Skocz do zawartości

Jaki TV kupić w 2022 roku?


tommir

Rekomendowane odpowiedzi

O! Powyższe co kolega napisał mi dało odpowiedź, że nawet po dwóch latach nic nie muszę robić. Obraz wciąż jest igła. Pewnie nawet się nie doczekam ręcznego czyszczenia, bo znając życie będę niedługo zmieniał na jakiś nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą, ręczne czyszczenie pikseli wykonujemy tylko, jeśli są jakieś problemy z matrycą. Wprawdzie ja robiłem to kilka razy na moim poprzednim C9 i nie miałem spadku jasności (mam urządzenia do kalibracji), to nie zaleca się tego robić bez wyraźnego powodu.

A poza tym OLED to jedyna droga :)

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, all999 napisał:

Tak jak koledzy piszą, ręczne czyszczenie pikseli wykonujemy tylko, jeśli są jakieś problemy z matrycą. Wprawdzie ja robiłem to kilka razy na moim poprzednim C9 i nie miałem spadku jasności (mam urządzenia do kalibracji), to nie zaleca się tego robić bez wyraźnego powodu.

A poza tym OLED to jedyna droga :)

Nie mam już lajków, więc podziękuję w ten sposób. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Teraz, The Grand Wazoo napisał:

Hej,

 

tak, tata się zdecydował na LG. Byłem niedawno u rodziców no i muszę przyznać że obraz 4K jest naprawdę bardzo dobry. Gorzej wygląda słabszej jakości obraz telewizyjny, ale tego można się było spodziewać, zresztą to margines oglądania.

 

Starwars to bardziej dla mnie, ale temat chyba nie przejdzie żony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem hehe, tylko że nie star wars a 42 calowy mający służyć za coś pomiędzy monitorem a telewizorem. Pomierzyłem wcześniej i wiedziałem jak duży będzie ale ja stanął na biurku i go odpaliłem to jako monitor to jednak jest kolos tak że niewiem co z tego będzie :P. Dobrze że odpuściłem 48 calowy bo już sie rok temu przymierzałem ale stwierdzilem że tyle to o wiele za duży 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Też kupiłem hehe, tylko że nie star wars a 42 calowy mający służyć za coś pomiędzy monitorem a telewizorem. Pomierzyłem wcześniej i wiedziałem jak duży będzie ale ja stanął na biurku i go odpaliłem to jako monitor to jednak jest kolos tak że niewiem co z tego będzie :P. Dobrze że odpuściłem 48 calowy bo już sie rok temu przymierzałem ale stwierdzilem że tyle to o wiele za duży 

Myślę, że się przyzwyczaisz ;) Ja kiedyś myślałem, że monitor 24" to już jest duży, a ponad 30 o wiele za duży. Teraz wydaje się mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że będzie jak z TV i się przyzwyczaję, ale z 32 przesiadłem się z powrotem na 27. Przestrzeń robocza była super, ale ilośc światła jaką mnie taka płachta blisko twarzy częstowała wieczorami, była dla mnie nie do zniesienia. Nawet przy trybach ciemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał:

Też myślałem że będzie jak z TV i się przyzwyczaję, ale z 32 przesiadłem się z powrotem na 27. Przestrzeń robocza była super, ale ilośc światła jaką mnie taka płachta blisko twarzy częstowała wieczorami, była dla mnie nie do zniesienia. Nawet przy trybach ciemnych.

 

27 uważam że bardzo dobrą wielkość dla monitora i do tej pory mam chyba już z 12 letniego samsunga ale z matrycą TN 60hz i bez VRR i już nie moge na niego patrzeć a zepsuć się niechce. Kupilem kilka miesięcy temu 28 calowego 144hz 4k na IPS i zwróciłem po tygodniu. Kolory piękne, ostrość żyleta, VRR robi robote ale czerń ledwie lepsza niż w starym TN a do tego IPS glow w rogach taki jakby w nocy ktoś za mną latarką świecił i mi refleksy robił a tryb HDR to już w ogóle jakiś żart - totalnie bezużyteczny. Pewnie dało by się z tym wszystkim żyć ale za 2,7 tys zł to dla mnie niezłe jaja.

 

Chciałem więc oleda ale ekrany duże i dopiero teraz najmniejszy się pojawił 42 cale i próbuje przełknąć tą wielkość ;) Cenowo ok, prawie 2x droższy ale jednak dostaje się większy ekran (choć to może być akurat minus) kolory równie pięknie, prawdziwa czerń, prawdziwy HDR, 120hz z VRR (freesync i gsync) i do tego tona funkcji czysto telewizyjnych, smarty, procesory obrazu, pilot i głośniki lepsze niż w każdym monitorze. Stosunek cena jakość imho w porównaniu do monitorów to jest miazga. Wyszedł też niedawno pierwszy sensowny monitor qd-oled DELL AW3423DW ale jest równie drogi i ja nie chce ekranu ani zakrzywionego ani ultrawide bo gram na konsolach z których miałbym full hd i do tego z czarnymi paskami po bokach. Te qd-oled też mają swoje problemy bo nie mają wartstwy polaryzacyjnej i przy świetle czerń robi się szara jak w LCD i dopiero w mroku wygląda na czarną więc trochę kupa.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Kolory piękne, ostrość żyleta, VRR robi robote ale czerń ledwie lepsza niż w starym TN a do tego IPS glow w rogach taki jakby w nocy ktoś za mną latarką świecił i mi refleksy robił a tryb HDR to już w ogóle jakiś żart - totalnie bezużyteczny. Pewnie dało by się z tym wszystkim żyć ale za 2,7 tys zł to dla mnie niezłe jaja.

 

Masakra co nie? Też to przerabiałem, 3 monitory wróciły do sklepu i wziąłem jakiegoś taniego samsunga, który miał te same wady, ale kosztował 700zł a nie 3k. Akurat na przeczekanie aż sie pojawią OLEDy albo miniledy w mniejszych rozmiarach i bardziej przystępne cenowo za parę lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VA to jakaś opcja, przymierzałem się, póki co korzystam tylko z iMaca ale docelowo chcę zwykły PC postawić obok więc przeglądałem co jest na rynku i są pojedyncze modele, które nie mają jakichś większych problemów z ghostingiem niż IPS, trzeba tylko poprzeglądać recenzje. Pod kątem kolorów jak ktoś nie szuka monitora do profesjonalnej edycji zdjęć, to różnicy nie zauważy (a monitor i tak zawsze można skalibrować), za to contrast ratio znacznie normalniejsze. Jasne, OLED to nie jest (swoją drogą, Asus ma VivoBooka z OLED), ale jest znacznie lepiej niż na IPS. To co prezentują IPSy jeśli o czerń chodzi, to jakiś kiepski żart.

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już potaniało. Do niedawna najtańszy oled do peceta to był LG 27EP950 z matrycą 60hz za 12tys zł a rzeczywista alternatywa dla oled czyli mini led Asus PG32UQXE z 1152 strefami wygaszania to 16tys zł. Na tym tle 6,6tys zł za nowość Dell qd-oled AW3423DW to sie jawi już jako okazja a to dopiero początek.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Bo wcześniej oraz w innych sklepach kosztował 1200 zł, a kupiłem go za 899 zł, teraz zaś znów jest drożej. Teraz trochę żałuję takich pieniędzy wydanych na TV, bo mogłem do starego kupić choćby TV stick Xiaomi za 200 zł, a TV i tak jest włączany może na dwie godziny tygodniowo w celu oglądnięcia jakiegoś typu mordobicie. A i to nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rafacio napisał:

Bo wcześniej oraz w innych sklepach kosztował 1200 zł, a kupiłem go za 899 zł, teraz zaś znów jest drożej. Teraz trochę żałuję takich pieniędzy wydanych na TV, bo mogłem do starego kupić choćby TV stick Xiaomi za 200 zł, a TV i tak jest włączany może na dwie godziny tygodniowo w celu oglądnięcia jakiegoś typu mordobicie. A i to nie zawsze.

 

Czyli jednak słaba promocja bo jak widać nie jesteś zadowolony z zakupu a 900zł poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w domu mamy dwa. Jeden z 7-8 letni w sypialni na którym oglądamy wieczorami jakieś filmy i seriale. Jeszcze z technologią 3d i okulary gdzieś mam :D Smart jest ale to jeszcze era z przed androida tylko jakiś swój system sony wgrało i działa to różnie. Bywało że netflix zamykał się sam z siebie dlatego ze 3 lata temu kupilem chromecasta za 150zł i super to działa. Z telefonu albo z komputera mogę sobie streamingować przez wifi. Telewizji jako takiej nie oglądamy już od bardzo dawna. Zrezygnowałem z kablówki z 10 lat temu i mam tylko internet. Naziemnej tv też już nie odbiera bo niekompatybilny z nowym standardem nadawania. Wymieniać nie mam zamiaru dopóki się nie zepsuje.

 

Kupiłem na początku roku super duper monitor gamingowy Samsung Odyssey 4k 28 cali i go zwróciłem po tygodniu bo dla mnie to była kupa za spore pieniądze. Dołożyłem trochę i kupiłem tv oled 42 cale 3 miesiace temu aby go używać jako monitora i miesiąc miodowy dawno za mną a nadal czuje efekt wow. Mega kontrast sprawia że obraz wydaje się głęboki, a jak odpalam grę która korzysta z HDR to już w ogóle jest miazga. Grałem w Elden Ring jeszcze na starym monitorze i opinie miałem że ta gra jest brzydka i przedpotopowa graficznie. W międzyczasie wymieniłem ekran na oleda i zmieniłem zdanie. Elden Ring z HDR'em wygląda przepięknie. Żadne wymiany kart graficznych czy inne ray tracingi nie zrobiły mi aż takiej różnicy jak przesiadka na oleda do grania. Dzieciaki na tym tv bajki oglądają czasami i ostatnio odpaliłem im Wall-E na Disney+ i sam przecierałem oczy jak to genialnie wygląda bo wersja w Dolby Vision jest.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rafacio napisał:

Promocja dobra tylko po co mi telewizor? Jakby tylko ode mnie to zależało to nie miałbym żadnego. To co oglądam to mogę obejrzeć na monitorze.

 

A jaka jest różnica między TV a monitorem? Jak nie oglądasz telewizji to i jedno i dugie jest po prostu sprzętem który ci daje obraz ze źródła. 

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności