Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sonnet Audio Pasithea


Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc o słabej jakości wykonania Pasithe'a, nie mogę się z Tobą Michał zgodzić.

W moim modelu wszystkie gniazda są ładnie spasowane tak jak trzeba, latającą gałka ? Żeby ta gałka latała musisz się postarać. Pomijając fakt, że użyjesz jej raz do inicjalnego ustawienia urządzenia. Jakość wykonania jest na prawdę dobra. Oczywiście May to już perfekcja i nie ma co porównywać. Nawet Dac'i za 60 tys a nawet 100 tys są gorzej wykonane od Maya.

Sonnet to minimalistyczna bryła, której zadaniem jest granie, a robi to jak sprzęt dwukrotnie czy nawet trzykrotnie droższy.

 

Piszesz, ze Roon daje lepszy dźwięk ale z tego co kojarzę Pasithe'a słuchałeś tylko po USB przez Tidala.

Najlepiej jednak robić porównania w tych samych warunkach, wykorzystując w pełni sprzęt oraz te same programy.

 

Maya nie słuchałem, więc nic o nim nie napiszę. Ale np. słuchając Pasithe'a pierwsze co się rzuca to rozdzielczość ,szczegółowość, separacja instrumentów oraz organiczność.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mowilem, ze ja nie wykorzystalem do konca potencjal Pasithea. Tak samo jak kolega @vonBaron nie wykorzystal potencjak Holo Maya KTE. Dlatego nie mozna mowic o lepszosci jednego nad drugim.

 

Jest dokladnie tak jak mowisz, o czym tez wspominalem, ze trzeba porownac te przetworniki łeb w łeb przy takich samych, badz zblizonych warunkach.

 

Rozumiem, ze moze w Twoim egzemplarzu jest wszystko w porzadku. W tym co mialem ja nie bylo. Juz pomijajac poluzowana galke, czy krzywe gniazda. Jak oceniasz jakosc wykonania obudowy i galki? Nie mowie o przednim panelu.

 

Zgadzam sie, ze Sonnet Pasithea gra kilkukrotnie lepiej niz jest wykonany. Zgadzam sie tez, ze glowny nacisk zostal polozony na dzwiek, a nie na obudowe. Ale umowmy sie. Placac tyle pieniedzy oczekujesz juz perfekcji pod kazdym wzgledem. Prawda? No chyba, ze ja jestem jakis inny :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 minut temu, MichalZZZ napisał:

Rozumiem, ze moze w Twoim egzemplarzu jest wszystko w porzadku. W tym co mialem ja nie bylo. Juz pomijajac poluzowana galke, czy krzywe gniazda. Jak oceniasz jakosc wykonania obudowy i galki? Nie mowie o przednim panelu.

 

wszyscy mieliście u siebie dokładnie ten sam egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał chyba nie możesz się pogodzić z tym że Pasithea może zagrać trochę lepiej od May KTE. Oba Dacki grają świetnie, najwyższa półka, do tego May jest wykonany kapitalnie. Zresztą ja Maya słuchałem już dość dawno temu, wiem że zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Musiałbym posłuchać ich obu w tym samym momencie na tym samym ustawieniu i wtedy wydać ostateczny werdykt. Na ten moment wybieram Pasithea bo słuchałem go niedawno i jest to świetne rozwinięcie dźwięku Morfeusza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja o tym wlasnie mowie, że oba grają świetnie :D Dobra, temat zdaje sie jest wyczerpany.

 

 

Godzinę temu, kurop napisał:

 

wszyscy mieliście u siebie dokładnie ten sam egzemplarz

 

No to czegos w takim razie tutaj nie rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz pisałem o swoim prywatnym modelu, specjalnie go dokładnie sprawdziłem dzisiaj. Testowy również miałem jak Wy ale nie kojarzę z pamięci, żeby z nim cokolwiek było nie tak, żeby się rzucało w oczy. Na pewno nie jestem takim perfekcjonistą jak Michał. :) 

 

@MichalZZZ

Oczywiście, że oczekujemy perfekcji, jak we wszystkim co się kupuje. Ale no rzeczywistość jest taka, że ciężko o ideały. Dla mnie najważniejsza jest perfekcja dźwięku i to tutaj dostaje. Wykonanie jest ok, wygląd też (lubię minimalizm)

Gałka i obudowa mogłoby być lepsze, wiadomo. Ale to jest rzecz drugorzędna dla mnie, w sprzęcie, który stoi i go się nie dotyka. Funkcjonalność będzie taka sama. Każdy ma inne preferencje. 

 

Nie zmienia to faktu, że oba to świetne urządzenia i znajdą swoich fanów. 

 

 

 

 

Edytowane przez Kridzu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do wyglądu Pasithea to tak miało być, sam Cees przyznał że produkty Sonnet wyglądają gorzej od Metruma żeby ciąć koszty i żeby dać więcej dobrego w środek, Przecież już Morfeusz zdaniem wielu brzmi lepiej niż topowy DAC Metrum a jest przy tym wyraźnie tańszy.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do tego czasu spokojnie sobie zarobisz/odłożysz :)

 

Napisali też, że największy problem mają z obudową. Nie z elektroniką. To w sumie dobre info. bo, może skorzystają z innego dostawcy i ta obudowa będzie lepszej jakości ;)

 

W każdym razie najważniejsze informacje, to takie, że będzie na tych samych podzespołach, czyli dźwięk będzie taki sam 👍

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał(a):

Totalne bzdury...

Może. Musiałbym samemu dłużej posłuchać żeby więcej dyskutować.

Chciałbym porównać Dave-a do Pasithea. Jakiego ampa dać do Pasithe-i?

Jeśli Dave kosztuje 50k a Pasithea 30k to wypadałoby dać jakiegoś ampa do 20k.

Zastanawiam się nad Chord Anni, bo to solidny amp który nic nie dobarwia, a fajnie dodaje mocy.

Może są jakieś znane synerige z Pasitheą do 20k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, saudio napisał(a):

No niestety Anni to nie jest zbyt równy, także nie polecam.

A w którym fragmencie pasma jest nierówny?

No i jeśli nie Anni, to z czym Pasithea się "polubi"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych lepszych, które słuchałem to powinno być dobrze z WA33, WA23, Enleum 23R, Niimbus US 5 Pro

 

O znane synergię może być ciężko bo to do niedawna był DAC nie do kupienia. Po premierze na początku roku i pierwszych partiach pojawił się problem z komponentami i zniknął ze sprzedaży od około lutego/marca do października/listopada. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, konrad_a napisał(a):

A w którym fragmencie pasma jest nierówny?

No i jeśli nie Anni, to z czym Pasithea się "polubi"?

Bas ma nierówny, jest podbicie na midbas. Tak przynajmniej zagrał u mnie, na początku mi się podobało, ale potem w porównaniach to zaczęło mi przeszkadzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, konrad_a napisał(a):

Jakiego ampa dać do Pasithe-i?

 

Niimbus US5 Pro. Bardzo mi się podobało to połączenie. Synergia była bardzo dobra. Dzięki neutralnemu Niimbusowi, który nic nie koloryzuje, można zobaczyć jak dobre są słuchawki czy właśnie DAC. Polecam.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wczoraj chwilę Pasithea z Enleum w @MP3store Krakow.

Momentami ten DAC wyciąga z tła więcej detali, faktur, "planktonu" niż Chord Dave, choć momentami wydawał mi się ciut chropowaty w miejscach w których nie pownien (?) być. Muszę dłużej posłuchać, bo może to FPGA i Delta-Sigma grają te fragmenty "źle" a R2R poprawnie? Ciężko to chyba obiektywnie stwierdzić. Na razie intrtgująca zagadka.

Z innej beczki: zestawienie Pasithea+Enleum grało mi "czarno-biało", czyli z mniejszym zróżnicowaniem tonalnym instrumentów niż np. Pasithea+Feliks Echo. Pewnie części osób się tu narażę, ale pod mój gust z Echo grało to lepiej.

Słuchane na HEkSE i Abbysach 1266 TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kridzu napisał(a):

Jeżeli będziesz miał okazję posłuchać dłużej Pasithea to spróbuj ominąć sekcje USB, która jest najsłabszym elementem Sonnetów, a najlepszy jest I2S.

Słuchałem przez USB i przez opticala (Supernova7). Można jakoś do I2S wejść z laptopa, czy musi być jakiś streamer?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streamer jak np Sonnet Hermes albo Metrum Ambre.

Ewentualnie jakiś konwerter, który ogarnia USB -> I2S po wejściu sieciowym (RJ45)

 

Jak nie będzie opcji I2S to można podpytać o pożyczenie

np Matrix Audio X-SPDIF2 USB to S/PDIF Converter i wtedy wejść przez AES albo coaxial

Edytowane przez Kridzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności