Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac do smartfona - co wybrać ?


Kuboll

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem nieco zielony w temacie i proszę o poradę. Obecnie mam zamiar kupić dac ze wzmacniaczem do telefonu Motorola g60. Używam słuchawek przewodowych: Koss Porta Pro albo Sony mdr ex110. Chciałbym poprawić jakość dźwięku. Zastanawiałem się nad Dragonfly Black lub Red. Słuchałem na Kossach Blacka i Reda, podobał mi się dźwięk z czerwonej wersji. Wersja Red to max mojego budżetu. Jeśli jest coś co zagra lepiej i będzie tańsze to proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam forumowiczów.

Edytowane przez Kuboll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany RED jest IMO bardzo dobrym wyborem. Kiedyś dało radę kupić nowy na promocji za 360 zł ale chyba te czasy szybko nie wrócą. Ciekawym rozwiązaniem jest Lotoo S1 ale IMO trochę mniej muzykalny niż RED.
Dobrze brzmi Cobalt ale nie jest wart kasy jaką za niego oczekują.
Można dorzucić do zestawienia IFI HIP DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red muzykalny? To był chyba najbardziej suchy i techniczny dongiel jakiego mi było dane słuchać. No ale z Kossami się może zgrywać, bo one ciemne i basowe.

 

Dragonflaje to już trochę starocie, takie Tempoteci Sonata (nawet te tańsze) zjadają je na śniadanie. Zajrzyj sobie do tematu z donglami, dużo się tam tańszych Chińczyków przewijało 

 

Druga sprawa że taki Lotoo jest 3 razy droższy niż same KPP. Do tego o ile Kossy grają świetnie to raczej nie skalują się jakoś specjalnie. Rozumiem że wyjście audio w tej Motoroli jest po prostu fatalne i stąd potrzeba poprawy? Szczerze mówiąc to jakbym dysponował 7ma stowami na REDa to wolałbym dorzucić do nowych słuchawek

Edytowane przez zdzichon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red muzykalny? To był chyba najbardziej suchy i techniczny dongiel jakiego mi było dane słuchać. No ale z Kossami się może zgrywać, bo one ciemne i basowe.
 
Dragonflaje to już trochę starocie, takie Tempoteci Sonata (nawet te tańsze) zjadają je na śniadanie. Zajrzyj sobie do tematu z donglami, dużo się tam tańszych Chińczyków przewijało 
 
Druga sprawa że taki Lotoo jest 3 razy droższy niż same KPP. Do tego o ile Kossy grają świetnie to raczej nie skalują się jakoś specjalnie. Rozumiem że wyjście audio w tej Motoroli jest po prostu fatalne i stąd potrzeba poprawy? Szczerze mówiąc to jakbym dysponował 7ma stowami na REDa to wolałbym dorzucić do nowych słuchawek
Za tyle (700zl) to żaden z tych dongli nie powinien pójść, co już dawno było udowodnione jak przed pandemią ceny leciały w dół.
U mnie RED wraca cały czas do łask mimo kolejnych dongli w kolekcji i z Owlami IMHO się świetnie dogaduje - jedna ważna rzecz, ja nie używam go ze smartfonem a notebookiem, więc odpada kabel połączeniowy i różnice w typie połączeń USB w smartfonie (co w przypadku wielu mobilnych sprzętów bardzo degraduje dźwięk).
fce71c14b2baa8b001e2ff3d01215953.jpga12df95b33c5e2d97dbf35753bd9990b.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owli nie słyszałem, ale jeśli grają podobnie jak hołki to nic dziwnego że się zgrywa. Z resztą Audioquest chyba trochę o hołkach myślał projektując Reda. W końcu sprzedawali je w zestawie.

 

No mi Red nie podszedł wybitnie. Oczywiście nie neguję że dla kogoś innego może to być idealny sprzęt, natomiast nie potrafię przeskoczyć w głowie faktu nazwania go muzykalnym :) Chyba inaczej definiujemy to pojęcie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję - zapoznam się z nimi. Do piątku Red kosztował 599 a od wczoraj już 749 plus jeszcze ok 100 na dragontail. To już jest dla mnie duża kwota. Jak bym go wziął to i tak na raty. 

Wyjście słuchawkowe w Motoroli ma małą moc i żeby słuchać na Kossach muszę ustawić głośność w górnych granicach. Muszę powiedzieć jednak że po odpowiednim ustawieniu korektora w Poweramp dźwięk jest dobry ale czuję, że może być lepiej nawet z tymi słuchawki, które posiadam.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zadowolony z Reda przez blisko 2 lata ale w mojej ocenie jest suchy wręcz piaszczysty i techniczny. Po podłączeniu do PC słuchałem Sennheiser HD650 z całkiem dużym zadowoleniem ale jednak na rynku sporo się zmieniło i poszło do przodu. Teraz w mojej opinii powrót nie jest wart bez względu na cenę. Popularny produkt, oklepany i przez to trzyma cenę i w ogóle jest jeszcze w ofercie. Sonata E44 lub po opisach kolegów forumowiczów bardzo zbliżone parametrami i brzmieniem Xduuo Link 2 bal za o wiele niższą cenę, a poziom grania uuuuuuu bardzo wysoki :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cpu1 napisał:

Byłem zadowolony z Reda przez blisko 2 lata ale w mojej ocenie jest suchy wręcz piaszczysty i techniczny. Po podłączeniu do PC słuchałem Sennheiser HD650 z całkiem dużym zadowoleniem ale jednak na rynku sporo się zmieniło i poszło do przodu. Teraz w mojej opinii powrót nie jest wart bez względu na cenę. Popularny produkt, oklepany i przez to trzyma cenę i w ogóle jest jeszcze w ofercie. Sonata E44 lub po opisach kolegów forumowiczów bardzo zbliżone parametrami i brzmieniem Xduuo Link 2 bal za o wiele niższą cenę, a poziom grania uuuuuuu bardzo wysoki :D

Dobrze myślę, że red rozjaśniał brzmienie HD650? Po takich opisach uważam, że to słaby dac do hd650 (przynajmniej dla mnie), bo zabija wszystko co najlepsze w HD650, podobnie jak mojo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bakus1233 napisał:

Dobrze myślę, że red rozjaśniał brzmienie HD650? Po takich opisach uważam, że to słaby dac do hd650 (przynajmniej dla mnie), bo zabija wszystko co najlepsze w HD650, podobnie jak mojo.

Red to bardzo jasny DAC/AMP. Pod mój gust HD650 tego potrzebowały no ale są różne gusta ;) 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślę, że red rozjaśniał brzmienie HD650? Po takich opisach uważam, że to słaby dac do hd650 (przynajmniej dla mnie), bo zabija wszystko co najlepsze w HD650, podobnie jak mojo.
Ciekawe jest, jak różne opinie mamy na tym forum na podobne "tematy".
Część osób opisuje Mojo jako zbyt ciemny, gęsty, ciepły - tu opis, że jest jasny?
Ten sam sprzęt, różne uszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RIH napisał:

Ciekawe jest, jak różne opinie mamy na tym forum na podobne "tematy".
Część osób opisuje Mojo jako zbyt ciemny, gęsty, ciepły - tu opis, że jest jasny?
Ten sam sprzęt, różne uszy?
emoji6.png

Też to zauważyłem, chociażby ostatnio jak szukałem na forum informacji na temat Dragonfly AQ. Pełno różnych opinii, niekiedy całkowicie skrajnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, RIH napisał:

Ciekawe jest, jak różne opinie mamy na tym forum na podobne "tematy".
Część osób opisuje Mojo jako zbyt ciemny, gęsty, ciepły - tu opis, że jest jasny?
Ten sam sprzęt, różne uszy?
emoji6.png

 

27 minut temu, bakus1233 napisał:

Też to zauważyłem, chociażby ostatnio jak szukałem na forum informacji na temat Dragonfly AQ. Pełno różnych opinii, niekiedy całkowicie skrajnych :D

 

Niestety nic nie zastąpi własnych uszu... Miałem Blacka, a trzymam Reda do NightOwli 🤪, choć coraz rzadziej sięgam po te combo 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Kuboll said:

Dzień dobry,

Jestem nieco zielony w temacie i proszę o poradę. Obecnie mam zamiar kupić dac ze wzmacniaczem do telefonu Motorola g60. Używam słuchawek przewodowych: Koss Porta Pro albo Sony mdr ex110. Chciałbym poprawić jakość dźwięku. Zastanawiałem się nad Dragonfly Black lub Red. Słuchałem na Kossach Blacka i Reda, podobał mi się dźwięk z czerwonej wersji. Wersja Red to max mojego budżetu. Jeśli jest coś co zagra lepiej i będzie tańsze to proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam forumowiczów.

Hej

Miałem dacka na kablu do telefonu i osobiście nie polecam takiej opcji. O wiele lepszym/wygoniejszym  rozwiązanem w moim przypadku okazało się łączenie telefonu przez bluetooth z dackiem. W twoich okolicach cenowych to chyba Qudelixy 5k. Nie słuchałem ich, ale tak bym teraz postapił w danym budżecie.

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/qudelix-5k-recenzja/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych avani czy abigal. Jak już, to coś z polską gwarancją - Ibasso dc05, któryś shanling up, może jakiś dongle xduuo itp. troszkę drożej, ale dostępne od ręki (chociaż nie jestem pewien co do Ibasso) i w razie problemów pewna gwarancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze FiiO BTR5 2021 dorzucił do stawki, jednak bezprzewodowe słuchanie jest dużo bardziej komfortowe od zwisającego dongla. Szczególnie mając tak lekkie słuchawki jak KPP. W teorii powinno się to przyzwoicie zgrać.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dirian napisał:

jednak bezprzewodowe słuchanie jest dużo bardziej komfortowe od zwisającego dongla

A kto powiedział, że dongiel będzie wisiał, a nie leżał sobie na biureczku? :D A tak serio, to też zależy od słuchawek, jeśli mają BT, to ok, tyle że w takim przypadku wystarczy sam smartfon. Te androidowe obsługują LDAC, więc powinno być zacnie przy takim wykorzystaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artorias napisał:

A tak serio, to też zależy od słuchawek, jeśli mają BT, to ok, tyle że w takim przypadku wystarczy sam smartfon.

Nie no, Dac z BT nie jest do słuchawek które już mają BT tylko do kablowych. To takie pośrednie rozwiązanie czyniące ze zwykłych słuchawek takie quasi-bezprzewodowe, bo z przewodem ale już nie związane z telefonem ;)

 

Kto raz spróbował tego rozwiązania na mieście (albo nawet przy biurku) wie jak bardzo to zwiększa wygodę vs kabel do telefonu czy dongla który jeszcze w czasie chodzenia lubi się majtać. Dzisiaj po drodze do pracy tak wiało że mi się xduoo co chwilę rozłączał, z Radsone nie byłoby takiego problemu. Własna bateria to też plus. Mój Pixel na bardzo dobre życie na baterii, ale przy 2/4 godzinach używania dongla to do wieczora już ciężko dociągnąć.

 

Na ten moment dongle mają tę przewagę, że te najlepsze pod względem SQ wskoczyły oczko wyżej niż te z BT(może poza Oriolusem, ale to już cegiełka i do rękawa koszulki nie podczepisz). Dlatego obecnie suplementuję sobie ES100 za pomocą Link 2 Bal, bo stacjonarka mi się przy moim profilu korzystania ze słuchawek nie sprawdziła, a xduoo w domu i w biurze daje mi jej solidną namiastkę. Radsone zostaje na miasto. 

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zależy jak kto słucha. Ja BTR 2021 bardzo lubię używać leżąc w wyrku, bo sobie leży spokojnie na kołdrze, słuchawki podłączone do niego kabelkiem, a ja spokojnie mogę klikać na telefonie bez jakiegoś upierdliwego zwisającego dongle'a czy kabla odstającego od telefonu. Jeszcze taki Earmen Sparrow jest do przeżycia, ale takie klocki jak RU6 czy LP W2 to już zero wygody. Podobnie na spacerze - wyciągam telefon i nie zwisa mi żaden dongiel. Chociaż ostatnio to w ogóle z IEM-ami nie wychodzę, bo na dworze i tak większość detali i tak ucieka, więc dużo bardziej wolę Airpodsy ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zdzichon napisał:

Nie no, Dac z BT nie jest do słuchawek które już mają BT tylko do kablowych. To takie pośrednie rozwiązanie czyniące ze zwykłych słuchawek takie quasi-bezprzewodowe, bo z przewodem ale już nie związane z telefonem ;)

No dobra, a jak to się ma do zwisającego dongla? Bo czegoś nie ogarnąłem ^^ To urządzenia BTR jest jeszcze większe, a dongiel, tak jak wspomniałem wisieć nie musi, a może sobie leżeć wygodnie na kołdrze. Zresztą jak to mawiają „co ma wisieć, nie utonie”. Jeśli chodzi o to, że do dongla musi być podpięty jeszcze telefon albo inny transporter, to ihmo, niewielka różnica. Zwłaszcza, że jednak przewodowo z telefonu dostaniemy lepszą jakość, a takie KA3 jest malutkie.

 

5 minut temu, Dirian napisał:

ale takie klocki jak RU6 czy LP W2 to już zero wygody. Podobnie na spacerze - wyciągam telefon i nie zwisa mi żaden dongiel.

Bo do takich urządzeń trzeba zastosować trochę inne podejście. Podpatrzyłem patent przy jednych Kossach. 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artorias napisał:

dongiel, tak jak wspomniałem wisieć nie musi, a może sobie leżeć wygodnie na kołdrze

A jak na leżeć wygodnie na kołdrze jak jestem w tramwaju albo gdzieś idę? :) Przeczytałeś w ogóle mojego posta? Z tym "wygodnie" to też bym polemizował. Leżę sobie właśnie z xduoo i jest ok, ale jednak coś mu cały czas ciągnie telefon w dół, a taki pee51 to potrafił się tak nagrzać, że nie szło na nim ręki trzymać.

 

7 minut temu, Artorias napisał:

To urządzenia BTR jest jeszcze większe,

 Tak, ale wsadzasz je sobie w jakąś kieszeń albo takie leciutkie Radsone przypominasz wbudowanym klipsem o zapominasz, a jak musisz odebrać telefon albo chcesz poczytać coś na przystanku to nie musisz walczyć z donglem który akurat nie leży wygodnie na kołdrze tylko zwisa i majta :) spróbuj kiedyś, zobaczysz o co chodzi od razu, chyba że nie, to wtedy nie :)

 

11 minut temu, Artorias napisał:

przewodowo z telefonu dostaniemy lepszą jakość

 

No ja na przykład nie jestem w stanie odróżnić kabla od LDAC, a próbowałem wiele razy, a te nowe adaptery BT grają bardzo zacnie, więc nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności