Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.08.2022 o 14:35, Blob napisał:

A może dostanę coś lepszego niż te dwa urządzenia w cenie do 400 PLN?

Mi w budżecie do 400 zł bardzo spodobał się Lavaudio DS100. Jasne i przestrzenne granie, choć z mocą SXFI nie może się równać.

 

Możesz nazamawiać kilka dongli i zostawić sobie najlepszego. Oczywiście wskazane jest delikatne o chodzenie się ze sprzętem, aby nie pozostawić śladów użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 21:28, Zychoo napisał:

Ja mam między innymi ten: 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001656862312.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.64e01c24AlVjqH&gatewayAdapt=glo2pol

i polecam, bo gra naprawdę przyjemnie - ma CS4398 + XMOS - upchnięte w takim małym "dzyndzlu".

Za +- 100 PLN ja osobiście nic lepszego nie widziałem...

Potwierdzam, świetny dzyndzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.09.2022 o 10:36, Methuselah napisał(a):

Nowości IKKO wpadły do mnie na testy :D ITB03 Heimdallr z BT, ITM02 zerda i iKKOLOT Magic-ARC za 49/59 zł.

 

ikko 1.jpg

ikko 2.jpg

ikko 3.jpg

czy to iKKOLOT Magic-ARC jest coś warte? z czym można porównać SQ tego malucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowaliście Jcally JM20 na Cirrus Logic CS43131? Można go kupić za niecałe 100zł.

 

Dwie sprzeczne opinie i bądź tu mądry:

 

https://www.head-fi.org/showcase/jcally-jm20.25183/

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Testowaliście Jcally JM20 na Cirrus Logic CS43131? Można go kupić za niecałe 100zł.

 

Dwie sprzeczne opinie i bądź tu mądry:

 

https://www.head-fi.org/showcase/jcally-jm20.25183/

Edytowane przez lobuz1

Zerknij na to co napisał o nim Andy :

https://andyaudiovault.com/donglemadness/jcally-jm20/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2022 o 23:10, prophet1 napisał(a):

czy to iKKOLOT Magic-ARC jest coś warte? z czym można porównać SQ tego malucha?

 

Całkiem dobry do mniej wymagających IEM-ów i słuchania z Tidala/Spotify. Gra klarownie, całkiem rozdzielczo jak na cenę. Odrobinę po jaśniejszej stronie z wysuniętymi wokalami, ale dołu specjalnie nie brakuje. Bardziej bezpośrednie granie, więc specjalnie dużej sceny nie ma co się spodziewać. Unikam bardzo tanich DAC/AMP-ów pod USB z AliExpress, więc mogę tylko stwierdzić, że ten Magic-ARC wydaje się ciekawszy niż Jcally na Realteku, którego kiedyś testowałem.

Edytowane przez Methuselah
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 23:49, Methuselah napisał(a):

 

Całkiem dobry do mniej wymagających IEM-ów i słuchania z Tidala/Spotify. Gra klarownie, całkiem rozdzielczo jak na cenę. Odrobinę po jaśniejszej stronie z wysuniętymi wokalami, ale dołu specjalnie nie brakuje. Bardziej bezpośrednie granie, więc specjalnie dużej sceny nie ma co się spodziewać. Unikam bardzo tanich DAC/AMP-ów pod USB z AliExpress, więc mogę tylko stwierdzić, że ten Magic-ARC wydaje się ciekawszy niż Jcally na Realteku, którego kiedyś testowałem.

 

A miałeś może do czynienia z popularnymi Abigail i Avani, i mógłbyś je skrótowo porównać do IKKOLOTa, napisać po prostu co uważasz za sensowniejsze?

Nie potrzebuję super sprzętu, nie jestem audiofilem, Abigail i Avani pożyłyły u mnie kilka miesięcy zanim przestały kontaktować - kupiłbym pewnie je ponownie, ale cena na Aliexpress zaczęła porażać, a i czas dostawy nie jest niski.
Kupiłem potem na Amazonie Xumee, łącznie cztery sztuki, są fatalnie wykonane i każdy żył bez problemów ok. tydzień użytkowania.

UGreeny czy Baseusy popularne na Allegro nie wchodzą w grę - szumią, trzeszczą, dramat jakościowy.
Szukam jakiejś trwałej alternatywy do smartfona, coś w dobrej cenie i na zupełnie przeciętne uszy.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WojtekJ napisał(a):

 

Kupiłem potem na Amazonie Xumee, łącznie cztery sztuki, są fatalnie wykonane i każdy żył bez problemów ok. tydzień użytkowania.

UGreeny czy Baseusy popularne na Allegro nie wchodzą w grę - szumią, trzeszczą, dramat jakościowy.
Szukam jakiejś trwałej alternatywy do smartfona, coś w dobrej cenie i na zupełnie przeciętne uszy.
Pozdrawiam!

Powiem tak: miałem kiedyś Avani czy Abigail i działał u mnie ok miesiąc (może ciut dłużej). O ile co do brzmienia było nawet przyzwoicie to jeżeli chodzi o trwałość to dramat. Z góry zaznaczam że też zawsze szukałem możliwe jak najlepszej jakości budżetowych rozwiązań. Teraz mądrzejszy doświadczeniem mogę powiedzieć że lepiej zapłacić raz a dobrze. Aktualnie używam jako przenośny dac/amp creative sxfi amp (kupiłem jako używany, nie pamiętam za ile ale chyba 200 zł) I muszę powiedzieć że przepaść jest ogromna. Gra to dużo lepiej, mocy ma kupę i do tego jeszcze dodatkowy bajer w postaci efektu. A ponadto ma wymienny kabel w standardzie USB c (ergo powinien być bardziej trwały niż poprzedni standard micro gdzie zdarzało sie że z czasem port był do wymiany i się wyrabiał). Jeden się popsuje kupujesz drugi (na pewno taniej i lepiej niż nowy dongle). Jak dla mnie w przenośnym audio jest to póki co (oczywiście w rozsądnym, niezbyt wygórowanym budżecie) end game. Jak będę zmieniał to już na coś z wyższej póły, ale generalnie to uważam że jeżeli chodzi o performance to price ratio to ciężko o lepszy sprzęt (szczególnie że oprócz dobrego brzmienia ma jeszcze spory zapas mocy). Nie na darmo mówi się że oszczędny płaci dwa razy (albo jak w Twoim przypadku kilka razy). Jedyne w czym jest ciut gorszy od standardowego dongle (typu Avani czy Abigail) to przenośność (portability) ale z tym też w mojej ocenie, biorąc pod uwagę ile oferuje jest świetnie.

Jakby mnie ktoś pytał to radził bym podążyć tą samą drogą.

 

Edit: teraz też tyle kosztuje (jakby co to nie moje ogłoszenie, swojego się nie pozbywam:)

https://www.olx.pl/d/oferta/dongle-creative-sxfi-amp-dac-wzmacniacz-usb-CID99-IDRuPnw.html

 

Edytowane przez dot87
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głos też na Creative SXFI Amp. Raczej w swojej cenie nie ma za bardzo konkurencji. Wykonanie porządne, powinien długo służyć 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo mocy ma też Nexum Aqua, granie trochę jaśniejsze, bardziej techniczne niż Creative SXFI Amp

Tylko, że on ma ten minus, że jest na microUSB, więc trzeba przejściówkę dokupić.

Obecnie na Allegro za 120zł, ale bywał i w okolicach 70-80zł, więc dla mnie ma lepszy stosunek cena/jakość niż SXFi Amp.

 

A jak drożej to DC04 imo nie do pobicia. No chyba, że Moondrop Dawn, będzie lepszy ale to dopiero za kilkanaście dni się dowiem jak dojdzie z Chin ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2022 o 12:06, WojtekJ napisał(a):

 

A miałeś może do czynienia z popularnymi Abigail i Avani, i mógłbyś je skrótowo porównać do IKKOLOTa, napisać po prostu co uważasz za sensowniejsze?

Nie potrzebuję super sprzętu, nie jestem audiofilem, Abigail i Avani pożyłyły u mnie kilka miesięcy zanim przestały kontaktować - kupiłbym pewnie je ponownie, ale cena na Aliexpress zaczęła porażać, a i czas dostawy nie jest niski.
Kupiłem potem na Amazonie Xumee, łącznie cztery sztuki, są fatalnie wykonane i każdy żył bez problemów ok. tydzień użytkowania.

UGreeny czy Baseusy popularne na Allegro nie wchodzą w grę - szumią, trzeszczą, dramat jakościowy.
Szukam jakiejś trwałej alternatywy do smartfona, coś w dobrej cenie i na zupełnie przeciętne uszy.
Pozdrawiam!

 

Miałem Abigail, ale coś w nim siadło po miesiącu i później już nie kupowałem kolejnych. Ten Magic-ARC nie odstaje dźwiękowo jakoś szczególnie, więc będzie dobrą opcją budżetową do smartfonu. Ciężko napisać jak z wytrzymałością, ponieważ bawię się nim raptem kilka dni. Póki co mogę stwierdzić, że jest dość solidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dot87

@Jaro54

@Dirian

@Perul

@Methuselah

 

Dzięki za Wasze wypowiedzi i rady!

Niestety sprzęty jak Creative SXFI Amp, iBasso DC03 / DC04, Nexum Aqua w moim przypadku odpadają - już wyjaśniam dlaczego.

Słuchawek nie używam w domu czy w pracy, zakładam je jedynie w trakcie spaceru do sklepu lub pracy czy gdy jadę pociągiem lub autobusem (a to się zdarza bardzo, bardzo rzadko, zwykle jeżdżę samochodem).

Muzyki słucham z użyciem DACa nie za często, przeważnie puszczam z telefonu podcasty oraz audiobooki.

Jedno, że otoczenie jest wtedy głośne (ulica, samochody, silnik), drugie że źródło dźwięku bywa słabej jakości (audiobooki z youtube są pod tym względem często fatalne), a trzecie, że moje pchełki niedokanałowe to żadna wysoka liga, raczej sprzęty z Aliexpress za mniej niż 10 dolarów (VE Monk, VE Monk Plus, Headroom MS16, itd.).

Mógłbym zainwestować w lepszy i większy DAC jak wspomniane przez Was, ale przy moim totalnie przeciętnym uchu (nie jestem audiofilem), oraz wspomnianych wyżej scenariuszach użytkowania (mało wymagających pod kątem jakości), nawet bym na tym nie skorzystał.

Generalnie "dongle" jak Avani, Abigail czy Xumee mi pasują pod kątem jakości, lekkości i wygody użytkowania, problemem była jednak trwałość (Avani i Abigail siadły po niecałym pół roku użytkowania, a Xumee siadały w przeciągu tygodnia).

Ważna jest dla mnie przy tym mocno ich kompaktowość i brak konieczności ładowania baterii DACa - telefon trzymam zwykle w kieszeni spodni czy kurtki i ten punkt ma spore znaczenie.
Czytałem recenzje wielu DACów na np. https://andyaudiovault.com/donglemadness/ , koncentrowałem się na tych kompaktowych.

Widzę dla mnie trzy opcje.

 

Pierwsza to maleństwa bez kabelka jak JCally JA03 (tu jednak zastanawiam się czy rozwiązanie jest bezpieczne długoterminowo dla portu USB telefonu, być może łatwiej go uszkodzić używając takiego DACa).

 

Druga to małe dongle jak Avani, Abigail i podobne.

Da się je wyrwać tanio, ale nie wszystkie są trwałe, trzeba poszukać - dodatkowo wyeliminować te dające słaby dźwięk (miałem do czynienia z np. popularnym Ugreen, którego jakość oraz ilość szumów i trzasków były dramatyczne).

 

Trzecia opcja to coś jak JCally JM10 - plusem jest tu wymienny kabelek USB oraz kompaktowość - minusem cena.

Kosztuje blisko 200 zł, małe kabelki USB C na wymianę to w razie czego też dodatkowy koszt, a w tej cenie miałbym kilka mniejszych dongli.

Widzę na Shopee za 143 ten sprzęt z wysyłką z zagranicy, ale to starsza wersja.

 

Póki co myślę nad zakupem wspomnianego przez @Methuselah IKKO LOT, na Amazonie jest za 59 zł z wysyłką - jeśli tylko jest trwalszy niż Avani i Abigail, a daje dość podobny dźwięk, może to dobry wybór.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, WojtekJ napisał(a):

Generalnie "dongle" jak Avani, Abigail czy Xumee mi pasują pod kątem jakości, lekkości i wygody użytkowania

Wiem ocb, sam też mobilnie tego typu rozwiązania preferuję i tu używam już ponad rok, i polecam CharmTek TPR22.

Mam wersję tańszą, coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/4000506401908.html ma miękki kabelek łączący dzięki czemu nie powinien ulec tak łatwo uszkodzeniu jak w Avani/Abigail, a nawet w razie co, to od strony gniazdka można sobie polutować na nowo. Dźwiękowo ciut lepszy od Avani/Abigail, zwłaszcza mocy ma trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, WojtekJ napisał(a):

@dot87

@Jaro54

@Dirian

@Perul

@Methuselah

 

Dzięki za Wasze wypowiedzi i rady!

Niestety sprzęty jak Creative SXFI Amp, iBasso DC03 / DC04, Nexum Aqua w moim przypadku odpadają - już wyjaśniam dlaczego.

Słuchawek nie używam w domu czy w pracy, zakładam je jedynie w trakcie spaceru do sklepu lub pracy czy gdy jadę pociągiem lub autobusem (a to się zdarza bardzo, bardzo rzadko, zwykle jeżdżę samochodem).

Muzyki słucham z użyciem DACa nie za często, przeważnie puszczam z telefonu podcasty oraz audiobooki.

Jedno, że otoczenie jest wtedy głośne (ulica, samochody, silnik), drugie że źródło dźwięku bywa słabej jakości (audiobooki z youtube są pod tym względem często fatalne), a trzecie, że moje pchełki niedokanałowe to żadna wysoka liga, raczej sprzęty z Aliexpress za mniej niż 10 dolarów (VE Monk, VE Monk Plus, Headroom MS16, itd.).

Mógłbym zainwestować w lepszy i większy DAC jak wspomniane przez Was, ale przy moim totalnie przeciętnym uchu (nie jestem audiofilem), oraz wspomnianych wyżej scenariuszach użytkowania (mało wymagających pod kątem jakości), nawet bym na tym nie skorzystał.

Generalnie "dongle" jak Avani, Abigail czy Xumee mi pasują pod kątem jakości, lekkości i wygody użytkowania, problemem była jednak trwałość (Avani i Abigail siadły po niecałym pół roku użytkowania, a Xumee siadały w przeciągu tygodnia).

Ważna jest dla mnie przy tym mocno ich kompaktowość i brak konieczności ładowania baterii DACa - telefon trzymam zwykle w kieszeni spodni czy kurtki i ten punkt ma spore znaczenie.
Czytałem recenzje wielu DACów na np. https://andyaudiovault.com/donglemadness/ , koncentrowałem się na tych kompaktowych.

Widzę dla mnie trzy opcje.

 

Pierwsza to maleństwa bez kabelka jak JCally JA03 (tu jednak zastanawiam się czy rozwiązanie jest bezpieczne długoterminowo dla portu USB telefonu, być może łatwiej go uszkodzić używając takiego DACa).

 

Druga to małe dongle jak Avani, Abigail i podobne.

Da się je wyrwać tanio, ale nie wszystkie są trwałe, trzeba poszukać - dodatkowo wyeliminować te dające słaby dźwięk (miałem do czynienia z np. popularnym Ugreen, którego jakość oraz ilość szumów i trzasków były dramatyczne).

 

Trzecia opcja to coś jak JCally JM10 - plusem jest tu wymienny kabelek USB oraz kompaktowość - minusem cena.

Kosztuje blisko 200 zł, małe kabelki USB C na wymianę to w razie czego też dodatkowy koszt, a w tej cenie miałbym kilka mniejszych dongli.

Widzę na Shopee za 143 ten sprzęt z wysyłką z zagranicy, ale to starsza wersja.

 

Póki co myślę nad zakupem wspomnianego przez @Methuselah IKKO LOT, na Amazonie jest za 59 zł z wysyłką - jeśli tylko jest trwalszy niż Avani i Abigail, a daje dość podobny dźwięk, może to dobry wybór.

 

Pozdrawiam!

 

Magic-ARC jest do kupienia od ręki w Polsce za 59 zł. również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Mayster, @Perul

Finalnie, zamówiłem dziś w południe IKKO LOT Magic-Arc (58 zł z dostawą).

Jeśli przeżyje długo i bez problemów - super.
Jeśli nie - przy następnym zakupie dołożę do czegoś droższego i kompaktowego, ale jednak z wymiennym kablem (jak JCally JM10) ... bo kabel i jego trwałość to jedyne co przeszkadza mi w prawie wszystkich przetestowanych do tej pory rozwiązaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekJ mam sprawę i chciałem do Ciebie napisać na PM, ale chyba masz zablokowane. Mógłbyś odblokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja czekam na dostawę VE Megatron, zobaczymy, czy to fake hype, czy rzeczywiście taki zacny :) 
(za ok. dwadzieścia dni powinien dotrzeć). Miał ktoś z nim do czynienia? 
https://www.veclan.com/engappliance_sel_one?eng_ApplianceVo.eac_id=63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności