Skocz do zawartości

Trzaski, szumy przy odtwarzaniu DSD po USB.


kaylo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w tytule, po podłączeniu Bursona Conductor 3 Reference kablem USB do kompa są problemy z dźwiękiem. Testowałem z foobar2000 i Audrivana z taki samym skutkiem, muzyka gra i co kilka sekund pojawiają się wspomniane szumy trzaski.

Wszystkie sterowniki, programy aktualne. Sterowniki ze strony Bursona + foobar + wtyczki (foo_out_asio, foo_out_sacd, DSD Transcoder) wspomogłem się poradnikiem z tej strony Link.

Podpinałem do kompa w trybie USB-DAC Fiio M17 i muzyka gra w natywny DSD (max 512) bez żadnych problemów. Natomiast z Bursonem jest problem zarówno w trybie DoP jak i natywnym DSD. Fiio podłączony kablem USB-OTG do Bursona, UAPP jako odtwarzacz przesyła natywnie DSD do Bursona ale też są szumy trzaski.

Próbowałem różnych ustawień, zwiększanie bufora w sterownikach AISO itp. i nic nie pomaga.

 

 

 

 

Edytowane przez kaylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kaylo zmienił(a) tytuł na Trzaski, szumy przy odtwarzaniu DSD po USB.

W Windows należy ustawić głośność na 100%. Możesz też zobaczyć czy kontroler USB nie jest przeciążony.

 

U mnie zatrzymuje się na chwilę co kilka sekund. Już nie pamiętam czy kiedykolwiek udało mi się to rozwiązać

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaylo napisał:

Witam,

 

Jak w tytule, po podłączeniu Bursona Conductor 3 Reference kablem USB do kompa są problemy z dźwiękiem. Testowałem z foobar2000 i Audrivana z taki samym skutkiem, muzyka gra i co kilka sekund pojawiają się wspomniane szumy trzaski.

Wszystkie sterowniki, programy aktualne. Sterowniki ze strony Bursona + foobar + wtyczki (foo_out_asio, foo_out_sacd, DSD Transcoder) wspomogłem się poradnikiem z tej strony Link.

Podpinałem do kompa w trybie USB-DAC Fiio M17 i muzyka gra w natywny DSD (max 512) bez żadnych problemów. Natomiast z Bursonem jest problem zarówno w trybie DoP jak i natywnym DSD. Fiio podłączony kablem USB-OTG do Bursona, UAPP jako odtwarzacz przesyła natywnie DSD do Bursona ale też są szumy trzaski.

Próbowałem różnych ustawień, zwiększanie bufora w sterownikach AISO itp. i nic nie pomaga.

 

 

 

 

Jakie masz Windows? No bo ASIO pod Win10 i 11 pewnie też to pic na wodę. WASAPI doinstaluj i odpal w trybie event. XMOS lubi to. No i musisz wtedy wybrać ten sposób odtwarzania DSD, który nie korzysta z ASIO, czyli raczej proxy. 

 

Jeżeli masz jakieś sterowniki, co Ci pokazują, że gra w ASIO pod Win8 i nowszymi, to pic na wodę fotomontaż i leci de facto nakładka przez Direct Sound. Na oryginalnych sterownikach XMOS nie ma opcji odpalić ASIO pod foobarem na Win10. Intencjonalnie zastąpiono w nowszych Windach ASIO czy Kernel Streaming trybem WASAPI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

WASAPI doinstaluj i odpal w trybie event. XMOS lubi to. No i musisz wtedy wybrać ten sposób odtwarzania DSD, który nie korzysta z ASIO, czyli raczej proxy. 

Nie jestem pewien jak miałoby działać DSD z WASAPI

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W Windows należy ustawić głośność na 100%

Mikser głośności Windows jest pomijany, AISO.

 

Cytat

Czy przypadkiem w systemie nie jest uruchomiona maszyna wirtualna (np. VMware lub VirtualBox) ?

Nie.

 

Cytat

Jakie masz Windows?

Win 10. Pokombinuje z WASAPI.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wszystkiego: AISO (DSDTranscoder, DSDIFF, ASIO Proxy), Audirvana (WASAPI, AISO) z takim samym skutkiem. Kable USB zmieniałem, podpinałem do różnych portów 2.0 i 3.0. Komputer też nie jest problemem skoro z Fiio w trybie USB-DAC gra. Winny jest pewnie sterownik od Bursona lub samo urządzenie ma jakąś wadę fabryczną skoro nawet podpinając do niego bezpośrednio Fiio kablem USB-OTG (Burson wyświetla, że jest odtwarzane DSD) ale trzaski występują.

 

Dodatkowo nie wspiera LDAC wbrew temu co jest napisane na stronie "The C3 Reference also features a Bluetooth 5.0 receiver Qualcomm/CSR8675 [+] with an aptX HD audio & LDAC codec. " Albo jest to kolejna wada mojego egzemplarza

Edytowane przez kaylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zniknęło DSD w output device po aktualizacji wtyczek. Przeinstaluję wszystko jeszcze raz.

Spróbuj z https://www.audiofanatyk.pl/jak-szybko-skonfigurowac-odtwarzanie-asio-dsd-dop-w-foobar2000/

 

Mi też nie udało się tego ustawić tak, aby burek pokazywał DSD i aby nie trzeszczało i nie dostawało czkawki.

 

W menu bursona ustaw DPLL <DSD>: MID. Wtedy nie będzie czkawki i trzasków. Warto dodać, że domyślnie jest high. Wcześniej miałem na low, co powodowało problem.

 

image.png

 

Burek wyświetla DSD 11M

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92 czy w pierwszej tabelce tam gdzie Masz ,,Asio active [Pcm mode] '' nie powinno być czasem Asio active {DSD mode] ? U mnie ,,operator'' kompa ustawiał tak.

Pod Burka 3R tak właśnie mam i jest o.k

 

Druga sprawa którą tak na biegu zauważyłem w SACD Masz DSD + Pcm , ja mam tylko DSD.

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności