Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HiBy R5 (Gen 2)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

HiBy szykuje model R5 (Gen 2), który będzie chyba sporym przeskokiem względem R5 i R5 Saber. Ma mieć (pożyczone z FB).

- platformę Android z dostępem do sklepu Google Play;
- 4,7-calowy ekran, który wypełnia niemal cały przedni panel;
- baterię gwarantującą do 35 godz. ciągłego odtwarzania muzyki;
- 3 wyjścia słuchawkowe - 2,5 mm (balanced), 3,5 mm (single ended) i 4,4 mm (balanced);
- dwa układy ES9219C firmy ESS Technology, co umożliwia obsługę plików PCM do 32-bit/768 kHz i DSD do 256x;
- zaprojektowany od zera układ wzmacniacza w klasie A, który bazuje na niezależnym 4-kanałowym wzmocnieniu typu push-pull oraz 8 bipolarnych tranzystorach o dużej wydajności.
- pełne wsparcie dla technologii MQA 16x.

 

Parę grafik promocyjnych:

HiBy R5 Gen 2 1.jpg

HiBy R5 Gen 2 2.jpg

HiBy R5 Gen 2 3.jpg

HiBy R5 Gen 2 4.jpg

HiBy R5 Gen 2 5.jpg

HiBy R5 Gen 2 6.jpg

HiBy R5 Gen 2 7.jpg

 

@Mayster coś więcej dla forumowiczów odnośnie dostępności?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dirian napisał:

Wygląda interesująco, w końcu coś bardziej kompaktowego. Ciekawe jak z bebechami odpowiedzialnymi za wydajność, tzn. procek i RAM, bo coś się nie chwalą.

E tam wydajność, mnie przekonał już punkt pierwszy:

- 4,7-calowy ekran, który wypełnia niemal cały przedni panel;

Tylko czekaj, czy to nie jest niemal spore logo 'HIBY' na przednim panelu?

 

A poważnie, to jeśli któryś z tych małych, androidowych DAP'ów przebije się gdzieś blisko SQ dx300 to jak najbardziej pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, robertos napisał:

Na headfi piszą, że Android 8.1 i snapdragon 425 czyli chyba to samo co w R5 Saber

 

Czyli do streamingów tylko na upartego i z dużą dawką cierpliwości. No ale cóż skoro nawet w topowych DAP-ach wsadzają taką cieniznę jak Snap 660, to w sumie przesadziłem z oczekiwaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał:

 

Czyli do streamingów tylko na upartego i z dużą dawką cierpliwości. No ale cóż skoro nawet w topowych DAP-ach wsadzają taką cieniznę jak Snap 660, to w sumie przesadziłem z oczekiwaniami.

A do czego w DAPie potrzebny snapek 888? Jestem ciekaw, bo S660 w Fiio M11 Plus LTD śmigał aż miło i nie miałem żadnych zastrzeżeń co do prędkości działania.

 

1 godzinę temu, robertos napisał:

Na headfi piszą, że Android 8.1 i snapdragon 425 czyli chyba to samo co w R5 Saber

Pewnie kwestia baterii, dostępności układu i przede wszystkim fakt, że mają już opracowany soft pod ten układ sprawił, że sięgnęli właśnie po niego. Wiadomo, jak trzeba ciąć koszty, to lepiej postawić na rozwiązanie już opracowane, niż musieć windować cenę urządzenia w górę. Nowy układ = hajs na software development.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vaiet napisał:

A do czego w DAPie potrzebny snapek 888? Jestem ciekaw, bo S660 w Fiio M11 Plus LTD śmigał aż miło i nie miałem żadnych zastrzeżeń co do prędkości działania.

 

Nie no, ten 660 to śmiga jeszcze całkiem dobrze przy wsparciu odpowiedniej ilości RAM-u i dobrze zoptymalizowanego systemu. Wiadomo, że DAP to nie telefon i nie trzeba tu nie wiadomo czego. Ale taki Snap 425 to jednak za mało, mamy 2022 rok a nie 2016, gdzie już wtedy była to cienizna.

 

Niemniej Snap 660 czy tam 665 w DAP-ach za 13-14k, jak np. Shanling M9, to dla mnie już kpina z klienta. Bo nie dość, że procek wiekowy i z niskiej półki, to jeszcze przez to starsza wersja Bluetooth - a mówimy o sprzęcie za kilkanaście patyków. Chociaż pewnie wynika to też z jakichś ograniczeń biznesowych - może sprzęt produkowany jest na zbyt niską skalę by była możliwość wsadzenia bardziej współczesnego układu, czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego by dali: https://www.qualcomm.com/products/application/smartphones/snapdragon-7-series-mobile-platforms/snapdragon-778g-5g-mobile-platform

Ale chinolom zawsze szkoda kasy, za to za produkty finalne liczą sobie srogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Shanlingu M3X SD 430 to tak na absolutne minimum i to też dla osób cierpliwszych jak ze streamingu korzystają, do plików offline starczy.

Moim zdaniem absolutnie minimum w DAPach ze streamingiem to powinien być taki SD625.

 

Ale jak ludzie kupują, to po co lepsze bebechy pakować.

Fakt, że taki HiBy to nie jest wolumen jakiegoś producenta smartfonów i hurtem mają wyższe ceny, ale nadal to jest kropla w morzu w stosunku do ceny wyjściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy co kto rozumie pod pojęciem "działa ok". Dla mnie sprzęt na Androidzie, który ma tak słaby procek i ledwie 2GB RAM nie ma prawa "działać ok". Chyba, że mówimy tylko o korzystaniu offline, z wbudowanego playera. Testowałem kilka tańszych DAP-ów o podobnej specyfikacji i żaden nie działał ok jeśli trzeba było zrobić coś więcej - np. odpalić Spotify czy inne Apple Music.

 

No ale tak jak ktoś wyżej napisał - producenci ładują do DAP-ów tak słabe podzespoły, a ludzie kupują i sobie wmawiają, że to działa ok. Zgadza się, cena jest niska jak na tego typu urządzenie, ale to powoduje, że nadal za DAP-a na którym da się używać sensownie czegokolwiek innego niż odtwarzacze offline, trzeba wydać kupę kasy. Po prostu nie powinni producenci ładować tak słabych podzespołów do playerów opartych na Androidzie w 2022 roku, bo w efekcie dostajemy półprodukt. Ale to moje zdanie.

Edytowane przez Dirian
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z posiadaczy r5 nie narzekał specjalnie na płynność, a zawsze jest choćby R6. No chyba, że chcemy DAPa za 2k z podzespołami z tych za 10, ale to nie te czasy. I tak spoko, że nie kosztuje kilkaset złotych więcej.

No i DAP to nie telefon. Potem znów by było narzekanie na baterię, 'bo po co to komu w odtwarzaczu' i koło by się zamknęło 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że DAP to nie telefon i nikt na cyferki wydajnościowe nie patrzy, no chyba że są one tak kiepskie jak tutaj... :P

 

Wątpię by współczesne nisko-średniopółkowe procki żarły więcej prądu od Snapa 425 z 2016 roku. W końcu ten Snap to przedopotopowe 28nm, dziś to jest 5-8nm. Nikt nie oczekuje za 2k DAP-a ze Snapem 888, ale wystarczyłoby że wylądowałby tu jakiś Snap 720G i już byłby taki DAP użyteczny jeśli chodzi o streamingi.

 

Jasne, za te ~ 3500 zł można już kupić R6 lub Fiio M11 Plus i to będzie fajnie śmigać, ale to jakby nie patrzeć już dość spora kwota.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pchanie takich procków do DAPów to strzał w stopę i mnie osobiście zniechęca do kupowania DAPów. Bebechy powinny być zbalansowane, a przy wszystkim poniżej takiego 660 przesiadka ze średniopółkowca, albo flagowca po prostu boli. Ja rozumiem jeśli na tym miałby działać lekki system własny producenta, ale Android na snapach 4xx to jest dramat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem co Was aż tak boli. Miałem kilka dap'ów z andkiem i na żadnym nie odczuwałem problemów ze słuchaniem muzyki na Tidal'u. No ale może chcecie na nim grać w gry czy odpalać 8 apek na raz to ja rozumiem że procek słaby i ramu mało.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie oczekują wideo rozmów HD, robienia przelewów bankowych, co najmniej 200 zakładek otwartych w przeglądarce, odtwarzania YT w 8K, nawigacji live view, i gier AAA VR. Hiby no co z Tobą?

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję, że jak będę chciał zmienić album na spoti to zmieni się on od razu, a nie że będę sobie mógł herbatę iść zrobić zanim się klawiatura ekranowa pojawi w szukajce :) Ja wiem, że to są problemy pierwszego świata, ale przyzwyczaiłem się do tego że sprzęt mobilny działa niemal instant. Jak muszę pracować na sprzęcie z dyskiem talerzowym to też zgrzytam zębami mimo, że przez wiele lat mi to nie przeszkadzało. Człowiek się do dobrego szybko przyzwyczaja.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez takie komentarze i takich użytkowników producent ładuje do DAP-a z 2022 roku za 2k zł procesor z telefonu za 600 zł z 2016 roku 🤷‍♀️

 

Hiby zrobiło upgarde sprzętu z 2019 roku i dało ten sam procesor i żenujące 2GB RAM co w pierwotnym modelu, od którego premiery minęły 3 lata (!). Rozumiem, że oficjalny dystrybutor może takiego sprzętu bronić bo ma w tym interes, ale jeśli robią to też potencjalni nabywcy, to ciężko zrozumieć mi ich tok rozumowania. 

 

Niestety fani audio w większości na takie zagrania przytakują i takie niedorobione sprzęty kupują, w efekcie czego w temacie przynajmniej tych tańszych DAP-ów jest duży zastój. Są one rozwijane muzycznie, ale użytkowo dalej są to sprzęty z zeszłej epoki... Nie oczekuję żeby DAP za 2k miał specyfikację jak telefon za 2k, ale niech chociaż procesor będzie tu w miarę współczesny, a nie pakowany jest model z najniższej półki sprzed 6 (!) lat, do tego wspierany przez 2GB RAM. Gdzie powszechnie wiadomo, że do Androida bez 4GB RAM to nie ma nawet co podchodzić.

 

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dirian napisał:

Właśnie przez takie komentarze i takich użytkowników producent ładuje do DAP-a z 2022 roku za 2k zł procesor z telefonu za 600 zł z 2016 roku 🤷‍♀️

Mnie bardziej odstrasza niż ładowanie się czegoś w 3 sekundy zamiast 1 fakt iż dopiero po 5 aktualizacjach sprzęta działa jak powinien i ma wszystkie opcje działające o których była mowa w zapowiedziach, a często niestety i po 5 aktualizacji nie jest to w 100% sopracowany sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z androidem i ramem to jest dziwna sprawa. Miałem tablet z 3GB RAM, to po uruchomieniu systemu zawsze zostawało około 1GB wolnego miejsca. Kupiłem telefon z tym samym androidem, tylko zamiast 3 ma 4GB. Wydawało mi się, że powinienem mieć 2GB wolnego miejsca po uruchomieniu systemu skoro ma 1GB więcej pamięci. A co się okazuje? Nie ważne czy urządzenie ma 3 czy 4GB i tak po uruchomieniu systemu zostaje około 1GB RAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności