Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki przewodowe, nauszne, półotwarte (?) - do użytku domowego


Grzesieq94

Pytanie

Cześć,

 

Zawsze uzyskuję na forum świetne porady, więc i tym razem zgłaszam się do Was ;)

Szukam słuchawek do codziennej, długiej pracy przy domowym biurku.

Szukam raczej słuchawek nausznych, przewodowych, otwartych lub pół otwartych.

Pracuję tylko z domu i bardzo często słucham muzyki jednym uchem, a drugą słuchawkę mam wyciągniętą / odsuniętą, żeby słyszeć czy ktoś nie dzwoni lub czy pies czegoś nie broi w domu :P Z tego też powodu zastanawiam się nad jakimiś słuchawkami otwartymi / półotwartymi.

Słucham w zdecydowanej większości muzyki elektronicznej, lubię większe ilości bassu, ale czasami zdarza mi się też posłuchać jazzu, bluesa czy Franka Sinatry (tak wiem, bardzo duży rozstrzał).

 

Wcześniej korzystałem z Sony MDR-XB950N1, byłem z nich bardzo zadowolony, natomiast przy długiej pracy, nieco męczyły uszy, a w lato bardzo się w nich pociłem i rzadko z nich korzystałem.

Aktualnie korzystam z dokanałówek KZT ZEX i planuję je oddać narzeczonej, bo dla mnie mają nieco za mało bassu, a wysokie tony bardzo kłują mnie w uszy.

Źródłem dźwięku jest Audiotrak Prodigy Cube z OPAMPem Muses 8820 podłączony do PC ze Spotify.

 

Niedawno testowałem przez kilka dni od znajomego Koss Porta Pro, bo przy pierwszym odsłuchu zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale po dłuższym użytkowaniu stwierdzam, że dźwięk daje wrażenie stłumionego / przymulonego, a sama konstrukcja czy pady są dla mnie zbyt delikatne / niewygodne.

 

Zastanawiałem się nad jakimiś słuchawkami wysokoomowymi, bo nigdy z takich nie korzystałem, natomiast nie wiem na ile Prodigy Cube jest w stanie takie słuchawki uciągnąć.

Budżet jest raczej ograniczony, powiedzmy do 400-500zł. Oczywiście w grę wchodzą słuchawki używane.

Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności