Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przenośne głośniki stereo bluetooth


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ze względu na częste wyjazdy i rodzaj pracy szukam głośników bluetooth w max przedziale 1000-2000 zł ale im taniej tym lepiej. Tak by można było dwa sparować w stereo i by opóźnienie było w tym trybie na tyle znośne by oglądać film. Jest w ogóle coś takiego dostępne?

 

Rozmiar: coś co można w miarę komfortowo spakować do plecaka czy walizki, by nie zajmowało nagle połowy bagażu. 

 

Obecnie mam doss soundbox XL, ale zostaje w domu zazwyczaj że względu na to, że bateria już słabo trzyma i trzeba pamiętać o dodatkowym zasilaczu. Na wyjazdy zabieram Earfun Uboom - dwa sparowane w stereo. Jako tako grają, ale jest problem z bardzo dużym opóźnieniem w trybie stereo.

 

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to minirg 3, ale z tego co kojarzę opóźnienie w stereo jest wyraźne. Podobnie z innymi rozwiązaniami typ 2x Anker motion+ czy jakieś JBLe. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damix zmienił(a) tytuł na Przenośne głośniki stereo bluetooth

te opóźnienie może wynikać ze ograniczeń BT

 

2 przykłady dla kontrastu jeśli chodzi o słuchawki TWS

  1. Sony WF-1000XM4 może połączyć się tylko z 1 urządzeniem jednocześnie (nie ma opcji multipoint connection) bo żeby skrócić opóźnienie każda ze słuchawek łączy się bezpośrednio z komputerem
  2. Inne słuchawki TWS, w tym np. airpodsy - najpierw jedna słuchawka (nazwijmy ją slave) łączy się do 2giej (do 'mastera') a później dopiero do urządzenia transmitującego dźwięk przez Bluetooth, jednocześnie dając większe opóźnienie bo w obu słuchawkach słychać to "co trzeba" dopiero jak sygnał dotrze do slave'a

Poglądowo załączam piękny rysunek dla zrozumienia ;) 

 

 

Podejrzewam, że w przypadku głośników:

  • występuje problem jak wyżej, czyli jeden z głośników jest nadrzędny i emituje do 2giego i stąd opóźnienei całego ukłądu wzrasta
  • druga rzecz to rodzaj kodeków - nie sądzę żeby te głośniki obsługiwały apx LL (low latency); albo należy szukać takich właśnie urządzeń obsługujących ostatni wymieniony kodek

To moje przypuszczenia z technicznego pktu widzenia. Nie mam doświadczenia w łączeniu w ten sposób wspomnianych przez Ciebie głośników 

Notes_220429_182656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności