Skocz do zawartości

Jaki przenośny DAC/AMP "Dongl" USB C do telefonu.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy ktoś może polecić jakiś przenośny DAC/AMP " dogl" na USB C do telefonu Samsung s20 z wyjści zbalansowanym 4.4mm, w budżecie do 1500 zł?

 

Shanling ua5 ? Cayin ru6? Lotoo s2? Luxury & Precision w2 ?

 

 

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, espe0 napisał:

Jakiego charakteru grania oczekujesz?

Raczej ciepłego, ciepło/naturalnego z podkreślonym basem, aby obsługa nie była problematyczna, bez buczenia, syczenia i pykania i aby miał sporo mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

Cayin RU6 może by spełnił założenia co do barwy, ale patrząc na pomiary to nie jest warty złamanego grosza :(

A co z nimi nie hallo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bakus1233 napisał:

Shanling UA2 jest ok. Zależy też jakie słuchawki chcesz napędzić :)

Głównie doki ale raczej lubiące prąd. Skoro ua2 jest ok to jak wypada ua5🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempotec Sonata E44 z Chin za ok 400 zł - jedyny minus to czas pokaże jak trwałe są te kabelki.

Na miejscu z gwarancją ze sklepu to Xduoo Link 2 bal.

3 minuty temu, wegiel21 napisał:

Skoro ua2 jest ok to jak wypada ua5🤔

UA2 rozrywkowe, analogowe brzmienie. Bez aktualizacji firmware może być kapryśny z kompatybilnością.

UA5 piszą że bardziej już cyfrowy i barwa niestety może być mniej przyjemna - cytuję Andiego.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Palpatine napisał:

 

Ahh te pomiary. Dobrze, że nie każdy zwraca na nie uwagę ;) 

 

Niestety RU6 ma pewną wadę - przy zwiększaniu głośności nieraz się tam na pół sekundy jakieś dźwiękowe "krzaki" pojawiają. Poza tym to jednak świetny dongiel, chociaż ciężki i przez to średnio wygodny. L&P W2 też jest fajny, chociaż moim zdaniem nie gra tak efektownie jak RU6. W sieci widziałem opinie, że ludzie pozbyli się iBasso DX300 bo L&P W2 grał lepiej, no ale dla mnie to totalne zakrzywianie rzeczywistości.

 

Z minusów W2, to ma lekko cyfrową górę.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Palpatine napisał:

Pytanie co tam się udało zrobić dobrze ;)

Nie mierzy dobrze, ale brzmi świetnie :)

Tyle, że należy dostosować się do zaleceń samego Cayina, na czym jakieś 90% posiadaczy poległo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artorias napisał:

Tyle, że należy dostosować się do zaleceń samego Cayina, na czym jakieś 90% posiadaczy poległo.

A co to za dostosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wegiel21 napisał:

A co to za dostosowania?

BitPerfect, 100h wygrzewania (Ponoć to typowe dla drabinek R-2R), używanie low gaina, który oferuje wyższą jakość względem high gain (Większość używa high) oraz stosowania możliwie lepszych jakościowo plików (FLAC/DSD). Szczególnie na pierwszym czynniku polegnie wiele osób. Ja testowałem na kablu Wireworld Chroma USB-C, gdzie sekcja zasilania jest oddzielona od lini danych i nawet to robiło poprawę względem bardzo cieniutkiego kabelka od Cayina (Choć tutaj rozumiem, że liczy się przed wszystkim wygoda i ergonomiczność).

Ba nawet ze stabilniejszego wyjścia usb w PC/terminalu grało to lepiej niż ze smartfona (szczególnie Apple, które mają limit na porcie, mogą tu wypaść najmniej korzystnie).

Finalnie to brzmienie jest niesamowicie angażujące, naturalny tembr instrumentów, wokali przy rozbudowanej scenie i dobrej detaliczności sprawiają, że mi osobiście trudno się do czegoś doczepić. Nic nie szumi, nie ma jakiś cyfrowych naleciałości, a dźwięk jest dosyć gładki, słychać taką kremowość w przekazie (Trochę przypomina mi momentami HD600), ale technicznie jest bardzo dobrze.

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał:

Proponuję do odsłuchu dorzucić Pee51

Z tego co widzę nie spełnia warunu bo brakuje mu 4.4mm.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wegiel21 napisał:

Raczej ciepłego, ciepło/naturalnego z podkreślonym basem, aby obsługa nie była problematyczna, bez buczenia, syczenia i pykania i aby miał sporo mocy.

 

13 minut temu, Play napisał:

Ja bym jeszcze poczytał o Lotoo Paw S2 

 

No pacz :D Mam go od premiery, i godnie zastąpił PAWa S1. Używam że wszystkim co mam (nawet 400i po balansie pędzi). 

 

Jest naturalno/neutralny bez zaokrąglenia basu, czyli potrafi stąpnąć tam gdzie trzeba. To tego barwa przechylona w stronę ciepła - kulturalnie zaokrąglona góra.

 

...i tona organiczności. Żaden inny Ci nie będzie tak realnie barw oddawał. Zero jakichkolwiek polotów tranzystora, czy szklistości. 

 

Dobra dynamika przy takim graniu. Przeważnie cieplejsze dongle grają wolniej, tu jest odwrotnie.

 

Nazwałbym go "baby PAW6000" bo szkoła grania jest ta sama. Wiadomo, jest mniej detalu, powietrza i kunsztu, ale to ułamek ceny :)

 

Obsługa głośności z poziomu dongla rozwiązuje problemy ze streamingiem bit Perfect np z Tidala. 

 

W pudełku 2 kable 1 krótki 2gi 80cm - przydaje się.

 

Trzeba go dobrze wygrzać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wegiel21 Zacząłbym od xDuoo Link2 Bal (dużo mocy, podkreślony dół). Potem Lotoo PAW S2 (nieco bardziej transparentny i neutralny), Shanling UA5 (mocniej zaakcentowany subbas i wyższy sopran, ale gładko gra), HiBy FC5 (bardziej napowietrzony, ale również dobrze kontrolowany dźwięk) czy PAW S1 (nieco cieplejszy niż S2, ale także nieco słabszy, nie wiem jak mocnego chcesz tego DAC/AMP-a). Można jeszcze pójść w EarMen Colibri, gdy ma być bardzo dużo mocy (on nie bierze jeńców w parowaniu z IEM-ami, bo nie ma opcji regulacji gaina).

 

Cayin RU6 jest spoko. To mobilny R2R, który czaruje tonalnie, ale będzie pykał przy zwiększaniu/zmniejszaniu głośności. Gra czyściej po SE.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Methuselah napisał:

@wegiel21 Zacząłbym od xDuoo Link2 Bal (dużo mocy, podkreślony dół). Potem Lotoo PAW S2 (nieco bardziej transparentny i neutralny), Shanling UA5 (mocniej zaakcentowany subbas i wyższy sopran, ale gładko gra), HiBy FC5 (bardziej napowietrzony, ale również dobrze kontrolowany dźwięk) czy PAW S1 (nieco cieplejszy niż S2, ale także nieco słabszy, nie wiem jak mocnego chcesz tego DAC/AMP-a). Można jeszcze pójść w EarMen Colibri, gdy ma być bardzo dużo mocy (on nie bierze jeńców w parowaniu z IEM-ami, bo nie ma opcji regulacji gaina).

 

Cayin RU6 jest spoko. To mobilny R2R, który czaruje tonalnie, ale będzie pykał przy zwiększaniu głośności. Gra czyściej po SE.

Jak zwykle konkretnie i na temat. Właśnie mam pożyczyć w tym tygodniu do Bigmarasa tego xDuoo Link 2 Bal i sam ocenię czy faktycznie taki dobry jest. Podpisuję się obydwoma rękami pod tym, co kolega napisał o Cayin RU6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Methuselah napisał:

ale będzie pykał przy zwiększaniu głośności.

On pyka przy pierwszej zmianie głośności, a potem co 10 stopni: vol 10,20,30...do 100. No i nie jest to jakieś nieprzyjemnie głośne pyknięcie.

Edytowane przez mantr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności