Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne serwisy streamingowe - co wybrać?


Jad szopa

Rekomendowane odpowiedzi

Spotify - świadomy wybór bo w jednym czasie obydwie subskrypcje były aktywne : Spotify Premium i Tidal HiFi. Przy tym drugim mam wrażenie jakby całość grała na dodatkowo włączonym "Loudnessie". Podbite, głośniejsze, agresywniejsze tak jakby całość zatracała neutralność. Przy moim torze staje się to męczące i po prostu mi nie pasuje ale to tylko moja subiektywna opinia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekłem ze Spotify przez to, że wszystko grało, jakby miało ograniczoną dynamikę - niby to samo wrażenie, ale jakby w drugą stronę ;) Na pewno odsłuchu z płyty bliżej był Tidal.

Choć od strony obsługi wolę Deezera od Tidala, to ten pierwszy coraz częściej robił mi problemy wieszając aplikację albo ucinając odsłuchiwane utwory, więc przeszedłem całkowicie na Tidala. Ale gdyby nie ograniczony materiał z polskich wytwórni oraz bardzo ociężała apka, to bym poszedł w Amazona, bo z trójki Deezer-Tidal-Amazon, to na tym ostatnim minimalnie wyżej bym postawił jakość brzmienia. Apple to z kolei loudness i bardzo głupia obsługa, więc po kilku dniach zrezygnowałem nawet z testowania.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MrBrainwash napisał:

Tidal / Apple Music / Amazon Music

 

One grają bezstratnie i nie barwią. Spotify i YT premium barwią i brzmią tak se, ale mają swoje zalety. 

W przypadku Tidala, jedynie utwory nagrane w Hifi, a nie te pseudo "HiFi" przekonwertowane z MQA, który jest oczywiście formatem stratnym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany polecę Apple Music, przesiadłem się z Tidala i nie żałuję, jest taniej i tak samo dobrze  
Po ile jest bezstratny Apple music? Bo tidal hi-fi staniał do dwóch dych za miesiąc za format bezstratny, jedynie nie ma mqa wtedy.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19,99zł

i chyba teraz z 3 miesiące za darmo dają więc warto potestować. Ja się przesiadłem z Tidala.

edit: jednak miesiąc okresu próbnego ale czasem są promki, ja jakoś na pepperze znalazłem na dwa czy trzy miechy dla nowego konta za free.

 

Warto dodać, że najlepsza jakość jest dostępna z poziomu apki tylko na sprzętach appla: na iPhonie, iPadzie, Macu lub Apple TV. 

Edytowane przez Weird_O
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jad szopa napisał:

Właśnie sporo opinii było za Tidal i Apple, a jak ma się do tego np, YouTube Premium? Warto? :)

Najwięcej muzyki, ale najsłabsza jakość, więc czy warto, to kwestia czego się oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mniej komercyjnej elektroniki nie ma lepszego serwisu, niż YT Music - biblioteka nie ma sobie równych. Spotify najlepiej poleca nową muzykę (ileż złota poznałem dzięki Spoti...). Najlepiej z kolei brzmi dla mnie Tidal i Deezer (Apple nie słuchałem, bo nie mam ich sprzętu).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa

Polecam Tidala, po przetestowaniu Spotify, Deezera, Amazon Music, Qobuza.

Możesz też przecież przetestować sobie sam, bo większość tych serwisów ma bezpłatne okresy próbne.

To czy usłyszyć jakieś zmiany zależy  od Twojego systemu odsłuchowego.

Inna kwestią jest też to, że te serwisy cały czas się zmieniają, ewoluują.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Inszy said:

Najwięcej muzyki, ale najsłabsza jakość, więc czy warto, to kwestia czego się oczekuje.


No właśnie, zapomniałem dodać, że ja mam po prostu swoje playlisty i tego chciałbym słuchać, tylko nie wiem, czy wszystko znajdę, np na Tidal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YT music moim zdaniem nie warto inwestować w wersję bez reklam, są prawie wszystkie utwory ale jak się czegoś konkretnego i w wysokiej jakości szuka to trzeba uzbroić się w cierpliwość. Segregacja jest słaba żeby znaleźć coś w polubieniach trzeba czasu i misz masz w playlistach. Moim zdaniem proponowane utwory odbiegają od tego co się lubi coś w stylu radia czyli dla wszystkich. Jak masz telefon z androidem yt vanced, na ios jest trochę gorzej ale da radę słuchać z reklamami. Na pc bez problemu z każdym adblock usuniesz reklamy.

Spotify najwięcej nowych utworów, jedne z lepszych propozycji utworów na bazie tego co się słucha. Jedyną wadą to na lepszym sprzęcie nie brzmi tak dobrze jak konkurencja z lepszymi formatami audio.

Tidal ma najlepsze formaty ale jest ‘trochę’ drogi i ma swój wymysł chodzi mi o MQA przez co niektórzy artyści wycofują swoje albumy.

Amazon music moim zdaniem to taki yt music ale bez powtórek utworów i o lepszej jakości.

Deezer dla mnie to miks spotify i apple music, wadą to mniejsza liczba utworów więc jest szansa że gdy szukamy czegoś mniej popularnego nie będzie w bibliotece.

Apple music to rozwiązanie bardziej dla ekosystemu ale ma aplikacje na androida i na win da radę słuchać.

 

Podsumowując yt music (darmowy*) dla bardzo mało znanych utworów, remixów, artystów, ogromnej biblioteki. 

Spotify dla świetnie dobranych playlist i utworów (bez płatnej opcji męczyłem się z reklamami i brakiem możliwości słuchania tego czego się chce, ale możesz dzielić konto) 

Apple music tam znalazłem najwięcej albumów w wysokiej jakości które mnie interesowały oraz lubię uporządkowanie dodanych utworów.
Nie wiem jak reszta ale korzystanie przynajmniej trzech serwisów daje mi możliwość słuchania ''wiekszej ilości muzyki'' np. spotify w drodze, yt music na kolumnach, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jad szopa napisał:

Mam pytanie odnośnie Amazon music, jak mam wykupiony Amazon Prime na cały rok, to też tyczy się Amazon music tak jak Amazon Video? Czy music muszę osobno sobie kupić? 

*Osoby, które zdecydują się na subskrypcję Amazon Prime, mają dostęp do usługi Amazon Music Prime. Ten plan jest ograniczony w stosunku do Unlimited i zawiera 2 miliony piosenek. (Bez reklam) Osoby bez subskrypcji amazon prime mogą skorzystać również z tego planu ale z reklamami (Amazon Music Free). 

 

*Amazon Music Unlimited daje dostęp do 75 milionów utworów muzycznych, a także milionów podcastów. Ponad 7 milionów utworów ma jakość Ultra HD (24 bit, do 192 kHz, średnio 3730 kb/s). Amazon chwali się też tysiącami utworów z dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos i 360 Reality Audio. Tego wszystkiego można słuchać również offline, pobierając wcześniej muzykę na swoje urządzenie. (Płatne osobno) 

 

Powinna być dalej promocja na 3 miesiące za darmo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności