Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki przewodowe dokanałowe do 100 zł


Wiher123

Pytanie

Witam, poszukuje słuchawek przewodowych dokanałowych do około 100 zł. Kupiłem z ciekawości TRN MT1 i grają dobrze(właściwie ich dźwięk mi dosyć odpowiada - wcześniej używałem Skullcandy Smokin Buds 2 Wired) ale problemem jest to że są zakładane za ucho - więc słuchawki muszą być typu "bullet-style" więc większość KZ, QKZ, TRN, TFZ etc. odpada. Źródła dźwięku to telefon bez DACa(Moto E7 Plus) i PC z Soundblaster'em Play 3. Słuchawki będą służyć do muzyki(Hardcore punk, Metalcore, czasem trochę EDMu i Ambientu) i grania w PUBG

Z tego co na ten moment znalazłem 
TRN M10

KZ ED9

KZ ED7

KZ ED4

KZ ZSE

QKZ DM1

QKZ DM9

QKZ DM10
 

I nie upieram się przy słuchawkach typu "Chi-Fi" a nawet lepiej jakby było coś co gra jak MT1 lub lepiej i było dostępne "na miejscu"(a raczej w kraju)

Edytowane przez Wiher123
Dodane przeznaczenia słuchawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak będziesz kupował KZ, to spróbuj wytargować jakąś zniżkę - tak, żeby pokryła wartość niepodłączonych przetworników. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, VexAv napisał:

Jak będziesz kupował KZ, to spróbuj wytargować jakąś zniżkę - tak, żeby pokryła wartość niepodłączonych przetworników. :D

Do KZ akurat mam uprzedzenie - bo EDX'y nie grały tak jak je opisywano(dostałem albo podróbkę, albo wadliwy egzemplarz) no i wejście jack jest paskudne(TRN mimo że też "L" to wydaje się lepsze) xD Na ten moment czekam na propozycję i potem coś wybiorę - zapomniałem dodać - dobrze jakby był mikrofon i nie zależy mi na wymiennym kablu

A jak oceniacie Final Audio E500 lub SoundMAGIC ES30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.03.2022 o 12:58, meehooj napisał:

Mój głos również na DT6 - do tej pory nie słyszałem lepszej góry pasma wśród dokanałowych. A jak się dodatkowo zaklei 3/4 otworów z tyłu słuchawek to i bas robi się bardziej ogarnięty :) . 

Niby CCA NRA mają "eletrostat", ale jakoś cicho on gra, i nie można się nim pozachwycać :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przez pogłoski że przesyłki z Chin się wydłużają kupiłem FiiO JD3(Według mnie kiepskie, wokale brzmią jakoś tak cybernetycznie i nawet zmiana equalizera nie pomaga, bo bass zjada wszystko i to sprawdzane na Soundblasterze) i dalej zastanawiam się co kupić? Ale przez sytuacje z Ukrainą najlepiej by były dostępne gdzieś w Polsce - metal odpada(te FiiO ciężkie i zimne za każdym założeniem) myślałem nad Tanchjim Tanya, ale w Polsce ich nowych nie ma - a jak oceniacie Pioneer SE-CH3T? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może dorzuć trochę do: https://mp3store.pl/sluchawki/sluchawki-z-mikrofonem/soundmagic/2017210116792180632/6949379001222/soundmagic-e80c-black-red-sluchawki-dokanalowe-z-pilotem-i-mikrofonem

 

Za 100 zł to nic dobrego nie kupisz, chyba że jakieś Chi-Fi ale to jest kombinowanie, czekanie, później jeszcze się okazuje, że coś nie działa albo jest nie tak. Finalnie kończy się tak, że wydajesz 100 zł po kilka razy i dalej jesteś niezadowolony.

 

Soundmagiki kiedyś miałem, grają całkiem fajnie, zrównoważony dźwięk. Do tego fajny pancerny kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Dirian napisał:

Może dorzuć trochę do: https://mp3store.pl/sluchawki/sluchawki-z-mikrofonem/soundmagic/2017210116792180632/6949379001222/soundmagic-e80c-black-red-sluchawki-dokanalowe-z-pilotem-i-mikrofonem

 

Za 100 zł to nic dobrego nie kupisz, chyba że jakieś Chi-Fi ale to jest kombinowanie, czekanie, później jeszcze się okazuje, że coś nie działa albo jest nie tak. Finalnie kończy się tak, że wydajesz 100 zł po kilka razy i dalej jesteś niezadowolony.

 

Soundmagiki kiedyś miałem, grają całkiem fajnie, zrównoważony dźwięk. Do tego fajny pancerny kabel.

Mógłbym dorzucić do 200 zł i lekko ponad, ale te które dałeś maja za wysoką impedancję jak do telefonu i chyba grają płasko - więc liczmy że zwiększę budżet do okolic 200 zł, więc co za tyle mógłbym dostać? Bo jak wspomniałem najlepiej by grały na V'ce lekkiej lub średniej i w wypadku tego przedziału cenowego wytrzymały trochę i nie były z materiału który chwilę po odłożeniu robi się zimny(więc prawdopodobnie chyba tylko plastik wchodzi w grę) - Jak oceniacie Marshall Mode EQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedyś HE100 były za 90 dolarów, więc były znacząco droższe od Sonicastów.

Radsone są cieplejsze, grają bliżej i z mocniejszym basem. Diremy są bardziej zrównoważone, ale ciągle rozrywkowe.

 

Co do wytrzymałości, to od trzech lat u mnie żyją i mają się dobrze, choć też nie są to moje główne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Inszy napisał:

Kiedyś HE100 były za 90 dolarów, więc były znacząco droższe od Sonicastów.

Radsone są cieplejsze, grają bliżej i z mocniejszym basem. Diremy są bardziej zrównoważone, ale ciągle rozrywkowe.

 

Co do wytrzymałości, to od trzech lat u mnie żyją i mają się dobrze, choć też nie są to moje główne słuchawki.

U mnie jest problem taki że one będą działać w okolicach 16 godzin dzienne(z drobnymi przerwami, ale że doków używam przy PC i telefonie to łącznie wychodzi mniej więcej tyle) i najczęściej padają przy jacku, a i jeszcze - jak z ich materiałem? Trzymają ciepło czy za każdym razem "mrożą" uszy? No i jeśli Diremy mają szerszą scenę to na ten moment stawiam na nie bo nie wiem o ile ciszej grałyby SoundMAGIC w przypadku telefonu bez DACa(akurat Moto mają fajny equalizer z jak dla mnie dobrą "V"), chociaż designowo bardziej mnie kupują Final E i te Pioneerki o których wcześniej wspomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

16 godzin dziennie w dokach, to prosta droga do problemów z uszami, ale co kto lubi.

Natomiast obudowy Sonicastów praktycznie nie stykają się ze skórą, tak jak w Finalach głównie opierając się na gumkach, więc nie zauważyłem jakichś problemów z "mrożeniem". Jednak jest to metal, więc dłużej trzymają temperaturę niż plastikowe obudowy.

Z kolei przy długich odsłuchach tanie Finale lubią się psuć, tak więc tu bym się mocno zastanawiał nad ich zakupem, mimo że bardzo fajnie grają.

 

No i każdy telefon ma DAC. Inaczej by nie odtwarzał żadnych dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jeszcze mam pytanie dotyczące Sony MH1C - naprawdę są takie dobre jak o nich mówią? Bo widzę że na Allegro są za 40 złocisza(prawdopodobnie potrzebny by był rekabling) i mnie ciekawi opinia o nich, bo design kopułek ogólnie mają fajny. No i Finalów raczej nie kupię z powodu iż nie mają prawie żadnego zabezpieczenia jeśli chodzi o kabel wychodzący z kopułek - no i jak wspomniałem na ten moment Diremy chyba że ktoś jeszcze zaproponuje jakieś inne ciekawe modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności