Skocz do zawartości

Wokółuszne, zamknięte do rocka metalu.


Dario2112

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Poszukuję słuchawek wokół usznych, nausznych do kwoty około 1500 zł. Aktualnie posiadam Ibasso dx120 oraz Meze 99 neo. Jasny dap ogarną troszkę bas w Neo i nie jest źle. Chce sprzedać zestaw i zainwestować w nowy, dźwiękowo poziom wyżej. Choć nie przepadam za jasna górą, to w Meze troszkę mi jej brakowało. Muzyki słucham różnej, ale z większym naciskiem na blues, rock, metal. W nowych słuchawkach szukam mocniejszej góry niż w Meze oraz ciut lżejszego basu, dźwięku klasę wyższej niż Meze99. Charakterystyka bardziej ciepła, muzyczna. Czy znajdę takie słuchawki do kwoty 1500zł. Mogą być używki do 1000zł.

Pozdrawiam serdecznie. 

 

Zapomniałem dodać, konstrukcja zamknięta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaronA ja taki mam , jak i te słuchawki 😆 Jakby OP chciał to moge odsprzedać w sumie (ale kabel jest XLR). Mam już za dużo słuchawek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dario2112 napisał:

Zainteresowały mnie Monolith 1060C, ktoś słuchał?  Fostexy za drogie, strach brać używki. Co do używanych to szukam tak do 1000. 

Czemu strach bać używki? Akurat żeby Fostexy zepsuć to by się trzeba mocno postarać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dario2112 napisał:

Zainteresowały mnie Monolith 1060C, ktoś słuchał?

Brać i nie zastanawiać się :) W tej cenie świetne. Kwestia tylko komfortu opaski pałąka ale można owinąć miękkim materiałem albo po prostu wymienić jak podejdą Ci dźwiękowo. Z tego co widzę człowiek, który zakupił je ode mnie w grudniu, zaszył się z nimi bezpowrotnie. No ale każdy ma inny gust. Mnie tam w nich coś pasowało, że preferowałem je ponad LCD-X i LCD-2 Closed Back. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zdzichon napisał:

Czemu strach bać używki? Akurat żeby Fostexy zepsuć to by się trzeba mocno postarać. 

Nowe zawsze można zwrócić do 14 dni, jak nie podejdą. Nie mam opcji przesłuchania słuchawek. Opieram się tylko na opiniach i recenzjach. 

7 godzin temu, cpu1 napisał:

Brać i nie zastanawiać się :) W tej cenie świetne. Kwestia tylko komfortu opaski pałąka ale można owinąć miękkim materiałem albo po prostu wymienić jak podejdą Ci dźwiękowo. Z tego co widzę człowiek, który zakupił je ode mnie w grudniu, zaszył się z nimi bezpowrotnie. No ale każdy ma inny gust. Mnie tam w nich coś pasowało, że preferowałem je ponad LCD-X i LCD-2 Closed Back. 

Z wygodą sobie poradzę. Twoim zdaniem, słuchawki sobie poradzą z muzyka typu rock, metal? Podobno planary nie mają mocnego basu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dario2112 napisał:

Twoim zdaniem, słuchawki sobie poradzą z muzyka typu rock, metal? Podobno planary nie mają mocnego basu? 

Tak pod warunkiem dobrego źródła. Pod te wymagania sparowałbym kablem zbalansowanym 4,4mm z Sonata E44 i będzie ogień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. M1060C i Nightowle przesłuchane na cobalcie i ibasso dx120. Mam Meze99 neo na padach Brainwavz Hybrid i powiem szczerze że skoku jakościowego specjalnie nie odczułem. Meze z padami Brainwavz Hybrid zagrały mocniej na skrajnych pasmach, do mocniejszego rocka czy metalu bardzie mi pasowały. Choć M1060C zagrały dość ciekawie, i gdy nie izolacja to pewnie bym je zostawił. Muzyka wychodzi na zewnątrz, izolacja słaba, a dziewczyna śpi obok... Zna ktoś podobne brzmieniem do M1060C ale z lepsza izolacją, może ciut mocniejszym basem i sopranem, słuchawki zamknięte tak do 2000? A może M1060C potrzebują więcej mocy? Choć nie wiem, ohm mają mało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
14 minut temu, Dario2112 napisał:

Czy ktoś wie gdzie mogę dostać kabel zbilansowana

Zbilansowana, to może być dieta.

Do Meze99? Toś przepadł. One mają bardzo wąskie wtyki od strony muszli i praktycznie żadne gotowe tutaj nie pasują. Jeśli Meze nie oferuje do nich kabla u siebie, to będzie Ci bardzo ciężko. O ile mnie pamięć nie myli. Niektórzy robili taki myk, że wysyłali oryginalny kabel do @Jimmi Dragon   On rozbebeszał go, brał wtyki. Robił od nowa, najczęściej kabel oparty o srebrze, który był bardzo do nich rekomendowany (można przy okazji zrobić go jako balans). Ale czy do słuchawek za niecały 1k, taka usługa Ci się opłaci, to ciężko powiedzieć. Jeśli bardzo je lubisz .. to może i tak.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to @Maystermiał kiedyś takie wtyki, ale nie wiem jak wygląda sytuacja obecnie. Niemniej faktycznie, potrzebne są tam wtyki bardziej wydłużone, podobnie jak w Focalach, gdzie gniazda są mocniej cofnięte w głąb obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności