Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

RU6 nie brzmi jak kupa - to są bzdury i tu się zgodzę ale pod siebie znalazłem lepiej i taniej czyli Xduoo Link 2 bal. RU6 jest ostrzejszy i trochę jaśniejszy. Kwestia osobistych preferencji. Również uważam że jest deczko zbyt drogi na to co oferuje i dongle po 1,5 tysia to już taki trochę skok na kasę. Andy twierdzi, że brzmi analogowo i tu nie mogę się z nim zgodzić albo inaczej rozumujemy to pojęcie. Z drugiej strony to nie jest powód by od razu skreślać jego ranking i podważać cały jego dorobek. Ma chłop zapał i energię by tyle testować i nie widać po nim zmęczenia materiału, right ? :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RU6 może i nie s..t😉 , pozbyłem się i nie tęsknię. Jak ktoś za klika złociszy chce posmakować czaru r2r . Proszę bardzo . Z tym sznurkiem liczy się tylko Muzyka .

56,68 zł  29%OFF | KEYSION HIFI DAC wzmacniacz słuchawkowy rodzaj USB C na gniazdo Jack do słuchawek 3.5mm adapter audio 32bit 384kHz dekoder cyfrowy konwerter AUX
https://a.aliexpress.com/_mtUdBtg

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomek1777 napisał(a):

RU6 może i nie s..t😉 , pozbyłem się i nie tęsknię. Jak ktoś za klika złociszy chce posmakować czaru r2r . Proszę bardzo . Z tym sznurkiem liczy się tylko Muzyka .

56,68 zł  29%OFF | KEYSION HIFI DAC wzmacniacz słuchawkowy rodzaj USB C na gniazdo Jack do słuchawek 3.5mm adapter audio 32bit 384kHz dekoder cyfrowy konwerter AUX
https://a.aliexpress.com/_mtUdBtg

 

A co to ma wspólnego z R2R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dirian napisał(a):

 

A co to ma wspólnego z R2R?

Technicznie nic. Miałem/ mam dacki na r2r i to granie wyczuwam w lot jak pies myśliwski 😁. RU6 mimo implementacji jest niepoukładany, nerwowy i na dłuższe słuchanie mnie męczył . Rekomendowany dongle nie ma nic z wyczynowości, nic z technicznego grania. Wkładasz i słuchasz godzinami bez zmęczenia. . No chyba że ma być bum cyk, cyk. 😉. Wtedy ignorujcie mojego poprzedniego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, side napisał(a):

 

Paw s1 czy s2? Mógłbyś kilka słow napisać o porównaniu Lotoo z Xduoo Bal w wątku o donglach?

LotooPAW2.JPG

PAW S2. Dongle zagadka wymagający więcej czasu by poznać jego wady i zalety. Ciemne, tajemnicze, bardzo gęste, nasycone, mocno dociążone i gładkie granie ale dźwięk nie jest ociężały czy pozbawiony szczegółów. Czuć wyrafinowanie pod kątem muzykalności. W porównaniu z Link 2 bal jak dla mnie na tą chwilę remis. Xduoo jaśniejsze i z bardziej zaznaczonym subem, zaś przekaz PAW2 bardziej wzbogacony o midbas, mocniej uderza fizycznie. Xduoo już jest gładki ale Lotoo wygładza jeszcze bardziej i sprawia wrażenie bardzo analogowego brzmienia. Nie słuchałem Dragonfly Blacka ale po jego opisach PAW2 może szczególnie przypodobać się fanom ważki. Na razie słuchałem tylko z IEMami (QKZxHBB i ISN H40) oraz chwilę z LCD-2C. W następnym tygodniu przysiądę z Phobosami to może coś więcej uda się wyłapać bo są bardziej analityczne i przestrzenne.

 

Co do samej obsługi. Niezależna zmiana głośności odbywa się znacznie wolniej choć sama moc jest proporcjonalnie rozłożona na cały zakres od 1-100%. Przy Linku i skutecznych IEMach to na dzień dobry głośność szybko rośnie nawet na niskim wzmocnieniu.

 

Przycisk Play/Pause pod Windows 10 działa trochę dziwacznie. Nieprecyzyjnie wysyła komendę do programu. W YT działa jako tako, zazwyczaj zatrzymuje i wznawia ale czasem widać po przycisku pod filmem że zachowuje się jakby otrzymywał kilka poleceń na raz za jednym wciśnięciem. W Tidalu kompletnie nieużywalny bo właśnie widać że zatrzymuje piosenkę i od razu wznawia. Może tylko u mnie coś nie halo. Firmware zaktualizowałem do najnowszego bodajże 2.0.0.5 i nic to nie pomogło. Po przycisku w Spotify widać jakby był co najmniej cztery razy wciśnięty a nie raz. Chyba muszę napisać do Lotoo :) 

Edytowane przez x86
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zdzichon napisał(a):

Kurde, zawsze chciałem go posłuchać, ale xduoo był na tyle dobry, że zakończyłem na nim moją donglową przygodę. Za parę lat jak stanieją... ;)

Otóż to. Swojego Pawia kupiłem używanego i dalej nie mam poczucia, że obrabowałem bank ;) Jeszcze czeka go trudny pojedynek w swojej kategorii brzmienia, a mianowicie z ifi iDSD Signature jak ten wróci do mnie. Będzie też testowany (podobno mocny) lineout pod iCanem Pro obok SU-9 i iDAC2. Coś czuję, że nie pokazał jeszcze wszystkiego :), na deser zostały jeszcze presety. Fajnie mieć też coś na AKMie bo zupełnie inna szkoła grania i słychać, że PAW2 jest czymś wyjątkowym.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x86 Piękne dzięki. Miałem długo S1 i niepotrzebnie i głupio sprzedałem, więc chodzi za mną S2. No i Xduoo, bo Andy napisał, że u niego w topie, jeśli chodzi o przestrzeń. Na razie kupiłem i czekam na ibasso dc03 pro, ale właśnie, w głowie ciągle mam s2 i Link2 bal. Przy czym używam tylko telefonu jako żródła, więc on sam mozę za mało dawać prądu po usb, a po drugie, tylko do iemów szukam dongla, więc może niepotrzeba mi tej klasy dzyndzelków.

Który z nich ma większą głębię/scenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@side Ja niestety nie miałem okazji posłuchać z S1 ale przypuszczam, że jest dużo cech wspólnych z S2. Z DC03 Pro nie może być źle i też miałem ochotę go wypróbować ale wystarczy mi Cirrusów w domu :) 

 

Co do pytania o głębię i wielkość sceny to odpowiem jak zrobię test na lepszych słuchawkach. Na razie mogę tylko napisać, że podoba mi się jak Lotoo buduje scenę w głąb. Link jest jaśniejszy więc raczej ma szanse eksponować większą scenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audiophonics.fr pojawił się IFI AUDIO GO LINK

 

Czy ktoś z szanownych kolegów miał szansę testować tego dongla ?

 

Na papierze, bez rewelacji, ale mam zaufanie do jakości dźwięku iFi, więc trochę kusi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 22:00, Tecnoselfrx napisał(a):

XS dla przyzwoitej kontroli potrzebują właśnie około minimum 1000mw

co to znaczy? tylko proszę uprzejmie nie pisać, że wzmacniacz musi mieć w zapasie 500% tego co potrzebują słuchawki żeby zapewnić im (a może użytkownikowi?) komfort psychiczny bo wtedy zagrają lepiej 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odebrałem swojego dc03 pro i może zaraz będzie w komisie :)`

 

IMG_20230113_142914.jpg

 

Podobno nie ma głupich pytań, ale może mi się uda :) Czy jest dongiel  (dongl), który jest neutralny? Nic nie koloruje, ze szkieletu nie robi mięska i odwrotnie, jak nagranie jest kiepsko nagranie, to trudno, pokaże to, a jak jest świetne, to świetnie będzie to słychać i np. nie będzie zabierał blasku górze, bo ktoś słucha kiepskiego masteringu w kiepskim formacie i tak będzię bezpieczniej.

 

Jast takie coś? Wpdło Wam w ręce, w ucho?

 

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, side napisał(a):

Ja wczoraj odebrałem swojego dc03 pro i może zaraz będzie w komisie :)`

 

IMG_20230113_142914.jpg

 

Podobno nie ma głupich pytań, ale może mi się uda :) Czy jest dongiel  (dongl), który jest neutralny? Nic nie koloruje, ze szkieletu nie robi mięska i odwrotnie, jak nagranie jest kiepsko nagranie, to trudno, pokaże to, a jak jest świetne, to świetnie będzie to słychać i np. nie będzie zabierał blasku górze, bo ktoś słucha kiepskiego masteringu w kiepskim formacie i tak będzię bezpieczniej.

 

Jast takie coś? Wpdło Wam w ręce, w ucho?

 

A Creative SXFI Amp słuchałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, side napisał(a):

Nic nie koloruje, ze szkieletu nie robi mięska i odwrotnie, jak nagranie jest kiepsko nagranie, to trudno, pokaże to, a jak jest świetne, to świetnie będzie to słychać i np. nie będzie zabierał blasku górze, bo ktoś słucha kiepskiego masteringu w kiepskim formacie i tak będzię bezpieczniej.

 

Jast takie coś? Wpdło Wam w ręce, w ucho?

 

Questyle M15? Wg mnie bardzo równe i do tego szalenie uniwersalne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, side napisał(a):

Podobno nie ma głupich pytań, ale może mi się uda :) Czy jest dongiel  (dongl), który jest neutralny? Nic nie koloruje, ze szkieletu nie robi mięska i odwrotnie, jak nagranie jest kiepsko nagranie, to trudno, pokaże to, a jak jest świetne, to świetnie będzie to słychać i np. nie będzie zabierał blasku górze, bo ktoś słucha kiepskiego masteringu w kiepskim formacie i tak będzię bezpieczniej.

 

Jast takie coś? Wpdło Wam w ręce, w ucho?

 


Apple dongle (czekam na zrównanie z ziemią :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, side napisał(a):

 

Nowy to już cena dapa. Psychologicznie za dongla tyle nie dam. Lepiej dołożyć do słuchawek.

 

No ale też gra lepiej niż niejeden tańszy i droższy DAP ;) Ale fakt cena nowki niską nie jest, a używek mało bo to na tyle fajny sprzęt, że chyba mało kto się pozbywa. U mnie zostaje tak długo jak długo będzie dzialac.

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności