Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lotoo LE-M1


RIH

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle to gdziekolwiek jest podane, że to identyczne słuchawki?

Na razie jest jakaś marna próba kręcenia afery, bo użyto drivera innej firmy i zarzucanie, że to rebranding.

Ciekawe co powiedzą kierowcy, jak zobacze ile podzespołó kto inny im wykonuje i przy zakupie ani słowa, co który podwykonawca im robi.

Jak ktoś na tanich częściach umie zrobić dobry efekt, to tylko szacunek dla niego i zasługuje na większą marżę za swoje umiejętności.

A jak te Lotoo mają grać identycznie jak tańśze Moondropy to przecież to siesamo rozwiąże i nikt tego droższego nie kupi w mysl hasłą reklamowego pewnego proszku do prania.

Niech pojawią się faktyczne, mierzalne zestawienia, w oparciu o które będzie można faktycznie postawić znak równości między dwoma produktami albo nie postawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Inszy napisał:

Niby co za różnica kto wyprodukował przetwornik? Nagle słuchawki zaczynają

inaczej grać?

To jest bez znaczenia o ile Lotoo poczyniło starania aby dostroić go donwlasnych założeń. To zrozumiałe, że Lotoo postanowiło skorzystać że sprawdzonego dostawcy skoro sami nie mają doświadczenia w temacie. 

 

21 minut temu, Inszy napisał:

Ktoś poczuł się okłamany, mimo że Lotoo nie podawało, że driver to ich krwawica składana nocami przy świetle księżyca?

Gdyby się okazało, że brzmią identycznie jak Starfield, to ktoś mógłby się poczuć odrobinę naciągnięty. Co innego gdyby świadomie zdecydował, że chce Starfieldy w ładniejszej i lepszej jakości obudowie.

 

Oczywiście nie twierdzę, że tak jest. Podejrzewam, że cała ta dyskusja wynika z tego, że mało kto miał okazję ich posłuchać już nie mówiąc od porównaniu do Statrfield. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akustik Myślę, że info o dynamiku wyprodukowanym przez Moondropa byłoby dobrym akcentem marketingowym, szczególnie po świetnym przyjęciu Aria, Starfield, KXXS, KATO czy wcześniej Kanas Pro. Lotoo raczej nie jara się jednak podzespołami, a efektem końcowym.

 

Ogólnie, ciężko powiedzieć czy to dokładnie ten sam przetwornik, co w Starfield, bo może został zmodyfikowany na życzenie. LE-M1 są bowiem wyraźnie szybsze, mają bardziej studyjne strojenie i wyższą szczegółowość. To, co najważniejsze, czy implementacja, to robota Lotoo - przygotowanie odpowiedniej komory akustycznej, co umożliwiło osiągnięcie pożądanego strojenia.

 

@Inszy problem z tym ma jak zwykle jedna osoba, która nawet nie jest użytkownikiem sprzętu, ale próbuje kręcić g***oburzę :D

 

@Palpatine nie wiem, gdzie tu widzisz personalne wycieczki, bazuję tylko na faktach (opublikowanych już wypowiedziach). Nic do ciebie prywatnie nie mam (jak i każdego innego użytkownika forum), moglibyśmy pić nawet alko jako najlepsi kumple, a dokładnie w ten sam sposób komentowałbym dyrdymały, które wynikają z braku znajomości rynku. W sposób uszczypliwy, to jest prawdą.

 

Porównywanie ceny słuchawek z podobnym przetwornikiem nie ma wiele sensu, bo najważniejsza jest implementacja, a na cenę składa się także czas poświęcony na R&D. Dynamiki dla słuchawek dokanałowych są dodatkowo bardzo tanim rozwiązaniem (jest kilka wyjątków, jak ten z DUNU Luna czy Final A8000). W przypadku modeli z single DD płacisz ze efekt końcowy, który może być wyraźnie różny, nawet przy wykorzystaniu podobnego dynamika. Trzeba by się jednak nieco orientować przed ośmieszaniem się kolejnymi tezami. To nie atak, a stwierdzenie faktu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah skoro stwierdzenie faktu, który wyszedł na światło dzienne oceniasz jako ośmieszanie się i kręcenie g***oburzy to znaczy, że nie masz innych argumentów w dyskusji, zamiast tego z poziomu moderacji używasz personalnych wycieczek...Najwidoczniej taki poziom dyskusji i kultury prezentujesz. Zresztą przeglądając sieć i czytając dyskusję widzę, że nie tylko my tutaj mamy mieszane uczucia co do wykorzystanych praktyk.

Przed ostateczną oceną tego autorskiego drivera proponuję się wstrzymać i poczekać na pomiary, oby nie okazało się, że mamy powtórkę z rozrywki z Meze Rai Penta.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palpatine napisał:

Przed ostateczną oceną tego autorskiego drivera proponuję się wstrzymać i poczekać na pomiary, oby nie okazało się, że mamy powtórkę z rozrywki z Meze Rai Penta.

 

Przecież ty nie poczekałeś i napisałeś już, że to rebranding. Tylko na podstawie jednego zdjęcia.

 

15 godzin temu, Palpatine napisał:

Przecież to scam…na miarę tego co zrobił Meze z Rai Penta czy ostatnia afera która ostatecznie pogrążyła wizerunkowo firmę KZ

 

Mam nadzieję, że nie siedzisz na forum moto, bo miałbyś tam dużo roboty z "odkrywaniem przekrętów" ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine Stwierdzenie jakiego faktu? Piszesz, że LE-M1 to rebrand Starfieldów, bo MOŻE (nie wiadomo nawet czy ten sam lub czy nie został zmodyfikowany na życzenie) być tam ten sam przetwornik. To jest ośmieszanie się i próba kręcenia afery. Jak chcesz inaczej to nazwać?

 

Pomiary obu słuchawek są już dostępne od dawna i przed rzucaniem oskarżeń może warto byłoby je sprawdzić? :D

 

Podałem Ci sporo argumentów, a do tego mając obie słuchawki napisałem, że grają inaczej, ale jeżeli nie dociera, to co mogę zrobić... "poziomu moderacji używasz personalnych wycieczek" - co robię? wybacz, ale nie wiem o co chodzi? Usuwam posty? Blokuje dostęp do treści?

 

Wybacz mocne słowa, ale zachowujesz się jak troll, który czerpie satysfakcję z rozpętanej g***oburzy. Nie wiem, jaki będzie sens dalszej dyskusji, jak nic do Ciebie nie dochodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Methuselah napisał:

@Palpatine Stwierdzenie jakiego faktu? Piszesz, że LE-M1 to rebrand Starfieldów, bo MOŻE (nie wiadomo nawet czy ten sam lub czy nie został zmodyfikowany na życzenie) być tam ten sam przetwornik. To jest ośmieszanie się i próba kręcenia afery. Jak chcesz inaczej to nazwać?

Póki nie ma dostępnych pomiarów obu par wykonanych przez tą samą osobę i aparaturę to można podejrzewać, że jest to rebrand

 

3 minuty temu, Methuselah napisał:

Pomiary obu słuchawek są już dostępne od dawna i przed rzucaniem oskarżeń może warto byłoby je sprawdzić? :D

Możesz je tutaj wkleić?

 

3 minuty temu, Methuselah napisał:

czerpie satysfakcję z rozpętanej g***oburzy.

Błędna ocena, po prostu wykazałem niejasną komunikację między producentem a klientem. Co więcej producent podaje, że to jego autorskie dzieło.

 

5 minut temu, Methuselah napisał:

Wybacz mocne słowa

Wybaczam bo widzę, że to Twój standard prowadzenia dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Póki nie ma dostępnych pomiarów obu par wykonanych przez tą samą osobę i aparaturę to można podejrzewać, że jest to rebrand

Podejrzewać - słowo klucz. A Ty wprost ogólnikowo o scamie pisałeś.

Kuleje taka retoryka, najpierw twardo oskarżasz, a potem "poczekajmy na pomiary".

Nie dostałeś twardych dowodów, a piszesz o faktach, któe wyszły na światło dzienne.

A jedyne co wiesz, to że Lotoo użył drivera Moondropa i nic więcej.

 

I na tym w zasadzie można skończyć, bo taka dyskusja nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kubachim napisał:

Podejrzewać - słowo klucz. A Ty wprost ogólnikowo o scamie pisałeś.

Jeśli producent podaje że to jego autorski przetwornik, a później się okazuje, że to przetwornik moondropa to można mieć takie podejrzenia.

 

4 minuty temu, kubachim napisał:

I na tym w zasadzie można skończyć, bo taka dyskusja nie ma sensu.

Zgadzam się. Poczekajmy na pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubachim napisał:

No to teraz sobie porównaj przekazane dane i odpowiedz sobie sam kogo chcesz winić za informacje.

 

W zasadzie nawet nie dystrybutora, bo to ja im ten opis stworzyłem (jak i wiele innych w kilku sklepach) i podesłałem do publikacji na stronie, więc to raczej moja wina. Napisałem do @Mayster, aby sobie to poprawił.

 

Wciąż, nijak ma się to do tego, że LE-M1 są rebrandem Starfieldów. Sam przetwornik mógł być zrobiony na zamówienie przez Moondropa lub zmodyfikowany na życzenie Lotoo, jak pisałem. Może być więc autorskim rozwiązaniem.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Methuselah napisał:

 

W zasadzie nawet nie dystrybutora, bo to ja im ten opis stworzyłem (jak i wiele innych w kilku sklepach) i podesłałem do publikacji na stronie, więc to raczej moja wina. Napisałem do @Mayster, aby sobie to poprawił.

Czyli firmy audio nie mają własnej oficjalnej komunikacji? Zajmujesz się profesjonalnie (odpłatnie) tworzeniem treści marketingowych dla sklepów audio? Trochę to dziwne, że osoba trzecia może wymyślać sobie opisy produktów, które później umieszczane są przez oficjalnego dystrybutora marki.

 

21 minut temu, Methuselah napisał:

Może być więc autorskim rozwiązaniem.

Albo wiesz, że to jest projekt autorski, albo tego nie wiesz. Zarzucałeś mi brak znajomości rynku czy produkcji słuchawek, a tworząc opis dla dystrybutora marki sam nie wiesz jak te słuchawki zostały zaprojektowane. Czy to driver zrobiony przez Moondropa na zamówienie, czy to driver z Starfieldów ze zmianami Lottoo czy też rebrand.

17 godzin temu, Methuselah napisał:

Jeżeli wierzysz, że piszę marketingowe posty, to droga wolna (jakoś specjalnie mi nie zależy, abyś zmienił zdanie), 

xD

3 godziny temu, Methuselah napisał:

Pomiary obu słuchawek są już dostępne od dawna

Poproszę po raz drugi. Ja znalazłem tylko jeden pomiar i to dość dziwny, ale skoro występują one w liczbie mnogiej to pewnie są w jakiś sposób powtarzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Czyli firmy audio nie mają własnej oficjalnej komunikacji? Zajmujesz się profesjonalnie (odpłatnie) tworzeniem treści marketingowych dla sklepów audio? Trochę to dziwne, że osoba trzecia może wymyślać sobie opisy produktów, które później umieszczane są przez oficjalnego dystrybutora marki.

 

Na tropie kolejnej intrygi? :D

 

Co w tym dziwnego, że polskie sklepy zlecają freelancerom tłumaczenia opisów lub ich tworzenie? Zapytam nawet: z choinki się urwałeś czy co, że według ciebie jest to dziwne? Co to ma wspólnego z działaniami PR-owymi?

 

Nie będę się wypowiadał za sklepy, ale raczej nie mają ludzi od tego (utrzymanie kosztuje) i posiłkują się osobami trzecimi. Zresztą, lepiej zlecić i dostać fajny opis niż korzystać z translatora. Ba, nawet kilka opisów dla dwóch marek po angielsku zrobiłem w przeszłości, które były na ich stronach globalnych, więc nawet i producenci nie utrzymują "pisaczy" xD

 

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Albo wiesz, że to jest projekt autorski, albo tego nie wiesz. Zarzucałeś mi brak znajomości rynku czy produkcji słuchawek, a tworząc opis dla dystrybutora marki sam nie wiesz jak te słuchawki zostały zaprojektowane. Czy to driver zrobiony przez Moondropa na zamówienie, czy to driver z Starfieldów ze zmianami Lottoo czy też rebrand.

 

Zarzucam, bo pojęcia nie masz i taki jest fakt. Opis produktu niczego nie zmienia w kwestii zarzutu "rebrandingu", więc nie odwracaj kota ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine Posiadam zarówno LE-M1 oraz KATO. Moim zdaniem te Lotoo grają o całą półkę wyżej, niż Moondrop KATO. Jakoś nie chcę mi się wierzyć, że Starfieldy są na tym samym poziomie...ale może i są, w końcu ich nie słuchałem.
Jestem niemal pewien, że Audeos ma wersję demo tych słuchawek i prawdopodobnie da się ją wypożyczyć, bez konieczności zakupu egzemplarza na własność i spróbować/porównać z modelami Moondropa.
A tak poza tym, to nie od dzisiaj wiadomo, że Moondrop samodzielnie produkuje przetworniki dynamiczne, możliwe też, że wytwarza je na zamówienie, według czyjejś specyfikacji... Czy któreś oznaczenie na tym driverze pozwala na jednoznaczną identyfikację, że to dokładnie identyczny model do tego użytego w Starfieldach (oprócz napisu Moondrop)? Ogólnie przetworniki to fizycznie zdecydowanie najtańsza część słuchawek dokanałowych, płaci się głównie za R&D implementacji/strojenia oraz za pozostałe materiały wykorzystane w produkcji oraz za akcesoria.
Na koniec dodam jedynie, że nie mam żadnego interesu w tym, żeby jakoś specjalnie bronić produktów

Lotoo, uważam po prostu że LE-M1 to świetne dynamiki i posiadając wiele różnych, droższych modeli wcale nie mam odczucia, że przepłaciłem. (żeby nikt sobie nie pomyślał, że działa tu jakieś lobby :P )

Edytowane przez VexAv
  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VexAvbardzo dziękuję za informacje. Jestem pewny, że Twoje odczucia są poprawne i że to są dobre słuchawki w swojej cenie. Zresztą Dapy tego producenta również prezentują wysoki poziom wiec liczę ze tutaj jest podobnie.
Po prostu ostatnio ciężko odróżnić posty sponsorowane/marketingowe forumowych freelancerów od tych normalnych użytkowników.

Doszliśmy już do poziomu negowania pomiarów na rzecz „ja słyszę to i wy usłyszycie”.
Myśle, że całe zamieszanie wzięło się z niekompetencji i błędnego opisu. Samo Lotoo również mogło podać info np. ze to driver Moondrop starfield z ich zmianami. 
Ciekawy jest tez fakt ze tak doświadczeni uzytkownicy i sprzedawcy nie widza różnicy między używaniem driverów Moondropa a Knowlesa czy Soniona. Podobnie zreszta sytuacja się ma w segmencie kolumnowym. Co innego użyć gotowca KEFa a co innego kupić drivery od Vify i Sease.

 

 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności