Skocz do zawartości

Fiio M6 czy HiBy R6 2017


wazziu

Rekomendowane odpowiedzi

dwa DAPy FiiO M6 (2018) i HiBy R6 (ver 2017)
 
Który z nich jest bardziej warty polecenia ?
 
Czy mowimy tutaj o innych klasach ? czy mozemy je porownywac ?
 
Sluchanie - sluchawki Beyerdynamic t5 lub wyjscie USB 
 
Steaming po wifi ze Spotify lub Apple Music
 
 
A to musi być DAP? Bo w tych pieniądzach kupisz klucz sprzętowy który zagra lepiej od obydwu przez ciebie wymienionych.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, wfmsiekierka said:

To np.:
Lotoo paw S1
XDUOO Link2 Bal
Astell & Kern PEE51
Ibasso dc04
TempoTec Sonata e44

Wszystkie wymienione to docenione przez użytkowników urządzenia które grają lepiej od DAPów w tym przedziale cenowym.

Zwróć uwagę na wyjścia Jack jakie posiadają(3.5mm,4.4mm,itd)



 

do listy mozna dopisac dragonfly ? 

 

Ależ to sa rozne urzadzenia... To co zaproponowales to DAC

DAC - czyli konwerter, ze wzmacniaczem lub bez to i tak nadal potrzebne jest źródło sygnalu (dzwieku) DAC to skrót od Digital Analog Converter Można to po prostu interpretować jako narzędzie do konwersji danych cyfrowych na sygnały analogowe. Dlaczego potrzebujesz przetwornika cyfrowo-analogowego, aby zawracać sobie głowę konwersją cyfrowej na analogową? Ponieważ ludzkie ucho nie słyszy sygnałów cyfrowych. Ludzkie ucho może słyszeć tylko sygnały analogowe,

 

Tak wiec DAC nie graja lepiej do DAP - bo to inne miejsce w torze dzwieku.

 

(DAP oznacza Digital Audio Player. Odtwarzacz MP3 to jeden typ DAP. Sam DAP może nie tylko odtwarzać muzykę w formacie MP3, ale może także mieć postać wav, flac, m4a i innych cyfrowych formatów audio.)

 

DAP moze byc zintegrowany z DAC

 

 

Tak wiec majac DACa ale nie majac żródła sygnału, nic nie posłucham - musze go wpiac w tor np do komputera, telefonu, DAPa, na ktorych musze miec zapisane pliki lub ich strumieniowanie z sieci (lokalnej lub serwisu streamingowego jak tidal, spotify, apple music itd)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że masz smartfon to dokup do tego Fiio BTR5 i po temacie. Każdy telefon działa lepiej niż DAP jeśli chodzi o walory użytkowe. Do telefonu DAC-ow bez wbudowanej baterii takich jak ten astel nie kupuj, bo to niczego nie wnosi, a tylko drenuje baterię telefonu. Sam A&K to taka bardziej firma dizajnerska:)

 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do listy mozna dopisac dragonfly ? 
 
Ależ to sa rozne urzadzenia... To co zaproponowales to DAC
DAC - czyli konwerter, ze wzmacniaczem lub bez to i tak nadal potrzebne jest źródło sygnalu (dzwieku) DAC to skrót od Digital Analog Converter Można to po prostu interpretować jako narzędzie do konwersji danych cyfrowych na sygnały analogowe. Dlaczego potrzebujesz przetwornika cyfrowo-analogowego, aby zawracać sobie głowę konwersją cyfrowej na analogową? Ponieważ ludzkie ucho nie słyszy sygnałów cyfrowych. Ludzkie ucho może słyszeć tylko sygnały analogowe,
 
Tak wiec DAC nie graja lepiej do DAP - bo to inne miejsce w torze dzwieku.
 
(DAP oznacza Digital Audio Player. Odtwarzacz MP3 to jeden typ DAP. Sam DAP może nie tylko odtwarzać muzykę w formacie MP3, ale może także mieć postać wav, flac, m4a i innych cyfrowych formatów audio.)
 
DAP moze byc zintegrowany z DAC
 
 
Tak wiec majac DACa ale nie majac żródła sygnału, nic nie posłucham - musze go wpiac w tor np do komputera, telefonu, DAPa, na ktorych musze miec zapisane pliki lub ich strumieniowanie z sieci (lokalnej lub serwisu streamingowego jak tidal, spotify, apple music itd)
 
 
 
Miałem na myśli że jako źródło sygnału podepniesz telefon lub komputer a każdy z nich odbiera striming bez problemu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wfmsiekierka said:

Miałem na myśli że jako źródło sygnału podepniesz telefon lub komputer a każdy z nich odbiera striming bez problemu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, oczywiscie to ma sens. Szukam jednak i takiego rozwiazania ktore pozwili mi na pozbycie sie telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbycie się w jakim sensie? Bo jeśli tylko jako odtwarzacza muzyki, to będziesz nosił dwa duże urządzenia w kieszeniach. Gdy skorzystasz z mojej propozycji będziesz miał urządzenie duże i malutkie. Chyba, że nosisz telefon tylko do słuchania muzyki wtedy luz.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie DAP, to też zdecydowanie polecam rozwiązania BT, jak wspomniany BTR5, Qudelix, czy Sony A35/45/55 (choć dedykowane odbiorniki fajniejsze użytkowo, bo mają klipsy i z reguły są mniejsze). Próbowałem kiedyś chodzić z telefonem i donglem, jak dla mnie ergonomiczna porażka.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności