Skocz do zawartości
  • 0

TWS do 500zł


Swinch

Pytanie

Cześć,
Moje Fiil T1 Lite po roku odmówiły mi posłuszeństwa i chciałbym zaopatrzyć się w coś sprawdzonego z wyższej póki. Co do brzmienia Fiile mi bardzo odpowiadały i chciałbym coś podobnego z dosadnym basem i klarownością. Słucham mocno zróżnicowanej muzyki od death metalu po spokojny pop, więc miło byłoby mieć raczej uniwersalne strojenie słuchawek. Poczytałem trochę i znalazłem budsy pro. Można je wyrwać do 500zł na portalach aukcyjnych, ale chciałbym się upewnić czy może nie ma lepszych propozycji? ANC byłoby miłym dodatkiem, lecz to nie priorytet. Najlepiej, gdyby słuchawki były dostępne w Polsce od ręki, nie chcę aby były to jakieś egzotyki z zagranicznych portali, które mało kto testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A ja polecę Ci BGVP Q2S z Aliexpress. Do mnie (do paczkomatu) szły 14 dni. Miały być wg Aliexpress 4 maja a w piątek miałem je u siebie. Super wygodne, mają 3 rodzaje tipsów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dźwiękowo też udane, nie mają ANC, ale bierne tłumienie jest przyzwoite. Grają około 7,5 godziny na jednym ladowaniu(jeszcze ich na tym polu nie testowałem, bo kilka zabawek przed świętami przyszlo) a jak bateria padnie to kabelek lub moduł BT typu NiceHCK HB2 lub TRN BT20S/Pro i dalej słuchasz. Przy HB 2 (gra ok 15 godzin na ładowaniu) masz prawie dobę słuchania. Nie żałuję zakupu, wart każdego wydanego centa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Jaro54 napisał:

A ja polecę Ci BGVP Q2S z Aliexpress. Do mnie (do paczkomatu) szły 14 dni. Miały być wg Aliexpress 4 maja a w piątek miałem je u siebie. Super wygodne, mają 3 rodzaje tipsów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dźwiękowo też udane, nie mają ANC, ale bierne tłumienie jest przyzwoite. Grają około 7,5 godziny na jednym ladowaniu(jeszcze ich na tym polu nie testowałem, bo kilka zabawek przed świętami przyszlo) a jak bateria padnie to kabelek lub moduł BT typu NiceHCK HB2 lub TRN BT20S/Pro i dalej słuchasz. Przy HB 2 (gra ok 15 godzin na ładowaniu) masz prawie dobę słuchania. Nie żałuję zakupu, wart każdego wydanego centa. 

Serio będą lepsze niż budsy? Nie jestem typem człowieka, który kupuje nową parę słuchawek co parę miesięcy i chciałbym mieć coś godnego zaufania na powiedzmy 2 lata. Miałem już kz z1, potem Fiile i obie opcje zepsuły się po roku i naprawdę już mnie trochę te chinole odrzucają. Już nawet nie mówię o problemach z łącznością, które pojawiały się co jakiś czas. Rozumiem, że w przypadku audiofilów z tego forum łatwiej jest się zdecydować na tego typu sprzęt, gdyż jak mniemam to tylko jedna z kilkunastu czy tam kilkudziesięciu par słuchawek jakie już macie, ale ja chcę kupić raz a dobrze na lata. Priorytet to aby świetnie brzmiały, były wygodne i bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do awaryjności to nie słyszałem zbyt wielu narzekań na wyroby BGVP. Ja swoje mam od piątku i na razie nie mam powodów do narzekania. Miałem Klipsch T5 TWS i nawaliły po 6 dniach, zwróciłem. Lubię Klipsche ale niestety jedna słuchawka zaczęła się rozłączać mimo że była ok 60 cm od źródła. Wygoda też nie była najlepsza, były duże i ciężkie. Z tańszych mogę Ci polecić Tranya T20. Zakup też niestety zagranicą ale dostałem po 9 dniach. Chyba jeszcze działa kod "SPECIAL50" wtedy 42$ kosztują z przesyłką. Trochę słabsze dźwiękowo, nie złe tylko słabsze od Q2S. Też wygodne i lekkie. Jest jeszcze Mifo O5 Pro lub Plus (czasami na allegro gości nowe i używane). Również wygodne, a wszystkie wymienione choć tańsze od Panasonic RZ-S500W grają lepiej. Jedyna przewaga RZ-S500W to ANC. Mifo dobrze tłumi a ma również nasłuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podłącze się z pytaniem o TWS. 

Może ktoś coś poleci 🙂

Szukam TWS wygodnych i równo grających z naciskiem na średnicę,  jeśli mogę odnieść porównanie do naussnych to tak jak Philips shp9500. Sennheiser hd600/580, Natomiast nie jak  HD650 / DT990

 

Mam Panasonic RZ-S500W i o ile bas jest rozdzielczy i fajny, z wyłączonym anc, po włączeniu zaczynają pompować. to reszta pasma jest tragiczna, średnica której nie ma i góra która syczy, bardzo sztuczna. Wygoda może być. 

 

Miałem wcześniej samsung buds live ale nie umiałem ich zaaplikować aby zagrały lepiej od pchełek z kiosku. 

 

Chcę coś wreszcie kupić poczciwego bo to będzie jedyny sposób aby posłuchać muzyki, w ogóle 😪

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Night napisał:

Podłącze się z pytaniem o TWS. 

Może ktoś coś poleci 🙂

Szukam TWS wygodnych i równo grających z naciskiem na średnicę,  jeśli mogę odnieść porównanie do naussnych to tak jak Philips shp9500. Sennheiser hd600/580, Natomiast nie jak  HD650 / DT990

 

Mam Panasonic RZ-S500W i o ile bas jest rozdzielczy i fajny, z wyłączonym anc, po włączeniu zaczynają pompować. to reszta pasma jest tragiczna, średnica której nie ma i góra która syczy, bardzo sztuczna. Wygoda może być. 

 

Miałem wcześniej samsung buds live ale nie umiałem ich zaaplikować aby zagrały lepiej od pchełek z kiosku. 

 

Chcę coś wreszcie kupić poczciwego bo to będzie jedyny sposób aby posłuchać muzyki, w ogóle 😪

 

Jak szukasz słuchawek na spacery, to zakochał byś się w Hiby WH2 BA. Zaznaczam że są tak strojone żeby grały na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, espe0 napisał:

Jak szukasz słuchawek na spacery, to zakochał byś się w Hiby WH2 BA. Zaznaczam że są tak strojone żeby grały na zewnątrz.

Można tak stroić słuchawki? 😁

Używane będą w różnych warunkach, praca, praca na budowie, przed spaniem, w mieszkaniu. 

Najwyżej kupię jakieś Apple TWS, zwykle earpodsy na kabelku grały równo, bez sztuczności i były bardzo wygodne mimo braku gumek i słabej izolacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Night napisał:

Można tak stroić słuchawki? 😁

Używane będą w różnych warunkach, praca, praca na budowie, przed spaniem, w mieszkaniu. 

Najwyżej kupię jakieś Apple TWS, zwykle earpodsy na kabelku grały równo, bez sztuczności i były bardzo wygodne mimo braku gumek i słabej izolacji. 

@Night te Panasonici są niewygodne, dźwiękowo co najwyżej średnie. Proponuję niedrogie Tranya T20. Przegrywają z RZ-S500W tylko brakiem ANC i aplikacji. Wygoda i dźwięk na plus dla T20. Jak za mało basu to jest opcja bass boost, która nie psuje dźwięku, tylko dodaje basu. I to za mniej niż połowę obecnej ceny Panasoniców. 

 

3 godziny temu, Night napisał:

Podłącze się z pytaniem o TWS. 

Może ktoś coś poleci 🙂

Szukam TWS wygodnych i równo grających z naciskiem na średnicę,  jeśli mogę odnieść porównanie do naussnych to tak jak Philips shp9500. Sennheiser hd600/580, Natomiast nie jak  HD650 / DT990

 

Mam Panasonic RZ-S500W i o ile bas jest rozdzielczy i fajny, z wyłączonym anc, po włączeniu zaczynają pompować. to reszta pasma jest tragiczna, średnica której nie ma i góra która syczy, bardzo sztuczna. Wygoda może być. 

 

Miałem wcześniej samsung buds live ale nie umiałem ich zaaplikować aby zagrały lepiej od pchełek z kiosku. 

 

Chcę coś wreszcie kupić poczciwego bo to będzie jedyny sposób aby posłuchać muzyki, w ogóle 😪

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Jaro54 napisał:

@Night te Panasonici są niewygodne, dźwiękowo co najwyżej średnie. Proponuję niedrogie Tranya T20. Przegrywają z RZ-S500W tylko brakiem ANC i aplikacji. Wygoda i dźwięk na plus dla T20. Jak za mało basu to jest opcja bass boost, która nie psuje dźwięku, tylko dodaje basu. I to za mniej niż połowę obecnej ceny Panasoniców. 

 

 

Dzięki, rozglądnę się.

jak wspomniałem wymagań co do anc, obsługi itp nie mam żadnych, ważne żeby były wygodne i nie psuły dźwięku, były jasne, rozdzielcze, nie tłukły basem, coś jak hd600

 

Panasonic o dziwo leża w miarę ok, nie jest to ideał, ale w najgorszym przypadku mogły by być, jednak dźwięk to tragedia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Night napisał:

Można tak stroić słuchawki? 😁

Używane będą w różnych warunkach, praca, praca na budowie, przed spaniem, w mieszkaniu. 

Najwyżej kupię jakieś Apple TWS, zwykle earpodsy na kabelku grały równo, bez sztuczności i były bardzo wygodne mimo braku gumek i słabej izolacji. 

 

To słuchawki mają wypchnięte te częstotliwości które na zewnątrz, bądź w hałaśliwych warunkach się trochę tracą. Przez co na spacerze, bądź na zakupach w markecie grają naprawdę równo. W domu grają przez to nieco kontrowersyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności