Skocz do zawartości

Jaki TV kupić w 2022 roku?


tommir

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem na etapie poszukiwania TV.

Jak do filmów to w sumie tylko OLED - tylko wszystko większe niż 65" robi się strasznie drogie, a ja myślałem do 75-80"

Do tego mam jasny pokój, i wciągu dnia już tak miło z OLED nie jest, mają małą jasność.

Ostatnio wpadł mi w oko taki TV LCD od LG: 75QNED913PA - 75" IPS minLED... 

Jakby OLED można byłoby kupić poniżej 10 tys. za 75" to bym brał.

ale zgadzam się z kolegami im większy tym lepszy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74poszukaj coś TCL przy tych samych lub lepszych parametrach cena przyjemniejsza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Corvin74 napisał:

Ja też jestem na etapie poszukiwania TV.

Jak do filmów to w sumie tylko OLED - tylko wszystko większe niż 65" robi się strasznie drogie, a ja myślałem do 75-80"

Do tego mam jasny pokój, i wciągu dnia już tak miło z OLED nie jest, mają małą jasność.

Ostatnio wpadł mi w oko taki TV LCD od LG: 75QNED913PA - 75" IPS minLED... 

Jakby OLED można byłoby kupić poniżej 10 tys. za 75" to bym brał.

ale zgadzam się z kolegami im większy tym lepszy :)

 

 

Do TV w dzień u mnie jak najbardziej wystarcza, a też się tego obawiałem. I tak świeci duzo mocniej niż stara plazma, którą zastąpił :) No chyba że słońce świeci ci prosto w TV, ale to chyba nie jest komfortowa sytuacja dla żadnego modelu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

@Corvin74poszukaj coś TCL przy tych samych lub lepszych parametrach cena przyjemniejsza. 

W tej chwili mam TCL, bo jak na moment w którym go kupowałem był super LCD.. i sumie nie jest zły… tylko czerń słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74


OLEDy mają dobrą jasność, tylko problemem jest oglądalność za dnia w nasłonecznionym salonie. Wszystko się odbija od ekranu. Jak od lustra. To są telewizory do oglądania w nocy, ewentualnie przy zasłoniętych zasłonach czy tam roletach. Wtedy efekt jest najlepszy. Polecam również dla jeszcze lepszego efektu scianę za telewizorem maźnąć na ciemny kolor ;) Wtedy to już w ogóle jest mega dobry efekt jak się ogląda w nocy. Czerń OLEDów robi wtedy robotę. Telewizor znika w ścianie i masz efekt jak w kinie. U mnie taki pomysł nie do końca przeszedł i małżonka kazała mi się popukać w czoło :D W każdym razie ja w ponad 90% używam telewizora poznymi wieczorami (do filmów czy seriali) a i to też nie zawsze, bo częściej siedzę w innym pokoju na kompie czy lapku. Za dnia dzieciaki sobie grają i im jakos odbijanie się wszystkiego nie przeszkadza. Małżonka też czasami ogląda jakiś serial za dnia i też nie narzeka. Ja nie lubię. Dla mnie oglądanie na takim telewizorze, to tylko w nocy. Chyba, że wcześniej jest jakiś mecz, to zasłaniam zasłony i jest ok. Osobiście radziłbym dozbierać i kupić konkretny i dobry telewizor. Polecany. Takimi telewizorami są z całą pewnością LG OLEDy. Większość ludzi Ci to potwierdzi, czy to w sklepach, czy na forach. Aktualnie LG robi najlepsze telewizory 👍

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zdzichon napisał:

 

U nas w rodzinie plazmy Panasa jakieś dwa lata temu zaczęły masowo padać. Elektronika głównie, ale matryce też już mocno wytyrane po tych 10 latach i obraz już nie robi takiego wrażenia jak na początku. Zobaczymy jaka trwałością się Oledy popiszą.

Ja przez nostalgię do tej pory mam plazmy panasa oraz pioneer'a, ten ostatni nawet nie w pełni hd ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

A to nie jest tak, że to LG ma patent na OLED i są jedynym producentem, i dostarczają pozostałym? 

 

Panele oled do telewizorów produkuje LG display a telewizory LG electronics i to są odrębne od siebie firmy. Jakieś patenty napewno mają ale samsung też produkuje oledy np do smartfonów. W tym roku wchodzą też QD-Oled'y od nich w telewizorach.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i TV zakupiony. LG OLED. Udało się namówić na 55 zamiast 50", na więcej się nie dał ;) Dzięki za wszystkie sugestie.

Pozostaje jeszcze kwestia dźwięku. Tata nie jest melomanem i większej uwagi do jakości dźwięku nie przywiązuje. Jednak nawet on ;) jest w stanie dojść do wniosku, że dźwięk z dźwięk z głośników tv to jednak nie jest fajny. Poszukuje więc jakiegoś prostego rozwiązania, które miałoby trochę poprawić dźwięk w filmach, spektakularnych efektów nie oczekuje. Pomyślałem soundbar może. Czy moglibyście polecić coś w granicach 500-1000zł? Nie mam doświadczenia, zawsze używałem i używam oddzielnych głośników, soundbary widziałem w sklepie ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź sobie najpierw jak Tacie odpowiada dźwięk z głośników. To co teraz montuje LG gra całkiem dorzecznie. Rodzicom pomagałem ostatnio w zakupie i kupili taniego soundbara chyba Samsunga. Nie dość że skarżą się że dźwięk jest mniej wyraźny, zwłaszcza jeśli chodzi o mowę, to jeszcze stwarza to dodatkowe problemy. Niby z Arc wszystko można obsługiwać pilotem do tv, ale są skoki głośności przy zmianie z YT na Netflixa albo dekoder i czasem się soudbar nie aktywuje i dźwięk i tak leci z TV.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tommir napisał:

 

Pozostaje jeszcze kwestia dźwięku. Tata nie jest melomanem i większej uwagi do jakości dźwięku nie przywiązuje. Jednak nawet on ;) jest w stanie dojść do wniosku, że dźwięk z dźwięk z głośników tv to jednak nie jest fajny. Poszukuje więc jakiegoś prostego rozwiązania, które miałoby trochę poprawić dźwięk w filmach, spektakularnych efektów nie oczekuje. Pomyślałem soundbar może. Czy moglibyście polecić coś w granicach 500-1000zł? Nie mam doświadczenia, zawsze używałem i używam oddzielnych głośników, soundbary widziałem w sklepie ;)

 


https://www.salonydenon.pl/soundbary/soundbar-system-kina-domowego-magnifi-mini.html

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czemu kupił tańszy zamiast droższego? ;)

 

Jak mój brałem to też z poprzedniego roku model. One się z roku na rok prawie niczym nie różnią. 50 lumenów jaśniej i trochę nowszy webos. Co parę lat jest jakiś przeskok 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, chico99 napisał:

Racja, chodziło mi dlaczego nie taki ? Droższy o 500 zeta

Telewizor LG OLED55C12LA DVB-T2/HEVC - Opinie, Cena (euro.com.pl)

 

7 minut temu, Spawn napisał:

 

 

To ten sam model tylko ma inny kolor obudowy.

 

Nie tylko, jeszcze kabla :D

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy oledów ;) Czy korzystacie z funkcji odnawiania/odświeżania pikseli (czy jakoś tak)? Jeśli tak to jak często? W necie sprzeczne informacje, z jednej strony aby korzystać po każdym dłuższym oglądaniu, z drugiej... raz na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tommir napisał:

Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy oledów ;) Czy korzystacie z funkcji odnawiania/odświeżania pikseli (czy jakoś tak)? Jeśli tak to jak często? W necie sprzeczne informacje, z jednej strony aby korzystać po każdym dłuższym oglądaniu, z drugiej... raz na rok.

 

Są dwa i jeden włącza się automatycznie po 5 godzinach oglądania po wyłączeniu tv, a ten manualny to raczej raz na rok albo jak zobaczysz jakieś powidoki bo jak będziesz go częściej włączał to po prostu postarzasz sobie panel.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam, choć może po dwóch latach już powinienem? Wiem, że czyści mi automatycznie. Automatycznie mi też wyłącza obraz w stan spoczywania (wygasza) jak np. dzieciaki wcisną pauzę w jakiejś bajce czy grze. To ważne w tych telewizorach, żeby długo nie pauzować i zatrzymywać obraz na dłuższy czas. Mam też ustawiony czas automatycznego wyłączania jak zasypiam poznymi wieczorami przy serialu ;)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego manualnego nie korzystaj jeśli naprawdę nie musisz. To działa tak, że wyrównuje poziom świecenia Pixeli wypalając wszystkie do poziomu tych które świecą słabiej, więc możesz pozbyć się wypaleń, ale kosztem ogólnej jasności. To taka ostatnia deską ratunku, wiem póki nie masz jakichś naprawdę mocnych wypaleń to lepiej nie ruszać. TV czyści sobie matryce sam jeśli tego nie wyłączysz w opcjach, więc wystarczy nie odłączać od prądu i będzie ok.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności