Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Z moim Xduoo Link 2 też najlepiej podłączać i odłączać słuchawki pod 4.4mm kiedy nie jest podłączony do komputera. W przeciwnym razie dzieją się dziwne rzeczy zaczynając od tego że nie ma w ogóle dźwięku lub dongle wprowadza się w jakiś inny tryb pracy - jest wykrywany pod inną nazwą oraz wtedy pracuje z max jakością 24bit/96kHz gdzie normalnie to 32/384.

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sporo z Was już wie, że u mnie "na pokładzie" od kilku dni jest iBasso DC06.

Póki co głównie porównywałem ze starszym modelem DC04.

Pokrótce różnice są następujące: 

- DC06 ma więcej detalu na średnich tonach

- DC06 jeszcze ciut lepiej ogarnia bas i ma ciut lepszy wykop

- w DC06 przez więcej detalu w średnich są one bliższe.

To powyższe to na telefonie.

Jeśli chodzi o PC, to DC04 sporo zyskuje względem telefonu, i to na tyle, że praktycznie dogania DC06, który zmienia się niewiele.

Specjalnie robiłem eksperyment, DC04 podpięty do PC, a DC06 do telefonu, puszczam ten sam kawałek, na jednym, szybko przepinam słuchawki i puszczam na drugim. Jak dla mnie brzmienie jest praktycznie takie samo. Może są te drobne różnice  na basie wynikające z większej mocy DC06, ale niezbyt rzucają się w uszy.

Podsumowując DC06 to po prostu poprawiony DC04, przez te "femtosekundy" zachowuje się praktycznie tak samo na PC i na telefonie. Ma trochę więcej mocy, ale już DC04 fajnie bas ogarniał, więc tutaj nie ma takiego przejścia jak z DC01 na DC04.

Co do wyjścia SE, to mocniejszy od DC06 jest SXFi i to dobrze słychać na wymagających HE400, głównie przez większą scenę i spokojniejszy dźwięk.

Rozmiarem DC06 znacznie urósł, na fotkach mniejszy się wydawał względem DC04, dopiero bezpośrednie porównanie pokazuje rzeczywistą różnicę.

IMG_20220610_193249.jpgIMG_20220610_193228.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cpu1 napisał:

dla Ciebie lepszy DC06 czy SXFI ? 

Żeby ocenić w miarę obiektywnie, to bym musiał się skupić na wyjściu 3,5mm i słuchawkach mniej wymagających niż HE400.

Z HE400 na pewno SXFi sobie daje lepiej radę, w końcu ma koło 400mW, a nie poniżej 200mW. Myślę, że SQ to na jakichś dokanałowych będę mógł ocenić, ale nie wiem kiedy się uda. 

Na pewno na 4,4mm oceniam wyżej niż DC04, porównywalnie (z pamięci) z RU6.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perul napisał:

porównywalnie (z pamięci) z RU6.

Jeżeli faktycznie porównywalny poziom z RU6 to super wypada te iBasso DC06. W ostatnich dniach miałem Cayina dzięki uprzejmości @Diriana i tylko ze względu na osobiste preferencje zostałem z Xduoo link 2 bal ale mogę potwierdzić, że świetny dongle.

 

EDIT. Jakbyś porównywał po 3.5mm to proszę o kilka słów odnośnie porównania z Qudelixem 5K.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2022 o 14:46, cpu1 napisał:

Jakbyś porównywał po 3.5mm to proszę o kilka słów odnośnie porównania z Qudelixem 5K

Porównane dziurki 3,5mm na szybko na słuchawkach iBasso IT03, na jednym mocno detalicznym w średnich tonach utworze.

Przepinałem jak najszybciej się dało.

W przypadku DC06 słychać zdecydowanie więcej detalu na średnicy, praktycznie każde szarpnięcie struny jest wyraźnie słyszalne, Q5k generuje za to dalszą i rozleglejszą scenę, te detale na średnich są, ale schowane za główną linię melodyczną, nie eksponuje ich tak i nie ma tej dynamiki. Trochę lepiej pod względem detaliczności wypada SXFi, ale na pewno sporo bliżej mu do Q5k niż DC06.

Jak dla mnie iBasso dobrze odrobiło lekcje przy projektowaniu DC06, zwłaszcza jeśli chodzi o obsługę dongla przez telefon.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charmtek TPR22 Pro jeszcze u mnie ma inny problem.

 

Czasem jak słucham muzyki na foobar2000 i po prostu w trakcie wyłącze program to jest "prrrrrrrr" na słuchawkach i też czasem się to zdarza jak sobie reguluje głośność w trayu.

Ciekawe czy to jego przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Artorias napisał:

Pojawiła się już recenzja iFi Go Bar.

Fajna specyfikacja, zwłaszcza moc po balansie

Cytat

 

IFI AUDIO GO BAR SPECIFICATIONS

Input USB C

PCM 1/48/88.2/96/176.4/192/35

DSD 8/384kHz 2.8/3.1/5.6/6.1/11.3/12.3MHz

DXD 8/384kHz

MQA Full Decoder

DAC Bit-Perfect DSD & DXD DAC by Cirrus Logic

Headphone Output BAL 4.4mm/UnBAL 3.5mm

Power Output Balanced 475mW@32Ω; 7.2V@600Ω UnBAL 300mW@32Ω; 3.8V@600Ω

Output Impedance <1Ω (BAL/UnBAL) *

SNR 132dBA / 108dBA (BAL/UnBAL)

DNR 109dB(A) / 108dB(A) (BAL/UnBAL

THD + N Balanced <0.002% (6.5mW/2.0V @ 600Ω) UnBAL <0.09% (100mW/1.27V @ 16Ω)

Frequency Response 20Hz – 45kHz (-3dB)

Power Consumption <4W max.

Dimensions 65 x 22 x 13.2 mm (2.6″ x 0.9″ x 0.5”)

Weight 5g (1.0 oz)

Warranty period 12 months

 

ale cenowo to już za dużo

Cytat

The standard edition is priced at $329 and the Limited Edition GOld bar at $499.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pan_Tulipan napisał:

Odnośnie popularnego dyndzla. 

Jak ktoś chce zaoszczędzić 20 PLN, to za ~90 zł dostępny jest jego klon, a mianowicie Dosmix D2Pro. Nie ma co dopłacać za sam napis na obudowie. 

Ja bym taki pewny nie był. Są różnice między TPR22 a TPR22 Pro a ten Dosmix z wyglądu przypomina właśnie tańszą wersję TPR22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cpu1 napisał:

Dosmix z wyglądu przypomina właśnie tańszą wersję TPR22

Temu napisałem o zaoszczędzeniu 20 złotych 😌 Na dzień dzisiejszy TPR22 kosztuje 111 zł, a model z dopiskiem Pro - 128 zł.

 

Więc w zależności od modelu jest to 20 albo 38 zł oszczędności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeos (tak, wiem, specyficzny człowiek :) ) zrobił film o Colibri i kilku innych donglach i wyszło mu, że Colibri gra najlepiej, na poziomie stacjonarnek. Ja się na stacjonarkach nie znam, ale mi Colibri też siadł bardzo, więc wychodzi na to, że może być w tym trochę prawdy :)

 

 

 

 

Tutaj Xduoo Link 2021, Acmee Magic Sound 6, TC44A, Fiio KA3:

 

 

 

Tutaj Shanling UA3, Xduoo Link2 Bal, Moondrop Moonriver 2: 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę glupio by było jakby grał gorzej, niż te wszystkie dongle skoro jest od nich 2-3 razy droższy a do tego większy. Wiadomo, bateria swoje zajmuje, ale nikogo by taki klocek nie zainteresował gdyby nie grał przy okazji lepiej :)

 

Niemniej z ciekawości sam sprawdzę bo Sparrowa wspominam bardzo miło. Chociaż to (Colibri) już taki sprzęt który jest dla mnie trochę nijaki - ani to dongiel, bo za duży i za ciężki, ani stacjonarny odtwarzacz, ani DAP. Cholera wie co to i jak to używać, chyba tylko na biurku z podłączonym telefonem :P 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, jakoby w naszym hobby cena miała jakiś wpływ na jakość grania :P Mi się taki dongiel bardziej podoba niż osobny DAP:

1. Średniopółkowy smartfon jest bardziej wydajny i wygodniejszy w użyciu od drogich DAPów.

2. Nie ogranicza Cię np. brak usług google (miałem tak w moim AK i niestety nie mogłem zainstalować YouTube Music, które na największą bibliotekę muzyki elektronicznej).

3. Takiego dongla jednak łatwiej przypiąć klipsem do spodni i wziąć na spacer, niż DAPa (no chyba, że DAP jest z tych kompaktowych, jak Sonki z serii A itp.)

 

Natomiast każdy oczywiście używa sprzętu w inny sposób i każdemu będzie odpowiadało urządzenie innego typu, z tym się zgadzam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Najner napisał:

3. Takiego dongla jednak łatwiej przypiąć klipsem do spodni i wziąć na spacer, niż DAPa (no chyba, że DAP jest z tych kompaktowych, jak Sonki z serii A itp.)

 

No tak ale musisz ciągnąć dwa kable - jeden z kieszeni w której jest telefon do "dongla" (powiedzmy, że to dongiel :D ), drugi do słuchawek... Robi się mało mobilnie. Z drugiej strony telefon + DAP to najczęściej noszenie dwóch klocków więc też za wygodnie nie jest. 

 

Mobilnie to dla mnie najlepsze są blutaczowe dongle w stylu BTR5 (bardzo ciekawi mnie nadchodzący BTR7), tego jednak nic nie przebije jeśli chodzi o połączenie komfort + jakość dźwięku na zewnątrz. Tylko odkąd przerzuciłem się na iPhone to jednak strata dźwięku po ACC względem LDAC jest dość słyszalna i z takich dongli zrezygnowałem - po prostu na spacer biorę AirPodsy i mam gdzieś te wszystkie kable. A że grają gorzej? Nie wiem czy to ważne na spacerze, i tak jak się idzie przez miasto to ciężko się muzyką delektować, a jak idę nad morze czy do lasu to wolę słuchać natury ;) 

 

I niby IEM-y to takie mobilne słuchawki, a ja słucham tylko w domu, no i w pracy :)

 

 

Edytowane przez Dirian
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał:

Widzieliście materiały promocyjne Earmen Colibri? Chłopaki są tak pewni swojego dongla, że facet na zdjęciu nie ma wpiętego źródła dźwięku

a to mało użytkowników w wiadomym temacie pokazuje zdjęcia bez źródła bo trzeba było czymś zdjęcie zrobić?😃

Poza tym zdjęcia są dongla za reklamę telefonu nikt im pewnie nie zapłacił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeos (tak, wiem, specyficzny człowiek ) zrobił film o Colibri i kilku innych donglach i wyszło mu, że Colibri gra najlepiej, na poziomie stacjonarnek. Ja się na stacjonarkach nie znam, ale mi Colibri też siadł bardzo, więc wychodzi na to, że może być w tym trochę prawdy


Ja też się nie znam na stacjonarkach, ale bawię się Colibri od wczoraj i mogę potwierdzić, że robi wrażenie. Na tyle duże, że wolę go na dziś od DX300 :)
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni intensywnie słucham tego duetu i muszę przyznać, że co pojawiają się na rynku nowe dongle, to czuć rosnące doświadczenie ich twórców i idący za tym postęp. iBasso poszło wyraźnie do przodu względem starszych modeli i moim zdaniem różnica w cenie jest uzasadniona. 

 

Z kolei Link 2 Bal to chyba najbardziej adekwatnie wyceniony dongle jakiego miałem okazję do tej pory posłuchać. Rewelacyjny stosunek ceny do jakości dźwięku, wykonania. 

 

Obydwa dongle fajnie się uzupełniają - tzn. iBasso gra bardziej bezpośrednio, jakby dynamiczniej i agresywniej. Link 2 to zaś taki dongiel z którym fajnie się zasypia - relaksujące, organiczne brzmienie. 

 

Fajnie, że za kilka stówek można doświadczyć tak dobrego grania. Jeszcze 3-4 lata temu było to raczej nie do pomyślenia. Aż jestem ciekaw co będzie dalej w tym temacie :) 

 

IMG_3990.JPG

Edytowane przez Dirian
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dirian napisał:

iBasso gra bardziej bezpośrednio, jakby dynamiczniej i agresywniej.

też zauważyłem tą bezpośredniość porównując DC06 z DC04 i wg mnie to przez większą detaliczność średnicy.

Z tego co piszesz ten Link2Bal pewnie ma wyższy gain, wtedy dźwięk robi się bardziej zdystansowany i spokojniejszy.

Ciekawy sprzęt, szkoda tylko,  że taki duży, dla mnie już DC06 trochę za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dirian napisał:

Od kilku dni intensywnie słucham tego duetu i muszę przyznać, że co pojawiają się na rynku nowe dongle, to czuć rosnące doświadczenie ich twórców i idący za tym postęp. iBasso poszło wyraźnie do przodu względem starszych modeli i moim zdaniem różnica w cenie jest uzasadniona. 

 

Z kolei Link 2 Bal to chyba najbardziej adekwatnie wyceniony dongle jakiego miałem okazję do tej pory posłuchać. Rewelacyjny stosunek ceny do jakości dźwięku, wykonania. 

 

Obydwa dongle fajnie się uzupełniają - tzn. iBasso gra bardziej bezpośrednio, jakby dynamiczniej i agresywniej. Link 2 to zaś taki dongiel z którym fajnie się zasypia - relaksujące, organiczne brzmienie. 

 

Fajnie, że za kilka stówek można doświadczyć tak dobrego grania. Jeszcze 3-4 lata temu było to raczej nie do pomyślenia. Aż jestem ciekaw co będzie dalej w tym temacie :) 

 

IMG_3990.JPG

 

Teraz jeszcze Link 2 Bal BT (dział marketingu płacze jak słyszy tą nazwę) i spokój na natępne 5 lat. Niby jest Poke 2, ale nie dość że 2 razy droższy to jeszcze 4 razy większy. No ale mimow wszystko korci. Przy BT wielkość aż takiego znaczenia nie ma jak porzy donglu, a Link 2 Bal już dynda (heheh see what I did there?) na granicy używalności w ruchu.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności