Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Adamooo napisał:

Jest jeszcze TPR22 ,ale bez pro. Czymś się różni oprócz nazwy ?

Z tego co pamiętam jeszcze nikt nie porównywał łeb w łeb ale w tym wątku wkleiłem odpowiedź od producenta z różnicami.

Edytowane przez cpu1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry państwu. 

 

Dwa tygodnie temu zmarł mój nieodżałowany Sabaj DA3. Z kolei uszy skapitulowały po dwóch tygodniach obcowania z integrą (ALC 4080). Tutaj rodzi się moje pytanie: jaki dongiel byłby w stanie zastąpić mi Sabaja? Myślałem nad iBasso DC05, z uwagi na jego łagodność basową albo opcją całkowicie budżetową - TPR22 Pro. 

 

Co do słuchawek - wyróżniają się kompletnym brakiem wymagań, bowiem są to Somice V2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Deltoro el Gring napisał:

Szukam czegoś na szybko i jak najmniejszym kosztem. 

Może ktoś Ci sprzeda Abigail lub Avani, koszt podobny, a dźwiękowo trochę lepszy od CXa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak waszym zdaniem trzyma się dunu dtc100 anno domini 2022? kupiłem półtorej (jakoś) roku temu i w sumie tylko leży w szufladzie po tym jak "odkryłem" serenade tempoteca. chyba oddam siostrze bo ostatnio pytała mnie właśnie o dongle do telefonu ale jeżeli obecnie można kupić coś taniej i lepiej to pójdziemy raczej w kierunku nowości.

ogólne wrażenia, bez recenzji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem CharmTeka TPR22 (bez Pro) odkupionego od @Play który bije na głowę jakże wspaniałą integrę Realteka - ALC 4080.

 

Jako, że apetyt rośnie w miarę jedzenia to zamówiłem dziś trochę w ciemno Lavaudio DS100. Na papierze ma wszystko, czego brakuje w iBasso DC05, czyli fizyczną regulację głośności oraz odpinane kable USB. Cena 379 zł. 

Mobilny-dekoder-dzwieku-USB-C-Lighting-H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jouhou napisał:

No oglądałem, i zobaczyłem tylko tyle że powinno się wysunąć bez problemu ;)

No właśnie chwile się męczył i używał płaskiego narzędzia ;) musisz siłą pchać, nie ma innej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, jasne granie. Czasami aż do przesady - włączając nagranie orkiestry wszystkie instrumenty smyczkowe potrafią zakłuć w ucho. Jednocześnie szeroka scena - można wyłapać wszystkie dźwięki, nic na siebie nie nachodzi. Bas jest, ale stonowany, tyle ile trzeba i nic ponadto. 

IMG20220513114040-1-copy-699x1040.jpg

IMG20220513114126-1-copy-704x808.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pan_Tulipan napisał:

Bardzo fajne, jasne granie. Czasami aż do przesady - włączając nagranie orkiestry wszystkie instrumenty smyczkowe potrafią zakłuć w ucho.

IMG20220513114040-1-copy-699x1040.jpg

IMG20220513114126-1-copy-704x808.jpg

Zawsze się zastanawiałem co ludzie słyszą fajnego w takim brzmieniu, czemu im się to podoba, czemu w ogóle powstają tak grające urządzenia? Jak dla mnie takie brzmienie jak opisałeś to koszmar :D

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bakus1233jak sobie weźmiesz do ręki (a raczej założysz na uszy) słuchawki, które są nieco przymulone - na przykład takie AKG K245 - to wtedy kłucia już nie będzie. Bas również nie będzie się rozlewał na pozostałe pasma.

 

Poza tym do takiego grania też można się przyzwyczaić - swego czasu starałem się wyszukiwać słuchawki grające "V-kę", ale z czasem doceniłem też bardziej płaskie, techniczne granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pan_Tulipan napisał:

@bakus1233jak sobie weźmiesz do ręki (a raczej założysz na uszy) słuchawki, które są nieco przymulone - na przykład takie AKG K245 - to wtedy kłucia już nie będzie. Bas również nie będzie się rozlewał na pozostałe pasma.

 

Poza tym do takiego grania też można się przyzwyczaić - swego czasu starałem się wyszukiwać słuchawki grające "V-kę", ale z czasem doceniłem też bardziej płaskie, techniczne granie. 

 

A jakbyś miał porównać brzmieniowo do TPR22 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamooo

Przestrzeń, przestrzeń, przestrzeń. CharmTek w porównaniu do Lovaudio zbiera wszystkie pasma i je ściska ze sobą. Na droższym chińczyku znika dystans i ma się wrażenie, że jest się bliżej wszystkich elementów utworu - czy to gitara basowa, elektryczna, perkusja czy dżentelmen śpiewający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pan_Tulipan napisał:

@Adamooo

Przestrzeń, przestrzeń, przestrzeń. CharmTek w porównaniu do Lovaudio zbiera wszystkie pasma i je ściska ze sobą. Na droższym chińczyku znika dystans i ma się wrażenie, że jest się bliżej wszystkich elementów utworu - czy to gitara basowa, elektryczna, perkusja czy dżentelmen śpiewający. 

Rozumiem.

U mnie niedługo będzie TPR22 Pro ,ale ja się przenoszę z ALC1150 więc pewnie i tak będzie spora różnica.

Ciekawe jak on zagra na Koss 'ach ;)

Z drugiej strony nie chciałem iść w drogiego dongla , zdecydowałem się na coś budżetowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się ma Shanling UA2 do Cayina RU6?

 

Mam tego 1szego, używam go z HiFiMANAMi HEX v2.

 

Czy RU6 będzie wyraźnie lepszy? Pewnie UA2 będzie mieć ciut więcej basu, za to Cayin pewnie większą scenę.

 

Napiszcie proszę Wasze spostrzeżenia :)

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności