Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, xander21 napisał(a):

Creative bazuje na AKM. iBasso dc03 na Cirrusie. Co według ciebie lepsze? 

DC03 Pro nie słuchałem ale mam DC04 Pro i bardzo mi leży choć neutralnym bym go nazwał, bardziej naturalnym :)

Jeżeli będziesz dbał o kabelki to SXFI Trio wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem, a w przypadku wątpliwości to tak jak @meehooj radzi X1 + jakieś doki.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marek_m napisał(a):

Podobno jest bardzo prądożerny. Jakie jest Twoje doświadczenie ?

Za chwilę sprawdzę to dokładnie i wrzucę zdjęcie. U mnie działa wyłącznie stacjonarnie. Może raz podłączyłem do smartfona i faktycznie szybko zjadało baterię. Tylko, że ja mam ją słabą w Galaxy Z Flip 3 więc praktycznie w ogóle nie słucham z żadnego dongla podłączonego do telefonu :)

DC04Pro.JPG

 

Z HiFiMan Edition X podłączone po balansie do DC04 Pro, zaś całość do Galaxy Z Flip3 to trzeba liczyć, że przy dosyć wysokiej głośności (ale bez przesady) średnio pobierają 0,10A. Przy muzyce elektronicznej z mocnym uderzeniem i przy max głośności jaką uważam za znośną udało mi się uzyskać max 0,11A z chwilowymi skokami do 0,16A. IEMy QKZxHBB po 3.5mm to wynik 0,05-0,07A.

Podsumowując nie jest super energooszczędnym donglem, raczej taki przeciętniak ale do wysokiego zużycia przykładowo Dragonfly Red to mu daleko ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x86 napisał(a):

Jeżeli będziesz dbał o kabelki to SXFI Trio wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem, a w przypadku wątpliwości to tak jak @meehooj radzi X1 + jakieś doki.

A co to znaczy, dbanie o kabelki? Sorry jestem początkującym audiofilem, choć konto mam od wielu lat. Dokanałówki to już mam Final e3000c. Tylko przez to, że cicho grają, myślę właśnie o Soundblaster X1.

Edytowane przez xander21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xander21 Zerknij na fotę Aurvany SXFI Trio. To jest wszystko-w-jednym bez możliwości odpinania słuchawek od modułu DAC/AMP i również z drugiej strony kabelka USB-C od modułu. Jak uszkodzisz z którejś strony to będzie grubsza robota lub po prostu wyrzucisz całość do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x86

A ok już rozumiem. Wiem, że to jedna całość. Dlatego te słuchawki są takie tanie. W Trio LS, przestała mi jedna strona grać, ale tam był kabel delikatny. Musiało się coś naprążyć i w środku zerwać. Tutaj w SXFI trio jest niby wzmocniony nylonem.

Edytowane przez xander21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, xander21 napisał(a):

Tutaj w SXFI trio jest niby wzmocniony nylonem.

Nie liczyłbym na wytrzymałość na poziomie "klasy militarnej" z tego powodu :D Jak nie będziesz załamywał, szarpał, często zwijał to zapewne i 100 lat przeżyje. Ja bym brał X1 osobno i podpinał do niego różne słuchawki. Nie słuchałem Aurvana Trio LS i pewno są bdb w swojej cenie ale czy lepsze od popularnych ostatnio chińskich IEMów w okolicach 20 USD ? To już budzi moją wątpliwość. Tym bardziej że masz już fajne doki Finale E3000C :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 14:09, Methuselah napisał(a):

 

Będę wkrótce miał okazję porównać, to dam znać. Swoją drogą marka Tanchjim ma być dostępna w jednym z polskich sklepów od przyszłego tygodnia.

Super, daj znać jak uda się przetestować Tanchjim Space. Z tego co widzę są na Amazon pl, więc mogę zamówić (tylko miesiąc czekania na dostawę). 

 

 

P.S. Ciekawostka jeżeli chodzi o Ibasso DC04 Pro- dołączony kabelek usb c-usb c jest bardzo solidny, ale po wpięciu luźno lata po stronie dongla, przez co łatwo o zakłócenia- pykania, pstrykania podczas odsłuchu na telefonie. Podłączyłem inny kabelek, od Xduo i już siedzi sztywno, także warto pewnie zaopatrzyć się w inny niż załączony. Ale być może moja sztuka tak ma.

Edytowane przez lukaszz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie mam pytanie. Dziś dostałem Creative Sound Blaster X1. Ustawie coś w appce Creative App na Windowsie i nie jestem pewien, czy DAC zapamiętuje ustawienia po odłączeniu i połączeniu z innym urządzeniem. Czy aby napewno DAC zapisuje ustawienia? Czy jednak trzeba mieć appkę w tle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2023 o 19:55, lukaszz85 napisał(a):

P.S. Ciekawostka jeżeli chodzi o Ibasso DC04 Pro- dołączony kabelek usb c-usb c jest bardzo solidny, ale po wpięciu luźno lata po stronie dongla, przez co łatwo o zakłócenia- pykania, pstrykania podczas odsłuchu na telefonie. Podłączyłem inny kabelek, od Xduo i już siedzi sztywno, także warto pewnie zaopatrzyć się w inny niż załączony. Ale być może moja sztuka tak ma.

Sprawdziłem w swoim DCO4 Pro i kabelek usb faktycznie trochę mniej stabilny w gnieździe w porównaniu z innymi kabelkami ale nie jest to "luźne latanie". Jakis dźwięków "gratisowych" z tego powodu brak.

A sam dongielek zacny, zwłaszcza po balansie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lafar13 napisał(a):

Sprawdziłem w swoim DCO4 Pro i kabelek usb faktycznie trochę mniej stabilny w gnieździe w porównaniu z innymi kabelkami ale nie jest to "luźne latanie". Jakis dźwięków "gratisowych" z tego powodu brak.

A sam dongielek zacny, zwłaszcza po balansie.

U mnie tak samo, bez problemów na fabrycznym kabelku iBasso przy DC04 Pro. Za to pewnym jest, że ten od xDuoo Link 2 bal trzyma się ciasno w każdym gnieździe USB-C :)

 

Korzystając z okazji kilka moich spostrzeżeń odnośnie pojedynku xDuoo Link 2 bal VS iBasso DC04 Pro

image.jpeg

 

iBasso :
- jaśniejszy
- większa rozdzielczość
- bardziej klarowny i przejrzysty
- bliższy przekaz
- większa scena, szczególnie w głąb 
- lepsza dynamika
- lepszy mikrodetal
- niezależna i precyzyjna kontrola głośności

- lepsza synergia z ciepło brzmiącymi słuchawkami

 

xDuoo :
- gładszy, bardziej analogowy
- mniej nerwowy, spokojniejszy przekaz
- podobne zejście i siła subbasu ale wydaje mi się że ma większe podbicie na midbasie
- przycisk play/pause
- przełącznik wzmocnienia

 

Ze względu na lepszą synergię DC04 Pro z HifiMan Edition X i ulubionymi dokami, zdecydowałem się zatrzymać iBasso. xDuoo w moim przypadku doczekał się godnego następcy :), a dla jaśniejszych słuchawek znakomitym uzupełnieniem jest Lotoo PAW S1. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Birken napisał(a):

Jak nie jesteś pewien to znaczy że to bez znaczenia

Nie musisz być złośliwy. Czy tylko wchodzisz na forum, żeby kogoś poniżyć? Teraz do tego doszłem. System operacyjny też zmienia jakość dźwięku np. 16/24bit:48/96kHz i dźwięk przestrzenny 2.1, 5.1, 7.1. Ustawienia zapisują się na donglu USB, chociaż w appce zmieniono na inne. Czyli system też ingeruje. A myślałem, że tylko na danym kompie zapamiętuje sam system. A tu się okazuje, co ustawisz, to wpłynie na zapis w donglu.

Edytowane przez xander21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xander21 napisał(a):

Nie musisz być złośliwy. Czy tylko wchodzisz na forum, żeby kogoś poniżyć?

to nie była złośliwość. Zastosuj się do tej rady a będziesz szczęśliwszy. Zupełnie poważnie mówię. 

2 godziny temu, xander21 napisał(a):

doszłem

doszedłem 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam wszędzie porównania ibasso DC03 pro z DC04 pro. Ani na google ani na YT. Nie chodzi mi i port bal. bardziej czy się różnią grą (chce do Ath msr7 oraz Ikko OH1)

Wysłane z mojego CPH2449 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tyres81 napisał(a):

Witam. Szukam wszędzie porównania ibasso DC03 pro z DC04 pro. Ani na google ani na YT. Nie chodzi mi i port bal. bardziej czy się różnią grą (chce do Ath msr7 oraz Ikko OH1)

 

Tak, różnią się brzmieniem. DC04 Pro ma nieco lepiej zaakcentowane skraje pasma, szerszą scenę oraz nieco bardziej naturalną średnicę (ta z DC03 Pro może wydać się odrobinę bardziej sucha w bezpośrednim porównaniu). DC04 Pro to także wyższy poziom szczegółów, wyższa dynamika i jeszcze wyższa rozdzielczość.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Methuselah napisał(a):

 

Tak, różnią się brzmieniem. DC04 Pro ma nieco lepiej zaakcentowane skraje pasma, szerszą scenę oraz nieco bardziej naturalną średnicę (ta z DC03 Pro może wydać się odrobinę bardziej sucha w bezpośrednim porównaniu). DC04 Pro to także wyższy poziom szczegółów, wyższa dynamika i jeszcze wyższa rozdzielczość.

Hej, czy miałeś już może okazję zestawić z Tanhjim Space? Widzę, że już są na Audeos. Czy dużo stracę wybierając mniejsze rozmiary Space'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2023 o 18:13, Methuselah napisał(a):

 

Pewnie będę miał okazję porównać w przyszłym tygodniu.

Cześć, w końcu sam zamówiłem Tanchjim Space i bardzo podoba mi się brzmienie. Jest na pewno mnie analityczne/surowe od Ibasso DC04 Pro i w moim odczuciu grają przyjemniej, ale nie mam już Ibasso, żeby porównać jeden po drugim, no i żaden ze mnie audiofil, żeby dokładnie opisać różnice. Na pewno skok głośności mógłby być podzielony na więcej, aby idealnie dopasować pod siebie głośność, tak jak jest to rozwiązane w Ibasso.

Chciałbym sobie zatrzymać tego Tanchjim, ale jest jeden problem, dowiedziałem się, że zmieniają mi służbowy telefon na Iphone 11, więc ten solidny i poręczny kabel usb C od Space będzie bezużyteczny :(. Pierwsze pytanie czy w ogóle z Iphone ten dongle działa? No i czy macie do polecenia jakiś dobry, poręczny kabel usb c - lighting? Tylko nie chcę, żeby był drogi, bo ponad 100 zł dawać za kabelek, to już lepiej Ibasso DC04 Pro zamówię, bo tam dają od razu 2 kabelki. Choć dla mnie Ibasso przy Tanchjim jest mało poręczny, za ciężki aby mógł swobodnie wisieć na kablu słuchawek, do tego jest z dwa razy większy, raczej z nerką na pasie musiałbym go nosić, zamiast po prostu w kieszeni. Z góry dzięki!

 

 

Edytowane przez lukaszz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marek_m napisał(a):

Poniżej 100 PLN

 

Na Ali znajdziesz tańsze, ale bywają z nimi problemy.

 

A może ktoś ma na przykład taki od Ibasso i nie będzie korzystał, a chce sprzedać? :)

 

Ewentualnie takie kable są ok, czy muszą to być jakieś specjalne:

 

 

https://www.amazon.pl/EasyAcc-Lightning-ladowanie-ladowania-synchronizacji/dp/B082V8Q8V6?th=1

https://www.amazon.pl/ESR-Lightning-certyfikat-ladowania-ladowarka/dp/B07WVXGFCJ/ref=pd_lpo_1?pd_rd_w=5sJX0&content-id=amzn1.sym.3565e7ba-17d4-4fb8-8047-07786c03b133&pf_rd_p=3565e7ba-17d4-4fb8-8047-07786c03b133&pf_rd_r=33WBPN7ADHKFZQJMTK0W&pd_rd_wg=iRmfD&pd_rd_r=4520b216-19a5-4d5d-b3b4-e950a22807df&pd_rd_i=B07WVXGFCJ&th=1

Edytowane przez lukaszz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności