Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pomoc Ukrainie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

To była szybka akcja, od .omentu wyprowadzki płatnych lokatorów do umieszczenia tam potrzebujacych.

 

Większość pomoc załatwił mój brat i dwóch przyjay (nie ma mnie na miejscu), ale zdaje sobie sprawę, że potrzeby takiej rodziny to nie tylko worek ziemniaków i proszek do prania.

 

W sobotę jadę sam zrobić rozeznanie, dam znac ludziska co potrzeba.

 

Dzieki

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy Wam „świadomi” ze to już koniec tematu z Waszej strony.

 

Wracjac do meritum wraz z grupa przyjaciół i znajomych przygarnęliśmy kilka rodzin i muszę Wam powiedzieć ze warto tez zadbać o najmłodszych. Zawsze pamiętaliśmy o ubraniach, chemii a warto tez dac pluszaka lub inna zabawkę najmłodszym, którzy czesto są w szoku lub po traumatycznych przeżyciach.

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś usunął temat z aukcjami charytatywnymi (niespecjalnie rozumiem dlaczego), więc wkleję linki tutaj:

 

Słuchawki Jays X-Five: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-jays-x-five-pomoz-ukrainie-11917213578

Słuchawki Symphonium Audio Aurora: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-symphonium-audio-aurora-pomoz-ukrainie-11917184473

Słuchawki FiiO FA1: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-fiio-fa1-pomoz-ukrainie-11917174477

Wzmacniacz FiiO E10K-TC: https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-fiio-e10k-tc-pomoz-ukrainie-11917144983

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Dziękujemy Wam „świadomi” ze to już koniec tematu z Waszej strony.

 

Wracjac do meritum wraz z grupa przyjaciół i znajomych przygarnęliśmy kilka rodzin i muszę Wam powiedzieć ze warto tez zadbać o najmłodszych. Zawsze pamiętaliśmy o ubraniach, chemii a warto tez dac pluszaka lub inna zabawkę najmłodszym, którzy czesto są w szoku lub po traumatycznych przeżyciach.

to co pisałem wcześniej oby nie stres pola walki , klocki, malowanki, co s co odwróci ich uwagę od tego co było

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z dzieciaków gra na altówce. Z tego co wiem, instrument zabrał ze sobą, ale nie wiem co potrzeba do tego w sensie konserwacji itp. Będę rozmawiał w sobotę to się dowiem - jak ktoś ma pojęcie o instrumencie to prosiłbym o kontakt.

Na szybklo co potrzebam jestem w stanie podjechać komunikacją w Warszawie po odbiór, jutro wyjeżdżam popołudniu zawieźć co mi się uda zebrać do Olsztyna. Jak ktoś jest z Olsztyna mogę się spotkać w sobotę na miejscu.

 

dziewczynki:
- 2,5 roku - wzrost 90 cm - but 24-25
- 10 lat, 155 cm; but 35
- 12 i 15 lat obie 168 cm; but 37
- 23 lata 170 cm but również nr 37
 
chłopcy:
- 5,5 roku wzrost 120 cm but 27-28
- 15 lat , 185 cm but 43-44
- 17 lat , 190 cm but 45-46;
Mama - 169 cm, but 39-40, rozmiar ubrań XXL/44
Ojciec - 182 cm, but 44, rozmiar ubrań L.

Jak ktoś też ma same gry na Xbox 360 to też przyjmę, przy okazji dostałem 2gą konsolę, więc podzielę sprawiedliwie między 2 rodziny (pomaganie jest uzależniające).

Dziękuję.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska ma do rozdania ponad 100 tys. darmowych starterów Orange - do odebrania w placówkach pocztowych.

 

Dla obywateli Ukrainy Orange przygotował 110 tysięcy darmowych starterów z kartami SIM, które można już odebrać w urzędach i filiach Poczty Polskiej. Każdy pakiet zawiera 100 darmowych minut do Ukrainy, rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich w Polsce i bezpłatnych 30 GB Internetu.

Edytowane przez Kubasz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał pomocy w Olsztynie przy cerkwii jest wielki magazyn z darami.

Miałem dziś okazję poznać rodzinę, która wzięliśmy pod opiekę.

 

Chyba się upije dziś, ciężki dzień. Co jest budujące to odzew znajomych i nieznajomych na apel. Zebrałem 3 konsole, 4 laptopy (do remontu), ciuchy. Wystarczy dla 2 następnych rodzin conajmniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @jacmiszcz92 poprosił mnie ładnie o podzielenie się doświadczeniem, więc to zrobię:

 

Ktokolwiek chce dorzucić swoją cegiełkę i pomóc - znajdźcie miejscowy punkt pomocowy, bank żywności itp. Czy to przy lokalnej parafii czy MOPSie (w Olsztynie taki punkt znajduje się przy cerkwii).

Ludziom, którzy przybywają przede wszystkim brakuje jedzenie. Wpadnijcie do dyskontu spożywczego i zgarnijcie zgrzewkę mleka, zgrzewkę wody, kakao i czekoladę, albo cokolwiek pomyślicie, że może się przydać.

 

Z tego co wczoraj zaobserwowałem i wyciągnąłem z rozmowy z wolontariuszami ubrań na razie jest w opór, brakuje butów i takich bardzo prozaicznych rzeczy jak garnki czy talerze. Oraz jedzenia.

 

Z niedzielnym pozdrowieniem,
doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem ubrania męskie: kurtki i buty. Szukam organizacji w Gdańsku pomagającej uchodźcom, której mógłbym swoje rzeczy przekazać.

 

W necie adresów nie brakuje, ale może ktoś ma sugestie wynikające z osobistych doświadczeń. Nie chodzi o uczciwość (wierzę w dobre intencje wszystkich pomagających), ale o skuteczność.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie hm nie wiem jak zacząć ale czas mamy taki a nie inny że ... Poszukuje pluszaków przyjmę każda ilość . Mam koleżankę w Przemyślu która chętnie odda je dzieciakom. Chodzi o to aby zrobić miejsce zbiórki jeden pkt. a potem w jeden pkt wysłać.  Co wy na to ? 

Tam brakuje.tego jest to towar deficytowy. 

 

 

"Chyba u was.... U nas śpią z nimi... Przytulają... Smutny widok ale choć trochę pocieszenia"

Jak masz wór pluszaków to ja się mogę tym zająć. U nas idzie jak woda

Mamy tu hale pełna dzieci i w 3 szkołach to samo. Pluszaków brakuje od dawna "

 

Tak wygląda to na miejscu

 

Edytowane przez amrowek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amrowek napisał:

w piątek 25 worków około 200L każdy startuje do przemyśla

 

Najs. Jest fundacja - HappyKids, która pomaga wydostać dzieci z Ukraińskich sierocińców. W Olsztynie razem z Fundacją Przyszłość Dzieciom i UM Olsztyn szykują cały budynek, Dom na Korczaka dla kilkudziesięciu dzieciaków.

Smutek mnie ogarnął jak wczoraj odwiedziłem jeden z punktów zbiórki w Wawie, rozmawiałem z dziewczyną z Mariupola. Przypomniała mi, o czym mało ludzi sobie zdaje sprawę, że dużo starszych ludzi zostało opuszczonych i potrzebuje pomocy, głównie chodzi o żywność.

Pomagamy uchodźcom, którzy już przybyli - pamiętajmy o tych, którzy zostali tam - starszych i samotnych ludziach oraz dzieciach w sierocińcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zbieramy pluszaki na granicę tam mają docelowo trafić. Żeby były dawane dzieciakom,  które  ją przekraczają  . A żeby nie byłó lipy mają specjalne oznaczenia.

276220243_1581683998884791_2426760017645497987_n.jpg

276146622_1294742261357406_7182325038302071754_n.jpg

Edytowane przez amrowek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
34 minuty temu, hibi napisał:

Dalej zbieramy, co jest potrzebne??

Tych uchodźców co znam są ogarnięci. 

 

Ja czasami zanoszę torbę jakichś podstawowych środków higienicznych do punktu pomocowego, kilka szczoteczek, kilka paczek pieluch, tamponów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, hibi napisał:

Dalej zbieramy, co jest potrzebne??

Tu na miejscu jest ok. Nawet udało się prace pozałatwiać i przedszkola, a kasę od Państwa 40 zł na dzień większość też oddaje.

Jak ktoś chce pomóc to opatrunki i buty wojskowe dla WOT. Mają ogromne braki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności