Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo Poke II


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem okazji korzystać z pierwszego Poke'a, ale nadchodzący xDuoo Poke II zapowiada się interesująco. Kupił mnie design :)

 

278158771_3108661159392129_5049308161340609568_n.jpg

 

Kluczowe elementy specyfikacji:

- podwójny Cirrus Logic CS43198 (PCM 32-bit/768 kHz, DSD256)

- kontroler USB XMOS XU208;

- wyjścia 3,5 mm (SE) i 4,4 mm (bal.)

- moduł wzmacniacza o mocy do 700 mW @ 32 omh (4,4 mm, high gain)

- Bluetooth 5.0 z LDAC i aptX HD

- sprzętowe EQ;

- dwa złącza USB typu C;

- funkcja działania jako power bank.

 

Więcej na stronie firmy: https://xduoo.net/product/xduoo-poke-ii/

 

Cena to 390 USD

 

Jeszcze kilka fotek:

xduoo-poke-ii-6-600x600.jpg

xduoo-poke-ii-4-600x600.jpg

xduoo-poke-ii-3-600x600.jpg

xduoo-poke-ii-8-600x600.jpg

xduoo-poke-ii-9-600x600.jpg

xduoo-poke-ii-15-600x600.jpg

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
17 minut temu, docentore napisał:

@bigmaras jak z zasięgiem BT, XP2 pro miał słabiutki, nakładka do XD05+ już była ok.

 

Generalnie nie miałem nigdy przygód z zasięgiem na żadnym urządzeniu ale to nie jest miarodajne bo w sklepie grube mury i nic nie sieje od sąsiadów więc nie może być problemu. Musiałbym zweryfikować w jakiejś bardziej problematycznej lokalizacji. 

 

A tymczasem do zajawki dodam kilka fotek bo piękny jest :)

 

mAF3B2M.jpg 

 

d8DkbT3.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dirian napisał:

Ciekawy sprzęcik i do tego na Cirrusach... Trzeba będzie kiedyś posłuchać :) 

 

Szkoda tylko, że nie dali opcji zasilania z USB tak jak w XD05 Balanced.

 

hmm, o ile coś źle nie zrozumiałem to wydaje mi się, że jest tutaj podobne rozwiązanie.  2x type-c (usbdac + prund) tak jak w bal + jeden dodatkowo może robić za zwrotkę zasilania, jak power bank. Czy chodzi o coś innego?

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o możliwość zrezygnowania z zasilania z baterii i jej doładowywania. Przesuwasz na ext i bateria jest wykluczona- zasilanie idzie z usb. W mojo 2 jest ten tryb desktop, który się aktywuje po doładowaniu na maksa a takie rozwiązanie poniżej jest chyba jeszcze bardziej oszczędzające baterię.

9D0C7D6E-58C4-4BF1-A4DF-1FEEF55FFD98.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi dokładnie o to o czym napisał @lobuz1. Moim zdaniem to bardzo przydatna funkcja, bo czlowiek nie musi się stresować słuchając w domu przy laptopie, ze mu padnie bateria. O dłuższej żywotności nie wspominając.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Hustler napisał:

Taka funkcja powinna być standardem w urządzeniach tego typu, które są swoistą hybrydą sprzętu mobilnego i stacjonarnego.

 

Szczerze, to wydaje mi się to zupełnie zbędny ficzer ale jak kto woli. Akurat ten model to typowo mobilny sprzęt zatem rzadziej będzie użytkowny na biurku choć może czasem przy lapku czy tablecie. Użytkujemy albo na baterii a jak potrzebujemy podłączamy ładowanie. Wyłącznik ładowania baterii po podpięciu usb to raczej ewenement w tego typu urządzeniach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym właśnie problem, ze to ewenement, a szkoda bo to bardzo wygodne rozwiązanie i oby pojawiało się częściej. Albo coś na wzór tego co zrobił Chord w swoich sprzętach - Mojo 2 podpinam, chwile doładuje baterie i zaraz wskakuje w tryb stacjonarny i zasilanie z PC. Super wygodna sprawa.

 

Tak swoją droga to patrząc po rozmiarach to nie wiem czy to taki typowo mobilny ten Poke. Dla mnie to kawał cegły ;) 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dirian napisał:

Tak swoją droga to patrząc po rozmiarach to nie wiem czy to taki typowo mobilny ten Poke. Dla mnie to kawał cegły ;) 

 

Węższy i niższy niż moje jabłko więc raczej pojęcie "cegły" to dość mocno indywidualne odczucie (12cm x 6cm x 1,5cm). Jednak seria XD-05 to dużo większe gabarytowe urządzenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Hustler napisał:

Dla mnie to też kawał kloca. Mobilne to mogą być dongle (i to też te z mniejszych) oraz urządzenia typu Qudelix czy Sansa Clip+, które można sobie przypiąć do ubrania.

Ale takiego Poke bierzesz sobie np do pociągu, w podróż i też daje radę. Jak ktoś koniecznie chce mieć sprzęt na spacery, to lepiej zainwestować w dobrze grający telefon z Jackiem, albo w TWSy/UTWSy. Nawet małe dongle są niepraktyczne, zwłaszcza z nieodpinanym kablem, bo może dość łatwo dojść do jego uszkodzenia przy przemieszczaniu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias Mnie by się nie chciało brać czegoś takiego ze sobą. Na spacer czy ogólnie, gdy gdzieś idę, a nie chcę słuchać bezpośrednio z telefonu to biorę CharmTeka TPR22, a w hipotetyczną podróż pociągiem wybrałbym się z Creative SXFI AMP i jego też biorę na wyjazdy i podpinam np. do laptopa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hustler napisał:

Dla mnie to też kawał kloca. Mobilne to mogą być dongle (i to też te z mniejszych) oraz urządzenia typu Qudelix czy Sansa Clip+, które można sobie przypiąć do ubrania.

 

Ten "kawał kloca" w porównaniu do jabłka 13 😂

Zdecydowanie gdzieś nomenklatura Ci się rozjechała albo faktycznie udźwig dla Ciebie może być zbyt dużym wyzwaniem w takim razie pozostaje mi to uszanować. W końcu 200 gram to nie byle co....

 

tqQRVIm.jpg 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bigmaras napisał:

Ten "kawał kloca" w porównaniu do jabłka 13 😂

Pewnie @Hustler założył, że masz łapę, jak bochen chleba i stąd nieporozumienie. Teraz rzeczywiście widać, że to malutkie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artorias napisał:

Pewnie @Hustler założył, że masz łapę, jak bochen chleba i stąd nieporozumienie. Teraz rzeczywiście widać, że to malutkie.

Marek ma łapę jak bochen chleba. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras Sprawdziłem sobie wcześniej wymiary, bo perspektywa na zdjęciach potrafi być myląca. Waga to nie problem, bo z ciekawości sprawdziłem i mój portfel waży więcej (akurat się trochę bilonu zebrało), więc chodzi o gabaryty, ale ja jestem z tych, którym obecne wymiary telefonów już przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności