Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Birken napisał(a):

byś napisał w końcu co za DAC a nie 

 

9 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

Też jestem ciekawy o jakiego dongla chodzi @mar173 czy może cały czas mówisz o ibasso wyrwanym w dobrej cenie?


Pisałem o tym donglu https://pl.aliexpress.com/item/1005003607535982.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.1b191c24RJO3z7&gatewayAdapt=glo2pol

Nie pamiętam już czy pisałem że ma ten sam przetwornik co xDuoo Link2 Bal?

Choć gorsza implementacja to siłą rzeczy gra to bardzo podobnie.


Osobiście spodobał mi się xDuoo Link2 Bal, więc idę w to co znam, a sam pisałem że nie ma co wierzyć w ten ranking. Darzę go zaufaniem bo trafił z xDuoo, a myślę że nie ma co patrzeć na same 5 gwiazdek, myślę że warto posłuchać czy przeczytać pełną recenzję.

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zdzichon napisał(a):

A ma też osobny chip ampa?

Wiem w tym temacie tyle co Ty tzn. to co piszą o nim na ali.

Jeżeli chodzi o głośność to identyczna jak xDuoo Link2 Bal bez trybu turbo. Przy 50% trochę więcej niż trochę głośniej niż realtek 887 na 100%.

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mar173 napisał(a):

 


Pisałem o tym donglu https://pl.aliexpress.com/item/1005003607535982.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.1b191c24RJO3z7&gatewayAdapt=glo2pol

Nie pamiętam już czy pisałem że ma ten sam przetwornik co xDuoo Link2 Bal?

Choć gorsza implementacja to siłą rzeczy gra to bardzo podobnie.


Osobiście spodobał mi się xDuoo Link2 Bal, więc idę w to co znam, a sam pisałem że nie ma co wierzyć w ten ranking. Darzę go zaufaniem bo trafił z xDuoo, a myślę że nie ma co patrzeć na same 5 gwiazdek, myślę że warto posłuchać czy przeczytać pełną recenzję

No i tu jest pies pogrzebany. Możesz wsadzić najlepszy chip i użyć najlepszych materiałów ale jeśli położysz oprogramowanie to będzie kaszana. Spory procent produktów chińskich ma to do siebie że hardware jest petarda ale działa jak w teorii połowę słabsze urządzenia renomowanych firm.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hubercik12311 napisał(a):

Choć gorsza implementacja to siłą rzeczy gra to bardzo podobnie.

Właśnie nie musi. Słuchałem już paru dongli opartych na tych cirrusach i choć żaden nie schodził poniżej pewnego poziomu, to poziom ten był różny. Nie będę się mądrzył bo moje wywody są na chłopski rozum i mogę się całkowicie mylić, ale eksperymenty z dużymi klockami podpowiadają, że wzmacniacz ma większy wpływ na dzwięk niż dac więc dodanie dodatkowej kostki dedykowanej prawdopodobnie także. Wydają się to potwierdzać najlepsze dongle których słuchałem, które oprócz cirrusów wszystkie miały dodatkowe dedykowane elementy wzmacniające.

 

Oczywiście nie dezawuuje tanich rozwiązań (xduoo też daleko od najdroższych rozwiązań), takie Sonaty brzmiały świetnie, a kosztowały 2/3 stówki. 

 

Jeśli chodzi o ranking Andy'ego to warto pamiętać że sam naciska by traktować go jako bardzo subiektywny i zawsze zaznacza że Górne miejsca okupują jego ulubione sprzęty w danym momencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mar173 napisał(a):

ma ten sam przetwornik co xDuoo Link2 Bal

Moondro Dawn też ma ten przetwornik, gra całkiem fajnie tak "analogowo".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zdzichon napisał(a):

Kurcze, jak przypominam sobie jego styl grania to chyba łapie super synergię z ATH, co nie,?

 

IMHO zdecydowanie tak 👍

Dźwięk jest soczysty i potężny :) 

_______________

 

Inna propozycja: VE Abigail Pro 4,4mm (ok. 75 PLN)

 

To nie jest konstrukcja balanced, ale kto używa kabli 4,4mm doceni wygodę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, satrox napisał(a):

Witam jaki DAC usbc do HiFiman Edition XS ? Chciałbym coś z clarity and smoothnes, lekko ocieplane brzmienie

XS mam obecnie w kolekcji i próbowałem po balansie z colibri oraz ifi go bar, synergia całkiem całkiem ale nie jest to ich maksimum jakie osiągają ze "stacjonarką" . Z kolei ze standardowym kabelkiem(przy tych samych donglach) 3,5 mm kuleje mocno dynamika, scena, niskie tony. Nie są zbyt ciężkie do wysterowania ale pamiętajmy że to w dalszym ciągu duże planary i potrzebują sporo prądu aby pokazać swój pełen potencjał. (nie mylić z głośnością) 

Z przenośnych amp/dac dla mnie takim minimum (przy którym można było mówić o w miarę poprawnym wysterowaniu, przyzwoitej scenie, dynamice, kontroli niskich tonów) był xduoo xd-05 plus. Według moich obserwacji XS dla przyzwoitej kontroli potrzebują właśnie około minimum 1000mw, gdzie dla uzyskania samej dużej głośności wystarcza im dużo mniej. Jeśli dongiel ma być dla nich głównych źródłem szczerze odradzam, jako źródło dodatkowe ok. 

Jeśli chcemy pozostać przy temacie planarów i dongli warto spróbować np. dunu talos które obecnie testuje, można wyciągnąć bardzo fajne efekty. Rozmach, holografią, dynamika, naturalność przekazu na bardzo fajnym poziomie. ( chociaż pomimo rozmiaru i tak potrzebują sporo prądu, wydajniejszych dongli, przy colibri i kabelku 3,5 mm trzeba go dość mocno kręcić, dużo fajniej sprawdza się to połączenie po balansie) 

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.12.2022 o 22:00, Tecnoselfrx napisał(a):

XS mam obecnie w kolekcji i próbowałem po balansie z colibri oraz ifi go bar....

 

Wczoraj przetestowałem XS z iFi Go Blu (kabel balanced do słuchawek, kabel USB-C do Macbook'a). Na 70% głośności odniosłem wrażenie bardzo dobrego, nasyconego dźwięku (wszystkie pasma obecne, scena potężna). Test był wyłącznie dla zabawy, ale pokazuje, że mały Go Blu daje radę, a XS'y nie są trudne do wysterowania :) 

 

Dla kontrastu, z Super XFI było chudo 👎

 

Do tej pory, Super XFI najlepiej napędzał ATH-WP900 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marek_m napisał(a):

z Super XFI było chudo 👎

Bo on jest raczej do wysokoomowych czyli wysokonapięciowych, a nie wysokoamperowych (planarów).

Z tego co kojarzę on ma 3 różne stopnie wzmocnienia i raczej przełączają się uwzględniając impedancję słuchawek (bo tak najłatwiej zrobić), więc przy niskoomowych planarach nie daje "pełnego powera".

Ciekawe jakby zagrał jakby podpiąć na przedłużce jakieś 300-600 omowce, a potem wypiąć je z przedłużki i włączyć XS - LG V30 dawał się tak oszukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 👍

 

HD650 napędza zdecydowanie lepiej, a w zasadzie bardzo dobrze, przy czym to również była jedynie zabawa :) 

 

U mnie HD650 są przyspawane do xDuoo TA-26 :D 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrSheep napisał(a):

A w dalszej części tego wątku od autora recenzji:

 

Further thoughts:

Thanks for being mature and level-headed about this. It's entirely possible that I have a bad unit. In fact, I highly suspect that I do because of one channel's lower performance into low impedance 32-ohm loads

 

Generalnie włączyło się kilka osób co broniło RU6.

Mi osobiście najbardziej przeszkadza ucięty dół i słabsza rozdzielczość od reszty moich sprzętów. Jako dongiel, uważam że jest ok, ale pewnie iFi Go Bar wyjaśnia go odpowiednio.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempotec na swojej stronie tempotec.net przecenił z okazji nowego roku wszystkie sprzęty o ok 30% sonaty są po 30-39$  jak ktoś jest na kupnie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem połączenie: MacBook Pro -> Tidal HiFi -> SXFI -> B&W P3 s2

 

Basu mogłoby być nieco mniej, ale jako mobilny / służbowy tor sprawdzi się doskonale :)  

Z iPadem też się dobrze zgrywa 👍

 

Dobrze wydane 188 PLN :) 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gabler napisał(a):

Większych bzdetów nie czytałem...

Mam kilka daców i dongli i kompletnie się nie zgodzę ,że to g...o

Trza go przedewszystkim  dobrze wygrzać dopiero potem oceniać...

****o może nie, ale żadne tam aj waj, zwłaszcza w tej cenie. Co to znaczy porządnie wygrzać? Ile to ma grać zanim zacznie grać dobrze? Mój egzemplarz pracował bez przerwy prawie 150h zanim go odesłałem. 

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności