Skocz do zawartości
  • 0

Zamknięte słuchawki wokółuszne do gitary z opcjonalnym BT < 600 zl


Coven

Pytanie

Czołem!

Chcę zamknięte słuchawki głównie do używania gdy gram na gitarze elektrycznej. Miłym dodatkiem byłby Bluetooth, co by uwolnić się od kabla w niektórych przypadkach (rozważę wszystkie opcje). Zakładany budżet 600 zł uwzględnia także słuchawki z rynku wtórnego.

W skrócie:

1. Użytek 99% zacisze domowe, także ewentualna jakość ANC i czas pracy na baterii mało mnie obchodzi.
2. Konstrukcja wokółuszna zamknięta o dobrej izolacji (im lepsza, tym lepiej).
3. Wygoda.
- Nie jestem wielkim malkontentem, acz w AKG K701 po niecałej godzinie piecze mnie punkt styku opaski (bez wypustek) z głową. Mam dosyć dużą głowę, ale Sundara i HD58X są dla mnie bardzo wygodne, choć Sundary nieco za mocno ściskają.
4.  Dźwięk.
- Lubię wszystkie wymienione wyżej pary, aczkolwiek nie boję się spróbować czegoś nowego. Na pewno nie chciałbym nic cieplejszego od HD58X, a z racji tego, że będzie na nich słuchana głównie gitara elektryczna, to preferowałbym coś o łagodnej, lecz wciąż detalicznej górze.
5.  Wymienne okablowanie i ew. pady
- Prawdopodobnie będę potrzebował długości rzędu 3m, a może nawet i więcej, więc w razie krótkiego i słabej jakości "druta", chciałbym go łatwo wymienić. To samo tyczy się padów - miło by było, gdyby były wymienialne.
6. Żródło - Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen.

 

Rozważam:

1. Sennheiser Momentum M2 AEG / AEBT
2. Audio-Technica ATH-SR50BT
3. AKG K361-BT / K371-BT

Żadnej pary nie słyszałem, ale wydają się być warte uwagi, choć obawiam się trochę kwestii wygody związanej z konstrukcją pałąka.

Z góry dzięki za wszelkie propozycje. :)

Za wszystkie propozycje z góry dziękuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Audio-Technica ATH-M50xBT2. W wersji przewodowej to kultowe słuchawki, które znajdziesz w co drugim (o ile nie w każdym) studio nagraniowym. Ten model ma dodatkowo moduł bluetooth. Jedyny problem to budżet. Klasyczne ATH-M50 (bez modułu bezprzewodowego) zmieszczą się w nim i jeszcze reszta zostanie, wyżej wymienione to niestety większy wydatek, ale moim zdaniem warto dozbierać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Warto rozważyć Pioneer SE-MS9BN. Można je dostać za ok 650 pln. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 21.03.2022 o 00:40, Coven napisał:

3. AKG K361-BT / K371-BT

Te bym skreślił z uwagi na pękający pałąk.

 

Zamiast ATH-M50x rozważyłbym M40x, są tańsze i grają mniej agresywnie, czyli bliżej do tego założenia

W dniu 21.03.2022 o 00:40, Coven napisał:

coś o łagodnej, lecz wciąż detalicznej górze.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Perul napisał:

Zamiast ATH-M50x rozważyłbym M40x, są tańsze i grają mniej agresywnie, czyli bliżej do tego założenia

Zgadzam się, używałem jednych i drugich i dla mnie m40 grają dużo przyjemniej. Minus to że chcesz wokółuszne a m40 mają małe i płytkie pady, musiałbyś kupić zamienniki, np. hm5.
Coś mi świeta, że Beyerdynamic chyba miał jakiś zamknięty model 32 om ze złagodzoną górą, może kojarzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

@gumiak9
Tak się składa, że mam wolne welury od HM5, więc jeśli M40X są warte zakupu i na tych padach grają lepiej lub są po prostu wygodniejsze, to wezmę je pod uwagę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No akurat welury to nie wiem czy zbyt "przewiewne" nie będą i nadmiernie nie odchudzą brzmienia.

Chociaż może, bo akurat te od HM5 są jednymi z ciemniejszych (szczelniejszych) jakie znam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności