Skocz do zawartości

DAC Mach w moich warunkach - opis wrażeń


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu 6 miesięcy udało mi się trzykrotnie sprawdzić DAC Mach Kolegi Pawła, oba opisy wrażeń oraz porównania są opublikowane na naszym forum.

Tym razem DAC dostałem na kolka dni na testy w swoich warunkach.

Mój tor> PC oraz pliki > system Daphile > DAC Mach (TDA1541)> wzmacniacz Sony STR V5 > kolumny DIY Hurricane.

Na słuchawkach nie sprawdzałem z racji że to porównanie było bardziej skierowane jak duże korzyści DAC Mach będzie miał przy mojej Lampucerze DIY i wynik z takich testów spokojnie mi wystarczy aby wiedzieć na czym stoi mój tor zaczynając od źródła.

 

Wrażenia z odsłuchu

Nie chce za dużo powielać opisywanych zdań o różnicach jakie przynosi DAC Mach przy Lampucerze bo to tez opisywałem w jednym temacie gdy byłem u Pawła i w zasadzie wiele się nie zmieniło z końcowym werdyktem.

Mach gra wyraźnie lepiej, zaczynając od łagodnej ale dociążonej barwy przez wyśmienitą holografię, wielkością sceny po bardzo dobrą a nawet świetną rozdzielczość.

Moja Lampucera (CS4397) gra zauważalnie bardziej technicznie, jest bardziej efektowna, ma grubszy mocniejszy zarys przez co nie uwydatnia nie wiadomo ile detali w dźwięku, ogółem brakuje jej lepszego wygładzenia, wypełnienia w barwie, tworzenia trójwymiarowych obrazów, dynamika też jest gorsza. W sprawie barwy Mach jest delikatnie jaśniejszy, średnica podkolorowana, pełna, barwna z ładnym dociążeniem, niskie tony energiczne, obecne i od samego dołu wyczuwalne.

Lampucera nie ma tak wypełnionego dźwięku to i bas ma nieco mniej energii, masy, wydaje się nieco za płytki, średnie tony mniej dociążone i bardziej neutralne lub stonowane w barwie, góra jak by lekko stonowana ale przez gorsze wygładzenie i detale ma większa obecność na scenie, niestety jest trochę techniczna przez co też bardziej monotonna.

Charakterna wyższa średnica jak i góra jest znana z Lampucery, przy niej Mach ma mocno wygładzone, mniej wybijające się na tle niższej średnicy i basu.

Mach buduje większą bardziej realną sceną, wybrzmiewa też nieco większymi obrazami, ma dużo powietrza i nie ma obaw że będzie za tłoczno.

Póki co nie słyszałem lepiej grającego DACa, chociaż też miło wspominam Chorda czy Matrixa x sabre.

 

Teraz z innej beczki, gdy bym miał zrobić zestawienie który DAC do którego zbliżył by się charakterem i barwą to Mach przypisał bym najbliżej do Chorda Qutest.

Zdecydowanie inne granie to moja Lampucera, Denafrips Ares 2, czy opisywany na tym forum DIY na Sabre 9028.

 

IMG_20220415_013644.jpg

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności