Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, domzz napisał(a):

VE Megatron

Donglem to bym tego nie nazwał, trochę za duże ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy Apple Dongle na Androidzie wystarczy, by napędzić mało wymagające IEM'y? Słyszałem, że na androidach są problemy z napięciem i moc jest bardzo okrojona. Czasy rootowania dla zabawy mam dawno za sobą, a UAPP odpada bo kosztuje 40zl, więc jak się do tego dołoży 50 za dongla to już bardziej opłaca się poszukać jakiegoś używanego Tempoteca.
Jak coś mój telefon to OP Nord 2

Wysłane z mojego DN2103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2022 o 14:50, WojtekJ napisał(a):

Dzięki @Mayster, @Perul

Finalnie, zamówiłem dziś w południe IKKO LOT Magic-Arc (58 zł z dostawą).

Jeśli przeżyje długo i bez problemów - super.
Jeśli nie - przy następnym zakupie dołożę do czegoś droższego i kompaktowego, ale jednak z wymiennym kablem (jak JCally JM10) ... bo kabel i jego trwałość to jedyne co przeszkadza mi w prawie wszystkich przetestowanych do tej pory rozwiązaniach.

 

Podzielę się wrażeniami, może komuś się przydadzą.

Ikko Lot Magic Arc niestety idzie do zwrotu i wiedziałem to już po godzinie po odbiorze paczki.

Nie wiem czy to jedynie mój egzemplarz tak się zachowuje, czy to jakoś ogólniejszy problem, ale po sparowaniu z Samsungiem S20 FE działa ten Ikko Lot mocno specyficznie.

Puszczam coś w VancedTube, włączam DACa, działa ok. Zamykam aplikację czy zmieniam wideo na inne... prawie zawsze nastaje cisza. Muszę odłączyć dongle i podłączyć go ponownie by zaskoczył. Nie działa w trakcie ciszy także sterowanie głośnością z pilota słuchawek. Podobne problemy występują z wszystkimi innymi testowanymi aplikacjami.

Restart telefonu nie zmienia zachowania DACa, podłączyłem testowo inny DAC w takich samych warunkach i czasie, zero problemów, te występowały tylko z Ikko Lotem.

Dziwne.

 

 

 

 

 

 

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x86 napisał(a):

Odwrotnie, to z jabłuszek był problem z niską mocą na wyjściu.

Może jakoś się źle wyraziłem z tym napięciem, ale wszędzie czytałem, że to właśnie telefony z Androidem mają problem albo z niską głośnością maksymalną, albo że w ogóle dzieją się jakieś dziwne rzeczy z regulacją, dlatego zastanawiam się, czy w ogóle jest sens się w to pakowac, czy lepiej poszukać jakiegoś dongla z Ali do 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeonidK napisał(a):

Może jakoś się źle wyraziłem z tym napięciem, ale wszędzie czytałem, że to właśnie telefony z Androidem mają problem albo z niską głośnością maksymalną, albo że w ogóle dzieją się jakieś dziwne rzeczy z regulacją, dlatego zastanawiam się, czy w ogóle jest sens się w to pakowac, czy lepiej poszukać jakiegoś dongla z Ali do 100zł.

To nie wina stricte Androida a telefonów które konstrukcyjnie przekazują słabszą moc na wyjściu USB. Przykładowo DAP na Androidzie wyciska z dongla duuuużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeonidK napisał(a):

czy w ogóle jest sens się w to pakowac, czy lepiej poszukać jakiegoś dongla z Ali do 100zł

Moim zdaniem lepiej poszukać czegoś innego, np taki Avani/Abigail gra zauważalnie lepiej, a kosztuje niewiele więcej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

udało się dojść prawdy co powoduje sławetne cykanie w moich S12. 

Kupiłem na forum kabel Kinera Ace z wymiennymi wtykami. 

Nie miałem nic w domu co miałoby wejście 3,5mm oprócz mojego Go Blu.

Małżonka dostała zastępczą komórkę z serwisu, która jak się okazało takie wejście posiada. 

Przełączyłem najpierw wtyk w go blu na 3,5 i dalej cykały. Wkurzony, z reporterskiej ciekawości, podłączyłem via 3,5mm do zastępczaka i nie było nawet śladu bo jakichkolwiek szumach zgrzytach itp. 

Co się z tym wiąże - szukam nowego dongla z 4,4mm i jestem w kropce...

Zastanawiam się nad ifi go bar, który ma przełącznik iematch - pytanie brzmi na ile on działa i czy nie będzie powtórki z rozrywki. Niestety BTR7 nie mam jak posłuchać bo Gdański MP3Store zalało i szybko nie wrócą. 

Chętnie posłucham sugestii czego spróbować - ważne dla mnie żeby było z 4.4 bo na 3,5 mm S12 tracą sporo ze swojej magii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hubercik12311 niestety nie słuchałem Go Blu i nie mam porównania, ale zarówno BTR7 jak i Questyle M15 (jeśli może być bez bt) grają obłędnie. M15 to przede wszystkim niesamowita czystość i zupełnie czarne tło (ale nie jest to absolutnie sterylne brzmienie),w BTR7 przede wszystkim moją uwagę zwróciła scena, która oddaliła się ode mnie (była dalej z przodu niż na moim BTR3K), a także faktura i głębia dźwięku. Przede wszystkim wokale nabrały jakiegoś wyjątkowo przejmującego charakteru, czego w ogóle nie było na trójce. Z kolei M15 chyba ma większy zapas mocy jakbyś chciał urządzenie uniwersalne które napędzi też duże słuchawki. BTR7 średnio radził sobie z AA Hi-X65, niby wszystko brzmiało ok i głośno, ale nie była to taka dynamika jak na Zen Stacku.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M15 jest fantastyczny, a jak ma być taniej, to polecam Xduoo link2 bal, Lotoo paw S1, a ostatnio na giełdzie widziałem sonata HD pro 4.4 w fajnej cenie.

Jest jeszcze chwalony Astell HC2 - osobiście nie słyszałem, ale mam model niżej (Pee51) i gra moim zdaniem bardzo dobrze.

 

Edit: aaaaaaaaa zapomniałem o fantastycznym Earman Colibri, który ma świetne podbicie basu (lubię to ^^) i wbudowaną baterię.

Edytowane przez Najner
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał(a):

M15 jest fantastyczny, a jak na być taniej, to polecam Xduoo link2 bal, Lotoo paw S1, a ostatnio na giełdzie widziałem sonata HD pro 4.4 w fajnej cenie.

Jak byś porównał M15 do Link2 bal i Paw S1? Szczególnie Lotoo od czasu do czasu widzę w fajnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, LeonidK napisał(a):

Jak byś porównał M15 do Link2 bal i Paw S1? Szczególnie Lotoo od czasu do czasu widzę w fajnej cenie.

Paw S1 miałem dosyć dawno temu i będzie to porównanie z pamięci, więc proszę podejść do niego z dystansem ;) 

Paw S1 był najgładszy, w porównaniu z M15 wręcz trochę "powolny" bym powiedział, miał mniejszą dynamikę. Fajnie temperował ostrzejsze doki, wyjście 4.4 miało totalnie czarne tło, gdzie 3.5 ciut szumiło (mogę pisać bzdury teraz, ale o ile pamiętam, to Lotoo zastosowało jakieś lepszej jakości materiały w układzie zbalansowanyn w porównaniu do 3.5?).

Xduoo Link2 najbardziej 'funowy', podbity subbas (z klasą, bez żadnego dudnienia) i bardziej dynamiczne granie, ale wciąż bez ostrości. On jest oparty na dacach Cirrusa, które osobiście bardzo lubię, w urządzeniach mobilnych super się sprawują moim zdaniem. 

M15 to najbardziej klasowy dźwięk z trójki, najczystszy i najbardziej rozdzielczy, najrówniejszy (jeszcze nie chłodny/analityczny, ale w porównaniu z dwoma wyżej wymienionymi raczej mniej muzykalny).

Osobiście natomiast używam S12 w połączeniu z Qudelixem 5K, ale to głównie dlatego, że lubię zabawy eq :)

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 21:49, bravd napisał(a):

Widzę, że w Chinach już poniżej 300 zł z wysyłką do Polski. 

 

@bigmaraskiedy wjeżdża ten model u was na Allegro? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dotarł do mnie Moondrop Dawn, wersja 4,4mm (zależało mi na dużej mocy)

https://shopee.pl/Moondrop-DAWN-Przenośny-Wzmacniacz-Pełne-Zrównoważone-Wysokowydajne-Mini-USB-DAC-AMP-Obsługa-DSD256-4-4-mm-Zbalansowany-USB-Type-C-i.574319367.11696905721

Co do grania, to SQ podobne do iBasso DC04, ale dźwięk jest bardziej naturalny, lepiej dociążone średnie tony, łagodniejsze wysokie tony. Przez bardziej dociążoną średnice pierwszy plan bliżej słuchacza co daje wrażenie mniejszej sceny, ale dalsze instrumenty są w podobnej odległości, więc nawet można mówić o większym zróżnicowaniu.

Całkiem fajnie dogaduje się z Monolith M565c, na pewno lepiej niż iBasso DC06, który podbija wyższą średnice i robi dźwięk bardziej ofensywnym.

Wielkością trochę większy od DC04, ale z racji plastikowej obudowy, zauważalnie lżejszy. Kabelek wolę ten z iBasso, miększy i wygina się w każdą stronę, więc trudniej go uszkodzić.

314997992_792856575343399_8119868198399637977_n.jpg314999195_836287264178353_7338011378456455984_n.jpg314990313_3468031700093077_3721835733389925152_n.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2022 o 14:37, Pan_Tulipan napisał(a):

Widzę, że w Chinach już poniżej 300 zł z wysyłką do Polski. 

 

@bigmaraskiedy wjeżdża ten model u was na Allegro? 

Co do DC03 PRO, to chętnie bym się zaopatrzył i sprawdził.

A przyciski? Samo ich pojawienie się to już coś, chociaż byłoby fajnie, gdyby były one wielofunkcyjne (np. podwójne przyciśnięcie, dłuższe przytrzymanie) lub jakaś opcja w aplikacji zmieniająca funkcję przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, hubercik12311 napisał(a):

Panowie

Polećcie proszę jakiś program pod androida do precyzyjnej regulacji głośności

Testuję Questyle M15 i przeskok jest zbyt duży przy jednym naciśnięciu vol +/-

Ja korzystam z Sound Assistant, ale to apka chyba tylko do Samsungów. Można ustawić regulację od 0 do 120 i zmianę stopnia (skoku pojedynczego kliknięcia) głośności od 1 od 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarzyna napisał(a):

Ja korzystam z Sound Assistant, ale to apka chyba tylko do Samsungów. Można ustawić regulację od 0 do 120 i zmianę stopnia (skoku pojedynczego kliknięcia) głośności od 1 od 10.

Niestety nie działa na OnePlus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak istnieje coś takiego bez roota to też się chętnie dowiem. 

 

@hubercik12311 Spróbuj może jakiegoś eq. Android ostatnio dodał jakieś myki w bebechach i w końcu pojawiły się dobre. Używam Poweramp i jak na którymś stopniu jest za głośno to można lekko z gainem zjechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zdzichon napisał(a):

Jak istnieje coś takiego bez roota to też się chętnie dowiem. 

 

@hubercik12311 Spróbuj może jakiegoś eq. Android ostatnio dodał jakieś myki w bebechach i w końcu pojawiły się dobre. Używam Poweramp i jak na którymś stopniu jest za głośno to można lekko z gainem zjechać. 

Problem leży w tym że słucham ze spotifaja. No chyba że EQ działa w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności