Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lotoo LE-M1


RIH

Rekomendowane odpowiedzi

Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie?

Już w polskiej dystrybucji...

 

Specyfikacja techniczna Lotoo LE-M1 (za Audeos).

 

przetwornik: dynamiczny, CNT, 10 mm

cewka: 0,035 mm, CCAW Daikoku

magnes: N52, wewnetrzny

pasmo przenoszenia: 10 Hz - 40 kHz

skuteczność: 105 dB @ 1 kHz

impedancja: 32 Ω +/- 15% (@ 1 kHz)

THD: poniżej 0,2 % (@ 1 kHz)

złącza: 2-pin 0,78 mm

wtyk: 3,5 mm, pozłacany

ciężar (słuchawki): 8,27 g

ciężar (przewód): 9,95 gab0557a1fc69d92fc0037faef53e89f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO zdecydowanie jedne z najlepszych dynamików do 300-400 USD. To referencyjne brzmienie, ale podane - w charakterystyczny dla Lotoo - lekko muzykalny, nieco organiczny sposób. Bas schodzi nisko, jest stosunkowo szybki jak na dynamika, dobrze oddaje fakturę, ale nie jest zbyt twardy i jest odrobinę podbity. Średnica jest naturalna, ale klarowna z dobrze oddanymi tak instrumentami, jak i wokalami. Góra gładka i nieofensywna, ale całkiem szczegółowa. Scena ok we wszystkich kierunkach, dobre pozycjonowanie.

 

Warto dobrać do nich odpowiednie nakładki. Sam lubię je z Acoustune AET07, ale fajnie grały także z Sednami Azli, a takie SpiralDoty otwierają je, dodają basu (bardziej rozrywkowa, lekko V-kujący wariant). Świetnie reagują na lepszej jakości kabelki - sam słucham z CM Cable Dark X, który wyciąga z nich co najlepsze.

 

@VexAv także może pewnie parę słów dorzucić :D

 

Dwie fotki z Lotoo PAW6K (świetna synergia).

 

LEM111.jpg

LEM112.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO zdecydowanie jedne z najlepszych dynamików do 300-400 USD. To referencyjne brzmienie, ale podane - w charakterystyczny dla Lotoo - lekko muzykalny, nieco organiczny sposób. Bas schodzi nisko, jest stosunkowo szybki jak na dynamika, dobrze oddaje fakturę, ale nie jest zbyt twardy i jest odrobinę podbity. Średnica jest naturalna, ale klarowna z dobrze oddanymi tak instrumentami, jak i wokalami. Góra gładka i nieofensywna, ale całkiem szczegółowa. Scena ok we wszystkich kierunkach, dobre pozycjonowanie.
 
Warto dobrać do nich odpowiednie nakładki. Sam lubię je z Acoustune AET07, ale fajnie grały także z Sednami Azli, a takie SpiralDoty otwierają je, dodają basu (bardziej rozrywkowa, lekko V-kujący wariant). Świetnie reagują na lepszej jakości kabelki - sam słucham z CM Cable Dark X, który wyciąga z nich co najlepsze.
 
[mention=80293]VexAv[/mention] także może pewnie parę słów dorzucić
 
Dwie fotki z Lotoo PAW6K (świetna synergia).
 
LEM111.thumb.jpg.d0f771ba11c672082d66b91f01a7f830.jpg
LEM112.thumb.jpg.e654e0dfa84a32c24e96b4d535537cab.jpg
Dziękuje za pomoc.
Pierwsze skojarzenia miałem z Qjays (tam armatura tu dynamik) ale wygląd i być może strojenie podobne.
Fajnie się prezentują, ale skoro są referencyjne to najpierw odsłuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że @Methuselah dobrze je opisał. Kupiłem eksperymentalnie jako słuchawki "na miasto" ze względu na swoje niewielkie rozmiary i z miejsca stały się jednymi z moich ulubionych doków. :) Jest to dosyć neutralne granie z lekko zaznaczoną wyższą średnicą i delikatnym podbiciem basu. Użyty w nich przetwornik dynamiczny z membraną, z CNT jest szybki i zapewnia zaskakująco dobre oddanie detali, dodatkowo uważam, że tembr i ogólna jakość basu jest lepsza niż w niektórych, ponad dwukrotnie droższych, hybrydach/trybrydach. Dorzuciłem do nich kabel miedziany Plussounda, co odrobinę dociepliło brzmienie (mam wrażenie, że jest trochę więcej mid-bassu i niższej średnicy).
Próbowałem na nich kilku różnych tipsów, ale ostatecznie zostawiłem Acoustune AET07, które poprzez sztywną strukturę wewnętrznej tuby zapewniają dobrze utwardzony bas, a dzięki szerokiemu otworowi nie cierpią przy nich wyższe częstotliwości+scena. Zgadzam się również z przedmówcą, że SpiralDoty oraz ogólnie tipsy z szerszym otworem są chyba najlepszą opcją w ich przypadku - alternatywą do tych AETów mogą jeszcze być AZLA Short lub zwykłe AZLA Sedna (te dłuższe, jeśli jest problem z sealem).
Zgaduję, że chłopaki w Audeosie powinni mieć egzemplarz demo - zdecydowanie warto spróbować. :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że [mention=78049]Methuselah[/mention] dobrze je opisał. Kupiłem eksperymentalnie jako słuchawki "na miasto" ze względu na swoje niewielkie rozmiary i z miejsca stały się jednymi z moich ulubionych doków. Jest to dosyć neutralne granie z lekko zaznaczoną wyższą średnicą i delikatnym podbiciem basu. Użyty w nich przetwornik dynamiczny z membraną, z CNT jest szybki i zapewnia zaskakująco dobre oddanie detali, dodatkowo uważam, że tembr i ogólna jakość basu jest lepsza niż w niektórych, ponad dwukrotnie droższych, hybrydach/trybrydach. Dorzuciłem do nich kabel miedziany Plussounda, co odrobinę dociepliło brzmienie (mam wrażenie, że jest trochę więcej mid-bassu i niższej średnicy).
Próbowałem na nich kilku różnych tipsów, ale ostatecznie zostawiłem Acoustune AET07, które poprzez sztywną strukturę wewnętrznej tuby zapewniają dobrze utwardzony bas, a dzięki szerokiemu otworowi nie cierpią przy nich wyższe częstotliwości+scena. Zgadzam się również z przedmówcą, że SpiralDoty oraz ogólnie tipsy z szerszym otworem są chyba najlepszą opcją w ich przypadku - alternatywą do tych AETów mogą jeszcze być AZLA Short lub zwykłe AZLA Sedna (te dłuższe, jeśli jest problem z sealem).
Zgaduję, że chłopaki w Audeosie powinni mieć egzemplarz demo - zdecydowanie warto spróbować.
Ma ktoś w Polsce jeszcze w ofercie te AET07?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie sprzedają najfajniejszych tipsów niestety... Nie ma ani JVC, ani Acoustune, ani AZLA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 minutę temu, Palpatine napisał:

Przecież to scam…dokladnie to samo zrobił Meze z Rai Penta.

 

I po raz kolejny rzucasz tezy, które nijak mają się do rzeczywistości. Mam Starfield i LE-M1, to NIE są te same słuchawki w innych obudowach. Pewnie jednak będziesz biegał teraz po forum i o kolejnej intrydze wypisywał... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co post to personalne wycieczki. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z bieganiem i intrygach. To ma związek z tematem? Skup się na marketingowych postach z linkami do sklepów bo zbyt dużo teorii spiskowych się doszukujesz, w tej pierwszej roli sprawdzasz się lepiej.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Palpatine napisał:

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z bieganiem i intrygach. To ma związek z tematem? Skup się na marketingowych postach z linkami do sklepów bo zbyt dużo teorii spiskowych się doszukujesz, w tej pierwszej roli sprawdzasz się lepiej.

 

Taki, że po raz kolejny rzucasz oskarżenia w kierunku produktów, których nawet nie znasz. Ba, nawet nie chciało się sprawdzić, czy są jakieś podstawy by nazwać LE-M1 rebrandem starfieldów, a już do sytuacji z Fidue A91 i Rai Penta przyrównujesz. Próbujesz rozpętać g***oburzę w temacie, gdzie nie ma ku temu podstaw?

 

"Afera, która ostatecznie pogrążyła firmę KZ"? Tak bardzo pogrążyła, że KZ dalej sprzedaje te swoje badziewne IEM-y i ma się dobrze. Jeżeli jednak nie ma się elementarnego pojęcia o rynku, to później takie kwiatki lądują na forum. Zresztą, to w ogóle nie ma wiele wspólnego z rebrandowaniem...

 

Jeżeli wierzysz, że piszę marketingowe posty, to droga wolna (jakoś specjalnie mi nie zależy, abyś zmienił zdanie), ale jesteś tu chyba jedyną osobą, która doszukuje się teorii spiskowych producentów oraz wałków i scamu na każdym kroku itd.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Palpatine napisał:

Przecież to scam…na miarę tego co zrobił Meze z Rai Penta czy ostatnia afera która ostatecznie pogrążyła firmę KZ

https://youtu.be/j4c2uHERNwI

 

Jaki związek ma użycie samego drivera z w/w rebrandem czy KZ? Moondrop też częściowo korzysta z nieswoich driverów i 90% firm zapewne tak robi. Jak ktoś będzie korzystał z armatur Soniona i jedna słuchawka będzie za 500, a druga, w całkiem innej obudowie, z innym kablem, o innym stronieniu za 1000 to też będzie to scamem? Dość odważne i stanowcze oskarżenia :) 

 

p.s.: Gdyby Lotoo chciało to specjalnie ukryć to zakładam, że postaraliby się zatrzeć ślady, a nie zostawiać wielki napis Moondrop na driverze 🙃

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maysterkiedyś w dobrym tonie było podawanie informacji, ze mamy do czynienia z rebrandingiem danych słuchawek. Dzisiaj firmy o bardziej rozpoznawalnym logo coraz częściej sięgają po przetworniki z tańszych słuchawek, zmieniają obudowę, delikatnie strojenie i cena szybuje x2 lub x3. A jak jeszcze w materiałach reklamowych poczytamy o zaawansowanym dziale R&D to cała sytuacja robi się delikatnie mówiąc niejasna. Popraw mnie proszę jeśli się mylę ale tutaj chyba nie było komunikacji ze korzystamy z przetwornika z taniego modelu Moondropa i póki komuś słuchawka Latoo nie rozpadła się na pół to nikt o tym nie wiedział.
Przyklad Meze jest flagowy, a widać ze inne marki idą ich śladem. W przeszłości mieliśmy już podobne praktyki które podlinkowałem wyżej ze słynnym wzmacniaczem.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak @MrSheep wspominał - ciekawostka. Nie robiłbym z tego od razu zarzutu.

2 godziny temu, Methuselah napisał:

Świetnie, że poszli w sprawdzonego dostawcę dynamików. @Akustik jeżeli rzeczywiście wzięli ten ze Starfield i wycisnęli z niego o tyle lepsze słuchawki, to szacunek dla Lotoo.

Zgadzam się. Sam driver to nie wszystko. Liczy się implementacja. Nie słyszałem żeby ktoś bulweersowal się tym,  że Sennhesier wklada ten sam driver do ie300, ie400 pro, ie600, ie800, ie800s i pewnie wielu innych. Rozrzut cen pomiędzy modelami również jest znaczący.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Akustik napisał:

Nie słyszałem żeby ktoś bulweersowal się tym,  że Sennhesier wklada ten sam driver do ie300, ie400 pro, ie600, ie800, ie800s

To chyba nie są sytuacje, którym można nadać wspólny mianownik. Producent słuchawek, wyprodukował driver i różnie go implementuje w swoich własnych słuchawkach.

Tutaj mamy repack z ceną x3 bez informacji o tym, że jest to rebrand. Dokładnie to samo zrobiło Meze, czy lata temu wzmacniacz Moon CT8 za 18k$, gdzie producent przepakował tani wzmacniacz Denona (1200$) w premium obudowę i pomnożył cenę wielokrotnie.

Poczekajmy na pomiary, zobaczymy czy one są strojone identycznie jak tanie Moondropy czy coś pozmieniali.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce, może wysłać mi obie pary :D Otworzę, zobaczę, porównam :P

 

Swoją drogą, ciekawe co by powiedzieli fani kolumn jakby dowiedzieli się ilu producentów stosuje Vify i Sease w swoich produktach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, espe0 napisał:

Jak ktoś chce, może wysłać mi obie pary :D Otworzę, zobaczę, porównam :P

 

Swoją drogą, ciekawe co by powiedzieli fani kolumn jakby dowiedzieli się ilu producentów stosuje Vify i Sease w swoich produktach :P

 

No jak to co? Że to scam, rebrand, repack i komunizm ;)

 

p.s.: lepiej skasuj ten post zanim świat sobie zda sprawę, że jednak 10 000 producentów nie robi własnych driverów, a ich produkty różnią się cenami 😲

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

To chyba nie są sytuacje, którym można nadać wspólny mianownik. Producent słuchawek, wyprodukował driver i różnie go implementuje w swoich własnych słuchawkach.

Tutaj mamy repack z ceną x3 bez informacji o tym, że jest to rebrand. Dokładnie to samo zrobiło Meze, czy lata temu wzmacniacz Moon CT8 za 18k$, gdzie producent przepakował tani wzmacniacz Denona (1200$) w premium obudowę i pomnożył cenę wielokrotnie.

Poczekajmy na pomiary, zobaczymy czy one są strojone identycznie jak tanie Moondropy czy coś pozmieniali.

Jeżeli driver jest kompetentny to nie widzę problemu, aby z niego skorzystać. Można im zarzucić jedynie, że nie podali takiej informacji publicznie.

 

Z tego co kojarzę to Noble też nie informuje z jakich driverów korzysta w swoich produktach. Zapewne po to aby klienci nie patrzyli na na cenę końcową produktu przez pryzmat kosztu podzespołów.

 

Gdyby LE-M1 okazały się rebrandem to byłaby smutna sytuacja. Mam nadzieję jednak, że taki producent jak Lotoo ma trochę wyższe ambicje niż klepanie repacków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje przemyślenie: ludzie mają teraz za dobrze w życiu, więc na siłę próbują szukać problemów oraz kręcić afery z niczego.

Niby co za różnica kto wyprodukował przetwornik? Nagle słuchawki zaczynają

inaczej grać? Gorzej leżą w uchu? Ktoś poczuł się okłamany, mimo że Lotoo nie podawało, że driver to ich krwawica składana nocami przy świetle księżyca?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aferę to wykręciło KZ...to jest jedyna niejasna komunikacja między Lotoo a klientem. Wystarczyło podać jasne info, że to rebrand Moondrop Starfield, a jeśli nim nie jest to że wykorzystują driver ze słuchawek za 1/3 ceny. Przecież gdyby te Lotoo się komuś nie rozpadły w rękach na pół nikt by o tym się nie dowiedział.

 

Oficjalna komunikacja wygląda tak:

"Świetne brzmienie Lotoo LE-M1 gwarantuje autorski przetwornik dynamiczny z kompozytową membraną o średnicy 10 mm, która wykonana jest z CNT (carbon nanotubes; węglowe nanorurki). To niezwykle lekki, ale sztywny i wytrzymały materiał, co przekłada się na świetną szybkość przetwornika. Wydajny magnes N52 i przygotowana na zamówienie cewka CCAW Daikoku wyraźnie poprawiają jego kontrolę."

 

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności