Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=83762]LeonidK[/mention] Też miałem pisać i polecić SXFI jako ciepłe brzmienie ale dół jest dosyć mocno zaakcentowany i chyba sam musisz przetestować z S12 czy będzie Ci się to dobrze zgrywać.
Do S12 to może i łagodna góra jest OK, ale ciepłe brzmienie może zrobić kluchę na basie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zychoo napisał:

https://pl.creative.com/p/super-x-fi/creative-sxfi-amp
Aktualna cena spadła do 269 zł.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
 

Ta cena jest od prawie roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz sporo mocy to tak

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem już S12 i na pewno wiem, że chciałbym mieć lekko i technicznie grające źródło, żeby odchudzić bas, który jest dla mnie trochę zbyt masywny, czyli raczej skierowałbym się w stronę Sabre. Myślałem też o adapterach bt, w moim budżecie (do 400zl) konkretnie o BTR3K. On jest na AKM, co myślicie o tym, czy raczej pójść w coś typu KA3? Jeśli różnica w jakości dźwięku byłaby duża, mógłbym zrezygnować z bt. S12 nie potrzebują dużo mocy.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2022 o 23:02, Artorias napisał:

Kurdę przyznam, że po tym co tu poczytałem odnośnie iFi Go Bar, to gdybym nie miał już RU6, to bym pewnie mocno rozważał. Małe to, a od groma mocy, do tego jeszcze xbass/xspace. Mimo wszystko pod kątem holografii ponoć ciągle górą Cayin. Zresztą ze "szkoły" iFi mam już Gryphona, więc może i dobrze wyszło, że dla urozmaicenia mogę sobie zapodać brzmienie R-2R.

Colibri i M15 też ultraciekawe sprzęty. Fani dongli mają teraz bardzo urozmaicony wybór, tylko ceny też konkret.

Miałem/mam kilka daców na R2R i to co mogę zdecydowanie powiedzieć to to że Cayin RU6 nie jest dobrym przykładem aby definiować charakter grania drabinki rezystorowej. Ten dongle ma podrasowana dynamikę i dość mocno podaję górę. Nie jest to przykład relaksującego, plastycznego, delikatnie ciemniejszego grania utożsamianego z charakterem grania R2R.

Edytowane przez Tomek1777
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Miałem/mam kilka daców na R2R i to co mogę zdecydowanie powiedzieć to to że Cayin RU6 nie jest dobrym przykładem aby definiować charakter grania drabinki rezystorowej. Ten dongle ma podrasowana dynamikę i dość mocno podaję górę. Nie jest to przykład relaksującego, plastycznego, delikatnie ciemniejszego grania utożsamianego z charakterem grania R2R.

Może i nie, ale u mnie gra i tak ciemniej niż reszta moich sprzętów, do tego jest to przekaz gładki dosyć dobrze wypełniony i relaksujący. Dynamika faktycznie nie odbiega wiele od typowych delta sigma, ale dla mnie to akurat plus. Ja też nie mam słuchawek, które maja dużo góry lub wypchniętą średnicę, może dlatego nie uważam Cayina za ofensywnie grający sprzęt. Podaje mu też dosyć czysty i stabilny sygnał z raspberry. W innej konfiguracji, zwłaszcza z IEMami, możliwe że bym się trochę rozczarował, ale tak jak go słucham, to jednak jest odskocznia względem reszty sprzętów, które posiadam. Ja w sumie nie szukałem typowego zamulacza i ocieplacza. Cayin jest dosyć dobrze wypośrodkowany, ale mógłby mieć nieco więcej dołu, jak dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Artorias napisał:

Może i nie, ale u mnie gra i tak ciemniej niż reszta moich sprzętów, do tego jest to przekaz gładki dosyć dobrze wypełniony i relaksujący. Dynamika faktycznie nie odbiega wiele od typowych delta sigma, ale dla mnie to akurat plus. Ja też nie mam słuchawek, które maja dużo góry lub wypchniętą średnicę, może dlatego nie uważam Cayina za ofensywnie grający sprzęt. Podaje mu też dosyć czysty i stabilny sygnał z raspberry. W innej konfiguracji, zwłaszcza z IEMami, możliwe że bym się trochę rozczarował, ale tak jak go słucham, to jednak jest odskocznia względem reszty sprzętów, które posiadam. Ja w sumie nie szukałem typowego zamulacza i ocieplacza. Cayin jest dosyć dobrze wypośrodkowany, ale mógłby mieć nieco więcej dołu, jak dla mnie.

Z tą opinią również się zgodzę . Dobrze opisane . Ja osobiście nigdy nie używałem go ze stacjonarnymi słuchawkami. Obecnie już go nie mam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na BTR3K do Shuoer S12, nie słyszę większych różnic w porównaniu z mocniejszymi donglami, np. KA3, w przypadku tak skutecznych słuchawek. Dopiero w porównaniu z Questyle M15 usłyszałem większą czystość i klarowność. Fajny sprzęt za 350zl - czysty, neutralny i bardzo wygodny.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2022 o 15:19, Tomek1777 napisał:

Miałem/mam kilka daców na R2R i to co mogę zdecydowanie powiedzieć to to że Cayin RU6 nie jest dobrym przykładem aby definiować charakter grania drabinki rezystorowej. Ten dongle ma podrasowana dynamikę i dość mocno podaję górę. Nie jest to przykład relaksującego, plastycznego, delikatnie ciemniejszego grania utożsamianego z charakterem grania R2R.

 

Zgadzam się, gra zupełnie inaczej od chociażby Hiby RS6. Początkowo myślałem, że właśnie R2R to takie narwane granie w stylu RU6, ale chyba nie o to w tym chodzi patrząc po tym jak gra Hiby. Góra momentami jest wręcz skrzecząca - ale sporo zależy od słuchawek.

 

Osobiście przestałem się lubić z tym donglem po dłuższych odsłuchach, porównaniach i po tym jak kupilem Hiby.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/4/2022 at 2:19 PM, Tomek1777 said:

Miałem/mam kilka daców na R2R i to co mogę zdecydowanie powiedzieć to to że Cayin RU6 nie jest dobrym przykładem aby definiować charakter grania drabinki rezystorowej. Ten dongle ma podrasowana dynamikę i dość mocno podaję górę. Nie jest to przykład relaksującego, plastycznego, delikatnie ciemniejszego grania utożsamianego z charakterem grania R2R.

Takie same miałem wrażenie.

On 8/5/2022 at 6:39 AM, Tomek1777 said:

Obecnie już go nie mam.

Też sie go pozbyłem.

3 hours ago, Dirian said:

Osobiście przestałem się lubić z tym donglem po dłuższych odsłuchach, porównaniach i po tym jak kupilem Hiby.

No właśnie po pewnym czasie jego charakter grania zaczyna przeszkadać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się KEYSION HIFI DAC i rozbija bank 😁. A raczej chroni nasze konto przed niepotrzebnymi wydatkami . Za drobne pieniądze dostajemy wielkie granie.   Charakter : namacalny, gęsty, plastyczny dźwięk z "dopasowanym " dość obfitym basem. Jednym słowem relaks długich odsłuchów .

Ograniczenia? Oczywiście . To kawałek kabla z dwiema wtyczkami. Mocy nie za dużo i nie jest to demon dynamiki i kontroli. Za to relaks , barwa dźwięku wyśmienita .
https://a.aliexpress.com/_mMaoFHA

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek1777Do jakiego źródła porównujesz, tzn. masz jakiś telefon z wyjściem słuchawkowym od którego ten dac gra lepiej, albo może masz jakieś droższe dongle do porównania? Znalazłem na szybko jedną opinię sprzed 2 lat, że w porównaniu z dziurką Redmi Note 8 Pro jest tak samo/gorzej, a możliwości audio nigdy nie był mocną stroną Xiaomi - mam jeszcze w domu starego Redmi Note 4 i jest po prostu ok. 

Chyba, że coś poprawili w tym dacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, LeonidK napisał:

@Tomek1777Do jakiego źródła porównujesz, tzn. masz jakiś telefon z wyjściem słuchawkowym od którego ten dac gra lepiej, albo może masz jakieś droższe dongle do porównania? Znalazłem na szybko jedną opinię sprzed 2 lat, że w porównaniu z dziurką Redmi Note 8 Pro jest tak samo/gorzej, a możliwości audio nigdy nie był mocną stroną Xiaomi - mam jeszcze w domu starego Redmi Note 4 i jest po prostu ok. 

Chyba, że coś poprawili w tym dacu.

Mam tylko tel z wyjściem USB C. Wiadomo że na poziomie dongli typu przejściówka na kabelku czyli najtańszym wariancie nie ma kolosalnych różnic . No ale miałem ich kilka i ona zagrał najlepiej, lepiej od wychwalanego tu CharTeka. Tak naprawdę dopiero na nich dwóch słucha mi się z przyjemnością muzyki z phona. Mowa oczywiście o słuchawkach dokanałowych. Na  IBasso DC04 była jazda bez trzymanki , jasno, ostra z drivem i dodatkowo może on wyzwalać poziomy głośności grożące uszkodzeniem słuchu. Z kolei Cayin RU6 to było prawie to . Tylko męczył tą ofensywnością .

Przesiadka z niego na KEYSION nie wyzwala prawie żadnego deficytu. Co więcej wokal jest podany bliżej , jakby pełniej. Barwa bardzo zbliżona . Szok ! Porównajcie ceny ... Oczywiście te większe dongle kreują większą scenę , drive , konturują bas. I co z tego . Skoro taki dzyndzel za grosze gra pięknie , relaksująco i nie chcę się go odpinać .

Na koniec dodam że może też jest tak że złapał on idealną synergie z moim phonen. Może to jest też klucz do moich wrażeń 🤔. W końcu phon jako źródło ma swój udział w finalnym efekcie . Mam Oppo Find X3 Pro.

No i ten luz w kieszeni żeby schować razem z telefonem. Bezcenne 😊

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A różnica w ogólnej szczegółowości i separacji instrumentów jest spora między takim DC04 a tą przejściówką? Za takie pieniądze może dam mu szansę, chociaż też nie wiem czy jest sens jak już mam BTR3K.

2 minuty temu, Tomek1777 napisał:

W końcu phon jako źródło ma swój udział w finalnym efekcie . Mam Oppo Find X3 Pro

A to nie jest tak, że dźwięk zależy tylko od przetwornika podłączonego do źródła? Przecież sygnał cyfrowy zawsze musi być taki sam, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, LeonidK napisał:

A różnica w ogólnej szczegółowości i separacji instrumentów jest spora między takim DC04 a tą przejściówką? Za takie pieniądze może dam mu szansę, chociaż też nie wiem czy jest sens jak już mam BTR3K.

A to nie jest tak, że dźwięk zależy tylko od przetwornika podłączonego do źródła? Przecież sygnał cyfrowy zawsze musi być taki sam, prawda?

DC04 miałem dawno i to co pamiętam że grał z bardzo dużą dynamiką i bardzo transparentnie nawet ostro na górze .

W teorii źródło tak każde niby takie samo. W praktyce są różnice . Kiedy przesiadłem się z Huawei P30 Pro na Oppo na tym samym wzmacniaczu i słuchawkach słyszałem inne granie . Huawei grał cieplej , mniej detalicznie niż Oppo. 

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogę się przekonać do zwykłego dongla, szczególnie, że podczas biegania złącze USB w telefonie może się wyrabiać, już raz musialem je wymieniać, bo kabel wypadał. Niestety, jak tylko przechodzę przez bardziej zaludnione miejsca (np. rynek w Katowicach) od razu zaczyna przerywać na pół sekundy co chwilę, nawet na ustawieniach pod stabilność połączenia. To jest wina telefonu czy po prostu uroki połączenia bt? To samo miałem na Sony WH-1000XM2.

Dodam, że jak mam ustawiony w telefonie priorytet na jakość dźwięku, to nie da się słuchać muzyki mając włączone WiFi bo już tnie ostro, muszę słuchać albo na LTE albo plików lokalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeonidK napisał:

Też nie mogę się przekonać do zwykłego dongla, szczególnie, że podczas biegania złącze USB w telefonie może się wyrabiać

Dla mnie dongiel ma zastosowanie tylko do słuchania na kanapie, albo jak gdzieś jadę i chce wziąć coś małego i względnie niepodatnego na uszkodzenia, ale dalej do statycznego słuchania.

Na spacer czy trening biorę UTWSy. Bardzo dobre rozwiązanie, bo możemy pozbyć się kabla, zachowując ciągle bardzo dobrą jakość i móc korzystać ze swoich ulubionych IEMów (zakładając, że są odpinane i pasują). Na zakupy czy do jakiś spacerów, gdzie kabel nie przeszkadza, to podpinam słuchawki bezpośrednio pod telefon.

Teraz, LeonidK napisał:

Niestety, jak tylko przechodzę przez bardziej zaludnione miejsca (np. rynek w Katowicach) od razu zaczyna przerywać na pół sekundy co chwilę, nawet na ustawieniach pod stabilność połączenia

Ja nie małem problemów nigdy ze stabilnością połączenia. W sumie jak będę następnym razem na rynku, to przetestuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie kwestia tego cholernego Mate 10 Pro. Eh, kupiłbym porządny telefon z wyjściem słuchawkowym, to i dongla miałbym z głowy. To były czasy, kiedy HTC, Sony a później LG robiły porządne muzycznie flagowce i to jeszcze w przystępnej cenie 😁

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystają z z iPhone bezprzewodowo (czy to z Airpods Pro czy z nausznymi Huaweiami) też nigdy nie miałem problemu ze zrywaniem połączenia czy to na środku Długiej w Gdańsku gdzie tłumy ludzi czy też na Dworcu w Gdyni gdzie tłumy turystów + budynek, lub ostatnio w Londynie gdzie jeszcze więcej wiary :P 

 

Czasami może coś tam przerwie na chwilę, ale naprawdę na tyle rzadko, że nie ma o czym mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności