Skocz do zawartości

Najmocniejszy smartfon pod audio - cena nie gra roli.


pguppgdn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opisze w skrocie:

Posiadam sluchawki na kablu  IMR R1 ZENITH https://kropka.audio/test/sluchawki/imr-acoustics-r1-zenith-recenzja/#:~:text=IMR R1 Zenith to świetne,wiele brzmień w jednym pakiecie. , do zasilania 50omh. Dodatkowo Chce do telefonu dokupic jakies sluchawki TWS na silownie za pare stow/tysiecy. Posiadam kabel 100ohm przejsciowke do smarfona aby napedzic sluchawki i customowy kabel od kolegi z forum.

Wymagany telefon:
-wymagany najlepszy mozliwy dzwiek przez minijacka i pod TWS.
-wymagany najwiekszy/najlepszy/90hz+ odswiezanie ekran.

Nie interesuje mnie jakosc zdjec itd, jedynie ekran i dzwiek. Do tej pory uzywalem LG V40 z quad DAC, niestety zostal rozwalony przez 32kg hantle 😁. Ogladalem w google LG V60 rowniez z quad DAC (ostatni flagowy model). Nie wiem czy on lepiej gra od V40. Minus V60 jest taki ze na dzisiejsze czasy posiada jedynie ekran 60hz. 

Prosze o propozycje i argumentacje, ktory smartfon pod moje wymagania jest obecnie najlepszy na rynku (lub moze jakis niedlugo znakomity ma sie pojawic). Cena bez znaczenia.


Z gory serdczenie dziekuje.

Edytowane przez pguppgdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, pguppgdn napisał:

Rozumiem, a gdzie argumenty ? Wedlug specyfikacji LG ma lepszego minijacka, czy sie myle?

Jaki model, i dlaczego uwazasz ze kolega ponizej jest w bledzie (podal inna propozycje).

Szukasz czegoś z lepszym odświeżaniem ekranu niż V60. To tu masz 144 Hz maksymalnie. I grzeczniej proszę, jak Ci nie odpowiadają nasze propozycje, jest stosowny wątek na head-fi.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, espe0 napisał:

Też bym polecił Sony 1 iii.

Duży ekran z 4k+ i 120hz.

Jack z jakościowym audio.

I jest wodoszczelny.

Rozumiem, a jak wypada sony vs lgv60, pomijajac jakosc wyswietlacza ? Ktory jest lepszy do audio przewodowego i BT ?

6 godzin temu, Play napisał:

Dowolny smartfon + dongle pokroju lotoo Paw s2

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Nie znam sie kompletnie na tych zewnetrznych akcesoriach. Ten paw S2 da lepszy dzwiek przez kabel+bt od kazdego dostepnego smartfona na rynku? Ten paw kosztuje z tego co widzialem 1k pln+ i niestety zabiera dodatkowe miejsce w kieszeni (silownia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując za Redditem:

Let’s get to the sound, that’s why we are here for. To that end, there’s a 3.5 mm headphone jack onboard with an ESS Sabre ES9280AC Pro Quad DAC. The Class G amp automatically detects the impedance of your headphones and switches to the appropriate mode (it supports headphones between 8 Ohm and 1,000 Ohm). Also on board are front-firing stereo speakers powered by two Cirrus Logic CS35L45 amps, each of which can deliver 21% more power to its speaker than on the previous generation. If you want to use a Bluetooth speaker or headset instead, aptX Adaptive, LDAC, and AAC codecs are supported.

Miałem go i potwierdzam, z gniazdka i po BT gra bardzo dobrze. Ma jedne z lepszych głośników stereo, jakie słyszałem w telefonie (model Zenfone 8 ma podobne). I gdyby nie był taki wielki, to bym go sobie zostawił. Jak rozmiar nie przeszkadza, to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie kompletnie na tych zewnetrznych akcesoriach. Ten paw S2 da lepszy dzwiek przez kabel+bt od kazdego dostepnego smartfona na rynku? Ten paw kosztuje z tego co widzialem 1k pln+ i niestety zabiera dodatkowe miejsce w kieszeni (silownia).
Po bt wystarczy sam telefon. Do doków czy mniej wymagających nausznych zdecydowanie da radę. Acz nie wiem, czy zagra lepiej od wymienionych tutaj telefonów, bo nie słuchałem ani ich, ani tego Lotto. Dla mnie to po prostu lepsza alternatywa pod tym względem, że jak najdzie potrzeba na zmianę telefonu, to już masz dongle, który gra dobrze i przy zmianie telefonu nie musisz się kierować dźwiękiem

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzeć na bezwzględną jakość audio, to V60 jest bardzo dobrym kandydatem. Tyle, że LG wycofało się z rynku smartfonów, więc trzeba liczyć się z brakiem wsparcia i 60hz ekranem.

Z wyżej wymienionych też obstawiałbym Xperie 1iii lub ewentualnie bardziej kompaktową wersje 5. Słyszałem, że grają dobrze, ale nie wiem czy nie brakuje im trochę powera. W poprzedniej wersji narzekali na to, że gra trochę "cicho", być może w wersji 3 już to rozwiązali.

Ja jestem bardzo zadowolony z RealMe GT Yellow Racing, który jest na Cirrus Logic i gra na prawdę bardzo fajnie (muzykalnie). Sprzęt ma świetne bebechy, 120hz ekran i nie trzeba rozbijać banku, żeby go mieć.

Znalazłem też ciekawe porównanie V60 do dongli (W tym jednego z nowszych opartych o R-2R): https://www.head-fi.org/threads/cayin-ru6-r-2r-usb-dongle-dac-with-head-amp.960113/post-16833016

 

Wiadomo, że to subiektywne, ale może nas trochę nakierować.

dongles.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artorias napisał:

Jeśli patrzeć na bezwzględną jakość audio, to V60 jest bardzo dobrym kandydatem. Tyle, że LG wycofało się z rynku smartfonów, więc trzeba liczyć się z brakiem wsparcia i 60hz ekranem.

Z wyżej wymienionych też obstawiałbym Xperie 1iii lub ewentualnie bardziej kompaktową wersje 5. Słyszałem, że grają dobrze, ale nie wiem czy nie brakuje im trochę powera. W poprzedniej wersji narzekali na to, że gra trochę "cicho", być może w wersji 3 już to rozwiązali.

Ja jestem bardzo zadowolony z RealMe GT Yellow Racing, który jest na Cirrus Logic i gra na prawdę bardzo fajnie (muzykalnie). Sprzęt ma świetne bebechy, 120hz ekran i nie trzeba rozbijać banku, żeby go mieć.

Znalazłem też ciekawe porównanie V60 do dongli (W tym jednego z nowszych opartych o R-2R): https://www.head-fi.org/threads/cayin-ru6-r-2r-usb-dongle-dac-with-head-amp.960113/post-16833016

 

Wiadomo, że to subiektywne, ale może nas trochę nakierować.

dongles.png

Co do aktualizacji to ostatnie czyli Velvet, V60 i Wing, mają ieszcze 12 dostać. Mam Velvet i 11 a 2 tygodnie temu dostałem aktualizacje zabezpieczeń styczniową 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wisting napisał:

Cytując za Redditem:

Let’s get to the sound, that’s why we are here for. To that end, there’s a 3.5 mm headphone jack onboard with an ESS Sabre ES9280AC Pro Quad DAC. The Class G amp automatically detects the impedance of your headphones and switches to the appropriate mode (it supports headphones between 8 Ohm and 1,000 Ohm). Also on board are front-firing stereo speakers powered by two Cirrus Logic CS35L45 amps, each of which can deliver 21% more power to its speaker than on the previous generation. If you want to use a Bluetooth speaker or headset instead, aptX Adaptive, LDAC, and AAC codecs are supported.

Miałem go i potwierdzam, z gniazdka i po BT gra bardzo dobrze. Ma jedne z lepszych głośników stereo, jakie słyszałem w telefonie (model Zenfone 8 ma podobne). I gdyby nie był taki wielki, to bym go sobie zostawił. Jak rozmiar nie przeszkadza, to polecam.

Powyzszy opis dotyczy jakiego dokaldnie telefonu?

4 godziny temu, Jaro54 napisał:

Co do aktualizacji to ostatnie czyli Velvet, V60 i Wing, mają ieszcze 12 dostać. Mam Velvet i 11 a 2 tygodnie temu dostałem aktualizacje zabezpieczeń styczniową 

Czyli jednoznacznie nie warto sie pchac juz w telefony LG, z powodu braku supportu? Wiesz moze jak wypada V60 vs ten najnowszy sony. Dodatkowo czym sa te cale kodeki do BT, LDAC itd. Czy V60 to rowniez posiada?

4 godziny temu, Artorias napisał:

Jeśli patrzeć na bezwzględną jakość audio, to V60 jest bardzo dobrym kandydatem. Tyle, że LG wycofało się z rynku smartfonów, więc trzeba liczyć się z brakiem wsparcia i 60hz ekranem.

Z wyżej wymienionych też obstawiałbym Xperie 1iii lub ewentualnie bardziej kompaktową wersje 5. Słyszałem, że grają dobrze, ale nie wiem czy nie brakuje im trochę powera. W poprzedniej wersji narzekali na to, że gra trochę "cicho", być może w wersji 3 już to rozwiązali.

Ja jestem bardzo zadowolony z RealMe GT Yellow Racing, który jest na Cirrus Logic i gra na prawdę bardzo fajnie (muzykalnie). Sprzęt ma świetne bebechy, 120hz ekran i nie trzeba rozbijać banku, żeby go mieć.

Znalazłem też ciekawe porównanie V60 do dongli (W tym jednego z nowszych opartych o R-2R): https://www.head-fi.org/threads/cayin-ru6-r-2r-usb-dongle-dac-with-head-amp.960113/post-16833016

 

Wiadomo, że to subiektywne, ale może nas trochę nakierować.

dongles.png

Wedlug tego testu, v60 wypada chyba dobrze.Dodatkowo mam zapytanie. Czy ten realme ma podobne bebechy do tego sony i lg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pguppgdn napisał:

Czyli jednoznacznie nie warto sie pchac juz w telefony LG, z powodu braku supportu? Wiesz moze jak wypada V60 vs ten najnowszy sony. Dodatkowo czym sa te cale kodeki do BT, LDAC itd. Czy V60 to rowniez posiada?

Wedlug tego testu, v60 wypada chyba dobrze.Dodatkowo mam zapytanie. Czy ten realme ma podobne bebechy do tego sony i lg?

Support jest, brak produkcji nowych modeli. 

Sony nie słyszałem, ale flagowe LG nie miały konkurencji od dość dawna w kwestii dźwięku. Ostatnie innych marek to były Axon 7/7 mini

Kodeki BT to raczej podobne są w większości marek, po za Huawei który został zmuszony do używania L2HC bo nie mógł uzyskać licencji na LDAC od Sony ze względu na embargo. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Support jest, brak produkcji nowych modeli. 

Sony nie słyszałem, ale flagowe LG nie miały konkurencji od dość dawna w kwestii dźwięku. Ostatnie innych marek to były Axon 7/7 mini

Kodeki BT to raczej podobne są w większości marek, po za Huawei który został zmuszony do używania L2HC bo nie mógł uzyskać licencji na LDAC od Sony ze względu na embargo. 

Znaczy mialem na mysli updaty androidow. Bawilem sie przed chwila iphonem 13 pro max, ekran robi niesamowite wrazenie. Szkoda ze nie ma na rynku dostepnych telefonow z audio jakosci LG i 90HZ+. Czytalem recenzje tego sony 1 iii za 5 tys pln. Ekran za takie pieniadze jest przecietny, slaba widocznosc w sloncu (polowe roku spedzam przy 30*c+).

Poczytalem o DAC-ach, definitywnie zrezygnuje raczej z tej opcji. Za duze to jest, malo mobilne. Nie wiem co mam robic. Gdyby V60 miala wiecej tych HZ, nie zastanawialbym sie nawet sekundy. Niestety ekran ma z 2020 roku, a dzis sredniopolkowe telefony po okolo 2tys juz maja amoledy 120hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pguppgdn napisał:

Wedlug tego testu, v60 wypada chyba dobrze.Dodatkowo mam zapytanie. Czy ten realme ma podobne bebechy do tego sony i lg?

Tak, ten RealMe ma topowe bebechy i był nazywany „zabójcą flagowców”. O ile się orientuje, to był chyba najmocniejszy smartfon 2021 roku. Jedynie aparaty ma średnie, więc jak komuś na tym bardzo zależy, to tutaj jednak zauważy stratę do tych droższych i bardziej flagowych konkurentów.

Nie mówię też, że ten dźwięk to jakieś objawienie. Pewnie dużo zależy od synergii i osobistych preferencji. Jak wspomniałem gra to muzykalnie i mi to lepiej gra niż V30. Ma też Dolby Atmos z różnymi predefiniowanymi trybami oraz EQ, tyle że ten ostatni działa jak Dolby jest włączone. 

Mimo wszystko V60 wydaje się tutaj bezkompromisowy jak chodzi o dźwięk. Najwyżej sam tembr czy tonacja nie musi tutaj trafić idealnie w gust, ale od strony technicznej to powinno być najlepsze brzmienie. Sam nie słuchałem, więc jedynie kieruje się opiniami i wrażeniami innych.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio na ali widziałem LG V20 w dobrej cenie.

Czy warto?

W dniu 3.03.2022 o 09:32, Wisting napisał:

Opis dotyczy Asusa ROG 5, tylko o nim pisałem.

Mam Asusa ROG . Kiedyś gdzieś chyba wstawiałem fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Może warto też rozważyć Asusa Zenfona 9. Dopiero co wyszedł. Chwalony w recenzjach za dźwięk. Sam się na niego czaję. Swego czasu miałem LG G6+. Dźwięk był super. No ale ładować się teraz w LG to chybiony pomysł. Tak jak ktoś napisał wycofali się z produkcji smartfonów (niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności