Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak polepszyć jakość odtwarzanej muzyki (rozbudowa jednego systemu) 


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przekonany, że zostaniesz przy Roon, więc możesz spokojnie planować kolejne kroki 😀.

Jest jeszcze Audirvāna Studio- też można testować. Mam dożywotnią licencję na Audirvana 3.5 i jesli chodzi o sq nie ustępuje według mnie. Nowa wersja Studio podobno ma zbliżoną funkcjonalność do Roon.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał:

Jestem przekonany, że zostaniesz przy Roon, więc możesz spokojnie planować kolejne kroki 😀.

Jest jeszcze Audirvāna Studio- też można testować. Mam dożywotnią licencję na Audirvana 3.5 i jesli chodzi o sq nie ustępuje według mnie. Nowa wersja Studio podobno ma zbliżoną funkcjonalność do Roon.

 

Też mi się wydaje, że zostanę już z Roonem. Nie chcę sobie też mieszać, skoro i tak koniec końców większość poleca Roona. Wstępnie sobie podglądałem na YT jak to wszystko wygląda i jestem pozytywnie nastawiony.

 

Pewnie jak się naumiem w tego Roona, to zagadam do Ciebie tutaj czy na pw. bo widzę, że masz to fajnie wszystko rozwiązane. Może mnie zainspirujesz :) Tym bardziej, że masz sporo większą wiedzę na ten temat.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MichalZZZ napisał:

 

Też mi się wydaje, że zostanę już z Roonem. Nie chcę sobie też mieszać, skoro i tak koniec końców większość poleca Roona. Wstępnie sobie podglądałem na YT jak to wszystko wygląda i jestem pozytywnie nastawiony.

 

Pewnie jak się naumiem w tego Roona, to zagadam do Ciebie tutaj czy na pw. bo widzę, że masz to fajnie wszystko rozwiązane. Może mnie zainspirujesz :) Tym bardziej, że masz sporo większą wiedzę na ten temat.

 

 

Polecam się, choć z eksperta się nie uważam 😀. Jak nie masz własnych plików i będziesz używał głównie Tidal to nie będzie tutaj rewolucji jeśli chodzi o obsługę. Roon lepiej podpowiada muzyczkę, która może Cię zaintersować- funkcja Radio.

Ma też jedną dla mnie fajną rzecz- możliwość słychania radia internetowego, są też stacje w jakości cd (flac). 
Roon mam na serwerze i w każdej chwili mogę odpalić co chcę bez włączania i czekania- np. rano biorę tablet i włączam Radio 357 i Nowy Świat na dużym stereo.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko. Brzmi super 👍Później pewnie mi się to wszystko będzie rozrastac o własne pliki. Póki co jestem zadowolony z biblioteki którą mam na Tidal. Choć wiadomo, że będę chciał poznawać dużo więcej nowych utworów. Najważniejsze aby mieć dobre źródło i mieć możliwie najlepszą jakość tych utworów.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Testuje Roon + HQ Player i jest totalny odjazd, odpływam :) 

 

Dziękuję Wam za namówienie mnie do Roona, napewno sobie wykupie subskrypcję na rok. Jakość dźwięku jest rzeczywiście lepsza, ale i niesamowita baza danych i przefajnie jest to wszystko serwowane. W bardzo przejrzysty sposób. Dopiero zaczynam się w to bawić, uczę się tego wszystkiego, ale już mi sie podoba 👍 Natomiast HQ Player przeczytałem, że dużo ludzi zaleca do Holo May KTE wiec też spróbowałem odtwarzać przez Roona, no i faktycznie robi różnice. I to jaką! Raczej też sobie wykupie :D Tylko musze ogranąć te wszystkie ustawienia.

 

O HQP można przeczytać co nieco tutaj :

 

https://audiobacon.net/2021/03/17/hqplayer-better-than-a-5000-upscaler/

 

A tutaj konkretnie opinie o HQ Player razem z Holo :

 

https://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/holo-may-kte-3-impressions-and-thoughts.11565/

 

Swoją drogą Holo w porównaniu z przetwornikiem za 68k zł. wypada całkiem nieźle :D Nawet nie wiedziałem, że Rockna Wavedream wersja Signature Balanced jest taka droga!

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poezja jest jakość przez Roona + HQ Player. Tyle tylko, że ten HQ Player jest skomplikowany jak jasny gwint :D Myślałem, że jakość odtwarzanej muzyki przez Tidal Master już jest super i zmiana będzie jedynie subtelna, wręcz niezauważalna, a tu totalne zaskoczenie. Jest spora różnica przez co nie mogę się oderwać od słuchania. Jestem jakby częścią tej muzyki, a w okół mnie nie ma totalnie nic, pustka, otchłań, tylko ja i muzyka. Tło jest czarne jak smoła. To co teraz mam za czystość, detal, rozdzielczość i holografie, to głowa mała. Dźwięki dochodzące z dalszego planu nieco rozciągniętej sceny w każdą stronę, czy to z głębi, czy z góry, czy z dołu, czy z boku, są takie wyraźne, że szok. Dopiero teraz zrozumielem co tak naprawdę znaczy holografia. Przepraszam, że się tak jaram, musicie mi wybaczyć, ale się poprostu cieszę, bo wiem, że idę z budową systemu w dobra stronę :) Pamiętam, że przechodząc ze Spotify na Tidal też odczułem poprawę jakości odtwarzanej muzyki, ale teraz to już przeszło moje jakieś tam najśmielsze oczekiwania. I teraz pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, bo spokoju mi to nie daje - ciekaw jestem czy jak dokupie odpowiedni streamer, to znów odczuje skok jakościowy? Bo szczerze mówiąc jakoś sobie nie mogę tego wybrazic, że może być jeszcze lepiej. Jakie było Wasze doświadczenie z takimi stremerami? Jest zauważalna różnica? Naprawdę ciężko mi sobie to wyobrazić :D

 

Po powyższych zachwytach,może wspomnę też czego mi brakuje. Przede wszystkim brakuje mi odrobinę barwy, która miała np. Pasithea. Teraz jest bardzo naturalnie, sterylnie, szczegółowo, ale trochę więcej organicznego dźwięku by mnie bardziej zdaje się zadowoliło. 

 

Czy zatem myślę o zmianie DACa? Jasne, że myślę, ale nie jestem pewien, czy dobrze bym zrobił sprzedając Holo. May KTE razem z HQ Playerem to jest absolutny potwór. Pasithea była inna, czy lepsza? Niekoniecznie, ale napewno była bardziej organiczna, choć nie tak szczegółowa.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQA pomijam, bo tutaj nie słyszę żadnej różnicy. 

 

Co do streamera... Z wyborem się spieszyć nie zamierzam, ale pomóżcie mi to ogarnąć. Waham się między Nucleusem, Luminem U1 Mini i Auraliciem Aries G1. Ten ostatni ze względu na możliwość sterowania tylko z urządzeń Apple raczej odpada, chyba, że dojdę do tego jak mogę nim sterować poprzez Androida ;) W każdym razie sporo osób pisze, że skoro ma sie już Roon na kompie, to Nucleus jest bez sensu, bo to jakby dublowanie urządzeń. Natomiast druga część osób pisze, że Nucleus jak najbardziej może robić jako streamer i to całkiem dobry, dzięki czemu muzyka odtwarzana przez Roon będzie jeszcze lepsza. Wspominane jest też, że najsłabszym ogniwem jest podłączenie przez USB do DACa. I tutaj z pomocą zdaje się może mi przyjść konwerter Matrix X Spdif o czym wspominał @bpiotrow13. Nucleus ma też średnie zasilanie, ale znów mogę mieć osobny zasilacz liniowy do niego, więc może ten Nucleus, to będzie dla mnie dobre rozwiązanie? Zależy mi, żeby sterować tym wszystkim z lapka poprzez aplikacje Roon. Ewentualnie przez Androida i tutaj pojawia się opcja zachwalanego przez sporą część ludzi Lumina U1 Mini. 

 

Jest jeszcze czwarta opcja. Sprzedaż Holo i powrót do Pasithea i wtedy bym dokupił Hermesa. Ta ostatnia opcja jest najmniej brana przeze mnie pod uwagę ze względu na to, że Holo gra naprawdę świetnie i nie wiem czy mi chce bawić w takie zmiany.

 

Co sądzicie? Jakieś rady dla mniej doświadczonego kolegi? 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda, że Auraliciem da się sterować tylko za pomocą urządzeń z iOSem. Tylko Auralicowa aplikacja jest na iOS, ale konfigurację da się przeprowadzić z przeglądarki, a sterować z "dowolnego" odtwarzacza upnp, np. Lumin. Oczywiście nie mamy wtedy dostępu do aplikacji Lightning DS, czyli aplikacji Auralica na iOS. Przewagą Auralica jest Wi-Fi, w Luminie chyba nie ma.

wszystko też zależy czego oczekujesz, możesz też zastosować dowolnego DAPa z wyjściem cyfrowym, unikasz zasilaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj 

4 godziny temu, Robi68 napisał:
27 minut temu, MichalZZZ napisał:

Dziękuję za propozycję, ale ja już mam DAC 👍 Szukam gołego streamera, którego będę mógł podłączyć do mojego DACa.

 

Poczytaj o ZEN STREAMIE do Tidala i ROON jak znalazł i bezprzewodowy. Dla Ciebie to budżetowa propozycja, ale myślę że będziesz mile zaskoczony jakością dźwięku,  Niewiele ryzykujesz, pożycz, wypróbuj. Mała rzecz a robi różnicę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MichalZZZ napisał:

W każdym razie sporo osób pisze, że skoro ma sie już Roon na kompie, to Nucleus jest bez sensu, bo to jakby dublowanie urządzeń. Natomiast druga część osób pisze, że Nucleus jak najbardziej może robić jako streamer i to całkiem dobry, dzięki czemu muzyka odtwarzana przez Roon będzie jeszcze lepsza

Michal, nucleus ma sens niezaleznie od kompa, bo mozna wtedy sterowac z czegokolwiek. Natomiast przy rozwazaniu i streamera i nucleusa to bym sie zastanawial. Nucleus robi za streamera, nic wiecej nie potrzeba moim zdaniem, no moze tylko konwerter Cyfrowo cyfrowy Matrixa. Sam tak mam i jestem zadowolony.

Zastanowil mnie ten HQ player. To cos specjalnie do holo may? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jak kupiłem Holo, to zacząłem czytać, że wiele osób poleca HQ Player do tego przetwornika. Że z tym programem gra jeszcze lepiej. No i faktycznie. Jest petarda. Czy specjalnie to nie wiem, ale wcześniej się nie spotkałem z tym programem. Dowiedziałem się o nim czytając różne recenzje Holo May KTE.

 

40 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Michal, nucleus ma sens niezaleznie od kompa, bo mozna wtedy sterowac z czegokolwiek. 

 

To wiem Boguś. Tylko zastanawia mnie na ile jest to Streamer i czy jest sens kupować Nucleusa jak mam Roona na kompie. Chodzi mi o to, czy taki Nucleus poprawi jeszcze dźwięk odtwarzany z aplikacji Roon?

 

Da się przeczytać w internetach, że ludzie do Nucleusa dokupują jeszcze dodatkowo Streamer. Skoro Nucleus robi też jako streamer, to po co do niego jeszcze jeden streamer? Tego nie kumam. 

 

Nie ukrywam, że po pierwsze podoba mi się Nucleus, po drugie moge mieć do niego zasilacz liniowy, a po trzecie mam też konwerter Matrixa Spdif. Więc słaba strona podłączenia przez USB do DACa już wcale taka słaba nie będzie. Zasilanie też będzie lepsze. Pytanie na ile ma to wszystko sens i czy to dobry pomysł. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Tylko zastanawia mnie na ile jest to Streamer i czy jest sens kupować Nucleusa jak mam Roona na kompie. Chodzi mi o to, czy taki Nucleus poprawi jeszcze dźwięk odtwarzany z aplikacji Roon?

Tego nie wiem, ale pisza, ze tak. Moze to miec sens.

 

9 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Pytanie na ile ma to wszystko sens i czy to dobry pomysł. 

Ja tak mam jak wiesz:) nawet jakos gra:)

9 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Da się przeczytać w internetach, że ludzie do Nucleusa dokupują jeszcze dodatkowo Streamer. Skoro Nucleus robi też jako streamer, to po co do niego jeszcze jeden streamer? Tego nie kumam. 

Sam roon to poleca, zeby pewnie nie zadzierac z konkurencja i napedzic zapotrzebowanie. Jak dla mnie to nie ma sensu, z tym ze wyjscie usb nie jest najlepsze i warto jakis konwerter cyfrowo cyfrowy dac, ale streamer niepotrzebny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, plan wygląda następująco : jeżeli się okaże, że mój Keces P8 prądowo będzie się nadawał do Nucleusa (Keces 15V, Nucleus 12-19V ale z tyłu obudowy ma napisane 19V), to wybór padnie właśnie na Nucleusa. Sporo osób poleca do niego zewnetrzny zasilacz liniowy, oczywiście kiedy podłącza się go (Nucleusa) do DACa jako streamer. Do tego wszystkiego mam konwerter USB w postaci Matrixa i powinno być super. Jeżeli natomiast zasilacz nie będzie pasować prądowo, to zdecyduję się na Lumina. Auralica nie ogarniam jak mam go obsługiwać na moim torze, więc odpuszczam. 

 

Gdyby ktoś jeszcze zechciał mi coś doradzić, dodać od siebie parę słów, to bardzo proszę. 

 

Dziękuję i pozdrawiam. 

 

ps. a Polska wygra dzisiaj 1:0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/25/2022 at 11:29 PM, MichalZZZ said:

Dziekuję za polecenie tego programu. Wydaje sie rzeczywiście lepszy od Foobara 2000. Wszystko jest bardzo wyraźne i wyodrębnione. Słychać dokladnie teksty piosenek i każdy element w muzyce. Jeszcze się wzbraniam przed Roonem, ale kto wie🙂

 

On 3/27/2022 at 2:51 PM, MichalZZZ said:

Po powyższych zachwytach,może wspomnę też czego mi brakuje. Przede wszystkim brakuje mi odrobinę barwy, która miała np. Pasithea. Teraz jest bardzo naturalnie, sterylnie, szczegółowo, ale trochę więcej organicznego dźwięku by mnie bardziej zdaje się zadowoliło. 

Ja dzisiaj po długim uzywaniu matrixa spdif2  z matrix x-fi, powróciem na próbę do gustard u12 z matrix x-fi.

Wrażenia są takie jakbym testował innego dacka. Z gustardem jest bardziej organicznie i surowo. Z matrix spdif2 holograficzniej i pelniej. Róznice takie jakby używał różnych dacków.

 

Wspominam o tym dlatego, że oba te dacki(Holo/Pasithea) używałeś w różnej komfiguracji i to już może mieć duże znaczenie w odbiorze. Jeden puszczałeś przez usb, a drugi prze IIS z spdif2. Więc jeśli nie będziesz testował z tego samego źródła to możesz się kręcić w kółko. A jak gra holo przez usb albo spdif?

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NuYam 

 

Zapewne nie wykorzystałem do konca potencjał Pasithea, a szkoda, bo bardzo mi się podobała jego barwa. To było coś wyjątkowego, wręcz uzależniającego za czym musze przyznać, że tęsknie. Niesamowicie gładki i płynnie oddający muzykę DAC. Wydawał mi się bardziej organiczny, grający z większą głebią, ale za to Holo mam wrażenie, że jest bardziej dynamiczny i czyściej grający. Lepszy technicznie, oddający więcej szczegółów, mniej koloryzujący i przedstawiający muzykę w bardziej naturalny sposób. 

 

Holo mam podłączone razem z Matrixem Spdif dzięki czemu mam sygnał IIS. I taki sygnał jest lepszy aniżeli połączenie przez USB. To bez dwóch zdań. Przez IIS jest jakby czyściej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, MichalZZZ said:

Zapewne nie wykorzystałem do konca potencjał Pasithea, a szkoda, bo bardzo mi się podobała jego barwa. To było coś wyjątkowego, wręcz uzależniającego za czym musze przyznać, że tęsknie. Niesamowicie gładki i płynnie oddający muzykę DAC. Wydawał mi się bardziej organiczny, grający z większą głebią, ale za to Holo mam wrażenie, że jest bardziej dynamiczny i czyściej grający. Lepszy technicznie, oddający więcej szczegółów, mniej koloryzujący i przedstawiający muzykę w bardziej naturalny sposób. 

 

To chyba trzeba wrócić do Pasithea. Najlepiej jeszcze przed ostateczną decyzją porównać je łeb w łeb.

 

Mam też takie sprzęty za którymi tęsknię, ale gdybym ich nie sprzedał to bym nie wiedział jaką mają wartość😀

Niektóre kupuję zpowrotem, ale nigdy nie jest to tak jak sobie wyobrażałem🤣

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle - bardzo jestem zadowolony z Holo. A z HQP jest jeszcze lepszy. Co nie zmienia faktu, że to inne granie niż Sonnet Pasithea. Do tego warto też dodać, że jest DUŻO lepiej wykonanym DACiem od Sonneta. No i bardziej mi się podoba ;) Na ten moment uważam, że jest też lepszym dzwiekowo DACiem, ale fakt faktem, że nie wykorzystałem do końca możliwości Pasithea i takie porównanie nie jest do końca sprawiedliwe. Natomiast Holo mam już podrasowanego. Jedynie czego mi brakuje, to tej organicznej melodii i głębi, którą usłyszałem z Pasithea. Co też nie znaczy, że Holo nie potrafi grać dobrze głębią i nie jest organiczny. Nic z tych rzeczy. Po prosto Sonnet pod tym względem był nieco bardziej wyrazisty. Pod każdym innym względem mam wrażenie, że May KTE jest lepszy. A już napewno bardziej dynamiczny i czyściej grający, z czarniejszym tlem i większa ilością słyszalnych detali. Nie mam też żadnych zastrzeżeń co do dołu, średnich, czy wysokich. Ogolnie jestem zadowolony. Ale wiesz jak to jest, ciągle mi mało i wciąż myślę o zmianach :D Póki co priorytetem jest streamer. Chcę zobaczyc na ile to poprawi jakość odtwarzania muzyki poprzez Roona. Ciekawi mnie format DSD512. Później pomyślę czy spróbować jeszcze inny DAC czy nawet wzmacniacz. Na całe szczęście jeżeli chodzi o słuchawki to już nic muszę :) Tutaj jestem spełniony. Szczerze, to mógłbym zostać z samymi Abyssami. I tak ich słucham zdecydowanie najczęściej. Ciężko mi je odkładać i zakładać inne. Skradły moje serce te słuchawki!

 

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasithea testowałeś po najgorszym możliwym wejściu więc tu nie ma według mnie co porównywać. Pisałem CI żebyś sobie załatwił jakikolwiek kabel cyfrowy i spróbował poprzez SPDIF. To tak jakbyś kupił Ferrari i używał tylko trzech biegów. Nawet May gra gorzej po USB mimo że jego implementacja jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz byłem w kilku sklepach po jakikolwiek kabel i nie mieli. Nie miałem też czasu aby zamówic przez internet, bo Pasithea miałem u siebie przez ok. tydzień. Nawet by nie zdążył dojść. No nic trudno, mój błąd i zle się do tego przygotowałem. Niemniej jednak podejrzewam, że podłączając Pasithea przez Spdif główna poprawa byłaby w czystości i dynamice. Czyli w ciemno biorę, że byłby to wyrównany poziom pod tym względem. Tak mi się przynajmniej zdaje. Choć to też takie troche wróżenie z fusów. Może jeszcze będzie kiedyś okazja do wypróbowania Pasithea. Chętnie bym zrobił porównanie łeb w łeb. 

 

Tak czy owak ciężko było mi zaakceptować taką jakość wykonania za takie pieniądze. Holo dźwiękowo jest bardzo dobre, a do tego jest świetnie wykonanym przetwornikiem. Dbałość o szczegóły jest na bardzo wysokim poziomie. Póki co cieszy oko i ucho :) A co przyniesie najbliższa przyszłość tego znając siebie nie umiem przewidzieć ;)

 

Bardzo bym chciał wypróbować Rockna Wavedream albo Aqua La Scala mk2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy możliwości odsłuchu tego przetwornika, ale biorąc pod uwagę te, których słuchałem, z każdego wejścia brzmiały inaczej więc coś w tym na pewno jest ;) Swoją drogą to całkiem bez sensu, ale niestety tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności