Skocz do zawartości

Test FiiO K9 Pro ESS


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Topowe kombo w wersji z przetwornikami ES9038PRO.

 

K9 Pro ESS jest flagowym, stacjonarnym kombo typu DAC/AMP, które bazuje na dwóch przetwornikach ES9038PRO oraz zbalansowanym wzmacniaczu THX-AAA 788+. Urządzenie zostało naszpikowane złączami i wyposażone w ciekawe funkcje dodatkowe.


Jakiś czas temu zadebiutował pierwszy, poważny przetwornik ze wzmacniaczem słuchawkowym od FiiO, model K9 Pro. Wyposażono go w pojedynczego DAC-a AK4499, czyli topowe rozwiązanie Asahi Kasei Microdevices. Urządzenie było dostępne w limitowanej ilości ze względu na ograniczoną dostępność przetworników AKM, spowodowaną pożarem głównej fabryki japońskiego producenta. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, ale AKM zmuszone było zaprzestać produkcji większości przetworników, a układ AK4499 zyskał status „End Of Life”...

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-k9-pro-ess-recenzja/

 

spacer.png

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaskakujące, że ESSy w dual mono i scena średnia. Zamiast tego muzykalność, której nie spodziewałbym się przy takim połączeniu z THXem. FiiO ma jakiś patent, że potrafią osiągnąć konkretne brzmienie niezależnie od zastosowanych komponentów.

Takie combo zawsze mile widziane, zwłaszcza jak dźwiękowo daje radę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wyciągnęli wnioski z mocnego nagrzewania się wersji na AKM i teraz boki obudowy są otwarte. Czaiłem się już na oryginalną wersję, ale stwierdziłem, że poczekam na wydanie ESS - jako bardziej dopracowany model. Pozostaje poczekać na polską cenę ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Enlil napisał:

Trochę zaskakujące, że ESSy w dual mono i scena średnia. Zamiast tego muzykalność, której nie spodziewałbym się przy takim połączeniu z THXem. FiiO ma jakiś patent, że potrafią osiągnąć konkretne brzmienie niezależnie od zastosowanych komponentów.

Takie combo zawsze mile widziane, zwłaszcza jak dźwiękowo daje radę.

 

To prawda - także spodziewałem się bardziej liniowego-technicznego dźwięku. Dalej nie ma totalnej koloryzacji, góra jest ciągle klarowna, ale nie brakuje basu, ciepła czy barw. Zresztą podobnie było w przypadku M17, który nie brzmi tak samo, jak K9 Pro ESS, ale też dociąża dźwięk, ma w sobie pewną gładkość. Mam trochę wrażenie, że FiiO lubi sygnaturę AKM, że starano się ją imitować w tych odświeżonych wariantach na ESS.

 

3 godziny temu, Rafacio napisał:

A starszy nie był dwa dziewięćset jakoś? Grubą nasze store cenę przyłoiło.

 

FiiO gdzieś wspomniało, że wariant ESS ma być droższy, ale nie sądziłem, że aż tyle. W innych sklepach są przedsprzedaże w cenie 2990 zł, za granicą po bezpośrednim przeliczeniu 3000-3500 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności