Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze z najlepszych Wasze utwory rockowe


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

@MrSheepDzięki za wrzute. Jednocześnie to bardzo ciekawe jakie utwory są dla kogoś 'najlepsze', których sam bym np nie wybrał w tej kwestii :)

Ale w tym całe piękno różnic między nami, ludźmi.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pabloj napisał:

@MrSheepDzięki za wrzute. Jednocześnie to bardzo ciekawe jakie utwory są dla kogoś 'najlepsze', których sam bym np nie wybrał w tej kwestii :)

Ale w tym całe piękno różnic między nami, ludźmi.


Nie potrafię wybrać mojego jednego ulubionego utworu, jest to zwyczajnie niemożliwe. To tak jakby ktoś kazał mi wybrać moją ulubioną kobietę :D Odkąd pamiętam kocham klimaty około punkowe, a ten utwór jest dla mnie jednym z ideałów gatunku, perfekcyjne połączenie formy i treści.
 

Dorzucę na dokładkę garść innych moich faworytów:

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, MrSheep said:

Nie potrafię wybrać mojego jednego ulubionego utworu, jest to zwyczajnie niemożliwe.

Nie chodzi o jeden utwór, a o takie najlepsze z najlepszych w Twoim mniemaniu po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wątek @pabloj😉👍🥇 

 

Dziękuję Koledzy za podzielenie się świetnymi rockowymi kawałkami🙂👍

 

Wybór trudny, ale postaram się ograniczyć do czterech, które wyjątkowo lubię i mogę słuchać zawsze, bez względu na nastrój oraz towarzyszą mi przy każdych odsłuchach sprzętów🎶😉🎶 

 

Dream Theater, The Best of Times🎶

 

Led Zeppelin, Moby Dick:

 

Joe Satriani, Nineteen Eighty🎶

 

Metallica, The Ecstasy of Gold🎶

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Noizer said:

 

O panie...

giphy.gif

 

 

----------------

Jest jedna wersja The Rolling Stones - Gimme Shelter z Niną Simone, do której często wracam i zawsze mam ciary jak ją słucham, nawet skompresowaną po youtubie, nie ma to znaczenia, bo wykonania jak dla mnie jest przekozackie.
 

 

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wspomniano Simple Minds , to oczywiście musi zaistnieć "Theme For Great Cities", ale tylko z tym sesyjnym bębniarzem (Mel Gaynor), bo to co wyczynia ta obecna to jakaś maszyneria i wcale mi się nie podoba.

 

Jeden z moich ulubionych filmów wideo (Zbigniew Rybczyński go ogarnął).

 

No i jeszcze nagranie z obszernej plaży w Niderlandach z największym gitarzystą.

(Adrian Vandenberg ma prawie 2 metry wzrostu).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2022 o 01:17, pabloj napisał:

Jest jedna wersja The Rolling Stones - Gimme Shelter z Niną Simone, do której często wracam i zawsze mam ciary jak ją słucham, nawet skompresowaną po youtubie, nie ma to znaczenia, bo wykonania jak dla mnie jest przekozackie.
 

 

 

Ten utwór to prawdziwy killer... Ale to raczej Lisa Fischer, Nina powinna mieć wtedy 70 lat :) Tutaj 10 lat później.

 

 

Nikt tak nie potrafił i nie potrafi zapanować nad publiką 

 I te dwa sola na gitarze :) 

 

 

 

Zawsze miałem sentyment do tego koncertu:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jakiejś naćpanej wersji "Kashmir" z "Houses Of The Holy" i taka z koncertu w 1979 roku prawie pasuje.

To, że mimo 9 minut da się w całości posłuchać to spory walor występu.

 

 

(Właściwie od czasu samplowanych kawałków słucham zdecydowanie mniej gitarowych kapel - jeszcze KNŻ się załapało, ale teraz rock już rzadziej mnie kręci).

Jakoś tak - Prodigy, Outkast - zmieniły publikę i mnie również.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności