Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj odebrałem swojego dc03 pro i może zaraz będzie w komisie `
 
IMG_20230113_142914.thumb.jpg.2fb30eda529f56ba3b94bce9e80af626.jpg
 
Podobno nie ma głupich pytań, ale może mi się uda  Czy jest dongiel  (dongl), który jest neutralny? Nic nie koloruje, ze szkieletu nie robi mięska i odwrotnie, jak nagranie jest kiepsko nagranie, to trudno, pokaże to, a jak jest świetne, to świetnie będzie to słychać i np. nie będzie zabierał blasku górze, bo ktoś słucha kiepskiego masteringu w kiepskim formacie i tak będzię bezpieczniej.
 
Jast takie coś? Wpdło Wam w ręce, w ucho?
 
Też podpisuję się pod Questyle M15, bardzo neutralne granie, fenomenalna czystość brzmienia i zupełnie czarne tło. Kupiłbym na pewno gdyby nie to, że w domu podpinam do stacjonarnego DAC/AMPa a w tramwaju to mi wszystko jedno, i tak nic nie słyszę. Ew. Fiio BTR7 też jest super, mam wrażenie że bardziej energetyczne i może przestrzenne granie? Nie porównywałem tak bezpośrednio. Łatwiej uzasadnić wydatek na coś, co jeszcze ma blutacza i wygodne sterowanie.

Wysłane z mojego DN2103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie, dongiel ma być na zewnątrz. Muszę sobie porównać dc03pro z BT LDAC z sony a45 na sofcie WM1z. Jak w użytkowaniu poza domem nie usłyszę różnicy, to w sumie dongiel mi niepotrzebny. A do domu w pieniądzach m15 można kupić jakiego dac ampa albo wydać na słuchawki. Stąd dzyndzel od Apple czy Sonata, czy coś w budżecie dc03 pro poszukuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 13:04, side napisał(a):

Czy jest dongiel  (dongl), który jest neutralny? Nic nie koloruje, ze szkieletu nie robi mięska i odwrotnie, jak nagranie jest kiepsko nagranie, to trudno, pokaże to, a jak jest świetne, to świetnie będzie to słychać i np. nie będzie zabierał blasku górze, bo ktoś słucha kiepskiego masteringu w kiepskim formacie i tak będzię bezpieczniej.

Z tych które mam najbliżej będzie Hiby FC4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 23:12, side napisał(a):

Własnie, dongiel ma być na zewnątrz. Muszę sobie porównać dc03pro z BT LDAC z sony a45 na sofcie WM1z. Jak w użytkowaniu poza domem nie usłyszę różnicy, to w sumie dongiel mi niepotrzebny. A do domu w pieniądzach m15 można kupić jakiego dac ampa albo wydać na słuchawki. Stąd dzyndzel od Apple czy Sonata, czy coś w budżecie dc03 pro poszukuję.

 

Jak na zewnątrz to faktycznie nie ma co wydawać kasy na M15, bo walorów dźwiękowych nie usłyszysz. Ja tam do dziś nie rozumiem ludzi, którzy latają z IEM-ami po 15k i DAPem ze drugie 10k na zewnątrz (a czasem takich widzę nawet w Trójmieście w SKM) - po co, skoro i tak większość walorów dźwiękowych generowanych przez taki sprzęt na zewnątrz nam po prostu ucieka? Dla mnie Airpodsy Pro 2 (lub 1) zamykają temat jeśli chodzi o jakość dźwięku gdy idę na spacer. A i tańsze TWS-y by spokojnie starczyły.

 

M15 to mimo wszystko stacjonarny dongiel - trudno to ze sobą przenosić bo trzeba na niego uważać (szybka, a w etui robi się grubcio) ;) Ale do np. laptopa czy odsłuchu w wyrku jest genialny.

 

W takim razie faktycznie zerknąłbym w stronę Sonaty.

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Faktycznie, na zewnątrz wystarczy mi Sony a45 jako odbiornik BT, LDAC i Spotify/Tidal ze smartfona. Najbardziej pasujące mi utwory odkrywam podczas spacerów :)

Do domu właśnie może być:

1. Znowu Sony jako dac+amp

i/lub

2. Dobry dongiel, ale musiałby deklasować Sony

lub

3. Stacjonarny klocek również deklasujący Sony.

 

Więc owy dongiel lub dac byłby do użytku tylko i wyłącznie z IEM-ami (niepotrzebna mi elektrownia, wystarczy bdb DAC) oraz tylko do użytku z telefonem, ponieważ nie słucham muzyki z laptopa.

 

Summa summarum, źródło deklasujące Sony do czopków i telefonu, nie kosztujące krocie. Może wezmę z jakiejś sieciówki typu rtv euro agd M15, żeby przez kilka dni posłuchać i ew. oddać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dirian napisał(a):

M15 to mimo wszystko stacjonarny dongiel - trudno to ze sobą przenosić bo trzeba na niego uważać (szybka, a w etui robi się grubcio) ;) Ale do np. laptopa czy odsłuchu w wyrku jest genialny.

 

"E tam" ;) Ja go zabieram ze sobą praktycznie zawsze, gdy wychodzę z domu na dłużej, niż 15 minut. Oryginalnej foli nie zdejmowałem, a etui zrobiłem własne. Dla mnie bardzo poręczny/kompaktowy zestaw.

Używam wyłącznie z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, side napisał(a):

źródło deklasujące Sony do czopków i telefonu, nie kosztujące krocie.

Twój "problem" jest taki, że szukasz rozwinięcia grania Sony, a nie zmiany charakteru ;) Taki M15 jest moim zdaniem cholernie dobrym donglem, ale ma zupełnie inny charakter od zmodowanej Sonki, więc wcale może nie okazać się lepszy pod Twój repertuar i preferencje soniczne. Może poproś @kuropa, żeby wziął M15 i kilka innych dongli na meetę wrocławską, to sprawdzisz sobie za miesiąc :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 16:49, MrSheep napisał(a):

Apple dongle (czekam na zrównanie z ziemią :D)

Również polecam bardzo, chociaż wersja europejska (oznaczenie A2155) daje tylko 0.5V na wyjściu (wersja amerykańska A2049  1V) to gra świetnie i może śmiało służyć jako DAC do wzmacniacza albo jako napęd do niezbyt wymagających słuchawek mobilnych. Używam z ZenCan - RE-WE-LA-CJA pomimo niższego niż nominalne napięcia. Swoją drogą tak na marginesie, nie wiem czy wiecie, ale ZenCan na wejściu single-ended 3.5mm aplikuje od razu, wewnętrznie, gain +6dB (czyli zdublowanie napięcia), więc taki dongiel dający raptem 0.5V zachowuje się jak dongiel 1V puszczony po RCA 🙂 Mocy dużo i potencjometrem operuje się wygodnie, a nie tylko na początku skali 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, side napisał(a):

że jak nie podłączasz dongla do iphona, to ciszej grają słuchawki

Doprecyzujmy - jak podłączysz tego dongla Apple pod androida to zagra ciszej niż fabrycznie może (i to sporo ciszej) - bo android ma jeszcze jakieś systemowe ograniczenia głosności, które da się wyeliminować albo specjalnymi apkami albo grzebiąc w kodzie. 

Dongiel Apple USB-C podłączony do kompa z windowsem (ale wymagany jest przynajmniej win10) zagra już na maksa swoich możliwości, tak samo podłączony do iPada ze złączem USB-C. Do iphone'a jest dedykowany dongiel z lightning portem.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jeśli dobrze myślę, chcąc posłuchać Spotify na tel. z androidem będzie ciszej, ponieważ poprzez UAPP nie pójdzie Spoti, tak? Jesli tak, to dla mnie niewystarczająca funkcjonalność, bo podpowiedzi nowej muzyki wolę ze Spoti niz Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UAPP (usb audio player pro?) chyba nie zdejmuje na androidzie ograniczeń głośności z tego dongla apple. A jak z działaniem spotify czy tidala to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że planuję oglądać w nocy Australian Open postanowiłem przetestować apetyt na prąd iFi Go Link  (70 mW @ 32 Ohm).

 

Sprzęt / parametry

  • iPhone 13 (Bateria: 97%).
  • Spotify online (GSM & WiFi).
  • iFi Go Link podłączony do telefonu przez adapter kątowy DDHiFi TC28i Pro.
  • IEM'y FA E3000.
  • Poziom głośności = 50% (lekko ponad normalny poziom słuchania).
  • Ekran: wyłączony, ale przychodzące maile od czasu do czasu go "wybudzają".

5 godzin i 7 minut nieprzerwanego grania. Bateria: 97% -> 52% 👍

spacer.png

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem test apetytu na prąd Creative SXFI (370 mW @ 32 Ohm).

 

Sprzęt / parametry

  • iPhone 13 (Bateria: 97%).
  • Spotify online (GSM & WiFi).
  • Creative SXFI podłączony do telefonu kabelkiem FIIO LT-LT1.
  • IEM'y FA E3000.
  • Poziom głośności = 40% (lekko ponad normalny poziom słuchania).
  • Ekran: wyłączony, ale przychodzące maile od czasu do czasu go "wybudzają".

5 godzin i 13 minut nieprzerwanego grania. Bateria: 97% -> 60% 👍👍

spacer.png

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marek_m napisał(a):

Tym razem test apetytu na prąd Creative SXFI (370 mW @ 32 Ohm).

 

Sprzęt / parametry

  • iPhone 13 (Bateria: 97%).
  • Spotify online (GSM & WiFi).
  • Creative SXFI podłączony do telefonu kabelkiem FIIO LT-LT1.
  • IEM'y FA E3000.
  • Poziom głośności = 40% (lekko ponad normalny poziom słuchania).
  • Ekran: wyłączony, ale przychodzące maile od czasu do czasu go "wybudzają".

5 godzin i 13 minut nieprzerwanego grania. Bateria: 97% -> 60% 👍👍

spacer.png

 

Czyli co Creative wygrał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na horyzoncie pojawił się HiBy FC6 - R2R i architektura Darwin, przewidywana cena w okolicach 300$ (link prowadzi do witryny najbardziej uwielbianego kraju na świecie, ale nie znalazłem innej strony z informacjami ;)): 

 

https://hifi-port.ru/threads/hiby-fc6-portativnyj-cap-usilitel-s-arxitekturoj-darwin-anons.1741/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MrSheep napisał(a):

Na horyzoncie pojawił się HiBy FC6 - R2R i architektura Darwin, przewidywana cena w okolicach 300$ (link prowadzi do witryny najbardziej uwielbianego kraju na świecie, ale nie znalazłem innej strony z informacjami ;)😞

 

https://hifi-port.ru/threads/hiby-fc6-portativnyj-cap-usilitel-s-arxitekturoj-darwin-anons.1741/

Andy też już się szykuje :) 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności