Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac do smartfona - co wybrać ?


Kuboll

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, zdzichon napisał:

Tak, ale wsadzasz je sobie w jakąś kieszeń albo takie leciutkie Radsone przypominasz wbudowanym klipsem o zapominasz

No to dongla klipsem nie przypniesz? :D Myślę, że dla chcącego nic trudnego. Widziałem jak ktoś do pałąka sobie zamontował. (Ale to był akurat jakiś dongle BT, może go blue) Rozumiem Twój punkt widzenia. Bardziej odnosiłem się do wypowiedzi kolegi @Dirian, który leży na wyrku z BTRem. Zacytowałem Ciebie, bo się włączyłeś w jego argumentacje. Jeśli leżysz albo siedzisz np w biurze, to różnica telefon + dongiel leżący na biurku czy stole, a BTR jest znikoma (Ewentualnie kwestia dodatkowej baterii). Podczas spaceru owszem, dongiel co prawda może być w kieszeni, o ile się nie nagrzewa zbyt mocno (PEE51 to chyba ewenement) i ma elastyczny kabelek albo jakoś zaczepiony przy pasku. Myślę, że trochę inwencji i fantazji i można sobie poradzić. Nie uważam oczywiście, że jedno jest lepsze od drugiego, każdy ma inne przypadki użycia i ja osobiście żadnego z tych rozwiązań bym nie skreślił.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artorias napisał:

Bardziej odnosiłem się do wypowiedzi kolegi @Dirian, który leży na wyrku z BTRem. Zacytowałem Ciebie, bo się włączyłeś w jego argumentacje. Jeśli leżysz albo siedzisz np w biurze, to różnica telefon + dongiel leżący na biurku czy stole, a BTR jest znikoma

 

Dla mnie różnica jest ogromna, dużo prościej i przyjemniej korzysta się z telefonu gdy nic z niego nie zwisa, nawet podczas leżenia ;) Kiedyś też myślałem, że dongle na BT są bez sensu, ale odkąd mam BTR to zdanie zmieniłem. Do tego stopnia, że wolę nawet słuchać z iPhone po AAC, niż podpinać się kablem dla lepszej jakości dźwięku. Swoją drogą jakichś ogromnych różnic nie słyszę słuchac streamingów na kabel vs LDAC (mam też Androida) vs AAC łącząc z iPhone, no ale to może nie ta klasa sprzętu żeby wnikać w takie detale.

 

To samo siedząc przy biurku - BTR leży sobie z jednej strony, telefon z drugiej. Jak potrzebuję komuś odpisać, to podnoszę sam telefon, a nie całe audio-ustrojstwo do niego przyczepione, przy okazji sprawdzając czy czasem kabel się o coś nie zahaczył. No ale akurat z BTR przy biurku mniej korzystam, bo tu leży Gryphon :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dirian napisał:

Dla mnie różnica jest ogromna, dużo prościej i przyjemniej korzysta się z telefonu gdy nic z niego nie zwisa, nawet podczas leżenia ;) Kiedyś też myślałem, że dongle na BT są bez sensu, ale odkąd mam BTR to zdanie zmieniłem.

Jeśli potrzebujesz jednocześnie korzystać z telefonu to pełna zgoda. Ja akurat do tego wykorzystuje DAPa. Z telefonu sobie mogę słuchać jak np jestem na spacerze/zakupach, w biurze (choć akurat teraz już tylko zdalnie), bo wtedy i tak z nikim nie pisze na telefonie (w pracy nawet nie wypada). Ogólnie to i tak w łóżku korzystam z iPada, więc telefon raczej sobie leży i się nudzi. No chyba, że ktoś zadzwoni. Tak jak wspomniałem, każdy trochę inaczej korzysta ze sprzętu. 

Tym niemniej, zgadzam się z wami, że takie małe urządzonko BT, może być poręczniejsze i praktyczniejsze w wielu sytuacjach.

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady. Zaciekawił mnie FiiO KA3. Cena jest atrakcyjna. Czy on zagra dobrze z Koss Porta? Czy będzie to dźwięk podobny do dragonfly czy raczej coś innego? Nie widziałem też czy można dzięki niemu odtwarzać pliki MQA.

Jeśli chodzi o dyndanie... Nie przeszkadza mi to, nie będzie to dla mnie problem. Słucham muzyki po kablach już od lat 90tych i czasów walkmanów na kasety. Poza tym urządzenie na bluetooth byłoby kolejnym do ładowania. 

Edytowane przez Kuboll
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, temat zakupu się u mnie trochę przeciągnął ale teraz chcę już wybrać spośród dwóch modeli Fiio: KA3 lub BTR5. Chciałbym Was prosić o poradę, który z powyższych wybrać, jakie są zalety i wady każdego z nich. Czy różnica w jakości dźwięku będzie lepsza po kablu w przypadku KA3? 

Mam też pytanie czy BTR5 będzie dobrze działał z moim telefonem Motorola g60, który nie ma obsługi poniższych kodeków?

Screenshot_20220607-142812.thumb.png.ec07a8e87a232be7dc773bef343a1b16.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuboll napisał:

Cześć, temat zakupu się u mnie trochę przeciągnął ale teraz chcę już wybrać spośród dwóch modeli Fiio: KA3 lub BTR5. Chciałbym Was prosić o poradę, który z powyższych wybrać, jakie są zalety i wady każdego z nich. Czy różnica w jakości dźwięku będzie lepsza po kablu w przypadku KA3? 

Mam też pytanie czy BTR5 będzie dobrze działał z moim telefonem Motorola g60, który nie ma obsługi poniższych kodeków?

Screenshot_20220607-142812.thumb.png.ec07a8e87a232be7dc773bef343a1b16.png

W tym menu pojawia się do wyboru to, co jest obsługiwane zarówno przez telefon jak i aktualnie podłączone urządzenie. Nic nie jest podłączone - nie sprawdzisz w ten sposób.

 

Motka prawdopodobnie obsługuje aptx hd, poza tym na pewno sbc/aac/aptx, powinna też obsługiwać ldac.

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli słuchawki to niewymagające energii iemy to do mobila nie kupię nigdy nic większego niż przejściówka z wtykami typu chwalony CharmTek :) . Zresztą jest i inny "kiler" dongli za kilka stów a może i tych powyżej 1 tyś. 😉. Opiszę jak dojedzie z Chin. Zaporowa cena dla konkurencji 50-60 PLN. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cpu1 napisał:

OK ale podzielić się informacją co to jest możesz już teraz ;) 

Dobrze ale jutro . Bo już padam na pysk. Jak posłuchałem jednego w przelocie . Zamówiłem 6 sztuk 😁. Także mi już wystarczy 😉J Jest REWELACYJNY !

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2022 o 14:36, Kuboll napisał:

Mam też pytanie czy BTR5 będzie dobrze działał z moim telefonem Motorola g60, który nie ma obsługi poniższych kodeków?

Będzie działał znakomicie. Do Koss to będzie dobry wybór. Do wielu innych słuchawek także zresztą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cpu1 napisał:

OK ale podzielić się informacją co to jest możesz już teraz ;) 

Proszę bardzo . Mnie zadowolił na 200%, wygrał z CharmTek oraz skłonił do pozbycia się wyżej notowanych dongli.

https://m.pl.aliexpress.com/item/4000502651263.html?spm=a2g0n.order_detail.0.0.10b443ceeaemhP&gatewayAdapt=glo2pol

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności