Skocz do zawartości

Test Cayin RU6


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Analogowe brzmienie ze smartfona.

 

Cayin RU6 to nietypowy, bo dyskretny DAC/AMP typu „dongle”. Urządzenie zostało wyposażone w przetwornik typu R2R, wyjście zbalansowane 4,4 mm oraz niewielki ekran OLED.


Cayin RU6 wyróżnia się z tłumu, bo producent postawił na dyskretne komponenty, czyli w roli przetwornika występuje drabinka rezystorowa, a regulacja głośności jest przekaźnikowa. Przetworniki tego typu słyną z naturalnego brzmienia, ale wymagają wielu, precyzyjnie dobranych elementów, więc są kosztowne w produkcji. Cayin RU6 rzeczywiście nie należy do tanich, bo został wyceniony na 1499 zł. Sprawdziłem, jak brzmi i czy warto się nim zainteresować...

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/cayin-ru6-recenzja/

 

spacer.png

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w zestawie nie ma interkonektu do smartfonów Apple”

 

Z tego co czytałem Cayin nie współpracuje poprawnie ze sprzętami Apple ze względu na ich ograniczenia prądowe, ale być może się mylę, niech mnie ktoś poprawi w razie czego ;) 

 

Recenzja w punkt jak zawsze 👍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MrSheep napisał:

Cayin nie współpracuje poprawnie ze sprzętami Apple ze względu na ich ograniczenia prądowe, ale być może się mylę, niech mnie ktoś poprawi w razie czego ;) 

Tak, czytałem o tym na headfi. Nie wiem czy to ich oficjalne stanowisko, ale w tym tonie się wypowiadali użytkownicy.

 

Co do samej recenzji .. Mam i podzielam zdanie, to świetny przetwornik, gra analogowo, bardzo przystępnie i z moich wszystkich dosyć muzykalnych źródeł, to ten gra najbardziej relaksująco. Bardzo naturalna barwa instrumentów, dobra scena i holografia, w sumie brak jakiś wyraźnych niedostatków, pomijając kwestie napędzenia. U mnie jest sparowany z Gryphonem w trybie NOS, po 3.5mm i low gainie (jak zaleca Cayin). Bardzo dobrze mu robi XSpace/3D, bo poprawia klarowność i scenę przez co gra to już iście stacjonarnie :D OSa mało słuchałem, bo wtedy brzmienie mi bardziej przypomina delta sigma, choć może jeszcze wrócę do tego trybu.

Gratuluje, to chyba pierwsza Polska recenzja i bardzo trafna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MrSheep napisał:

Szkoda, że w zestawie nie ma interkonektu do smartfonów Apple”

 

Z tego co czytałem Cayin nie współpracuje poprawnie ze sprzętami Apple ze względu na ich ograniczenia prądowe, ale być może się mylę, niech mnie ktoś poprawi w razie czego ;) 

 

Mogę potwierdzić - nie działa :P 

 

Tak samo Hidizs S9 Pro. Z moich dongli z iP 13 Pro działa tylko LP W2 oraz Earmen Sparrow.

 

RU6 ogólnie bardzo fajny dongiel, podoba mi się ta szkoła grania i chętnie spróbuję w przyszłości czegoś lepszego na R-2R. Polecam spróbować bo granie unikatowe. Dwie rzeczy mi się w tym donglu nie podobają - jest duży i ciężki (niewygodny korzystając z telefonem), no i ta nieszczęsna regulacja głośności - to akurat mocno upierdliwe. Potwierdzam też, że szumi z czułymi dokami (no ale akurat z Andromedami to podobno mało co nie szumi :D).

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dirian napisał:

 

Mogę potwierdzić - nie działa :P 

 

Tak samo Hidizs S9 Pro. Z moich dongli z iP 13 Pro działa tylko LP W2 oraz Earmen Sparrow.

 

Tak, jak napisałem wyżej - iPhone 13 + CS-L2C + Cayin RU6 i nie stwierdziłem problemów.

 

Z jakiego interkonektu/adaptera korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciux napisał:

Z jakiego interkonektu/adaptera korzystasz?

 

Z zestawu od iFi Gryphon.

 

To teraz mam zagwozdkę - czemu na CS-L2C działa, a na kabelku od Gryphona nie? Czym fizycznie różnią się te kabelki? Kwestia jakiegoś innego "czipa" w środku? Dopiero od jakiegoś czasu mam iPhone i nie zagłębiałem się w temat. Znaczy trochę zagłębiałem, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dirian napisał:

To teraz mam zagwozdkę - czemu na CS-L2C działa, a na kabelku od Gryphona nie?

Kable lightning mają w sobie elektronikę, która odpowiednio taki kabelek obsługuje, może kabel Cayina ma lepszą kompatybilność z iPhonem. Szkoda, że Apple dalej brnie w te swoje wynalazki, by nabijać sobie portfel, zamiast używać standardowo usb-c jak wszyscy inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artorias napisał:

Kable lightning mają w sobie elektronikę, która odpowiednio taki kabelek obsługuje, może kabel Cayina ma lepszą kompatybilność z iPhonem. Szkoda, że Apple dalej brnie w te swoje wynalazki, by nabijać sobie portfel, zamiast używać standardowo usb-c jak wszyscy inni.


Podobno iPhone 14 ma już mieć USB-C. Lepiej późno niż wcale ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MrSheep napisał:


Podobno iPhone 14 ma już mieć USB-C. Lepiej późno niż wcale ;) 

Czekam na wersje bez żadnego złącza 😉

Mamy ladowanie indukcyjne, z tel większość os używa słuchawek BT, wymiana danych przez chmurę… złącza stają się zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, atr3yu napisał:

Czemu tak zalecają? Albo gdzie? To sam poczytam.

Gdzieś w tym wątku :D https://www.head-fi.org/threads/cayin-ru6-r-2r-usb-dongle-dac-with-head-amp.960113/

Ale która dokładnie strona, to Ci nie powiem, pewnie gdzieś od 100 w górę. Trochę śledziłem wątek zanim go zakupiłem. Temat pojawił się, bo ludzie pytali o połączenie RU6 z AMPem od Cayina N9 czy jakoś tak i w jaki sposób najlepiej to robić. 

Generalnie zalecają bo ponieważ, 3.5mm gra czyściej, a low gain oferuje lepsze SQ, w pierwszym przypadku dlatego, że przechodzi tylko przez 1 opamp, zamiast drugiego „inverted”, który ma za zadanie jedynie podbić moc, a w drugim przypadku nie mam pojęcia, ale pewnie przez to, że jak na tak małe urządzenie zasilane z zewnątrz takie podbicie napięcia, może się wiązać z jakimiś zniekształceniami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę, że CAYIN RU6 ma swoją własną, oddolnie i spontanicznie zorganizowaną "drogę krzyżową" na mp3store przez szerokie grono zadowolonych użytkowników, trudno się też dziwić, bo 1400-1500 zł piechotą nie chodzi, również ja jestem jego szczęśliwym posiadaczem i pozwolę sobie, że i ja rzucę w niego kamieniem, a przynajmniej się zamachnę trzymając go w rękach ...

 

Bez problemu zaktualizowałem oprogramowanie układowe m.in. w Audioquest Dragonfly Black,  Audioquest Dragonfly Red, Lotoo PAW S1, Luxury & Precision W1, Luxury & Precision W2 itd., ale ...

 

... czy w ogóle da się zaktualizować oprogramowanie układowe w CAYIN RU6, a jeżeli tak, to jak to zrobić ? 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności