Skocz do zawartości

Jak polepszyć jakość odtwarzanej muzyki (rozbudowa jednego systemu) 


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się. Nawet ost. na Head Fi czytałem, że ktoś tam preferował połączenie Sonnet przez AES/EBU aniżeli przez IIS. O USB nawet nie wspomnę, bo to rzeczywiście było pisane, że jest "wąskim gardłem". Bez znaczenia czy to Holo, czy Matrix czy Sonnet czy coś jeszcze innego. Mój Matrix też lepiej grał po IIS niz po USB. Choć znalazłem też opinie, że Holo ma bardzo dobrze dobracowany układ USB, no ale po IIS jest lepiej i to jest fakt. Natomiast co ciekawe, to rozmawiam z człowiekiem na temat interesującego mnie wciąż Auralica Aries G1 i na moje pytanie, czy lepiej go łączyć z DACiem przez AES/EBU, czy odrazu przez USB odpowiedział, że tylko USB. USB (32Bit/384KHz) w porównaniu z AES/EBU (24Bit/192KHz). Tak więc nie zawsze USB będzie najgorszym wyjściem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/29/2022 at 12:30 PM, MichalZZZ said:

Gdyby ktoś jeszcze zechciał mi coś doradzić, dodać od siebie parę słów, to bardzo proszę. 

Hej, znowu ja🙃

 

Ja osobiście dla siebie chyba stworzę kiedyś mini komputer z zasilaniem linowym i kartą Pink Fauna lub Matrix Element h. No i jeszcze będę miał HQ Playera, którego dzięki Tobie spróbowałem. No i pewnie Roona. Tak mi się najbardziej podoba, bo będę mógł zmieniać te karty pci-e i dobrać zasilacz. Taki system wydaję mi się też najbardziej elastyczny i future proof.

 

Tak w ogóle do Matrix Element h zainspirował mnie ten artykuł:

http://hd-opinie.pl/9741,audio,bezkompromisowo-recenzja-matrix-x-hi-z-end-pointem-pc.html

 

A później do dokupienia Matrix spdif2 ten:

http://hd-opinie.pl/9434,audio,absolutny-top-pc-audio-x-sabre-pro-mqa-x-spdif2-element-h.html

 

A o Pink Faunie myślę dzięki tej stronie:

https://najlepszeodtwarzacze.pl/pink-faun-spdif-bridge.php

 

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dużo myślę w jakim kierunku iść dalej z systemem. Być może uda mi się wypożyczyć Auralica Aries G1 i zobaczę czy i na ile poprawie jakość odtwarzanych plików takim streamerem. W ogóle czy uda mi się to podłączyć :D Aktualnie się bawię Roonem i odtwarzam muzykę w formacie DSD256 i brzmi to naprawdę fajnie. Auralic mi da możliwość korzystania z DSD512 więc teoretycznie powinno być jeszcze lepiej. Jest wspomniany HQP, który naprawdę wiele wnosi i winduje Holo na jeszcze wyższy poziom. Ustawień jest mnóstwo i póki co jest to dla mnie bardzo skomplikowane, ale ucze się tego wszystkiego. Efekty są, zabawa jest, czyli nic tylko się cieszyć :) A dochodzą jeszcze inne filtry do sprawdzenia, EQ które wszyscy jak jeden mąż polecają do LCD5, nowe kabelki, zasilanie itd. itd. No zabawy przede mną co niemiara! A kto wie czy mi nie odbije i nie będę zmieniał jeszcze DACa i wzmaka ;)

 

 

Wiele dobrego słyszałem o tej karcie Element H. Zwłaszcza mi ją swego czasu polecał kolega z sąsiedniego forum. Pewnie gdybym się przeniósł do innego pokoju i odtwarzał wszystko ze stacjonarnego kompa, to napewno bym spróbował tą kartę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bawiłem się dziś HQ Playerem. W domyślnych ustawieniach grał mi cyfrowo, bez naturalnych wybrzmień i ostro.

Wrzuciłem takie ustawienia:  poly-sinc-short-mp + ASDM7 i zagrało naprawdę fajnie. Teraz to jest upgrade.

Jak ktoś lubi kolorki to polecam jeszcze closed-form-M + NS9.

 

Udało mi się też podłączyć Tidala do HQP bez Roona, bo abonament nie jest najtańszy.

Na MacOs można to zrobić instalując wirtualna urządzenie audio "black hole" (brew install blackhole-2ch), następnie przekierowując Tidala do black hole a w HQP ustawiając input na black hole, a output na DACa.

Pewną wadą tego setupu jest kilkusekundowe opóźnienie przy przełączaniu / przewijaniu muzyki - najprawdopodobniej przez bufor w HQP. Ja uważam że warto się pobawić, bo jakość audio mi się wyraźnie polepszyła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, NuYam napisał:

Hej @konrad_a

Masz już może idee jak to zrobić na Windows. Wiem, że już też coś takiego robiłem, ale nie pamiętam nazwy programu, ale też było tak, że można było output ustawić w Tidalu na to urządzenie a w innym programie input. Muszę poszukać, może jeszcze mam instalkę.

Nie używam już od jakiegoś czasu Windows.

Może spróbuj coś takiego, bo wygląda dobrze:

https://vb-audio.com/Cable/

 

Jeszcze może to: https://github.com/jackaudio/jackaudio.github.com/wiki

Edytowane przez konrad_a
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności