Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HiBy R5 (Gen 2)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, wegiel21 napisał:

Mnie bardziej odstrasza niż ładowanie się czegoś w 3 sekundy zamiast 1 fakt iż dopiero po 5 aktualizacjach sprzęta działa jak powinien i ma wszystkie opcje działające o których była mowa w zapowiedziach, a często niestety i po 5 aktualizacji nie jest to w 100% sopracowany sprzęt. 

 

W 100% dopracowany sprzęt to w dzisiejszych czasach byłby święty Graal. Niestety takie czasy, że większość rzeczy gdzie dużo do powiedzenia ma software robi się na odpierdziel. A co do dopiero gdy mówimy o sprzętach typu DAP, gdzie rynek odbiorców jest stosunkowo wąski i producent może sobie olewać to, że ktoś na forum X czy Y napisze, że mu coś nie działa. Ale skoro nawet topowe smartphone, które kupują miliony osób, są naprawiane przez kolejny rok po premierze i dalej nie działają jak powinny...

 

Ostatnio kupiłem Pixela 6, niby flagowy telefon Google, z najnowszym Androidem. System działał gorzej, niż w moim starym OnePlusie, a czytnik w ekranie był skopany jakby to był jakiś prototyp... Poleciał na zwrot, ale byłem załamany, że Google puściło taki bubel jako oficjalny telefon Androida 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dirian napisał:

Właśnie przez takie komentarze i takich użytkowników producent ładuje do DAP-a z 2022 roku za 2k zł procesor z telefonu za 600 zł z 2016 roku 🤷‍♀️

 

Hiby zrobiło upgarde sprzętu z 2019 roku i dało ten sam procesor i żenujące 2GB RAM co w pierwotnym modelu, od którego premiery minęły 3 lata (!). Rozumiem, że oficjalny dystrybutor może takiego sprzętu bronić bo ma w tym interes, ale jeśli robią to też potencjalni nabywcy, to ciężko zrozumieć mi ich tok rozumowania. 

 

Niestety fani audio w większości na takie zagrania przytakują i takie niedorobione sprzęty kupują, w efekcie czego w temacie przynajmniej tych tańszych DAP-ów jest duży zastój. Są one rozwijane muzycznie, ale użytkowo dalej są to sprzęty z zeszłej epoki... Nie oczekuję żeby DAP za 2k miał specyfikację jak telefon za 2k, ale niech chociaż procesor będzie tu w miarę współczesny, a nie pakowany jest model z najniższej półki sprzed 6 (!) lat, do tego wspierany przez 2GB RAM. Gdzie powszechnie wiadomo, że do Androida bez 4GB RAM to nie ma nawet co podchodzić.

 

 

Tylko napisałem, że nikt nie narzekał na poprzednika o tych samych podzespołach, więc nie wiem skąd narzekanie osób, które nie miały ani starszego, ani obecnego. Skoro dobrze się sprzedawał i nikt nosem nie kręcił to widocznie działał ok.

 

Może też kwestia problemów z dostępnością i/lub cen w obecnych czasach? Mało to DAPów poznikało z rynku i w zasadzie to niewiele zostało poza Hiby i Shanlingiem? Jak ktoś nie miał stanów podzesołów to produkt żył pół roku, może rok i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mayster napisał:

 

Tylko napisałem, że nikt nie narzekał na poprzednika o tych samych podzespołach, więc nie wiem skąd narzekanie osób, które nie miały ani starszego, ani obecnego. Skoro dobrze się sprzedawał i nikt nosem nie kręcił to widocznie działał ok.

 

Może też kwestia problemów z dostępnością i/lub cen w obecnych czasach? Mało to DAPów poznikało z rynku i w zasadzie to niewiele zostało poza Hiby i Shanlingiem? Jak ktoś nie miał stanów podzesołów to produkt żył pół roku, może rok i tyle.

Jakieś prognozy na to kiedy wejdzie do sprzedaży w PL? Jakieś prognozy jak się będzie cena kształtować względem M3X (+100-200 PLN)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mayster napisał:

To kup, dolicz VAT i opłaty celne i wrócić ze swoimi mądrościami, chwaląc się przy okazji ile wyszedł. Gdyby jednak kalkulator zawiódł, to pomogę: 399USD x 4.3 + 23% = 2110 zł.

Na HiFiGo nie płaci się opłat, więc 1700 zł to 1700 zł :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki agencja celna nie poprosi o potwierdzenie płatności, podobnie jak z zaniżaniem wartości było. Już nie te czasy, a idioci też tam nie pracują i powoli wszystkie takie kombinacje ukrócą.

Zresztą ich jawne kombinacje nijak mają się do legalnego wprowadzenia do obrotu, gdzie normalnie płaci się VAT i cło od pełnej kwoty (zakładam, że nikt rozgarnięty nie myśl, że sklep za niego w ramach dobroci dopłaca 1/4 wartości sprzętu).

Już pomijam późniejsze wysyłki takiego sprzętu na gwarancję i tłumaczenie przy odprawie, że nie jesteś koniem.

Niech każdy sobie robi co chce, tylko nie odzywa się o januszowaniu, bo ceny są dokładnie takie same.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayster - nie ośmieszaj się. Żądanie 2400-2500 za tak słaby sprzęt, to porażka. Ten model powinien kosztować połowę tego. A tu chinole robią w wała kupujących, a polski sklep dorzuca swoje januszowe. Oj mocno Audeos upadł moralnie.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę wątek i te głupoty o potrzebie montażu drogich Snapdragonów w DAP-ie ze średniej półki. Każdy może mieć swoją opinię, ale ostatnie posty to gruba przesada.

 

@Wisting wybacz, ale nie masz bladego pojęcia o rynku mobilnym, świecie nowych technologii, sytuacji na rynku komponentów, nie wspominając nawet o działaniu poszczególnych procesów w systemie Android, a zabierasz się ocenianie sprzętu, którego nawet w rękach nie miałeś? To jest dopiero mało poważne :D

 

Wcześniej sugerowanie, aby do DAP-a wrzucać Snapa 778G 5G... Poważnie? Masz w ogóle pojęcie ile cena skoczyłaby do góry? Dodając, że ponad połowa funkcji tego SoC-a nie będzie wykorzystana. Najlepsze jest to, że najpewniej w ogóle nie mieliby możliwości, aby zamówić ten układ, bo nie są istotnym partnerem dla Qualcomma, a działają jedynie przez OEM-ów.

 

@Dirian Miałem okazję bawić się pierwszym HiBy R5 i dobrze działał na Snapdragonie 425 z 2 GBRAM-u, w czym zasługa m.in. niezłej optymalizacji. Ba, lepiej nawet niż nowszy Shanling M3X na 8-rdzeniowej wersji układu. Do odtwarzania muzyki, która nie jest w DSD, nie potrzebujesz dużo. Problemy z apkami do streamingu wynikają do tego najczęściej nie z wydajności procesora, a działania modułu Wi-Fi czy samej optymalizacji aplikacji. IMO lepszą opcją jest Snap 425 i bardziej zaawansowany układ audio niż odwrotnie.

 

Co do samego HiBy R5 (Gen 2), to solidny upgrade. Większy, lepszej jakości ekran, odświeżone wzornictwo, przy zachowaniu stosunkowo kompaktowej obudowy, podwójny ES9219C w parze z nowym AMP-em powinien zagwarantować niezłe granie i trochę mocy, no i trzy wyjścia słuchawkowe. Może być solidnym DAP-em do 3k zł, ale wiadomo, najpierw trzeba samemu posłuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że od obrony bubli wypuszczanych na rynek jak M8, SP2000T czy dużych Bursonów przechodzimy do obrony absurdalnych cen jakie dzisiaj trzeba zapłacić za sprzęt audio, który jest przeszacowany wielokrotnie i budowany na komponentach które leżakują gdzieś w magazynach.

Inne ciekawe zjawisko to pierwsze komentarze możliwe ze przyszłych użytkowników vs stający w obronie sprzętu dystrybutora marki i moderatora forum. Z całą sympatią Panowie, ale to nie wyglada zbyt poważnie. Ludzie i tak zagłosują portfelem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Methuselah napisał:

@Dirian Problemy z apkami do streamingu wynikają do tego najczęściej nie z wydajności procesora, a działania modułu Wi-Fi czy samej optymalizacji aplikacji. IMO lepszą opcją jest Snap 425 i bardziej zaawansowany układ audio niż odwrotnie,

 

Apki do streamingu są kiepsko zoptymalizowane - tu akurat się zgadzam. Chyba tylko Deezer wypada pod tym względem w miarę przyzwoicie. Tidal czy Apple Music bez przyzwoitego CPU i odpowiedniej ilości RAM-u to ani rusz.

 

Ale nie oszukujmy się - producenci tych apek nie będą optymalizować ich do działania na przedpotopowym Snapie 425 i 2GB RAM, gdy dzisiaj Xiaomi czy inny Realme za 600-700 zł oferuje 3x wydajniejsze CPU i przynajmniej 2x tyle RAM-u na pokładzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine witam kolejną osobę, która wielkiego pojęcia o rynku i procesie opracowywania produktów nie ma, ale bardzo lubi udzielać się w dyskusjach :D Jak już kiedyś pisałem, zacznij wreszcie sprawdzać urządzenia, o których piszesz, a dopiero potem komentuj ich działanie, opłacalność itd. Dzisiaj jeszcze jakiegoś spisku się doszukałeś? :P

 

@Dirian Niestety, ale tworzenie DAP-ów nie wygląda tak samo, jak tworzenie smartfonów. Sama wydajność nie pomoże przy słabej optymalizacji, TIDAL czy Spotify mogą mieć problemy i na topowych smartfonach. Tak to już jest w Androidzie, a ostatnio i iOS coraz bardziej szwankuje na polu optymalizacji 😕

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie fajna ta dyskusja. Kurde, jesteście na forum dystrybutora chińskich i koreańskich, zupełnie, totalnie niszowych zabawek audio - to czego się spodziewacie???

 

To normalne, że mikrorynek jakim jest dziś amatorskie audio (dla większości audio to smartfon plus ewentualnie jakiś głośnik BT czy soundbar) będzie pełen ultradrogich bubli czy niedopracowanych konstrukcji, bo zwyczajnie nie opłaca się robić cudów dla kilku promili rynku. Taka natura branży premium od kilkunastu lat przynajmniej. To głównie marketing i zgodnie z prawem Veblena - cena wywalona w kosmos. To wystarczy by zarabiać. Chcesz mieć lepszy dźwięk taniej, zdobądź wiedzę i kup sobie coś z rynku pro-audio. 

Edytowane przez AudioBadGuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselahczyli twierdzisz ze aby brać udział w dyskusjach należy się znać na procesie opracowania układów? Ciekawa teoria…to jak te forum funkcjonuje? 😉

Przez ostatnie dwa lata przetestowałem/posiadałem kilkanaście dapów i prawda jest taka, ze większość z nich w ogóle nie powinna ujrzeć światła dziennego przez ich fatalne działanie lub techniczne niedopracowanie. Tempo wydawania produktów bez ich wcześniejszego testowania buduje obraz firm, które je wypuszczają. A klienci są betatesterami, którzy miesiącami proszą się o poprawki w sofcie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah ja wiem, że DAP to nie smartphone, ale mając przyzwoite smartphone'owe podzespoły + przyzwoicie zoptymalizowany system to streamingi będą działać ok. Droższe playery na Snapie 660 + przynajmniej 4GB RAM nie mają ze streamingami najmniejszego problemu. 

 

A jeśli masz słabe CPU i mało RAM-u, no to nie ma opcji żeby to dobrze działało. Nikt nie oczekuje żeby DAP śmigał jak Galaxy S22 czy OnePlus 10 Pro, ale niech chociaż daje możliwość względnie płynnego korzystania z tych streamingów. A taki HiBy R5 tego nie da, bo przy takiej specyfikacji jest to po prostu niewykonalne i tylko i wyłącznie to mi w tym urządzeniu przeszkadza. Oczywiście zawsze mogę dołożyć 1500 zł i kupić coś mocniejszego, ale czy to normalne, że w 2022 roku najtańszy DAP dający możliwość komfortowego korzystania ze streamingów to wydatek aż 3200 zł? Dla mnie nie bardzo. Jedyny argument na obronę producentów DAP-ów to jak dla mnie wspomniany problem z dostępnością mocniejszych podzespołów - w to jeszcze jestem w stanie uwierzyć.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie wątek i się uśmiecham pod nosem korzystając z Cowona. Jakość dźwięku jak ze stacjonarki albo i lepiej, bo czysto-bateryjne zasilanie, system oparty na linuksie działa szybciej niż najnowocześniejszy komputer na SSD pomimo posiadania badziewnego procka na pokładzie, a żeby tego było mało, to:

- nie ma wifi

- nie ma blututa

- nie ma strimingów

 

Nie rozumiem tylko po co mu wyjście zbalansowane, przez to musiałem dokupić dodatkowy kabel do słuchawek ale poza tym - pełen wypas!

 

:)

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine przecież i tak będziesz wpadał ze swoimi teoriami spiskowymi do różnych wątków, więc po co pytasz. To nie jest nic personalnego, ale gdy się co nieco wie na temat rynku, to większość z tych wypowiedzi jest po prostu śmieszna. Ktoś w 2022 roku obudził się, że użytkownicy na różnych rynkach od dobrych 10 lat są betatesterami i robi z tego sensację...

 

@AudioBadGuy wiele by się nie zmieniło. @Palpatine po prostu będzie narzekał na bazie zdjęć, specyfikacji i pojedynczych wpisów, jak robił to także do tej pory xD

 

@Dirian a co jeżeli TIDAL czy Spotify będą działać poprawnie? Poprzednik w końcu radził sobie z tym zadaniem. Lubię te kategoryczne zwroty, że "coś nie ma prawa działać". Najlepiej to sprawdzić samodzielnie. Oczywiście, jeżeli liczysz na otwieranie się wszystkiego w Spotify czy TIDAL-u w ułamku sekundy, to nawet flagowce ci tego nie zagwarantują.

 

Odnośnie różnic między DAP-em na Androidzie a smartfonem, to nie do końca wiesz chyba, jak dużo zasobów jest wykorzystywanych do obsługi łączności bezprzewodowej (szczególnie 3G/4G/5G), synchronizacji danych z chmurami i masy innych pierdół, które są wyłączone w DAP-ach.

 

@Undertaker do audio w większości przypadków wcale nie potrzebujesz mocarnego wielordzeniowego CPU, nawet dobrze opracowany co-processor radzi sobie z odtwarzaniem muzyki z usług streamingowych.

 

Lubię Cowony czy Lotoo na prostym Linuksie, ale streaming jest zwyczajnie bardzo wygodny. Szkoda jednak, że Android to taki badziew...

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselahna bazie zdjęć? Pojedyncze wpisy? Żartowniś.
Jeśli sprzęt jest dobrze wykonany, dopracowany i przemyślany to audiofile potrafią wydać na niego spore pieniądze. Ale jeśli mamy do czynienia zwyczajnie z bublami, które są oparte na przetopotopowych podzespolach a soft jest pisany na kolanie, lub przepisywany z urządzenia  na urządzenie i nieprzetestowany to chyba klient ma prawo narzekać? Masz przykład z M30, później z M8 a dzisiaj z M9. Ludzie napisali już setki stron na temat funkcjonalności.  Po pierwszych zachwytach ludzie zaczynają pisać o problemach z N8II, o tym co zrobił Astell z SP2000T pisałem również tutaj. Każdy z tych sprzętów kosztuje majątek a działa źle lub niezgodnie z zapowiedziami producenta z dnia premiery. Takich przykładów można wymieniać dziesiątki. I osobiście nie przyjmuje wytłumaczenia ze nie znam procesu wytwarzania produktów to nie mogę się wypowiadać na temat jakości dapow. Wiem ze jest grupa osób które kupią LCD5 którym wypadają wtyki i tez powiedzą ale jak to gra…ja do nich nie należę. I nie ma tu żadnych teorii, zwykła ocena stanu rzeczy. Co było z Bursonami, które strzelały prychały i paliły słuchawki? Gdzie jak uzytkownicy obalili teorie ze to pojedyncze przypadki to po miesiącach się okazało, ze producent wprowadził cicha rewizje i wyeliminował problem. Czyli się da. Wystarczy posłuchać konsumenta i naprawić to co się zepsuło a nie wmawiać ludziom ze tak ma być. 
Co Astell zrobił z użytkownikami, którzy mieli trzaski i szumy z SP2000T od lampy w trybie offline? Napisał ze to wina zbyt słabego łącza i oni sugerują min 250 MB/s. Gdzie tu widzisz teorie wyssane z palca? To są obserwacje użytkowników, którzy płacąc za sprzęt chcą otrzymać produkt dopracowany i skończony.

Rozumiem, ze dystrybutor będzie bronić marki (choć forum to dziwne miejsce), rozumiem ze moderator forum będzie bronić produktów, natomiast nie rozumiem po co są wycieczki personalne i nakazywanie pisania tylko pod pewnymi warunkami. 
Wracjac do R5 v2 na jego ocenę przyjdzie czas, ale specyfikacje i cenę chyba na forum można komentować bez narażenia się na inwektywy? No chyba ze forum ma składać się tylko z postów sponsorowanych ze zdjęciami i linkami do ofert, lub tylko do okresowego hypu na dany produkt to wtedy rozumiem ze jestem poza narracją.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności