Skocz do zawartości

Monolith Monoprice serwis i okres gwarancji


x86

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ciekawostkę napiszę, że Monoprice w Europie udziela 5 letniej gwarancji na słuchawki :) (a przynajmniej na te z przetwornikami planarnymi). 
Włoch dusił i wyrobił gniazdo jack 2.5mm w M1060C, zaś Monoprice wysłało mu nowe słuchawki bez czekania aż ten odeśle uszkodzone. To je serwis na piątkę ! 🤩

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus1233 napisał:

Coś co powinno być standardem przy takich cenach słuchawek jest uznawane za wow :D

W sumie masz rację ale teraz są takie czasy, że nawet spaloną żarówkę w markecie nie wymienią Ci od ręki tylko spisywanie reklamacji i oczekiwanie tygodniami (w ciemnościach 😆) na jej rozpatrzenie. Zapytajcie @Gracjana ile czekał na wymianę wadliwego przetwornika w Audeze korzystając z gwarancji i ile to finalnie kosztowało. Jest serwis i jest serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1 Mógłbyś zapodać linka o tych M1060C tego Włocha?

 

Nie będę robił reklamy konkretnemu Marketowi ,ale w zeszłym roku wymienili mi żarówkę led od ręki która padła po ok. roku używania [oczywiście miałem paragon +opakowanie].

2 tygodnie temu jak kupowałem lampy + żarówki led , w domu okazalo się że jedna żarówka jest popękana. Po kilku dniach robiłem zwroty nadmiaru zakupionego towaru i wymienili mi od ręki tę żarówkę na serwisie marketu.

 

Jeżeli @Gracjan miał słuchawki na gw. to za przetworniki na pewno nie płacił, wyjątki -

                                                                                                   

Takie info. podało Audeze na Head-Fi - ,,Tak, otwarcie sterownika unieważnia gwarancję, nie da się jej obejść. ... i inne „nadużycia” również nie są objęte gwarancją.''

 

 

Inne nadużycia to zapewne zakrywanie dekielków [Lcd otwarte] dłońmi , coś tam się faluje i na serwisie dojdą do tego.

 

Podejrzewam iż pisząc o serwisie pomyliłeś  pojęcia, serwis Audeze z autoryzowany serwis dystrybutora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tommy66 napisał:

Mógłbyś zapodać linka o tych M1060C tego Włocha?

Info i zdjęcia mam ale z prywatnej rozmowy. 

50 minut temu, Tommy66 napisał:

Nie będę robił reklamy konkretnemu Marketowi

Ja chętnie bym zrobił antyreklamę bo ten market jest na ogólnej cenzurze po wybuchu wojny ale szkoda rozwijać dyskusję w tym kierunku, niezwiązanym z audio.

50 minut temu, Tommy66 napisał:

Podejrzewam iż pisząc o serwisie pomyliłeś  pojęcia, serwis Audeze z autoryzowany serwis dystrybutora?

Żadnej ingerencji i grzebania nie było, nawet oryginalne pady nie odrywane. Nie znam szczegółów jaki to serwis ale pewno autoryzowany dystrybutor bo usługa wykonana w Polsce. Niby na gwarancji, wymiana przetworników na nowe, a z tego co wiem za samą usługę wymiany musiał zapłacić i to nie symboliczne 40 czy 30 zł jak było w przypadku skorzystania z wieczystej gwarancji od KOSSa. O innych moich uwagach nie wspomnę bo to już moje prywatne zdanie ale delikatnie mówiąc zmienił się mój ogólny pogląd w temacie gwarancji firmy Audeze ;) 

 

Odpowiedź Monoprice'a dla potwierdzenia okresu 5 letniej gwarancji :

Screenshot_2022-04-08-08-37-52-847_com.google.android.gm.jpg

 

Aha przypomniało mi się, że kupił na Amazonie więc raczej nie ma znaczenia czy słuchawki kupione w oficjalnym sklepie Monoprice czy od "pośrednika".  Z drugiej strony jeszcze nie trafiłem w sieci na przypadek uszkodzonego przetwornika tej marki :) 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodziło o dlugośc gw. tylko o sposób przedstawienia przez niego usterki, pewnie zdjecia lub filmik.

 

Co do tych Lcd2F @Gracjan'a  i kosztów naprawy , to nie ma innej opcji jak  [słuchawki - 2019/ usterka chyba luty 2022.] albo słuchawki były po gw. - 2lata dystrybutora, 3-ci dodatkowy rok po zarejestr.na str. Audeze. może nie były zarejestrowane ew. ,,inne nadużycia'' o których pisałem wyżej.

 

 

Widocznie te przetworniki są tak wyrafinowane jak ak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy na wymianę wadliwego przetwornika czekałem bardzo długo - około 2 miesięcy. Słuchawki były kupione w 2019 roku i przetwornik padł po okresie gwarancji. Poniosłem jedynie koszt usługi serwisowej, a wymiana przetworników była darmowa- rzekomo Audeze udziela 5 lat gwarancji na drivery. 

Edytowane przez Gracjan
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności