Skocz do zawartości

xDuoo Link2 Bal


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

@gentillo miałem i mogę porównać:

- w parze z większością słuchawek użytych do porównania UA2 jest bardziej neutralny, ma nieco mocniej wysuniętą wyższą średnicę, twardszy dół i jaśniejszą, ale nieco mniej rozciągniętą górę; wypada lepiej pod kątem separacji na osi y (przód-tył);

- Link2 Bal gra większym dźwiękiem, bardziej naturalnym i organicznym o większej dynamice; ma mocniej zaakcentowany dół o wyraźnie większym impakcie; średnica jest nieco gładsza; ma lepszą wysokość sceny, a także gra nieco szerzej, głębia podobna.

 

xDuoo Link2 Bal jest ogólnie jeszcze lepszy (wiadomo, droższy i nowszy), ale wiele zależy od synergii ze słuchawkami. UA2 wypadał na ogół lepiej z ciepłymi IEM-ami.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się trochę pospieszyłem. Zwróciłem Shanling kupując xduoo. Okazuje się, że z iemami które ostatnio są u mnie na tapecie, czyli 7Hz Timeless lepiej współgrał shanling w jednym przynajmniej aspekcie. Słucham bardzo dużo mocnych gitarowych rzeczy sludge, core itp. Przy tzw ścianie dźwięku połączenie xduoo + 7Hz gubi perkusję. Tzn pozostałe instrumenty ją przyćmiewają. Generalnie techniczne xduoo wydaje się lepszy, ale w tym jednym aspekcie lepiej wyglądało połączenie z shanlingiem. Jakie iemy byście polecili do xduoo w kwocie do 1000 do mocnych gitarowych brzmień?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słucham od kilku dni i naprawdę jestem pod wrażeniem. Bardzo dynamiczne, ale nadal neutralne brzmienie, znakomity bas, który nie przykrywa pozostałych pasm, czytelna średnica i wyraźne, ale nie drażniące uszu wysokie tony. Sprawdzane wszystko na mocniejszym repertuarze i moim zdaniem to bardzo dobry dongle do metalowego grania. Doskonale zgrywają się z Beyerdynamic T5 v.2. Aż się morda sama cieszy, a nóżka tupie do rytmu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elhaz_77Jak wypada z czułymi dokami? Też się trochę na niego czaję, ale powstrzymuje mnie sprawa regulacji głośności po stronie źródła. PAW S1 ma to świetnie rozwiązane, że regulacja głośności jest niezależna od urządzenia źródłowego. Niestety jego barwa nie jest dla mnie idealna. Wolałbym coś chłodniejszego.

 

Kiedy korzystałem jeszcze DFB/DFR/DFC strasznie irytujące było to, że na każdym zestawie musiałem niezależnie regulować głośność. Dodatkowo zakres efektywnej regulacji głośności dla czułych słuchawek był bardzo mały, np. w Tidalu w trybie exclusive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Akustik napisał:

@Elhaz_77Jak wypada z czułymi dokami? Też się trochę na niego czaję, ale powstrzymuje mnie sprawa regulacji głośności po stronie źródła. PAW S1 ma to świetnie rozwiązane, że regulacja głośności jest niezależna od urządzenia źródłowego. Niestety jego barwa nie jest dla mnie idealna. Wolałbym coś chłodniejszego.

 

Kiedy korzystałem jeszcze DFB/DFR/DFC strasznie irytujące było to, że na każdym zestawie musiałem niezależnie regulować głośność. Dodatkowo zakres efektywnej regulacji głośności dla czułych słuchawek był bardzo mały, np. w Tidalu w trybie exclusive.

Nie mam doświadczenia z dokami, mam tylko jedne Radsone Earstudio HE 100, tak więc w tym temacie nie pomogę.

Regulacja głośności ma swoje ograniczenia, ale dla mnie nie stanowi to problemu.

Przy czułych dokach nie włączaj opcji Turbo i powinno być ok.

Nie zmienia to jednak problemu, na który zwróciłeś sam uwagę, czyli ograniczonego zakresu efektywnej regulacji głośności.

Wypożycz od Marasa to sam ocenisz, albo poczekaj na nowy dongle IBasso DC06, w którym sterowanie głośnością będzie pewnie przez ich aplikację.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności