupia się przez to na technice, nie na muzyce. Zależy, kto jak podchodzi do audiohobby, dla mnie sprzęt to tylko dodatek do muzyki. Kupuję, gra ładnie, o sprzęcie zapominam, istnieje tylko muzyka: kupowanie płyt CD... do czasu, aż pojawią się awarie i trzeba się rozglądać za czymś nowym ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bednaar napisał:

Nie wiem, jak chcesz, to bierz - zostawisz sobie ten, który Tobie bardziej odpowiada.

Osobiście - ja do sprzętu lampowego, jak do jeża - zbyt kłopotliwy. Jak dla mnie, sprzęt po prostu ma grać - a lampy trzeba co jakiś czas zmieniać, itp. Człowiek skupia się przez to na technice, nie na muzyce. Zależy, kto jak podchodzi do audiohobby, dla mnie sprzęt to tylko dodatek do muzyki. Kupuję, gra ładnie, o sprzęcie zapominam, istnieje tylko muzyka: kupowanie płyt CD... do czasu, aż pojawią się awarie i trzeba się rozglądać za czymś nowym ;) 

Dziękuję, już rozumiem. A jaki DAC byś do tego polecił? bo niestety ale

Cytat

Aby słuchać utworów z częstotliwością próbkowania wyższą niż 48 kHz, potrzebujesz zewnętrznego konwertera cyfrowo-analogowego.

Dlatego potrzebowałbym do tego jakiegoś DACa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki nie są zbyt trudne do napędzenia, o ile wzmacniacz może dać sensowne napięcie na wyjściu. Wg danych producenta i tak maksymalna moc wejściowa to 100mW. Ze względu na pewną misiowatość samych słuchawek w żadne lampy bym nie szedł, poza tym po co chwilę myśleć o ich wymianie. A t dlatego bo się zużywają, a to dlatego bo może inne będą brzmiały inaczej. Swoją drogą w dawnym telewizorze lampowym zmiana lamp na innego producenta nie powodowała zmiany jakości obrazu, ciekawe więc, że w audio wszystko powoduje zmiany wg. niektórych.

Ja bym ci polecił używanego O2. Wzmacniacz plus dac albo integrę czyli O2+ODAC.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KaciPL napisał:

A jaki DAC byś do tego polecił?

Przepraszam, ale w życiu nie miałem żadnego osobnego DAC-a.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafacio napisał:

Te słuchawki nie są zbyt trudne do napędzenia, o ile wzmacniacz może dać sensowne napięcie na wyjściu. Wg danych producenta i tak maksymalna moc wejściowa to 100mW. Ze względu na pewną misiowatość samych słuchawek w żadne lampy bym nie szedł, poza tym po co chwilę myśleć o ich wymianie. A t dlatego bo się zużywają, a to dlatego bo może inne będą brzmiały inaczej. Swoją drogą w dawnym telewizorze lampowym zmiana lamp na innego producenta nie powodowała zmiany jakości obrazu, ciekawe więc, że w audio wszystko powoduje zmiany wg. niektórych.

Ja bym ci polecił używanego O2. Wzmacniacz plus dac albo integrę czyli O2+ODAC.

na allegro znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-objective-o2-sdac-dac-amp-11599474524

nada się? Czy szukać coś innego, lepszego?

 

Edit. tu nawet lepsza cena https://drop.com/buy/drop-o2-sdac-dac-amp?defaultSelectionIds=961885

140$ ale wysyłka chyba z USA
Edit2. o2 sdac z linku wyżej z przesyłka wychodzi mnie 145$ czyli około 650 zł , jednak jest jeszcze JDS LABS Element II tu https://allegro.pl/oferta/jds-labs-element-copper-ring-biurkowy-dac-amp-10718052196

Jak myślicie? Co wybrać?

Edytowane przez KaciPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc bralbym smsl sap-2 za 200 zł, ja jeszcze zrobiłem upgrade: zasilacz liniowy stabilizowany ABASCO.   Za całe 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności