Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Methuselah napisał:

Co potrzeba?

Najlepiej porównania wszystkiego, żeby jakiś ranking zrobić :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertos napisał:

Jakieś porównanie ifi z RU6 i Lotoo S2 bo to podobna półka cenowa. Który bardziej organiczny?

 

iFi Audio jest najbardziej szczegółowy i dynamiczny (ma najwyższą moc, ale pojawia się szum z bardziej czułymi IEM-ami; można korzystać z wbudowanego IEMatch, ale kosztem lekkiego spadku dynamiki). Dźwięk do tego możesz modyfikować za pomocą funkcji XBass+ (dodanie dołu) i XSpace (powiększenie sceny) oraz 4 cyfrowych filtrów (wpływają głównie na wyższą średnicę i wysokie tony - od twardszych krawędzi po wyraźne wygładzenie). Standardowo to naturalne, dobrze wyważone brzmienie z odrobinę podbitym dołem i wysuniętymi wokalami, ale może być bardziej neutralne i równiejsze lub pełniejsze, cieplejsze i bardziej organiczne.

 

Lotoo PAW S2 jest bardziej transparentny, a przy tym to bardziej organiczne i gładsze brzmienie z bardzo ciemnym tłem. Cayin RU-6 gra najbardziej analogowo i organicznie, ale nie jest ultra ciepły, a ocieplony (jest możliwość wyboru funkcji NOS i oversampling, które delikatnie zmieniają brzmienie).

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

Cayin RU-6 gra najbardziej analogowo i organicznie, ale nie jest ultra ciepły, a ocieplony (jest możliwość wyboru funkcji NOS i oversampling, które delikatnie zmieniają brzmienie).

A jak do niego porównasz DC06?

 

Tak ogólnie to porównania na telefonie, czy komputerze, bo wiele dongli (np DC04) na komputerze "się poprawia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Prawda, w dodatku różne telefony dają inne napięcie na wyjściu USB C / lightning, więc też potrafią grać różnie :)

 

Chodzi o natężenie prądu bo napięcie powinno być stałe 5.0V ale wiadomo o co chodzi ;) 

Przed chwilą w innym temacie porównałem Xduoo Link 2 bal z Sennheiserami HD600 (wymagający zawodnik). Z kompa to cud, miód i nie ma się na prawdę czego przyczepić ale ze smartfona, gdzie przy standardzie USB 3.0 powinno już być więcej prądu, niestety wigor mocno spada Senkom HD600. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
iFi Audio jest najbardziej szczegółowy i dynamiczny (ma najwyższą moc, ale pojawia się szum z bardziej czułymi IEM-ami; można korzystać z wbudowanego IEMatch, ale kosztem lekkiego spadku dynamiki). Dźwięk do tego możesz modyfikować za pomocą funkcji XBass+ (dodanie dołu) i XSpace (powiększenie sceny) oraz 4 cyfrowych filtrów (wpływają głównie na wyższą średnicę i wysokie tony - od twardszych krawędzi po wyraźne wygładzenie). Standardowo to naturalne, dobrze wyważone brzmienie z odrobinę podbitym dołem i wysuniętymi wokalami, ale może być bardziej neutralne i równiejsze lub pełniejsze, cieplejsze i bardziej organiczne.
 
Lotoo PAW S2 jest bardziej transparentny, a przy tym to bardziej organiczne i gładsze brzmienie z bardzo ciemnym tłem. Cayin RU-6 gra najbardziej analogowo i organicznie, ale nie jest ultra ciepły, a ocieplony (jest możliwość wyboru funkcji NOS i oversampling, które delikatnie zmieniają brzmienie).
To jeszcze porównanie do Earmen Colibri poprosimy i ułożenie gdzieś pomiędzy RU6, S2 i koniecznie M15.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LeonidK napisał:

A jak wypada BTR3 w porównaniu z tradycyjnymi donglami w podobnej cenie?

Nie wiem jak nowy BTR3, bo mam stary model. Ale stary BTR3 nie ma szans z takim S-XFI, cóż fizyki nie oszukasz 1/7 mocy po balansie to mówi wszystko. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Methuselah napisał:

 

Stosunkowo podobne są EarMen Colibri i iFi Go Bar. Oba to wyważone, naturalne, ale dość neutralne granie. To jedne z najbardziej szczegółowych przenośnych DAC/AMP-ów, ale są jednocześnie muzykalne. Pod kątem detaliczności odrobinę lepiej wypada Go Bar (na odpowiednim filtrze), ale Colibri gra nieco czyściej i ma ciemniejsze tło. EarMen gra nieco większym dźwiękiem. Go bar nieco twardszy dół. Oba mają dobrą scenę, ale pod kątem szerokości mam wrażenie, że M15 wypada nieco lepiej z większością moich słuchawek.

 

Do najlepszych przenośnych DAC/AMP-ów zaliczyłbym: EarMen Colibri, iFi Audio Go Bar, Questyle M15, Lotoo PAW S2, Cayin RU6, Shanling UA5 i Luxury & Precision W2 (W2-131?). Kolejność przypadkowa, bo wiele zależy od słuchawek z którymi mają być parowane oraz preferencji użytkownika.

 

Naturalne, ale świetne wyważone granie z dużą mocą na wyjściu: Colibri, Go Bar;

Bardziej techniczne, stosunkowo neutralne granie: M15, UA5, W2

Transparentne oraz świetne tonalnie granie: PAW S2, M15

Bardziej organiczne, analogowe brzmienie: RU6, PAW S2, Go bar (z odpowiednim filtrem)

 

Niebawem będą publikował większe porównanie przenośnych DAC/AMP-ów z różnych półek cenowych. Kwestia jakichś 2 tyg. Czekam jeszcze na Astell & Kern HC2.

 

 

Creative SXFi Amp to także staroć. Są sporo lepiej grające DAC/AMP-y do 300-350 zł, jak ikko Zerda ITM01 czy iBasso DC05.

 

 

I z telefonu, i z kompa. Mocniejsze i bardziej stabilne zasilanie robi robotę w większości małych DAC/AMP-ów.

 

iBasso DC06 w porównaniu do iFi Audio Go Bar gra nieco bardziej cyfrowo. Ma wolniejszy dół i mocniej wysuniętą wyższą średnicą. Go Bar ma lepszą separację i holografię, a do tego prezentuje więcej detali i jeszcze lepszą dynamikę. iFi Audio to bardziej naturalne i muzykalne granie. DC06 jest bardzo dobrą opcją do 1000 zł o świetnej mocy na wyjściu (ba, stosunek jakości do ceny jest świetny), ale nie nawiąże walki z 2- lub3-krotnie droższymi DAC/AMP-ami.

@Methuselah mało kto miał takie szerokie doświadczenie z dongami. Może jakiś mały ranking w sensie SQ by @Methuselah :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, prophet1 napisał:

@Methuselah mało kto miał takie szerokie doświadczenie z dongami. Może jakiś mały ranking w sensie SQ by @Methuselah :)

 

Zestawienie się pojawi, z wyróżnieniem najlepszych modeli. Ranking mógłbym podać, ale tylko i wyłącznie pod kątem własnych preferencji (mocno subiektywny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jeden z wymienionych przez ciebie @Methuselah dongl, nie może równać się mocą z S-XFI jeden (Zerda) to 1/3 a Ibbaso to 1/4. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Ani jeden z wymienionych przez ciebie @Methuselah dongl, nie może równać się mocą z S-XFI jeden (Zerda) to 1/3 a Ibbaso to 1/4. 

 

Ale co z tej mocy w SXFI, jak on gra fatalnie i średnio nadaje się do słuchania muzyki? To tak jak z N3Pro Cayina, gdzie masz bardzo mocne wyjście 4,4 mm, ale jakość dźwięku z niego jest słaba. Zerda i DC05 napędzają bez problemu większość IEM-ów, a jakość dźwięku jest dużo lepsza niż ze starego Creative'a. Firma czyści teraz magazyny ze sprzętu, który był słaby i średnio się sprzedawał, więc to żaden super interes. Oczywiście, jeżeli spodobał ci się, to spoko, ale to naprawdę nic specjalnego.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Methuselah napisał:

 

Ale co z tej mocy w SXFI, jak on gra fatalnie i średnio nadaje się do słuchania muzyki? To tak jak z N3Pro Cayina, gdzie masz bardzo mocne wyjście 4,4 mm, ale jego jakość dźwięku z niego jest słaba. Zerda i DC05 napędzają bez problemu większość IEM-ów, a jakość dźwięku jest dużo lepsza niż ze starego Creative'a. Firma czyści teraz magazyny ze sprzętu, który był słaby i średnio się sprzedawał, więc to żaden super interes. Oczywiście, jeżeli spodobał ci się, to spoko, ale to naprawdę nic specjalnego.

Jak ja się cieszę, że nie dałem się podpuścić tu komuś i nie kupiłem SXFI

Aktualnie męczę TH610 z IFI GO Blu i jest to całkiem zacne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Methuselah napisał:

gra fatalnie i średnio nadaje się do słuchania muzyki

 

Eee, chyba lekka przesada. Kupiłem go jak szukałem idealnego dongla dla mnie i choć wrócił do Creativa, bo nie gra tak dobrze jak ścisła czołówka i u mnie były problemy z rozłączaniem, to zdecydowanie nie miał się czego wstydzić. Spokojnie poziom Lotoo PAW S1 czy Sonaty HD pro. Równie dobrze mógłby też zawalczyć ze wspomnianym wyżej Ifi Go Blue. 

Edytowane przez zdzichon
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Methuselah napisał:

 

Ale co z tej mocy w SXFI, jak on gra fatalnie i średnio nadaje się do słuchania muzyki? To tak jak z N3Pro Cayina, gdzie masz bardzo mocne wyjście 4,4 mm, ale jego jakość dźwięku z niego jest słaba. Zerda i DC05 napędzają bez problemu większość IEM-ów, a jakość dźwięku jest dużo lepsza niż ze starego Creative'a. Firma czyści teraz magazyny ze sprzętu, który był słaby i średnio się sprzedawał, więc to żaden super interes. Oczywiście, jeżeli spodobał ci się, to spoko, ale to naprawdę nic specjalnego.

Rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje. Ja lubię jego "fatalne granie" 😅

@Methuselahzaczyna grymasić jak rozpuszczony celebryta. My szarzy zjadacze chleba za to cieszymy się z "fatalnego" grania, a przecież chodzi o radość ze słuchania muzyki, a nie licytacji kto ma droższy. Niektórzy niestety zapominają o tej radości, słuchają sprzętu a nie muzyki. Cóż wybór każdego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Methuselah napisał:

To tak jak z N3Pro Cayina, gdzie masz bardzo mocne wyjście 4,4 mm, ale jego jakość dźwięku z niego jest słaba

816B62CD-7441-46A9-9E26-92099554E30C.jpeg

 

Ale tak serio, to faktycznie coś jest na rzeczy, gra mniej czysto od 3.5mm, ale pod niektórymi względami (technicznymi) jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zdzichon napisał:

 

Eee, chyba lekka przesada. Kupiłem go jak szukałem idealnego dongla dla mnie i choć wrócił do Creativa, bo nie gra tak dobrze jak ścisła czołówka i u mnie były problemy z rozłączaniem, to zdecydowanie nie miał się czego wstydzić. Spokojnie poziom Lotoo PAW S1 czy Sonaty HD pro. Równie dobrze mógłby też zawalczyć ze wspomnianym wyżej Ifi Go Blue. 

Pierwsze co go zdyskwalifikowało to brak 4.4 i tylko 3,5mm. Fostexy mają 6.3mm i w zestawie 2,5mm balans od JD więc chciałem z tego skorzystać. 

Druga sprawa, że po Outlierach mam jakiś uraz do sprzetów od Creativa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie krytykuję twojego wyboru. Ifi też miałem i mimo że się nie zakochałem, to całkiem w porządku sprzęt, a funkcjonalność BT i własna bateria to zawsze duże plusy. Użyłem tylko jako punktu odniesienia do dongla Creativa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zdzichon napisał:

 

Eee, chyba lekka przesada. Kupiłem go jak szukałem idealnego dongla dla mnie i choć wrócił do Creativa, bo nie gra tak dobrze jak ścisła czołówka i u mnie były problemy z rozłączaniem, to zdecydowanie nie miał się czego wstydzić. Spokojnie poziom Lotoo PAW S1 czy Sonaty HD pro. Równie dobrze mógłby też zawalczyć ze wspomnianym wyżej Ifi Go Blue. 

 

Nie no, z PAW S1 to bym go nawet nie zastawiał. Nie ta liga. SXFi Amp to ogólnie słaba czystość dźwięku, mało klarowne granie, mało naturalna średnica, raczej słaby poziom detalu. Plus mały za nieco góry i całkiem dużą scenę. Taki PAW S1 nie jest idealną parą dla wszystkich IEM-ów, ale jest rewelacyjny tonalnie. Między nim a produktem Creative'a jest przepaść.

 

31 minut temu, Jaro54 napisał:

Rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje. Ja lubię jego "fatalne granie" 😅

@Methuselahzaczyna grymasić jak rozpuszczony celebryta. My szarzy zjadacze chleba za to cieszymy się z "fatalnego" grania, a przecież chodzi o radość ze słuchania muzyki, a nie licytacji kto ma droższy. Niektórzy niestety zapominają o tej radości, słuchają sprzętu a nie muzyki. Cóż wybór każdego. 

 

 

To nie ma nic wspólnego z droższymi DAC/AMP-ami, bo IMHO SXFI nie gra nawet na poziomie sprzętów, które można teraz kupić za 300 zł. Sęk właśnie w tym, że on zabijał u mnie frajdę ze słuchania muzyki...

 

8 minut temu, Artorias napisał:

Ale tak serio, to faktycznie coś jest na rzeczy, gra mniej czysto od 3.5mm, ale pod niektórymi względami (technicznymi) jest lepsze.

 

Parę zalet ma to 4,4 mm (niezła głębia, klarowne wokale), ale gdyby zrezygnowali z podkręcania mocy na wyjściu, to pewnie udałoby się osiągnąć czystszy sygnał i ciemniejsze tło, co zaowocowałoby lepszym oddaniem detali. Mogliby jeszcze na dołem popracować, aby poprawić kontrolę. Plus taki, że było kilka słuchawek, z którymi N3Pro po 4,4 mm grał naprawdę fajnie (nie zmienia to faktu, że spodziewałem się lepszej jakości).

 

12 minut temu, hubercik12311 napisał:

Druga sprawa, że po Outlierach mam jakiś uraz do sprzetów od Creativa

 

Creative to ogólnie jest teraz mainstreamem z marketów, więc specjalnie bym się nad ich produktami nie rozwodził.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Methuselah napisał:

Creative to ogólnie jest teraz mainstreamem z marketów, więc specjalnie bym się nad ich produktami nie rozwodził.

 

Za gnoja miałem Gigaworksy i później Z906 - byłem totalnie zajarany. Później jakoś hype opadł i dość krytycznie patrzę na ich produkty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Methuselah napisał:

SXFi Amp to ogólnie słaba czystość dźwięku, mało klarowne granie, mało naturalna średnica, raczej słaby poziom detalu.

 

Mało naturalna średnica? Zupełnie inaczej go odebrałem. Widać kwestia indywidualnych upodobań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zdzichon napisał:

Spokojnie poziom Lotoo PAW S1 czy Sonaty HD pro. Równie dobrze mógłby też zawalczyć ze wspomnianym wyżej Ifi Go Blue. 

Dokładnie. Może @Methuselah za krótko słuchał z Creative'a bo z początku też dałem się złapać i go nie doceniłem ;)

 

Staroć ? Moc z sufitu ? Serio ? Może SXFI najlepszym donglem nie zostanie okrzyknięty ale gra świetnie jak za swoje pieniążki i moc nie jest wyssana z palucha czy jakaś chwilowa jak tu próbuje się forsować nieprawdziwą narrację. 

Godzinę temu, hubercik12311 napisał:

Za gnoja miałem Gigaworksy i później Z906 - byłem totalnie zajarany. Później jakoś hype opadł i dość krytycznie patrzę na ich produkty.

Typowe uprzedzenia do ogółu marki po doświadczeniach z zupełnie innym produktem 🤣

Godzinę temu, Methuselah napisał:

Creative to ogólnie jest teraz mainstreamem z marketów, więc specjalnie bym się nad ich produktami nie rozwodził.

No pewnie lepiej z góry założyć że g... ;) Mało obiektywne spostrzeżenie. Można by tak samo powiedzieć o słuchawkach Philipsa ale jakoś jeszcze nikt na to nie wpadł by potraktować tą markę takim samym argumentem ;) 

Edytowane przez cpu1
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności