Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

A Sony to nie marketowa marka? Wszystkie elektromarkety mają Sony, Panasonica bo ludziska często kupują dla literek nie dla jakości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, zdzichon napisał:

Mało naturalna średnica? Zupełnie inaczej go odebrałem. Widać kwestia indywidualnych upodobań

 

Instrumenty (m.in. kontrabas, wiolonczela, saksofon, gitara basowa) brzmią mało naturalnie, przyduszone. Wokale nie są idealne. Tryb SXFI powiększa fajnie scenę, ale odsuwa dodatkowo średnicę.

 

50 minut temu, cpu1 napisał:

Dokładnie. Może @Methuselah za krótko słuchał z Creative'a bo z początku też dałem się złapać i go nie doceniłem ;)

 

Staroć ? Moc z sufitu ? Serio ? Może SXFI najlepszym donglem nie zostanie okrzyknięty ale gra świetnie jak za swoje pieniążki i moc nie jest wyssana z palucha czy jakaś chwilowa jak tu próbuje się forsować nieprawdziwą narrację.

 

Słuchałem go jakieś 2 miesiące. IMHO fatalny z lepszymi dokami lub mocno przeciętny z wieloma tańszymi.

 

Mocy akurat ma naprawdę dużo i nawet radzi sobie bez problemu z nausznymi. Nie pisałem, że ma mało.

 

54 minuty temu, cpu1 napisał:

No pewnie lepiej z góry założyć że g... ;) Mało obiektywne spostrzeżenie. Można by tak samo powiedzieć o słuchawkach Philipsa ale jakoś jeszcze nikt na to nie wpadł by potraktować tą markę takim samym argumentem ;) 

 

Phillips to także mainstream z marketów. Traktuję je dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayster napisał:

... i jeszcze ta 'Maks. moc', która równie dobrze może oznaczać moc przez pikosekundę, gdy w słup przy domu walnie piorun :D Już sama ta znacznie wyższa (teoretycznie) od wszystkich dongli moc powinna dać do myślenia, że 'something is no yes' :)

To @Maysterpodważał moc. Niestety żaden przez niego sprzedawany dongle nie ma startu pod tym względem. I nie jest to peek tylko tyle daje mocy ciągłej, ok 0,5 W z takiego maleństwa. Niestety @Maysteron ma na prawdę tyle mocy. 😅

@Methuselah cena pierwotna (ok 800 pln) rzeczywiście była z czapy, ale teraz za 269 pln to już ciekawy zakup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Methuselah napisał:

Instrumenty (m.in. kontrabas, wiolonczela, saksofon, gitara basowa) brzmią mało naturalnie, przyduszone. Wokale nie są idealne. Tryb SXFI powiększa fajnie scenę, ale odsuwa dodatkowo średnicę.

Tryb SXFI w mojej opinii w ogóle nie nadaje się do muzyki ze względu na ogromne wypaczenie i nienaturalność. Nic nie jest idealne w tym donglu ale szkolna piąteczka nawet z plusem mu się należy (przynajmniej ode mnie) :D   

23 minuty temu, Methuselah napisał:

Słuchałem go jakieś 2 miesiące. IMHO fatalny z lepszymi dokami lub mocno przeciętny z wieloma tańszymi.

Moje spostrzeżenia są z goła odmienne ale w porządku, szanuję Twoją opinię :) 👍 

23 minuty temu, Methuselah napisał:

Mocy akurat ma naprawdę dużo i nawet radzi sobie bez problemu z nausznymi. Nie pisałem, że ma mało.

Tą uwagę akurat kierowałem ogółem do poprzednich wpisów. 

23 minuty temu, Methuselah napisał:

Phillips to także mainstream z marketów. Traktuję je dokładnie tak samo.

Też to szanuję ale jakoś jeszcze nie trafiłem na Twój ani nikogo innego wpis, który by pojechał po Philipsach jak to zrobiłeś z Creativem. Tylko o to mi chodziło. Za to zauważyłem, że od czasu do czasu najeżdża się na Creative'a jak na jakiegoś kozła ofiarnego wylewając żale za to że marka do d... bo robi też gamingowe słuchawki albo można znaleźć ją w markecie :) Za to w świecie wychodzi jakiś no name cing ciong za 5 tyś zł i jest euforia ? :) Nie mam nic do marki która jest producentem sprzętu byle spełniało moje oczekiwania pod względem dźwięku, jakości wykonania i ceny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, szwagiero napisał:

@Methuselah - dzięki za opinię. Czekamy na zestawienie.

Teraz mam zagwostkę co brać do shołerów S12, bo wychodzi, że albo ifi go bar, albo colibri albo M15. Przejdę z S1 które jest fajne, ale pewnie można lepiej.

 

Heh, ciężki wybór. Wrażenia odnośnie S12:

- z M15 granie jest "najbardziej neutralne/płaskie", najmniej dołu (uderzenie jest mocne i wyraźne), ale najwięcej powietrza i bardzo czyste tło;

- z iFi Audio Go Bar lubię z opcją bit perfect lub GTO. Wypada tu najbardziej naturalnie, najbardziej ocieplone granie ze spokojną górą;

- Colibri coś jak iFi Go Bar, ale ma ciemniejsze tło (jak M15) i więcej blasku (wciąż jest gładko), to nieco większy dźwięk niż dwa poprzednie.

 

Najlepiej byłoby samemu posłuchać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Heh, ciężki wybór. Wrażenia odnośnie S12:
- z M15 granie jest "najbardziej neutralne/płaskie", najmniej dołu (uderzenie jest mocne i wyraźne), ale najwięcej powietrza i bardzo czyste tło;
- z iFi Audio Go Bar lubię z opcją bit perfect lub GTO. Wypada tu najbardziej naturalnie, najbardziej ocieplone granie ze spokojną górą;
- Colibri coś jak iFi Go Bar, ale ma ciemniejsze tło (jak M15) i więcej blasku (wciąż jest gładko), to nieco większy dźwięk niż dwa poprzednie.
 
Najlepiej byłoby samemu posłuchać
Dzięki za odpowiedź. Postaram się posłuchać wszystkich.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę przyznam, że po tym co tu poczytałem odnośnie iFi Go Bar, to gdybym nie miał już RU6, to bym pewnie mocno rozważał. Małe to, a od groma mocy, do tego jeszcze xbass/xspace. Mimo wszystko pod kątem holografii ponoć ciągle górą Cayin. Zresztą ze "szkoły" iFi mam już Gryphona, więc może i dobrze wyszło, że dla urozmaicenia mogę sobie zapodać brzmienie R-2R.

Colibri i M15 też ultraciekawe sprzęty. Fani dongli mają teraz bardzo urozmaicony wybór, tylko ceny też konkret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artorias napisał:

tylko ceny też konkret.

 

Dlatego dla mnie cichym bohaterem jest Link 2 Bal. Gra na podobnym poziomie co M15, Colibri czy RU6 (który akurat dla mnie gra przeciętnie, ale mnóstwo ludzi go uwielbia), a jest połowę tańszy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah jak z regulacją głośności w iFi GO Bar? Gdzieś czytałem, że są chyba dwie opcje. Raz działa jako zmiana w systemie ale, można też ustawić stałą głośność w systemnie i regulować sprzętowo. Tylko tej drugiej opcji bez wyślwietlacza jakoś za bardzo nie widzę. Chyba, że coś źle zrozumniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarzyna napisał:

@Methuselah jak z regulacją głośności w iFi GO Bar? Gdzieś czytałem, że są chyba dwie opcje. Raz działa jako zmiana w systemie ale, można też ustawić stałą głośność w systemnie i regulować sprzętowo. Tylko tej drugiej opcji bez wyślwietlacza jakoś za bardzo nie widzę. Chyba, że coś źle zrozumniałem.

 

Yup, standardowo masz sprzętową. Po wciśnięciu przycisku funkcyjnego przez 8s możesz przejść na kontrolę systemową.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zdzichon napisał:

 

Dlatego dla mnie cichym bohaterem jest Link 2 Bal. Gra na podobnym poziomie co M15, Colibri czy RU6 (który akurat dla mnie gra przeciętnie, ale mnóstwo ludzi go uwielbia), a jest połowę tańszy. 

 

Bardzo dobry jest Link2 Bal. Dość neutralny z podbitym subbasem, a naturalnie, dynamicznie i gładko gra. Poniżej 1000 zł, jest zdecydowanie w moim TOP5 opłacalności z Colorfly CDA-M1, Shanling UA3, Questyle M12 i iBasso DC06.

 

Godzinę temu, robertos napisał:

czy te dongle za ~1.5k + telefon z adroidem  zagrają lepiej niż taki DAP za 2k,np DX160 cz Shanling M6?

 

IMHO tak, to już wyższy poziom, a co najmniej porównywalny poziom (bo część odtwarzaczy broni się jeszcze wyższą mocą) ze starszymi DAP-ami w okolicach 500 USD. Od takiego HiBy R5 (pierwsza generacja) topowe DAC/AMP-y są wyraźnie lepsze.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przejściówka Apple rzeczywiście ma jakieś problemy z ustawianiem głośności na androidzie? Raczej nie będę potrzebował super wzmacniacza do IEM'ów, ale moja przejściówka Huawei ewidentnie dodaje dużo pogłosu i basu, nie da się tego słuchać, dlatego myślałem o czymś, co po prostu da czysty sygnał. Ew. będzie coś lepszego od apple dongle do 300zl? Może być tylko 3.5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LeonidK napisał:

Czy przejściówka Apple rzeczywiście ma jakieś problemy z ustawianiem głośności na androidzie?

No niestety ma. Nie mówiąc już o tym że bez UAPP gra po prostu ciuchutko jak już gra.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeonidK napisał:

Da się ten UAPP tak skonfigurować żeby działał z Tidalem? Nie do końca w ogóle wiem jak działa ten program. Czy tylko pliki lokalne można przez niego odtwarzać?

Tidal i pliki lokalne bez problemu.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do 300zł jest coś godnego polecenia z odpinanym kablem? FiiO KA1 zrobił już na mnie dobre wrażenie, ale ma kabel przymocowany na stałe, KA3 trochę za drogi, DC05 też odpada z powodu kabla...
https://pl.creative.com/p/super-x-fi/creative-sxfi-amp
Aktualna cena spadła do 269 zł.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2022 o 19:10, cpu1 napisał:

Tryb SXFI w mojej opinii w ogóle nie nadaje się do muzyki ze względu na ogromne wypaczenie i nienaturalność

W teorii SXFI jest trybem dedykowanym grom komputerowym, choć w mojej opinii pogarsza możliwości lokalizowania wirtualnych oponentów. 

Za to zaskakująco dobrze nadaje się do heavy metalu 😎 Perkusja oraz gitary są dobrze wyeksponowane. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad SXFI, ale opinie o nim są skrajnie różne. Facet od dongle madness zaskakująco zachwalał, rzekomo tam jest ta sama kostka AKM co w Paw S1 bodajże. Tutaj opinie bardzo mieszane. 

Dobrze, żeby dongle raczej ocieplał dźwięk, słuchawki to S12 na które jeszcze czekam, pewnie będą za jasne, a nie wiem czy BTR3 wystarczy mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SXFI gra ciepło i miękko, powinien się dobrze zgrywać z S12. Na Link 2 Bal były dla mnie ciut za ostre. Spróbuj, zawsze możesz odesłać. Creative ma bardzo sprawny mechanizm zwrotów, no i masz 30 dni na testy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeonidK Też miałem pisać i polecić SXFI jako ciepłe brzmienie ale dół jest dosyć mocno zaakcentowany i chyba sam musisz przetestować z S12 czy będzie Ci się to dobrze zgrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, LeonidK said:

A czy do 300zł jest coś godnego polecenia z odpinanym kablem? FiiO KA1 zrobił już na mnie dobre wrażenie, ale ma kabel przymocowany na stałe, KA3 trochę za drogi, DC05 też odpada z powodu kabla...

 

Przymierzam się do zakupu KA3 na ali, z kodami i blikiem powinno wyjść jutro ok. 320 zł, zobaczymy czy wyjdzie. Dalej nie jestem przekonany ale jak nie podejdzie to myślę że uda się popchnąć to dalej za 280-290 zł.

Ogólnie trzeba będzie znacznie zluzować z zakupami impulsowymi i w ciemno skoro planują u nas implementację dyrektywy dac7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności