Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem Shuoer S12, którym źródło nie robiło większego znaczenia, kupiłem Blessing 2 i przełączenie się z Zen Stacka na BTR3K jest bardzo bolesne... przede wszystkim cierpi scena ale także brakuje głębi dźwięku i dół jest mniej dociążony, czyli wszystkiego, co uwielbiam w Zenie. Czy Go Blu może być jakąś namiastką Zen stacka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LeonidK napisał:

Sprzedałem Shuoer S12, którym źródło nie robiło większego znaczenia, kupiłem Blessing 2 i przełączenie się z Zen Stacka na BTR3K jest bardzo bolesne... przede wszystkim cierpi scena ale także brakuje głębi dźwięku i dół jest mniej dociążony, czyli wszystkiego, co uwielbiam w Zenie. Czy Go Blu może być jakąś namiastką Zen stacka?

Go Blu ma całkiem spore możliwości moim zdaniem, całkiem spokojnie pędzi TH-610 jak i S12 które posiadam.

Jeśli jakimś cudem jesteś z 3miasta to zapraszam na priv, możemy się umówić na odsłuchy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, LeonidK napisał:

@hubercik12311 dzięki za propozycję, niestety jestem z Katowic, być może mają go w mp3store, zapytam po weekendzie. A masz może porównanie z FiiO BTR3/5? 

Wpadaj nad morze na wczasy ;)

Niestety porównania nie mam bo sprzęty od fiio które u mnie gościły to FH5 i FH3 z utws3. 

BTRy nie mają balansu a Shuoery z kablem zbalansowanym zyskują bardzo dużo.

Aczkolwiek wyleczyłem się z fiio i hajpu który jest kręcony wkoło.

Edytowane przez hubercik12311
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Go Blue jest raczej pod każdym względem lepszy dźwiękowo od BTR5, chyba że łączysz z ciepłymi słuchawkami - to BTR5 wtedy może wypadać lepiej bo je trochę utemperuje swoim techniczno-nudnawym graniem. IFI gra bardziej bezpośrednio, takim jakby "większym" i bardziej spektakularnym dźwiękiem. Ja swego czasu wybrałem BTR5 bo łączyłem je z typowo funowymi CA Dorado 2020 i lepiej mi to grało, ale dziś wziąłbym Go Blue, bo z żadnymi innymi słuchawkami BTR5 później nie zagrał mi satysfakcjonująco.

 

Ciekawą opcją może być BTR7 który zbiera sporo pozytywnych opinii, ale wiadomo jak to jest - na początku jak coś nie gra źle i nie ma jakichś wad, to praktycznie każdy nowy sprzęt zbiera same ochy i achy.


Jesteś z Katowic to zadzwoń do mp3store i spytaj co mają na stanie z tego, to sobie skoczysz posłuchać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hubercik12311 napisał:

BTRy nie mają balansu a Shuoery z kablem zbalansowanym zyskują dużo. 

BTR5 i BTR3K mają balans, więc nic nie stoi na przeszkodzie by podłączyć. @hubercik12311mijasz się z prawdą delikatnie mówiąc. To że jakiejś marki się nie lubi nie daje prawa do pisania nieprawdziwych rzeczy. 

3 godziny temu, LeonidK napisał:

@hubercik12311 dzięki za propozycję, niestety jestem z Katowic, być może mają go w mp3store, zapytam po weekendzie. A masz może porównanie z FiiO BTR3/5? 

Jak ci się bardzo nie spieszy to po 29 sierpnia możemy umówić się w Katowicach to będziesz mógł posłuchać BTR5 i Creative SXFI Amp. Zobaczysz co są warte. Teraz niestety jestem u syna w UK 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, BTR5 prawie na pewno jest w mp3store, a ja nadal mam od nich BTR3K na testach, ale okazuje się, że Blessing 2 dużo zyskują na lepszym źródle, więc chciałem się wstępnie zorientować co dalej. 350zł to miał być maksymalny budżet, bo jakoś mi nie zależało na mobilnym słuchaniu tak bardzo, ale okazało się, że B2 zupełnie znokautowały moje HE400SE, więc myślałem nawet o sprzedaży ZenStacka, bo teraz będzie stał nieużywany, a trochę szkoda mi go marnować na IEM'y.

Jest też opcja kupienia kabla zbalansowanego i może to trochę lepiej zagra, ale wiele ludzi twierdzi, że balans to trochę scam i jak starcza mocy z SE, to balans nic nie zmieni.

 

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jaro54 napisał:

BTR5 i BTR3K mają balans, więc nic nie stoi na przeszkodzie by podłączyć. @hubercik12311mijasz się z prawdą delikatnie mówiąc. To że jakiejś marki się nie lubi nie daje prawa do pisania nieprawdziwych rzeczy. 

Jak ci się bardzo nie spieszy to po 29 sierpnia możemy umówić się w Katowicach to będziesz mógł posłuchać BTR5 i Creative SXFI Amp. Zobaczysz co są warte. Teraz niestety jestem u syna w UK 

Mój błąd przyznaję, czytałem gdzieś na szybko info nt BTR5 i nie zauważyłem.

Żeby nie było że na fiio tylko zrzedzę - UTWS3 było świetnym produktem bardziej zły jestem sam ja siebie że dałem się wciągnąć w hype na FH3 w których cenie można było znaleźć sporo lepsze propozycje 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hubercik12311 napisał:

Mój błąd przyznaję, czytałem gdzieś na szybko info nt BTR5 i nie zauważyłem.

Żeby nie było że na fiio tylko zrzedzę - UTWS3 było świetnym produktem bardziej zły jestem sam ja siebie że dałem się wciągnąć w hype na FH3 w których cenie można było znaleźć sporo lepsze propozycje 

Może pomyślałeś tak dlatego, że pierwsza wersja BTR3 rzeczywiście nie miała balansu, z tego co pamiętam. BTR3K ma wyjście 2.5mm i inny przetwornik, podwójny AKM. Absolutnie nie gra to źle, oczywiście porównanie do stacjonarnego zestawu za 1500zł nie jest sprawiedliwe. Ja miałem UTWS3 od ciebie i mogę powiedzieć tyle, że sprzęt jest wygodny i dosyć dobrze leży na uchu, ale B2 już bym tego nie zrobił, nawet BTR3K to dla mnie lepszy kompromis wygoda/dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LeonidK napisał:

Dzięki, BTR5 prawie na pewno jest w mp3store, a ja nadal mam od nich BTR3K na testach, ale okazuje się, że Blessing 2 dużo zyskują na lepszym źródle, więc chciałem się wstępnie zorientować co dalej. 350zł to miał być maksymalny budżet, bo jakoś mi nie zależało na mobilnym słuchaniu tak bardzo, ale okazało się, że B2 zupełnie znokautowały moje HE400SE, więc myślałem nawet o sprzedaży ZenStacka, bo teraz będzie stał nieużywany, a trochę szkoda mi go marnować na IEM'y.

Jest też opcja kupienia kabla zbalansowanego i może to trochę lepiej zagra, ale wiele ludzi twierdzi, że balans to trochę scam i jak starcza mocy z SE, to balans nic nie zmieni.

 

Balans zmienia i to sporo. Inny sposób zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hubercik12311 napisał:

(...)  bardziej zły jestem sam ja siebie że dałem się wciągnąć w hype na FH3 w których cenie można było znaleźć sporo lepsze propozycje 

 

Ja za swoje w preorderze płaciłem z tego co pamiętam 499 zł i uważam to za rewelacyjną cenę biorąc pod uwagę użyteczność (rozumianą jako przyjemność z odsłuchu w przeliczeniu na wydaną 1 zł ;) ). Dlatego jestem ciekaw, jakie propozycje masz na myśli.

Swoją drogą doposażyłem je (FH3) w Questyle M15, Spinfity i kabel Fiio LC-RC. Efekt tego jest taki, że do toru stacjonarnego nie siadłem już od kilku tygodni... może dzisiaj się uda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg_jg napisał:

 

Ja za swoje w preorderze płaciłem z tego co pamiętam 499 zł i uważam to za rewelacyjną cenę biorąc pod uwagę użyteczność (rozumianą jako przyjemność z odsłuchu w przeliczeniu na wydaną 1 zł ;) ). Dlatego jestem ciekaw, jakie propozycje masz na myśli.

Swoją drogą doposażyłem je (FH3) w Questyle M15, Spinfity i kabel Fiio LC-RC. Efekt tego jest taki, że do toru stacjonarnego nie siadłem już od kilku tygodni... może dzisiaj się uda.

 

Jak narazie to jestem w szoku jaki to przeskok jakościowy do shuoerów. 

Można mi zarzucić że jestem nieobiektywny bo tor faktycznie patrząc jest dwukrotnie droższy ale jest to dla mnie kosmos pod względem przeskoku w odbiorze dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te FH3 nie mają ani środka, ani góry, ani detali, a bas jest potężny i zamulony. A najlepsze jest to, że Shuoery, które rozkładają je na łopatki w każym aspekcie, kosztują obecnie $135, czyli prawie tyle samo, co FH3, a nawet nie wiem czy nie wchodzi jeszcze kod 10% z newslettera na Letshuoer. Ja właśnie zmieniłem S12 na Blessing 2 i to jest kolejny ogromny przeskok jakościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod FH3 to przede wszystkim trzeba lepszy kabelek i to najlepiej w balansie - ten z zestawu totalnie do nich nie pasuje. Jak im się coś na srebrze podłączy to bas już nie jest zamulony, pojawia się góra i nawet niezłe detale. Oczywiście hype na nie był przesadzony, a recki w polskiej sieci to chyba typowo sponsorowane, ale mimo wszystko z lepszym kabelkiem to są całkiem niezłe słuchawki. Ofc zostaje kwestia opłacalności bo z tym lepszym kabelkiem to zamykamy się gdzieś w okolicy tysiaka.

 

Inna sprawa, że FH3 mają już dwa lata i wtedy wybór na rynku w tej półce cenowej nie był za wielki.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LeonidK napisał:

Przecież te FH3 nie mają ani środka, ani góry, ani detali, a bas jest potężny i zamulony. A najlepsze jest to, że Shuoery, które rozkładają je na łopatki w każym aspekcie, kosztują obecnie $135, czyli prawie tyle samo, co FH3, a nawet nie wiem czy nie wchodzi jeszcze kod 10% z newslettera na Letshuoer. Ja właśnie zmieniłem S12 na Blessing 2 i to jest kolejny ogromny przeskok jakościowy.

 

Tak, jak pisał poniżej @Dirian (i mogę się również pod tym podpisać), sporo zyskują na zmianie kabla i odpowiednim doborze tipsów - dźwięk bardziej się równoważy, znika podbicie niższej średnicy/wyższego basu, a ten z najniższych rejestrów pozostaje względnie bez zmian, co jest dla mnie zaletą. Poza tym grają solidnie również prosto z telefonu.

 

Oczywiście, przez te ponad 2 lata, jakie minęły od ich premiery są pewnie ciekawsze propozycje w tym budżecie (i okolicach), jednakże postęp jaki dokonuje się w tym "drobnym" audio przyśpiesza "moralne zużycie" sprzętu.

 

Sam zastanawiam się nad jakimś upgrade'em w granicach 2-3k, który miałby zastąpić FH3, ale jakoś nie mogę się na nic zdecydować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Topping pozamiatał w kwestii dongli - tych większych i z BT. Dobrze, że się nie skusiłem na BTR 7, ten Topping G5 to jest chyba to na co podświadomie czekałem :)

https://hifigo.com/blogs/news/topping-releases-g5-all-new-portable-dac-amp-with-premium-sabre-dac-and-hd-bluetooth-input

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żeby to był dongiel a wielkościowo to on mi pod xDuoo XD-05 Plus wygląda :D

Niemniej jednak wygląda ciekawie i piszą że ma blututa na pokładzie. Pytanie tylko co z dźwiękiem, bo wspomniany xDuoo gra dla mnie chyba nawet lepiej (przynajmniej pod względem drajwu) niż stacjonarny mini set E30+L30 albo D10s, bo już czystość dźwięku Topnik oferował niesamowitą. 

Zresztą nie bez powodu powróciłem do D30 Pro, bo jest na moim ulubionym Cirrusie :)

 

/EDIT: Nie doczytałem fragmentu o "tych większych". No ale mimo wszystko to już bardziej portable dac/amp niż "dongle" :D

Edytowane przez Undertaker
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, to taki przerośnięty dongiel :) 

W sumie to też bardziej lubię Cirrrusa niż Sabre  (np. taki iFi Go Blu, którego bardzo, ale to bardzo lubię), tylko z HD650 nie daje rady :(

W tym Toppingu moc mnie zastanawia - 175mW przy 300 omach - czyli HD650 powinny fruwać...

Tu więcej szczegółów znalazłem:

https://shenzhenaudio.com/products/topping-g5-headphone-amplifier-portable-es9068as-dac-amp-ldac-hi-res-audio-support-up-to-dsd512-768khz

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą mocą to ja nie wiem jak to dokładnie jest, teoretycznie wzmacniacze Lehmanna mają po kilkaser mW na wyjściu a Norbert Lehmann w instrukcji obok np. Beyerdynamików podaje że też zdaje się na Sennheiserach stroił. I mi taki mały Rhinelander dawał radę całkiem ładnie wysterować planary Monoprice bo z Audeze jeszcze nie sprawdzałem. Tu na forum kiedyś pisali że tam jedne słuchawki wymagają watów a inne napięcia czy czego tam. 

Tak czy inaczej pewnie trzeba będzie sprawdzić nausznie. XDuoo 05 Plus to aż wyrywa z kapci, taki ma drajw i niby 1W. Tak Topping L30 zdawał się nie mieć takiej pary pomimo niby ponad 2W przy 32 ohmach, ale oni tam jakoś dziwnie to podali chyba i tę jego moc trza było na pół dzielić jak nie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Zychoo napisał:

Fakt, to taki przerośnięty dongiel :) 

 

Raczej z donglem to wiele wspólnego nie ma przez swoje rozmiary i wagę. To bez wątpienia odpowiedź na iFi Gryphon czy xDuuo XD05 Bal. O tyle ciekawa, że sporo tańsza - ciekawe jak zagra na tle wyżej wymienionych. 

 

Dla mnie tego typu sprzęty są jednak średnio użyteczne outdorowo - dla takiego BTR7 to żadna alternatywa, bo za duże i zbyt klockowate. Z Gryphonem tylko dwa razy wyszedłem na zewnątrz - pierwszy i ostatni :P

 

Do domu jednak całkiem spoko opcja jak ktoś nie chce kupować DAP-a i sobie słuchać po LDAC, sterując odtwarzaniem z telefonu.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dirian napisał:

Z Gryphonem tylko dwa razy wyszedłem na zewnątrz - pierwszy i ostatni :P

Ja regularnie pakuje go do futerału od Hawków i zabieram do salonu :D Na spacery nawet dongle są mało praktyczne, bo zwisają i mogą uszkodzić gniazdo w telefonie lub kabel w samym donglu. Już prędzej coś bezprzewodowego.

Teraz, Dirian napisał:

To bez wątpienia odpowiedź na iFi Gryphon czy xDuuo XD05 Bal. O tyle ciekawa, że sporo tańsza - ciekawe jak zagra na tle wyżej wymienionych. 

Nie wiem co siedzi w xDuoo, ale co do Toppinga, to fanem Sabre nie jestem i rzadko który mnie "urzeka", więc raczej nie moja bajka.

Wolę organiczność i muzykalność Burr-Browna. Może z ciekawości posłucham, jak będę miał okazje. Z drugiej strony Topping i tak całkiem nieźle radzi sobie z ESS, więc kto wie jak im to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Artorias napisał:

Wolę organiczność i muzykalność Burr-Browna.

Oczywiście zapomniałem dodać, że u mnie BB też jest number one.

Btw, sprzedałem Zen One bo grał gorzej od Hifiberry Dac 2 HD z malinką... 

 

Edytowane przez Zychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Artorias napisał:

Ja regularnie pakuje go do futerału od Hawków i zabieram do salonu :D Na spacery nawet dongle są mało praktyczne, bo zwisają i mogą uszkodzić gniazdo w telefonie lub kabel w samym donglu. Już prędzej coś bezprzewodowego.

 

No tak w futerale zabrać żeby słuchać gdzieś indziej na biureczku czy cos to super opcja, ale jak ktoś szuka przenośnej alternatywy dla BTR7 to dla mnie nie bardzo. Komfort użytkowania dużo mniejszy. No ale ja np. też nie chodzę z DAP-em, bo telefon + DAP to już dla mnie za dużo, nie lubię być obwieszony sprzętem i mieć wypchanych kieszeni. Nawet portfela już nie noszę, wychodzę z samym telefonem i kluczami i jakoś tak lepiej się żyje :D 

 

W xDuoo XD-05 Bal podobno na start warto wymienić przede wszystkim op-ampy, bo na zestawowych gra bez szału. Niemniej czytałem kilka porównań z Gryphonem to większość i tak twierdziła, że Gryphon gra lepiej. 

 

Poza tym jak to w xDuuo potrafi bywać, to jest w tym sprzęcie trochę niedoróbek - m.in. kiepsko działający Bluetooth. To u mnie ostatecznie go przekreśliło, plus kiepskie wspomnienia z XD05 który dziwnie szybko się rozładowywał (a miał kilka miesięcy). Czytałem też na head-fi jakieś posty o jazdach z baterią, problemach z reklamacją, itp. Ogólnie xDuuo mi się kojarzy dość tandetnie, może poza Link 2 Bal bo tutaj nie ma się do czego doczepić.

 

Gryphon też miał swoje wpadki wieku dziecięcego, ale na szczęście głównie softowe i jak sam dobrze pewnie wiesz, dziś większość z nich wyeliminowano ;) 

 

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dirian napisał:

W xDuoo XD-05 Bal podobno na start warto wymienić przede wszystkim op-ampy, bo na zestawowych gra bez szału.

Z fabrycznymi dobrze gra ale nie przeczę że z Bursonami jest jeszcze lepiej :) 

8 minut temu, Dirian napisał:

Poza tym jak to w xDuuo potrafi bywać, to jest w tym sprzęcie trochę niedoróbek - m.in. kiepsko działający Bluetooth.

Nie wiem jakie problemy miałeś z BT ale mój krótki test nie wykazał jakichś anomalii. Jak przy innych sprzętach jakość dźwięku po BT nie jest najlepsza ale to też się tyczy przykładowo Chorda Hugo 2.

Potencjometr rzadko ale jednak potrafił troszkę, cicho zatrzeszczeć ale po rozebraniu sprawdziłem że ALPS więc nic lepszego chyba nie można wstawić. Tym bardziej że całkiem dobrze rozkręcał kanały od 0. Musiał mieć już swój przebieg. Poza tym ogólna jakość wykonania i dopracowanie szczegółów oceniam bardzo wysoko. Bardziej wiało tandetą i było więcej "problemów" przy droższych produktach od ifi (tych które miałem). Xduoo XD05 bal solidne 6/6 ode mnie :) Tylko jak to @audionanik wspomniał typowe Sabrowe śnieżenie ... dlatego gładko grające Cirrusy np. z Link 2 bal bardziej do mnie przemawiają. 

 

Z Toppingiem G5 może być ciekawie bo 9068 raczej z tych bardziej ogładzonych ESSów. Mój 9038PRO z SU-9 a 9038Q2M z XD05 bal to dwa różne światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności