Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne dla bassheada


ArteQ_PL

Pytanie

jak w temacie , jestem ciekawy waszych propozycji :)

 

Sam osobiście posiadam/testowałem :

1)V-Moda Crossfade (M100 i Crossfade II Wireless)

2) JVC HA-SZ2000

3) Ultrasone PRO900

4)Skullcandy Crusher ANC

5) Sony MDR XB700 i XB1000

6)Rekablowane CAL!

 

według mnie najlepsze jak narazie JVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 13.04.2022 o 14:15, wfmsiekierka napisał:

SIVGA SV021 Robin
BLON B60

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Wybacz ze trochę wtrące sie do tematu, ale które twoim subiektywnym zdaniem są "lepsze"? Generalnie moje fidelio sie troche popsuły i szukam zastępstwa, a te dwie opcje wydają sie byc calkiem interesujace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wybacz ze trochę wtrące sie do tematu, ale które twoim subiektywnym zdaniem są "lepsze"? Generalnie moje fidelio sie troche popsuły i szukam zastępstwa, a te dwie opcje wydają sie byc calkiem interesujace. 
Sigva ze względu na dużą scenę ale należy pamiętać że mają sporo basu.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.04.2022 o 13:55, ArteQ_PL napisał:

 

3) Ultrasone PRO900

 

 

 

 

Ultrasy mają ogromny rozrzut w brzmieniu poszczególnych partii produkcyjnych, ponizej cytat maniaka tych słuchawek z forum head fi (translacja)

 

Różnice między wersjami PRO900:

Firma Ultrasone wprowadziła model PRO900s na początku 2009 roku. Najwcześniejsze produkowane egzemplarze były w rzeczywistości określane jako PROLine 900, a nie PRO900. Gdzieś w 2009 roku zmieniono nazwę całej linii PROLine na PRO, więc zmiana nazwy ma sens. Te najwcześniejsze egzemplarze mają na pałąku napis PROLine, a nie PRO, i są dostarczane z parą białych, zapasowych wkładek dousznych. I tu zaczyna się interesująca część. Białe wkładki mają inny materiał wierzchni niż czarne wkładki dostarczane w komplecie ze słuchawkami. Brzmią też inaczej. Nie wiem, dlaczego Ultrasone dołącza do zestawu parę wkładek w innym kolorze i o innym brzmieniu, ale przypuszczam, że chciało pozbyć się starych welurowych wkładek, które są dołączone do PROLine 750. Grubość i wrażenie w dotyku są dokładnie takie same, jak w przypadku PROLine 750. Po zamontowaniu ich w słuchawkach PRO900, 900 zaczynają brzmieć bardziej jak 750 -----. Bas zostaje znacznie stonowany, a wysokie tony zyskują dużo dodatkowego blasku. Nadal jest w nich dużo więcej basu, ale dzięki wymianie padów 900 zbliża się nie o jeden, nie o dwa, ale o trzy kroki do 750. Jest jeszcze jedna różnica: te wczesne PRO900 nie mają takiego samego trójwymiarowego logo, jak późniejsze PRO900, które są znacznie bardziej powszechne. Nadal mają płaskie logo, które jest w zasadzie takie samo jak w PROLine 750. Będę określał PRO900 wyprodukowane w tym okresie jako pierwszą rewizję. Rzeczy, które się wyróżniają: Napis PROLine na pałąku, białe zapasowe pady, płaskie logo ULTRASONE.

 

Gdzieś na początku 2010 roku Ultrasone zaczęło grawerować swoje logo na nausznikach. Logo jest teraz trójwymiarowe, a nie dwuwymiarowe, a powierzchnia nauszników ma teraz błyszczące, odbijające światło powierzchnie. Nadal dostarczane są z parą białych, zapasowych wkładek, ale poza tym są identyczne jak wszystkie PRO900 wyprodukowane po 2011 roku. To jest druga wersja.

 

Trzecia wersja pojawi się pod koniec 2010 lub na początku 2011 roku, nie jestem pewien. Ultrasone albo pozbyło się całego zapasu białych wkładek PROLine 750, albo jest zmęczone narzekaniami użytkowników, że białe wkładki 750 nie brzmią tak dobrze, jak czarne dołączane do słuchawek. Słuchawki PRO900 są teraz dostarczane z czarnymi, zapasowymi wkładkami, identycznymi jak te, które znajdują się w słuchawkach. Jest to trzecia i ostatnia wersja.

Istnieje również limitowana seria zbalansowanych PRO900. Z jakiegoś powodu Ultrasone uważa, że są muzycy używający tych słuchawek do miksowania i masteringu utworów, albo że ludzie przerabiali je, aby umożliwić podwójne wejście, więc wypuścili PRO900 zbalansowane. Nie pamiętam dokładnej ceny, ale były o wiele droższe niż zwykłe PRO900. Najzabawniejsze jest to, że ta wersja zbalansowana nie jest zbalansowana fabrycznie. Z fabryki wychodzą jako zwykłe PRO900, a następnie są odsyłane do siedziby Ultrasone w Niemczech w celu zmodyfikowania ich pod kątem podwójnego wejścia. To prawda, jedyny oficjalny wariant PRO900 jest sam w sobie modyfikowalny. Jeszcze zabawniejsze jest to, że złącza w tych słuchawkach są ustawione pod kątem do tyłu. Nie mówmy nawet o kablu, z którym są dostarczane. Jest długi, bardzo gruby i wyjątkowo mikrofoniczny. Właściwie nie wiem, co jest gorsze. Fakt, że złącza są ustawione pod kątem do tyłu, czy to, że takie kable w ogóle istnieją i są przeznaczone na rynek profesjonalny. Wszystko, co muszę powiedzieć, to "wow". Nie trzeba dodawać, że ta wersja zbalansowana nie sprzedaje się dobrze. Ultrasone produkował je przez niecały rok, po czym zaprzestał ich produkcji w 2012 roku. Od czasu do czasu można znaleźć na rynku egzemplarze NOS. Kiedyś posiadałem dwie pary, teraz nadal posiadam jedną. Ze względu na wyżej wymieniony problem nie używam ich. A raczej nie mogę ich używać.


Zacząłem swoją podróż audio w 2013 roku i to są pierwsze słuchawki, które naprawdę mnie zachwyciły. Absolutnie fenomenalny bas, nieco metalicznie brzmiące średnie tony, nieco jasna, ale nie męcząca góra i naprawdę wyjątkowa, jeśli nie sztuczna scena dźwiękowa. Do dziś są to jedne z dwóch jedynych słuchawek, które naprawdę wciągają mnie w muzykę. Większość ludzi lubi te słuchawki do EDM, rocka i tak dalej. Ja lubię je do popu, muzyki epickiej i innych niezbyt głośnych rzeczy.

 

W ciągu ostatnich 7 lat kupiłem i sprzedałem ponad 40 par tych słuchawek. Wiem, że jeśli chodzi o Ultrasony, to prawdopodobnie nie jestem w pełni przekonany, ale wysłuchajcie mnie. Te słuchawki mają poważne problemy z różnicami między egzemplarzami. Jedna para, którą kupiłem na mercari za 100 dolarów, nie ma absolutnie żadnego basu, a inna para, którą kupiłem na ebayu, ma bardzo, bardzo zassane średnie tony. Każda para brzmi inaczej, nie tylko trochę inaczej. Jest to wyraźna różnica, która jest słyszalna nawet dla nie-audiofilów. Wtedy o tym nie wiedziałem, więc sprzedałem swoją pierwszą parę na ebayu, po tym jak nabyłem drugą. Kiedy usłyszałem tę drugą parę, pomyślałem, że są wadliwe, ponieważ brzmią tak bardzo inaczej. Możecie sobie pewnie wyobrazić, jak wyglądała dalsza część tej historii. Przez ostatnie 7 lat szukałem pary, która brzmiałaby dokładnie tak, jak moja pierwsza para. Po zakupie i sprzedaży ponad 40 par tych słuchawek mam teraz dwie pary, których nigdy bym się nie pozbył. Obie mają ten "żywy dźwięk", który kojarzy mi się z moją pierwszą parą PRO900. Reszta? Nie powiedziałbym, że wszystkie są śmieciami, ale nie są niczym szczególnym. Są to słuchawki, które próbowałbyś zdjąć w ciągu 10 sekund na zjeździe miłośników słuchawek. Jeśli chodzi o PRO900i, posiadam tylko 3 pary. Jedną kupiłem w 2017, drugą w 2018, a kolejną w 2021. Nie sądzę, aby różnice w brzmieniu poszczególnych egzemplarzy stanowiły tak duży problem w przypadku PRO900i, jak w przypadku PRO900. Wszystkie brzmią podobnie. Żaden z i's, które posiadam, nie ma tej samej "realistycznej jakości", co moje dwa jednorożce PRO900, ale też żaden z nich nie jest tak okropnie brzmiący, jak niektóre PRO900, które nabyłem. Powiedziałbym więc, że mają niższy pułap niż zwykłe PRO900, ale o wiele wyższą podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ultrasone Pro900 (ilość basu)

Ultrasone HFI-580 (uderzenie)

Ultrasone Edition 8 (subwoofer na uszach)

Sony MDR-XB600 (najmocniejsze kopnięcie basu jakie słyszałem w słuchawkach)

ATH-M50X (mocny midbas, podobny jak w HFI-580)

Audeze LCD-2 (bardzo pięknie poprowadzony niski bas - subbas) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności