Skocz do zawartości

Gryphon od iFi Audio w końcu zagrzał sobie miejsce w Warszawskim MP3Store!


Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

To wyjątkowe mobilne urządzenie cec**je dobrze nam znana powracająca po latach do łask technologia Multibit... na której to oparte przetworniki cyfrowo-analogowe brzmią niebywale naturalnie, zbliżając słuchacza jeszcze bardziej do odbieranej jak na żywo realizacji jego ulubionych utworów. Ponadto wbudowany wzmacniacz jest w stanie zapewnić dobre warunki prądowe dla większości słuchawek dostępnych na rynku ze względu na (aż!) 1000mW przy 32Ω i ogromna moc wyjściowa sięgającą aż 6,7 V!
Podłączymy go zarówno przewodowo do naszego smartphona czy PC jak i wykorzystamy bluetooth by uczynić go w pełni swobodnym i przepotężnym źródłem sygnału na każdy dzień i każdą porę!


Zapraszamy na odsłuch w MP3Store/HiFi PRO Warszawa!

 

Ogólne

Wejścia:
- Bezprzewodowe: Bluetooth 5.1 (aptX, aptX HD, aptX Adaptive, aptX LL, LDAC, HWA, AAC i SBC)
- Przewodowe (cyfrowe): USB-C
- Przewodowe (analogowe): S/PDIF, koaksjalne zbalansowane 4,4 mm, single-ended 3,5 mm
Formaty:
- DSD: DSD512/256/128/64, Octa/Quad/Double/Single-Speed
- PCM: 768/705.6/384/352.8/192/176,4/96/88,2/48/44,1kHz
- DXD: 768/705.6/384/352.8kHz, Double/Single-Speed DXD
- MQA (Dekoder): 384/352.8kHz
- Bluetooth: Do 96kHz
DAC: Burr-Brown
Bateria: Ładowanie przez USB-C. Zgodna z BC1.2, prąd ładowania do 1900mA
Wymiary: 123x75x19mm
Waga: 215 gramów

Sekcja liniowa
        
Wyjścia: 
- Zbalansowane: 6,7V maks. (zmiennie)
- S-Bal (SE): 3,5V maks. (zmiennie)    
Impedancja wyjściowa:
- Zbalansowane: ≤200Ω, <110dB(A) @ 0dBFS, <0,007% @ 0dBFS
- S-Bal (SE): ≤100Ω, <110dB(A) przy 0dBFS, <0,015% @ 0dBFS
 
Sekcja słuchawek
        
Wyjścia:
- Zbalansowane: 4,4 mm Pentaconn
- S-Bal (SE): 3,5 mm SE
Moc wyjściowa:
- Zbalansowane: >1000mW @ 32Ω, >74mW @ 600Ω, >6,7V max. @ 600Ω
- S-Bal (SE): >320mW @ 32Ω, >40mW @ 300Ω, > 3,5V max. @ 600Ω
Impedancja wyjściowa:
- Zbalansowane: <1Ω
- S-Bal (SE): <1Ω
SNR:
- Zbalansowane: <116dB(A) przy 0dBFS
- S-Bal (SE): <115dB(A) przy 0dBFS

THD+N: <0,005% (1V @ 16Ω)

20220329_132545.jpg

20220329_132723.jpg

20220329_132649.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam, użytkuję od jakichś 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Szkoda jedynie, że nie przewidziano funkcji zasilania z USB z ominięciem baterii, przydałoby się w przypadku użytkowania z PC. To chyba jedyny minus jak dla mnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dirian napisał:

Szkoda jedynie, że nie przewidziano funkcji zasilania z USB z ominięciem baterii, przydałoby się w przypadku użytkowania z PC. To chyba jedyny minus jak dla mnie.

Gdyby tryb desktop działał, to Mojo2 już jedynie dźwiękowo by się broniło, a tak by go Gryfon zeżarł. Inteligentny tryb desktop to jest dosyć spore wyzwanie, żeby po naładowaniu baterii, sprzęt sam przełączał się na zasilanie prądowe i jednocześnie zachował odpowiednią czystość sygnału i jakość brzmienia. W Gryfonie napakowali tyle opcji, że nawet bym tego nie oczekiwał, co nie zmienia faktu, że się z Tobą zgadzam, gdyby był tryb desktop, to sprzęt osiągnąłby chyba status świętego Graala.

U mnie działa sobie jako amp, czasem combo (właśnie teraz) i zawsze jest świetnie.

Mojo2 ma ten tryb desktop i to jest duża zaleta tego sprzętu, ale i tak Gryfon jest dla mnie sprzętem w ogólnym rozrachunku lepszym (Przynajmniej pod moje zastosowanie i gust)

 

BTW. Myślałem, że ten DAC Multibit to jakieś tylko hasełko marketingowe. Raczej kojarzyłem takie rozwiązania jedynie ze sprzętem R-2R, a nie DS (np Schiit audio), ale widocznie samo podejście może być też aplikowane do delta sigma. Czytałem, że ifi stosuje podejście hybrydowe i stara się połączyć zalety obu rozwiązań. Ja jedynie mogę potwierdzić, że dźwięk jest ciekawym połączeniem muzykalności, organiczność i ciągle bardzo dobrej czystości sygnału oraz ogólnie „technikaliów”. Nie spodziewałem się, że mimo tylu opcji, to będzie grało aż tak dobrze.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności